Obcasy dla dziewczynki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-06-26, 17:08   #1
marissima
Zadomowienie
 
Avatar marissima
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 490
GG do marissima

Obcasy dla dziewczynki?


Niektórym kobietom się w głowie przewraca z nadmiaru pieniędzy,że ubierają swoim córkom buty dla dorosłych kobiet w mini wersji??Czy to już stały trend?

ZOBACZ KOMENTOWANY WIESZAK
marissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:18   #2
Goska_88
Raczkowanie
 
Avatar Goska_88
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 284
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

co w tym złego?

Goska_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:18   #3
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

No tak, Suri ciężko uświadczyć bez obcasów, przynajmniej na tych wszystkich zdjęciach. Jak dla mnie to przesada - wszystko jest w fazie wzrostu, a już stopa nadwyrężana.
Osobiście nigdy bym dziecku nie pozwoliła założyć obcasów w tym wieku.
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:35   #4
Im_You
Wtajemniczenie
 
Avatar Im_You
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 260
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez thealee Pokaż wiadomość
No tak, Suri ciężko uświadczyć bez obcasów, przynajmniej na tych wszystkich zdjęciach. Jak dla mnie to przesada - wszystko jest w fazie wzrostu, a już stopa nadwyrężana.
Osobiście nigdy bym dziecku nie pozwoliła założyć obcasów w tym wieku.
POPIERAM
__________________
Każdy ma jakieś sekrety.
Moim jesteś Ty i moja bezgraniczna miłość do Ciebie..
.

http://www.miauczykotek.pl/
http://kotylion.pl/
Im_You jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 17:55   #5
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

ja osobiscie nie umie do konca wyrazic swego zdania jest to delikatniutki obcas, na poczatku myslalam ze dziewczynka ma szpile 10 cm jak przeczytałam tytuł, ale te maja max 4 cm. A nawet chyba nie. Jezeli dziewczynka nosi buty takie na codzien cały czas, to jestem przeciwna, ale jezeli raz na jakis czas to wcale przeciwna nie jestemm, w koncu to dziewczyna. Wbrew pozorom takie tez chcą czuć się ładnie i powinno sie na to pozwalac, ale w granicach rozsądku. w Polsce duzo dziewczynek takie buty nosi, szczególnie dzieci pierwszo komunijne . Ale tego uż nikt nie widzi...

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2012-06-26 o 18:01
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 18:05   #6
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
ja osobiscie nie umie do konca wyrazic swego zdania jest to delikatniutki obcas, na poczatku myslalam ze dziewczynka ma szpile 10 cm jak przeczytałam tytuł, ale te maja max 4 cm. A nawet chyba nie. Jezeli dziewczynka nosi buty takie na codzien cały czas, to jestem przeciwna, ale jezeli raz na jakis czas to wcale przeciwna nie jestemm, w koncu to dziewczyna. Wbrew pozorom takie tez chcą czuć się ładnie i powinno sie na to pozwalac, ale w granicach rozsądku. w Polsce duzo dziewczynek takie buty nosi, szczególnie dzieci pierwszo komunijne . Ale tego uż nikt nie widzi...
Od kiedy pamiętam, to na niedziele czy inne uroczystości miałam lakierki na takim klocku I z tego co kojarzę, to mnóstwo dziewczynek w moim wieku takie miało
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 18:53   #7
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Od kiedy pamiętam, to na niedziele czy inne uroczystości miałam lakierki na takim klocku I z tego co kojarzę, to mnóstwo dziewczynek w moim wieku takie miało
dokladnie, ja tez w takich chodzilam
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 18:55   #8
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Ja mam 4 letnia corke i nigdy nie pozwolilabym jej ubrac obcasow! Nie rozumiem jak mozna malej dziewczynce zalozyc takie buty ;/
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 19:18   #9
m_on
Raczkowanie
 
Avatar m_on
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 79
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Od kiedy pamiętam, to na niedziele czy inne uroczystości miałam lakierki na takim klocku I z tego co kojarzę, to mnóstwo dziewczynek w moim wieku takie miało
ja także więc gdy nie na codzień, a na specialne okoliczności to nie widze w tym nic zlego...
m_on jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 19:28   #10
bbss
Zadomowienie
 
Avatar bbss
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: hyhy
Wiadomości: 1 153
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez thealee Pokaż wiadomość
No tak, Suri ciężko uświadczyć bez obcasów, przynajmniej na tych wszystkich zdjęciach. Jak dla mnie to przesada - wszystko jest w fazie wzrostu, a już stopa nadwyrężana.
Osobiście nigdy bym dziecku nie pozwoliła założyć obcasów w tym wieku.
Ze względów zdrowotnych obcasy nie są dla dzieci
bbss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 20:25   #11
aniap1991
Zakorzenienie
 
Avatar aniap1991
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 597
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

aniap1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 21:08   #12
Kiniusiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 191
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

nawet do koscioła, czy na uroczystości - wg mnie nie pasuje. Dziecinstwo to czas przede wszystkim wygody. Nie mowie tu, ze te buciki musza byc niewygodne, ale jednak. Sama latałam w płaskich, na komunie jakies tam typu lakierki, to wszytsko. A taki widok po prostu mnie troszeczke hmm.. odstrasza. Małe dziewczynki jeszcze zdążą się nachodzić w obcasach, czy 4 czy 10 centymetrowych
Kiniusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-26, 22:59   #13
ania8628
Zadomowienie
 
Avatar ania8628
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 671
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

dziewczynka jest za mała nawet na niskie obcasiki
ania8628 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 07:50   #14
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Nie Nawet jak są niewielkie i szersze, dzieci nie powinny w obcasach chodzić (moim zdaniem).
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-27, 08:57   #15
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

jak dla mnie ejst to niepotrzebne deformowanie stóp i pewnie kręgosłupa też.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 17:07   #16
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Nie rozumiem tego oburzenia, kilkanaście lat temu pełno małych dziewczynek w tym i ja miało białe lakierki na podobnych wysokością obcasikach. I jakoś nikt się nie czepiał, że małe to a na obcasikach. To chyba nawet nie są 4 cm.
Ba nawet z jakieś 16 lat temu były modne tak zwane drewniaki - one całe były mniej więcej na 3-4 cm podeszwie bez wiązania na kostce - mimo, że sama miałam kilka lat nie ogarniał jak inne moje koleżanki się w tym nie zabijają. Prędzej wytępiłabym drewniaki niż to od Suri.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Gomra Pokaż wiadomość
ja osobiscie nie umie do konca wyrazic swego zdania jest to delikatniutki obcas, na poczatku myslalam ze dziewczynka ma szpile 10 cm jak przeczytałam tytuł, ale te maja max 4 cm. A nawet chyba nie. Jezeli dziewczynka nosi buty takie na codzien cały czas, to jestem przeciwna, ale jezeli raz na jakis czas to wcale przeciwna nie jestemm, w koncu to dziewczyna. Wbrew pozorom takie tez chcą czuć się ładnie i powinno sie na to pozwalac, ale w granicach rozsądku. w Polsce duzo dziewczynek takie buty nosi, szczególnie dzieci pierwszo komunijne . Ale tego uż nikt nie widzi...
W 100% się zgadzam.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kaolinait Pokaż wiadomość
Ja mam 4 letnia corke i nigdy nie pozwolilabym jej ubrac obcasow! Nie rozumiem jak mozna malej dziewczynce zalozyc takie buty ;/
Ale mi obcas
Ja bym się czepiała bardziej tego, że te buciki są dość wąskie w palcach i chyba noszone przez Suri zbyt często.

Edytowane przez kwiat wisni
Czas edycji: 2012-06-28 o 17:11
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 18:21   #17
kaolinait
Zadomowienie
 
Avatar kaolinait
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: nyc
Wiadomości: 1 881
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez kwiat wisni Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego oburzenia, kilkanaście lat temu pełno małych dziewczynek w tym i ja miało białe lakierki na podobnych wysokością obcasikach. I jakoś nikt się nie czepiał, że małe to a na obcasikach. To chyba nawet nie są 4 cm.
Ba nawet z jakieś 16 lat temu były modne tak zwane drewniaki - one całe były mniej więcej na 3-4 cm podeszwie bez wiązania na kostce - mimo, że sama miałam kilka lat nie ogarniał jak inne moje koleżanki się w tym nie zabijają. Prędzej wytępiłabym drewniaki niż to od Suri.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------


W 100% się zgadzam.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------


Ale mi obcas
Ja bym się czepiała bardziej tego, że te buciki są dość wąskie w palcach i chyba noszone przez Suri zbyt często.
jak dla mnie to jest obcas, dziecko w tym wieku powinno miec plaskie i wygodne buciki, wyobrazasz sobie malucha biegajacego w takich butach? a pozatym ani to ladne ani zdrowe, robienie z dziecka na sile doroslego
__________________
  
[/CENTER]
kaolinait jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 18:31   #18
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Zapominacie tylko, że dzieci to lubią. Nie wiem jak wy ale ja na miejscu Suri byłam cała hepi, że jak kobietka mogę raz na ruski rok ponosić lakierki z obcasikiem. Tyle, że Suri w takich jest za często widywana. Nie zabroniłabym - raz na ruski rok. Co weekend czy co dzień - pewnie i dziecko miałoby dość.
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 20:01   #19
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Ja co weekend w moich wypasionych lakierkach biegałam I zawsze się cieszyłam, że mogę je ubrać i być trochę jak mama Jakoś nie przypominam sobie, żebym w jakikolwiek sposób była pokrzywdzona przez takie buty
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 20:33   #20
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Dziewczynka to dziewczynka, nie mała kobietka. Jeszcze będzie miała dużo czasu, żeby chodzić w obcasach.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 20:36   #21
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez karolinaaa92 Pokaż wiadomość
Dziewczynka to dziewczynka, nie mała kobietka. Jeszcze będzie miała dużo czasu, żeby chodzić w obcasach.
Wytłumacz to małej dziewczynce, która marzy o ładnych bucikach z obcasikiem może nie wszystkie mają takie marzenia, ale wiele właśnie chce takie buciki Przykładem jest Suri, która chciała i dostała.. a to, że nosi je na co dzień to już inna bajka.
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 20:45   #22
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Wiem, ze to trudne, ale tutaj dużo zależy od rodziców. jeśli dziewczynka powie: "mamo, chce buty na obcasach", a mamusia zaraz poleci i kupi, to dziecko będzie myślało, że to ok. Teraz jest tyle różnych ładnych bucików dla dziewczynek, przykładowo jakieś ładne balerinki "wyjściowe", które nawet się święcą, etc. Na obcasy przyjdzie czas.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 20:56   #23
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Ja uwazam, ze to przesada. Rozumiem zalozyc lakierki na takie okazje jak Komunia, ale akurat Suri ma buty na obcasie na wiekszosci zdjec.

Oczywiscie jako dzieciak marzylam zeby chodzic w butach na obcasie. Dlatego mama i babcia pozwalaly raz kiedys pobawic sie w "dorosla" i maszerowac w za wielkich obcasach po domu .
Dla mnie wszelkie lakierki to byla zmora i niestety do dzis tak jest. Nie potrafie chodzic w butach na obcasie, wytrzymam max godzine i moje stopy maja dosyc. Wyjatkiem sa sandaly koturny (wys. 11 cm), ale one sa stabilne, wygodne i wiazane do polowy lydki
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 21:14   #24
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Ja kiedyś czytałam, że dla ludzkiego kręgosłupa najzdrowszy jest obcas 2-4cm, także nie widzę w tym zupełnie problemu bo buty o całkowicie płaskiej podeszwie też nie są całkiem zdrowe.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 21:26   #25
kwiat wisni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 568
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

Cytat:
Napisane przez Lina9213 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś czytałam, że dla ludzkiego kręgosłupa najzdrowszy jest obcas 2-4cm, także nie widzę w tym zupełnie problemu bo buty o całkowicie płaskiej podeszwie też nie są całkiem zdrowe.
Też to słyszałam ale w odniesieniu do dorosłych kobiet. Jak to się może mieć do dzieci - nie wiem
kwiat wisni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 21:30   #26
Lina9213
Rozeznanie
 
Avatar Lina9213
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 742
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

W artykule, który czytałam nie podano wieku. Napisane było po prostu, że taki obcas zapewnia najlepsze ułożenie dla ludzkiego kręgosłupa i nie naraża go na obciążenia.

Wiem, że taki widok nie jest codziennością i powoduje kontrowersje. Ale nie możemy też z góry zakładać, że buciki są niewygodne i krzywdzą dziecko.
Lina9213 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-28, 21:38   #27
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Obcasy dla dziewczynki?

co do obcasa, to nie prawdą jest ze takie dzieci mogą nosic taki obcas, bo tk najlepiej. Najlepiej jest chodzić na boso wg. lekarzy. Nie ma płaskostopia itp.
Jednak, ja podtrzymuje swój poprzedni komentarz - to nic strasznego jak dziecku zalozy sie raz na jakis czas lekki obcasik. Przejrzałam specjalnie przykladowe fotki Suri, i nie znalazlam zadnego podobnego zdjęcia, a to dziewczynka ma Emu, a to jakies inne płaskie obuwie. Troche wyrozumiałości
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.