Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-10, 17:23   #871
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Tak, normalnie można połączyć opakowania. A później zrobisz sobie 7-dniową przerwę. Podobno mogą wystąpić plamienia.
Ja tak zrobiłam,ale po kilku już zazywanych opakowaniach i wszystko było w jak najlepszym porządku.
Oczywiście jest się wtedy zabezpieczonym.
Poczytaj ulotke Przy ominięciu jedenj tabletki chyba z 3 tygodnia zaleca się nie robić przerwy żeby nie zajść w ciąże w razie czego
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
W innym wątku Wizażanka udzieliła mi takiej informacji:

"Nie czekaj z pierwszą tabletką na okres tylko zazywaj juz.Nie będziesz wprawdzie dobrze zabezpieczona ale okresu tez nie będziesz mieć.Moze tylko trochę plamienia ale to juz lepsze niz okres na wakacjach"

I bardzo się zaniepokoiłam

Edit:
A...ona chyba źle zrozumiała mój post. Bo faktycznie jak się zażyje pigułkę przed okresem, to zaleca się dodatkową antykoncepcję, ale ja już biorę kolejny blister - regularnie, od pierwszego dnia okresu zaczęłam, a potem kolejne blistry po 7-dniowej przerwie.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-07-10 o 17:25
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 10:15   #872
poziomkaaa
Raczkowanie
 
Avatar poziomkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
GG do poziomkaaa
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

witajcie wizazanki.
jako że stosujecie microgynon zapewne od dłuższego czasu, mam do was pytanie.
mam 18 lat, przez prawie 2 lata brałam tabletki Yasminelle. czułam się po nich świetnie, nie widziałam żadnych skutków ubocznych. jednak po dłuzszym czasie stwierdziłam że są stanowczo za drogie. zmieniłam lekarza który przepisał mi microgynon. i stąd moje pytanie:
1 czy są to tabletki odpowiednie dla młodych dziewczyn?
2 czy mają dużą ilość hormonów (tabletki dla młodych dziewczyn typu YAZ i Yasminelle, podobną mają bardzo mało)
3 podobno microgynon to tabletki które przepisuje się na różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości. czy na pewno powinnam je brać, jeśli nic mi nie dolega w sferze hormonalnej ?


SERDECZNIE PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
__________________
"Szaro- nieśmiały dzień. Ferment myśli i ciała we mgle..."
poziomkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 15:38   #873
magda92wa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Witam dziewczyny.
To moj pierwszy post, wiec wypadalo sie przywitac.
Wiec moj problem wyglada tak, jestem aktualnie na wyjezdzie i w dniu powrotu powinnam wziac tabletke z nowego opakowania. Problem w tym, ze w domu bede raczej pozno i juz nie uda mi sie dostac tabletek tego dnia.
I stad moje pytanie, czy ktoras z wizazystek moglaby mnie poratowac i odsprzedac mi jedno opakowanie? Wyslalabym mojego faceta po nie.
Warszawa.
Pozdrawiam.
magda92wa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 17:14   #874
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Witam.
Biorę Microgynom 21 od paru miesięcy, zauważyłam że jak zaczynam pierwszą tabletkę to zaczynam się źle czuć, bóle głowy, nudności(możliwe że spowodowane przez zaparcia), spada moje libido, powoli zaczynam się czuć jak po braniu Novynette - depresja... nie chce mi się tak powiem żyć dniem.. Dodam, że od roku jestem alergiczką, pleśnie, roztocza, trawa i tu nachodzi pytanie czy tabletki alergiczke (telfexo) które biorę mogą się kłócić z microgynom 21 i powodować skutki uboczne? Właśnie będę się rejetrować do ginekologa o poradę i zmianę. Polecacie może jakieś dobre, nie drogie inne tabletki?

W dodatku jak nie biore ich przez te 7 dni, moje libido jest mega, biegam sporo, oczywiście w pierwszych dniach najgorzej, ale jest świetnie.
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 10:21   #875
czerwonaroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

hej dziewczyny ponownie! od poniedziałku zacznę 3 opakowanie microgynu,
pierwsze opakowanie było okropne 1 tydzień wzdęty brzuch, bóle brzucha, 2 tydzień ból piersi, trzeciego nie pamiętam... ogólnie ciało się musiało przyzwyczaić do hormonów, muszę przyznać, że nie miałam mdłości, nie przytyłam (czego się najbardziej bałam), na początku wydawało mi się nawet, że stan mojej skóry się poprawił,
natomiast podczas zażywania tabletek z drugiego opakowania poczułam się o wiele lepiej, piersi mnie jeszcze czasami bolą, ale jest dużo lepiej, przede wszystkim skończyło się wszystkie moje kobiece problemy, miałam kilka chwil takich (w ostatnich 3 dniach opakowania drugiego), że chciało mi się płakać bez przyczyny, miałam chandrę, zmiany nastroju, ogólnie bardzo nerwowa byłam, dostałam okres i jestem jakby odmieniona!
czekam na Wasze odpowiedzi, pozdrawiam

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Aha i zapomniałam jeszcze dodać, że moje libido nic się nie zmieniło, co również mnie bardzo cieszy! mam nadzieję, że nic się nie zmieni, że nie przytyję i nie stracę ochoty na pieszczoty
czerwonaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 15:56   #876
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Też jestem już szczęśliwa, że w końcu mam dobrze dobrane tabletki, najpierw był Yaz, ale miałam plamienia/krwawienia w środku cyklu, byłam rozdrażniona, spadek libido, przerażliwy ból piersi (nawet mój Tż nie mógł ich dotknąć), miałam wrażenia że popadam w deprechę...Po tych 8m-cznych męczarniach zmieniłam i lekarza (który wciąż pomiomo mojego niepokoju przepisywał kolejne recepty na Yaz..) dostałam Microgynon.
I jestem baaardzo zadowolona - zero skutków ubocznych (najbardziej bałam sie, że przytyję, ale tak się na szczęście nie stało )
Rzuciłam te tabsy na głęboką wodę - bo akurat przy zmianie wyjeżdzałam na wakacje i postanowiłam połączyć opakowania - po prostu REWELACJA! Żadnych plamień przez dwa cykle, a przy Yazie to mogłam sobie tylko pomarzyć o łączeniu opakowań...
Jestem baaardzo zadowolona, a przy okazji moja kieszeń i Tz-ta tak nie cierpi jak
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 22:10   #877
czerwonaroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Hej dziewczyny jak tam stosowanie Microgynu?
U mnie prawie wszystko gra, waga stoi w miejscu, zero plamień, nie mam wzdętego brzucha, nie boli mnie głowa i nie wymiotuję ale jest jedno ALE...
Chodzi o moje samopoczucie ciągle narzekam, nie potrafię czasem zapanować nad swoim smutkiem czy płaczem, ogólnie ciągle zmęczona jestem nie wiem czy to jest spowodowane pogodą, poważnymi problemami rodzinnymi czy po prostu po tych tabletkach tak się dzieje. Wszystko się okaże jak odstawię dwa opakowania, które mi zostały...
czerwonaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 22:18   #878
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

a jak się czujesz w przerwie między tabletkami?
Jeśli samopoczucie jest równie niskie to nie jest to wina tabletek Natomiast jeśli odzyskujesz humor i tryskasz energią to obstawiałabym hormony.

Np. ja wcześniej cierpiałam na bardzo uciążliwe migreny. Kiedy biorę tabletki problem znika w 100% jednak w przerwie między opakowaniami pojawiają się bóle głowy
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 21:42   #879
czerwonaroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

no właśnie Kochana ciężko mi stwierdzić :-/
bo owszem podczas ostatniego okresu miałam dużo lepszy humor, taka radosna byłam niż przy ostatnich dniach brania tabletek
natomiast w tym tygodniu, kiedy miałam okres hmm trudno mi było stwierdzić czy jest lepiej
być może ja bym musiała odstawić na dłużej tabletki, lub faktycznie ostatnio nie potrafię się cieszyć, mieć dobry humor, bo za bardzo mnie przytłoczyły problemy
czerwonaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 12:39   #880
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Hej.

Microgynon 21 biorę już od pewnego czasu i bardzo dobrze mi służy.

Niestety moja gin. nie przyjmowała tak jak zwykle i nie zdążyłam do niej pójść po receptę. Nie mogę się z nią również skontaktować i wypytać o tą kwestię, o którą pytam Was.

Dzisiaj po 7-dniowej przerwie między opakowaniami powinnam wziąć pierwszą pigułkę z nowego opakowania.

Czy mogę przyjąć ją z jednodniowym opóźnieniem (czyli jutro)? Jeżeli przyjmę ją dzień później (po 7-dniowej przerwie), to nie zaburzę w jakiś sposób tego "ciągu" przyjmowania?
I jeżeli tak zrobię, to w który dzień z kolei antykoncepcja będzie pełna (bo domyślam się, że we wtorek ta spóźniona pigułka nie da mi pełnego zabezpieczenia).

Niestety wyrzuciłam ulotkę, a przyznam szczerze, że nie wczytywałam się w sprawy związane z przeoczeniem pigułki, bo zawsze o nich pamiętam.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 18:35   #881
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość

Dzisiaj po 7-dniowej przerwie między opakowaniami powinnam wziąć pierwszą pigułkę z nowego opakowania.

Czy mogę przyjąć ją z jednodniowym opóźnieniem (czyli jutro)? Jeżeli przyjmę ją dzień później (po 7-dniowej przerwie), to nie zaburzę w jakiś sposób tego "ciągu" przyjmowania?
mój lekarz mi powiedział że jednodniowe opóźnienie przyjacia tabletki po 7 dniowej przerwie nie wpływa na skuteczność antykoncepcji ale już dwa dni może wpłynąć
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 20:00   #882
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez d0lcevita Pokaż wiadomość
mój lekarz mi powiedział że jednodniowe opóźnienie przyjacia tabletki po 7 dniowej przerwie nie wpływa na skuteczność antykoncepcji ale już dwa dni może wpłynąć
Dolcevita dzięki wielkie za odpowiedź.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 23:46   #883
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Argh...teraz czytam ulotkę i jest wyraźnie napisane, że przy pominięciu w pierwszym tygodniu trzeba 7 dni stosować dodatkową antykoncepcję.

Myślicie, że po 4/5 dniach zażywania tabsów mogę użyć np. globulek zamiast prezerwatyw? (globulek nigdy nie stosowałam, a do lateksu wrócić nie mogę - moja skóra go nie toleruje ).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 23:22   #884
2018070520180950
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 58 878
Dot.: Microgynon

zaczelam brac w tym miesiacu okaze sie co i jak sie bede czula
2018070520180950 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:15   #885
czerwonaroza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Kira87
Kochana ja myślę, że o to już powinnaś spytać lekarza, bo nie chciałabym Ci źle doradzić. Następnym razem pomyśl może żeby lekarka przepisała Ci od razu 4 opakowania, mój lekarz tak zrobił za co skasował mi 20zł :-/
dlatego teraz czekają mnie jeszcze 2opakowania, robię przerwę jak znowu będzie źle to idę już do publicznego lekarza, bo zbankrutuję
czerwonaroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 08:39   #886
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Argh...teraz czytam ulotkę i jest wyraźnie napisane, że przy pominięciu w pierwszym tygodniu trzeba 7 dni stosować dodatkową antykoncepcję.
tu nie chodzi o pierwszą tabletkę z nowego opakowania (czyli to spóźnienie) ale o pominięcie w 1 tygodniu jednej tabletki bo wtedy fsaktycvznie trzeba uważać
tak wiec nowe opkowanie można zacząć brać z 1dniowym opóźnieniem bez konsekwencji (2 dni już może byc problem) ale pominięcie 1 tabs jak już bierzesz tabsy (np w 2-3 dniu brania ) trzeba stosować dodatkową antykoncepcję
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 11:20   #887
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MaLi_1985 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Microgynon21 biorę od 5 lat. Jak dla mnie jest idealny ale wiadomo każdy organizm reaguje inaczej Wcześniej miałam Cilest, Mercilon i Novynette - samopoczucie totalnie krytycznie nie wspominając o libido...
ja microgynon biorę od blisko 15 lat... z dwoma przerwami na dwie ciąże i szczerze mówiąc bardzo sobie go chwalę, nie utyłam po nim, nie mam spadku libido... rewelka...
jak karmiłam młodszą córke to brałam cerazette i azalię...masakra po prostu...... myslałam, że zamieszkam w lodówce i cały czas miałam wrażenie jakbym była napompowana wodą.....
na szczęście po zakończeniu karmienia wróciłam do micro i jestem zadowolona
pozdrawiam
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "

Edytowane przez johambina
Czas edycji: 2010-12-05 o 07:54
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:20   #888
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Witajcie
Udzielałam się kiedyś w tym wątku, teraz muszę zasięgnąć pomocy. Mój problem polega na tym, że pominęłam 1 tabletkę danego dnia, po czym wg wskazań na ulotce następnego dnia wzięłam 2 tabletki na raz. Uspokoiłam się. Wczoraj przyszło mi przyjąć ostatnią tabletkę i doznałam szoku. Zorientowałam się, że tamtego dnia, kiedy wydawało mi się, że pominęłam dawkę wszystko było w porządku i powinnam przyjąć tylko 1 tabletkę (tzn. że nie pominęłam jednak wtedy tej dawki). Generalnie sądzę, że po prostu 1szą tabletkę wzięłam w inny dzień niż powinnam (w sensie, że pomyliłam dajmy na to skrót sob. ze śr na blistrze ), potem brałam tabletki jakoś dalej. Dzisiaj kapnęłam się, że właśnie powinnam dziś przyjąć ostatnią tabletkę, gdyż zawsze sobota była moim 1szym dniem przerwy. Nie mogę skontaktować się z moim lekarzem, jestem zarejestrowana do niego na 22.12. Cóż robić w takiej sytuacji? Wziąć 1 tabletkę z następnego opakowania, czy przeczekać 7 dni przerwy i normalnie wziąć tabletkę w przyszłą sobotę (11.12.)? W zasadzie wczoraj skończyłam opakowanie, więc jeśli dzisiaj miałabym wziąć tabletkę byłaby to jakby 22 moja w tym miesiącu. Zastanawiam się, czy w moim organizmie się mogło coś przez to "poprzestawiać" czy wszystko powinno być w normie.. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 09:16   #889
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

ja bym zrobiła 7 dni przerwy i wzięła od nowa...kolejne opakowanie
po prostu ci się przesunie o jeden dzień nie powinno się nic dziać....
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 21:18   #890
effectt
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 542
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez johambina Pokaż wiadomość
ja bym zrobiła 7 dni przerwy i wzięła od nowa...kolejne opakowanie
po prostu ci się przesunie o jeden dzień nie powinno się nic dziać....
Jeśli dobrze rozumiem to: ostatnią tabletkę przyjęłam w czwartek, czyli kolejną z nowego opakowania przyjmuję po 7 dniowej przerwie (w piątek 10.12.). Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie, bo w takiej sytuacji jeszcze nigdy nie byłam.
__________________
Studentka Fizjoterapii.


Świeżynka.
effectt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 07:07   #891
johambina
Zakorzenienie
 
Avatar johambina
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 601
GG do johambina
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

tak dobrze rozumiesz
oby takich sytuacji jak najmniej
pozdrawiam
__________________


"kadłub przywiędły ale dusza młoda... "
johambina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 17:47   #892
korunia246
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 12
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Hej dziewczyny
Ja dopiero bede brać microgynon21 i tak sie zastanawiam czy każda tabletka ma taki sam skład? Mogę zacząć od obojętnie której tabletki?
korunia246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 17:53   #893
kajusia000
Przyczajenie
 
Avatar kajusia000
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wojnicz
Wiadomości: 12
GG do kajusia000
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

1

Edytowane przez kajusia000
Czas edycji: 2010-12-13 o 12:08
kajusia000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-13, 13:10   #894
Mola90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 14
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Witam biore Microgynon21 juz ponad 2 lata..mój narzeczony chce zebym przerwała i w sumie sama też bym chciała, ale boje się,że przytyję podczas brania nie przytyłam nic,a wręcz chyba nawet zeszczuplałam.. koleżanka brała i przytyła po odstawieniu z 15 kg i boje sie tego smego ale ona brała to na zwalczanie cysty czy czegoś,a ja biore ot tak.. doradźcie,boje się żebym nie przytyła,wiem,że każdy jest inny..

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Od momentu dorastania(czyli od kilku dobrych lat) zeszczuplałam i zaczełam duzo jesćnie wiem czy to też moze mieć teraz jakies konsekwencje..
Podczas brania czułam się dobrze,tylko jezeli np. zapomniałam tabletki i wzięlam 22 w ciągu tego samego dnia to miałam lekkie mdłości i tylke
Mola90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 12:59   #895
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Witam dziewczyny, mam nadzieje ze ktos jeszcze wejdzie i odpowie na moje pytanie.
wzielam dzisiaj 4 tabletke z 2 opakowania o 10.40, ale chwile potam wypilam kupek soku z kiszonej kapusty. jakies 5 minut temu tj. 13.50 dostalam biegunke i chcialam sie zapytac czy radzicie mi zeby zabezpieczac sie przez jakis czas? minely 3 godziny z groszem, a tabletka wchlania sie 4, przynajmniej tak mowi ulotka
Pisze o porade co byscie zrobily na moim miejscu? przejmowac sie tym i zabezpieczac przez kilka dni, czy uznac ze tabletka zdarzyla sie wchlonac?
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:05   #896
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Witam dziewczyny napisalam juz w innym watku, ale nikt tam nawet nie wszedl, a zalezy mi na szybkiej odpowiedzi
Chodzi o to ze wzielam dzisiaj 4 tabletka z drugiego opakowania o godz 10:40 i chwile po tym wypilam kubek soku z kiszonej kapusty. O godzinie 13.40 dostalam biegunke i teraz nie wiem czy mam brac jeszcze jedna tabletke? w ulotce mowa jest tylko o wymiotach dlatego nie wiem jak postapic, prosze o szybka odpowiedz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:09   #897
gwiazdeczka172
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka172
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: B.
Wiadomości: 10 083
GG do gwiazdeczka172
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

A biegunka to taka naprawde mocna czy taka lekka? Tabletka rozpuszcza się około 4 godziny, więc u Ciebie wychodzi, że nie minęły. sama nie wiem.
__________________
21.06.2008 03.09.2011



Wymiana
gwiazdeczka172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 14:58   #898
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Byla jednorazowa, ale dosc obfita:| Wzielam dodatkowa tabletke, tak na wszelki wypadek z opakowania na styczen, jak bede u ginekologa to wezme recepte, a opakowanie ktore dzisiaj napoczelam bedzie awaryjne
Tylko mam teraz takie pytanie czy jestem teraz calkowicie zapezpieczona? i ta dodatkowa tabletke uznac jaka normalna dzisiejsza i reszte opakowania brac normalnie do konca? i czy nie namieszlam sobie tym wszystkim?
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 09:58   #899
Czarnaroe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: z Pokoju :)
Wiadomości: 620
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Bałabym się troche, wydaje mi się, że już się wchłonęła :p no ale poczekaj na komentarze innych a jak nikt nie odpisze to zadzwoń do apteki, tam też powinni Ci udzielić informacji
Czarnaroe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 16:18   #900
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Dziekuje za odpowiedz, ale teraz jak juz ktos odpisze to niewiele da poniewaz minelo 5 dni ale wzielam jeszcze jedna tabletke z dodatkowego opakowania i mysle ze dobrze zrobilam
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.