Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć II część naszego wątku?
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014 cz.2 21 38,18%
Przyszła wiosna będzie nasza, każda będzie miała swojego Bobasa - mamusie III/IV 2014 cz. 2 0 0%
Choć jesień już zagęszcza ruchy, to my się nie smucimy - podziwiamy rosnące brzuchy 0 0%
Jesień blisko, brzuszki rosną - cuda dziać się będą wiosną - mamusie III/IV 2014 cz. 2 26 47,27%
Połowa jeszcze rzyga, za niedługo im przejdzie chyba -mamusie III/IV 2014 cz. 2 8 14,55%
Głosujący: 55. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-31, 16:08   #1381
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Zapraszam na mazury

Ale mnie mdli . To z nerwów przed wizytą
Wybieram sie na mazury ale na urlop
Nie denerwuj się
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 16:24   #1382
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia czym mi pobierała, bo nie widziałam po co sięga. Domyślam się, że szczoteczką, bo mnie zapiekło. I powiedziała, że jak mnie badała to widziała niteczkę krwi więc może wziernik i potem usg dopochwowe mi naruszyło i ta stara krew spłynęła.
W każdym razie powiedziała, że to nie jest powód do niepokoju i luteina właśnie ma wszystko zahamować.

TŻ zakazał mi czytać w necie o poronienach i zagroził, że założy mi kontrolę rodzicielską
Mama powiedziała, że za bardzo sie angażuję, przeżywam i żebym się uspokoiła i myślała pozytywnie.
Na ten moment nie ma już żadnych plamień. Wkładka czysta.



Zawału można dostać. Wiecie co. Rzeczywiście za mocno to przeżywam. Po prostu z tych nerwów nawet nie mogę się cieszyc z tej kropeczki którą mam na USG. Wpadłam w panikę i chodziłam po domu jak struta, bo nie wiedziałam co mam zrobić, jechać prosto do szpitala, dalej sie pakować na wyjazd czy sie rozbeczeć. Zdecydowałam sie zadzwonić do lekarki i mnie uspokoiła, że jest OK. Mam tylko się oszczędzać i w razie czego wszędzie są szpitale, gdyby mnie coś niepokoiło.

A moja mama powiedziała: Jedź na ten urlop, uspokoisz się, wyciszysz emocje. Gdyby miało "polecieć" to czy będziesz tu, w Warszawie czy gdziekolwiek to i tak się stanie. Lekarze mogą dać jakieś leki, ale jeśli ciaża nie rozwija się prawidłowo to znaczy, że tak miało być.
Wiem, ze latwo powiedziec, ale zgadzam sie z Twoja mama. Na urlop jedz i odpoczywaj. Brazowe, delikatne plamienie mnie osobiscie nie niepokoi.
A tak w ogole, to co to za pomysl, aby na poczatku ciazy robic cytologie. Znowu jakis polski wynalazek.

Wspanialego odpoczynku

asia665, trzymam kciuki za wizyte
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 16:25   #1383
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Zapłaciłam 400 zł, i nie żałuję ani złotówki . Zaklepałam ją sobie w 5 m.c. i od tego momentu co tydzień,czasem dwa dzwoniła do mnie z pytaniem jak się czuje. Pod koniec ciąży - gdy tylko miała dyżur dzwoniła do mnie i mówiła,żebym wpadała do szpitala to mnie "wymaca" .
Jeśli dzisiaj wszystko będzie ok, to będę musiała się do niej zgłosić
To niewygórowana kwota patrząc na wszystkie wydatki ciążowo-dzieciowe a zawsze ma się to poczucie i spokój, że przy porodzie jest ktoś kto skrzywdzić nie pozwoli i pomoże
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 16:33   #1384
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
Wybieram sie na mazury ale na urlop
Nie denerwuj się
A gdzie dokładnie jedziesz?

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość

asia665, trzymam kciuki za wizyte
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
To niewygórowana kwota patrząc na wszystkie wydatki ciążowo-dzieciowe a zawsze ma się to poczucie i spokój, że przy porodzie jest ktoś kto skrzywdzić nie pozwoli i pomoże
No kwota jeszcze znośna .
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 16:39   #1385
mmhym
Zadomowienie
 
Avatar mmhym
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 1 188
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Wow! Jaki to szpital? W moim szpitalu jest zacofanie i zastanawiam się czy nie rodzić w innym mieście. Ale to już będzie inne województwo i nie wiem jak to załatwić

A ja ciągle nie mogę uwierzyć, że we mnie coś żyje Przecież to jest niemożliwe, żeby coś we mnie się rozwijało!
Widziałam już lokatora dwa razy i dalej nie wierzę.

W ogóle wczoraj się wkurzyłam na szwagierkę!
Dzwoni do Teściowej i pyta czy dużo przytyłam
Ale jeszcze lepsze jest to, że dwa tygodnie temu pytała, czy dzidziuś już kopie
A przepraszam, ta szwagierka szurnięta czy co? Haha, trzeba było powiedzieć że kopie

I też jakoś nie czuję, że w ciązy jestem choć zdarzyło mi się dokładnie 4 razy I jak czytam, że Wy dziewczyny się już gładzicie po brzuszkach, to się dziwnie czuję - jak wyrodna matka jakaś

Aha, i teraz chyba nie ma w usługach medycznych rejonizacji, prawda?

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny można dołączyć?
Po 2 latach w końcu nam się udało z mężem i jestem w 5 tc licząc od owulacji dzidzia już ma 8mm i bije jej serduszko

A chciałam was zapytać, bo od samego początku moje piersi były nie do dotknięcia, bolały jak diabli że nawet w nocy nie mogłam się przewracać z boku na bok a teraz przestało i nie wiem o co chodzi... troszkę się martwie tym. Macie możne jakieś informacje na ten temat?
Gratulacje i witamy.
Mnie piersi bolą dalej

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Dla pocieszenia powiem że ja jestem już w 19tc i wszystko jest wporządku
Hej Paula, znasz już płeć w końcu czy dalej dzieć trzyma Cię w niepewności?


Cytologię też mam "przepisaną", to zrobię później skoro mówicie o tych plamieniach itd. W II trymestrze.


Dziewczyny, a jak Wy śpicie? Bo ja jeszcze nie zmieniłam nawyków a śpię na brzuchu - teraz tylko wkładam przedramię między piersi, żeby ich nie ściskać bo bolą I nie wiem, czy powinnam się już przestawiać na lewy boczek czy póki mi wygodnie to mogę tak spać?
__________________
"Lub robić coś , kochaj kogoś , nie bądź gałganem , żyj poważnie."

Drugie serce
mmhym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 17:04   #1386
nadzwyczajna
Rozeznanie
 
Avatar nadzwyczajna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 834
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość

Cytologię też mam "przepisaną", to zrobię później skoro mówicie o tych plamieniach itd. W II trymestrze.


Dziewczyny, a jak Wy śpicie? Bo ja jeszcze nie zmieniłam nawyków a śpię na brzuchu - teraz tylko wkładam przedramię między piersi, żeby ich nie ściskać bo bolą I nie wiem, czy powinnam się już przestawiać na lewy boczek czy póki mi wygodnie to mogę tak spać?
No co do spania. To mi wczoraj powiedziała że mam tylozgięcie i kazala spać wlaśnie na brzuchu. Jest to o tyle trudne, że właśnie mnie piersi niemiłosiernie bolą
Ja zawsze śpię tak z jedną nogą podkurczoną, wiec na brzuchu tak strasznie nie jest. Ale ja jestem z tych co się kręcą
Mój TŻ to ze mną ma ... wyspać się nie może, bo ja tak się wiercę.

Co do moich plamień, na razie czyściutko. Moze luteina już zaczęła działać. Mam nadzieję, że to jednak przez tą cytologię i że nie muszę się dręczyć.
TŻ równo z moją mamą uznali, ze sama sie nakręcam i wpadam w panikę i że mam zakaz czytania w necie, bo przez to tylko sama prowokuję myślami...

Edytowane przez nadzwyczajna
Czas edycji: 2013-07-31 o 17:06
nadzwyczajna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 17:23   #1387
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym
Aha, i teraz chyba nie ma w usługach medycznych rejonizacji, prawda?

Nie ma.

Co do spania - ja tez niestety jeszcze na brzuchu


Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
TŻ równo z moją mamą uznali, ze sama sie nakręcam i wpadam w panikę i że mam zakaz czytania w necie, bo przez to tylko sama prowokuję myślami...
I cos mi sie wydaje ze maja racje
Net to zlo - ja staram sie unikac, bo tez jestem panikara.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 17:25   #1388
alica84
Raczkowanie
 
Avatar alica84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 196
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
Ja mam aktualnie problem z wybraniem sieci kom,konczy mi się umowa w orange i szukam i szukam idealnej oferty i telefonu i znaleźć nie mogę a dlaczego?Bo ja sama nie wiem czego chce
z jednej strony tani abonament by się przydał z dużą ilością minut a zdrugiej fajny telefonik
teraz mam abonament w orange 65zł i 150 minut ! Karygodne ! oczywiscie regularnie moj rachunek wynosi około 100zł ja nie wiem gdzie tyle dzwonię
A próbowałaś się skontaktować w tej sprawie z działem przedłużania? To chyba *400, z tego co pamiętam... Może zaproponują Ci coś fajnego. Ja jakoś nigdy nie zastanawiałam się nad zmianą operatora, wszyscy w rodzinie mają w pomarańczy, więc zmiana nie jest mi potrzebna. Jak przedłużałam umowę (też mając wcześniej średnio fajną ofertę), to właśnie chyba tam dzwoniłam i zaproponowali mi świetne warunki, teraz mam Smart Plan, ten na internet, za niecałe 90 zł, i nie jestem w stanie tego wygadać No i często w necie grzebię przez telefon :P

Z kolei moja koleżanka też ostatnio przedłużała umowę, to dostała też jakiś spory rabacik na telefon

Wiem, że na facebooku, na profilu orange, mają jakąś zakładkę do kontaktu z nimi, i jakoś szybko i sprawnie podobno przez nią pomagają i doradzają w tego typu sprawach, może tam spróbuj?
__________________
Karma tastes so sweet.
alica84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 17:47   #1389
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
A gdzie dokładnie jedziesz?
W okolice Iławy do rodzinki tż na wieś
Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jak Wy śpicie? Bo ja jeszcze nie zmieniłam nawyków a śpię na brzuchu - teraz tylko wkładam przedramię między piersi, żeby ich nie ściskać bo bolą I nie wiem, czy powinnam się już przestawiać na lewy boczek czy póki mi wygodnie to mogę tak spać?
Ja też sie wierce jak opętana, bo cycki bolą

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
TŻ równo z moją mamą uznali, ze sama sie nakręcam i wpadam w panikę i że mam zakaz czytania w necie, bo przez to tylko sama prowokuję myślami...
Mieli rację, ja uciekam od neta, tylko z wizażu korzystam i plotkarskich stron
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 17:56   #1390
12mu05
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 540
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Gianna M Pokaż wiadomość
Dzis zaczelam 10tc

Ja również dzisiaj 10tc
12mu05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 18:22   #1391
Trisdom
Zadomowienie
 
Avatar Trisdom
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Frankfurt nad Menem
Wiadomości: 1 052
Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Hej ka sie nadal mecze w pracy. Przy nastepnej wizycie poprosze o zwolnienie- ciezko mi przede wszystkim z atmosfera. O codziennym wstawaniu o 6 i spedzaniu w pracy czasu do 17 nie wspomne...

Ok- co do spania, to chce sobie zamiwic taka poduszke "ksiezyc" z Motherhood. Znalazlam na amazonie za 17 ojro. Biust boli, ale ja inaczej jak na brzuchu nie zasne. Nie wiem, co bedzie z brzuchem.

Mdlosci przeszly, nawet troche apetytu jest, chociaz tz 250 km ode mnie, wiec nie ma mi kto zachcianek spelniac. Dlatego dzis po pracy pojechalam po kebaba... Ale na sniadania wcinam same zdrowe rzeczy
__________________
Emilka 25.02.2014
Leon 19.04.2016
Trisdom jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 18:29   #1392
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Kebaba tez bym zjadla
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 18:31   #1393
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Odp: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

jest 1,5 godzinne opoznienie .dobrze bedzie jak wejde o 21 .dam znac jak wroce.
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 18:36   #1394
mmhym
Zadomowienie
 
Avatar mmhym
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Trn
Wiadomości: 1 188
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez Trisdom Pokaż wiadomość
Hej ka sie nadal mecze w pracy. Przy nastepnej wizycie poprosze o zwolnienie- ciezko mi przede wszystkim z atmosfera. O codziennym wstawaniu o 6 i spedzaniu w pracy czasu do 17 nie wspomne...

Ok- co do spania, to chce sobie zamiwic taka poduszke "ksiezyc" z Motherhood. Znalazlam na amazonie za 17 ojro. Biust boli, ale ja inaczej jak na brzuchu nie zasne. Nie wiem, co bedzie z brzuchem.

Mdlosci przeszly, nawet troche apetytu jest, chociaz tz 250 km ode mnie, wiec nie ma mi kto zachcianek spelniac. Dlatego dzis po pracy pojechalam po kebaba... Ale na sniadania wcinam same zdrowe rzeczy
Oooo, kebab Ogólnie ciągnie mnie na śmieciowe żarcie I mój mąż niby jest, ale ostatnio robi fuchy i wyjeżdza o 7.30 i wraca o 22.30/23.00... Tragediano, prawie się nie widzimy.

Cytat:
Napisane przez 12mu05 Pokaż wiadomość
Ja również dzisiaj 10tc
dla Ciebie i Gianna M

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
jest 1,5 godzinne opoznienie .dobrze bedzie jak wejde o 21 .dam znac jak wroce.
czekamy
__________________
"Lub robić coś , kochaj kogoś , nie bądź gałganem , żyj poważnie."

Drugie serce
mmhym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 18:47   #1395
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Jesli chodzi o spanie, to ja zawsze spie na lewej stronie, chociaz nie wydaje mi sie, zeby na tym etapie ciazy mialo to jakies znaczenie. Jesli chodzi o poduszke, to pewnie cos kupie, moze cos takiego.
W poprzedniej ciazy spalam z normalna poduszka miedzy nogami i tez dalo rady.
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 18:49   #1396
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Odp: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
jest 1,5 godzinne opoznienie .dobrze bedzie jak wejde o 21 .dam znac jak wroce.
juz niedlugo wszystko bedzie jasne
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 18:56   #1397
runaway_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 132
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość

I też jakoś nie czuję, że w ciązy jestem choć zdarzyło mi się dokładnie 4 razy I jak czytam, że Wy dziewczyny się już gładzicie po brzuszkach, to się dziwnie czuję - jak wyrodna matka jakaś


Dziewczyny, a jak Wy śpicie? Bo ja jeszcze nie zmieniłam nawyków a śpię na brzuchu - teraz tylko wkładam przedramię między piersi, żeby ich nie ściskać bo bolą I nie wiem, czy powinnam się już przestawiać na lewy boczek czy póki mi wygodnie to mogę tak spać?
Ja też nie czuję, żebym była w ciąży - nie licząc oczywiście tych dziwnych objawów typu tkliwe piersi czy niechęć do niektórych potraw itp. Ale nie mam odruchu głaskania po brzuchu A myśl, że we mnie rozwija się nowy człowieczek w ogóle jest dla mnie taka niesamowita, że ledwo do uwierzenia

Na szczęście zwykle spię na boczku, choć czasami lubiłam zasypiać na brzuchu. Ale chyba nie ma przeciwwskazań, żeby leżeć na brzuchu dopóki ten brzuch jeszcze nie jest jakoś specjalnie większy. Zresztą podejrzewam, że później to nawet nie będzie specjalnie możliwe - będziemy jak takie bańki-wstańki Więc trzeba korzystać póki jeszcze można

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
Oooo, kebab Ogólnie ciągnie mnie na śmieciowe żarcie
Trochę to dziwne, nie uważacie? Wydawałoby się, że w ciąży powinno nas ciągnąć do samych zdrowych rzeczy - tych dobrych dla maleństwa i tych, co by uzupełniały nasze braki witaminowo-mikroelementowe. A tymczasem bywa inaczej. Ja np. przed ciążą w ogóle nie piłam nic gazowanego - nie lubię. A raczej powinnam napisać nie lubiłam Bo teraz wody innej niż gazowana nie wypiję A nawet mnie ciągnie do sprite'ów, fant i innych syfów. Nie rozumiem samej siebie
runaway_star jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 18:56   #1398
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

To ja tak spię z kołdrą Mamy z tż dwie, ale jedną mam między nogami a jego sobie w nocy kradnę i się przykrywam później narzeka, że mu zabieram kołdrę w nocy ale nie zawsze bo śpię różnie, na plecach, na boku, na półboku. Na brzuchu już nie bo melonki bolą
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 19:11   #1399
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny można dołączyć?
Po 2 latach w końcu nam się udało z mężem i jestem w 5 tc licząc od owulacji dzidzia już ma 8mm i bije jej serduszko

A chciałam was zapytać, bo od samego początku moje piersi były nie do dotknięcia, bolały jak diabli że nawet w nocy nie mogłam się przewracać z boku na bok a teraz przestało i nie wiem o co chodzi... troszkę się martwie tym. Macie możne jakieś informacje na ten temat?
Cześć
Mnie na początku też okroooopnie bolały, nawet jak mnie piżama dotknęła niechcący teraz przeszło
Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Tak dla jasnosci to usg genetyczne wchodzi w sklad badan prenatalnych.
Badania prenatalne to np inwazyjne np amniopunkcja czy biopsja kosmowki, a nieinwazyjne to na przyklad usg genetyczne, ocena przeplywow, test potrojny itp.
O, dzięki!


Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
widze ze play zachwalany,musze sie blizej przyjrzeć ofercie
Daj znać jak coś wybierzesz, bo mnie też się kończy umowa niedługo i myślę nad play. Tylko znowu u mnie wszyscy mają plusa i ja od 8 lat i głupio odejsc

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość

Byłam dziś na badaniach i jestem zaskoczona,że mało zapłaciłam. Robiłam VDRL(kiła), HIV, HbsAg, morfologię, mocz i glukozę na czczo i całość kosztowała mnie 53 zł Polecam laboratorium LUMED jeśli macie w swoich miastach
Faktycznie Ci sie udało

Cytat:
Napisane przez nadzwyczajna Pokaż wiadomość
Nie dźwigam tego psychicznie
Wykańczam się myślami. Boję się. Z tych nerwów ciągle latam siku i sprawdzam wkładkę.
Trochę wpadam w panikę.
Mama powiedziała, że to też pewnie po badaniu, po cytologii, że ponaruszała mnie i teraz ta brudna krew musi zejść i nic już nie będzie złego sie działo.

Nie znoszę się mazać. Ale oczywiście się rozbeczalam.
Kochana, nie przejmuj się już. Wiem, że to głupie pocieszenie ale nic nie zmienisz a tylko się stresujesz.
Jedź, korzystaj, odpoczywaj, a co!

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Oczywiście mój lekarz krotko skomentował że przy "młodej" ciąży NIE WOLNO ROBIĆ cytologii i to napewno od tego to plamienie było a nie zauważyłaś robila Ci szczoreczką czy patyczkiem z wata?
Mnie robiła i nie miałam nawet plameczki krwi

Cytat:
Napisane przez Gianna M Pokaż wiadomość
Dzis zaczelam 10tc


Cytat:
Napisane przez cobra115 Pokaż wiadomość
Zaczęłam depilować nogi depilatorem - powiem krótko 'o kur.a' boli mnie bardziej niż zwykle, ale jakoś muszę przetrzymać robię sobie przerwy, może za 2 godziny skończę
O kurcze.... ja musze do soboty wydepilować ale odkładam to codziennie. Moze się wreszcie skuszę na mały masochizm

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a jak Wy śpicie? Bo ja jeszcze nie zmieniłam nawyków a śpię na brzuchu - teraz tylko wkładam przedramię między piersi, żeby ich nie ściskać bo bolą I nie wiem, czy powinnam się już przestawiać na lewy boczek czy póki mi wygodnie to mogę tak spać?
Na szczęście jeszcze daję radę na brzuchu... potem będę musiała chyba przestawić łózko z telewizorem, bo oprócz na brzuchu mogę jakoś jakoś na lewym boku, ale wtedy będę du.pą do tv


Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Kebaba tez bym zjadla
Ja jadłam hamburgery dzisiaj na obiado-kolację

Dobry wieczór!

Powiedziałam dzisiaj szefowej nie było to wprawdzie przyjemne, bardzo się bałam, ręce mi się trzęsły, ale przeżyłam
Powiedziała, ze nie może mi nic obiecać, bo teraz jest dobrze, potem mogę mieć nakaz leżenia do konca ciąży, potem macierzyński, i ona musi na wszelki wypadek mieć kogoś na moje miejsce, ale wie że mi zależy na tej pracy,że się sprawdzam, jest ze mnie zadowolona i chciałaby żebym wróciła.
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 19:56   #1400
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Dziewczyny pomocy

Miałam w domu mały wypadek (rozlała się farba) musiałam ją szybko zetrzeć więc kilka razy latałam z wiadrem wody

W efekcie boli mnie dół pleców i to do tego stopnia, że nie mogę chodzić
Wzięłam nospę. Czy któraś miała podobną sytuację? Co mam teraz zrobić
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:01   #1401
ag9
Zadomowienie
 
Avatar ag9
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 833
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Ej nie mówcie już o kebabie bo gotowa jestem ubrać się i jechać
Dzisiaj miałam taką chcicę na frytki z macdonalda - ale nie chciało mi się jechać więc zaspokoiłam się nutellą. A teraz znowu mi przypomniałyście o tych frytkach i jeszcze o kebabie... aaaaaa


Co do odczuwania ciązy to też nie czuję, tym bardziej że nie mam objawów. Nie mam mdłości ani wymiotów, piersi urosły co prawda o 1 rozmiar ale nie bolą jakoś szczególnie, tylko w jajnikach mnie pociąga czasem i tyle.

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy

Miałam w domu mały wypadek (rozlała się farba) musiałam ją szybko zetrzeć więc kilka razy latałam z wiadrem wody

W efekcie boli mnie dół pleców i to do tego stopnia, że nie mogę chodzić
Wzięłam nospę. Czy któraś miała podobną sytuację? Co mam teraz zrobić
Dużo dźwigałaś (kg)? Leż i nic nie rób najlepiej. A jak nie przejdzie to na IP. Nospa to niewiele chyba Ci pomoże bo jest tylko rozkurczowa. Może po prostu nadwyrężyłaś kręgosłup. Ja mam tak po dłuższym staniu że bolą mnie plecy, więc pewnie sobie tylko coś nadciągnęłas
__________________
05.03.2014. - Gabryś
ag9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:05   #1402
koziemleko
Zakorzenienie
 
Avatar koziemleko
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 061
GG do koziemleko
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez ag9 Pokaż wiadomość
Ej nie mówcie już o kebabie bo gotowa jestem ubrać się i jechać
Dzisiaj miałam taką chcicę na frytki z macdonalda - ale nie chciało mi się jechać więc zaspokoiłam się nutellą. A teraz znowu mi przypomniałyście o tych frytkach i jeszcze o kebabie... aaaaaa


Co do odczuwania ciązy to też nie czuję, tym bardziej że nie mam objawów. Nie mam mdłości ani wymiotów, piersi urosły co prawda o 1 rozmiar ale nie bolą jakoś szczególnie, tylko w jajnikach mnie pociąga czasem i tyle.

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------



Dużo dźwigałaś (kg)? Leż i nic nie rób najlepiej. A jak nie przejdzie to na IP. Nospa to niewiele chyba Ci pomoże bo jest tylko rozkurczowa. Może po prostu nadwyrężyłaś kręgosłup. Ja mam tak po dłuższym staniu że bolą mnie plecy, więc pewnie sobie tylko coś nadciągnęłas

Wiaderko z wodą. Max 5 kg ale musiałam być przez pewien czas pochylona i wdychałam farbę

Nospę wzięłam profilaktycznie gdyby coś miało się stać maluchowi. Może to złudne, ale zawsze coś wzięłam i czuję się z tym lepiej.
Ale ja głupia jestem
Często mnie bolały plecy w tym miejscu, ale teraz się boję o fasolkę
koziemleko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:10   #1403
cobra115
Zakorzenienie
 
Avatar cobra115
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk cieszyński :)
Wiadomości: 3 073
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
jest 1,5 godzinne opoznienie .dobrze bedzie jak wejde o 21 .dam znac jak wroce.
o kurcze

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy

Miałam w domu mały wypadek (rozlała się farba) musiałam ją szybko zetrzeć więc kilka razy latałam z wiadrem wody

W efekcie boli mnie dół pleców i to do tego stopnia, że nie mogę chodzić
Wzięłam nospę. Czy któraś miała podobną sytuację? Co mam teraz zrobić
Najważniejsze to odpocznij, połóż sie i tak jak dziewczyny mówiły, jak nie przyjdzie to na IP... Ale pewnie się po prostu przeciążyłaś
__________________
Perfect Housewife
Razem
cobra115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:15   #1404
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Powiedziałam dzisiaj szefowej nie było to wprawdzie przyjemne, bardzo się bałam, ręce mi się trzęsły, ale przeżyłam
Powiedziała, ze nie może mi nic obiecać, bo teraz jest dobrze, potem mogę mieć nakaz leżenia do konca ciąży, potem macierzyński, i ona musi na wszelki wypadek mieć kogoś na moje miejsce, ale wie że mi zależy na tej pracy,że się sprawdzam, jest ze mnie zadowolona i chciałaby żebym wróciła.
Ale Ci zazdroszcze ze juz po stresie Ja jeszcze musze sie wstrzymac bo szefowa na urlopie...


Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy

Miałam w domu mały wypadek (rozlała się farba) musiałam ją szybko zetrzeć więc kilka razy latałam z wiadrem wody

W efekcie boli mnie dół pleców i to do tego stopnia, że nie mogę chodzić
Wzięłam nospę. Czy któraś miała podobną sytuację? Co mam teraz zrobić
Nie mam pojecia co teraz
Miejmy nadzieje ze niedlugo przejdzie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:19   #1405
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Jest pęcherzyk ciążowy : 4 mm !!
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:26   #1406
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Jest pęcherzyk ciążowy : 4 mm !!
Super - gratulacje
Troche sie naczekalas
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 20:30   #1407
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Noo "trochę"
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 21:01   #1408
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez mmhym Pokaż wiadomość
A przepraszam, ta szwagierka szurnięta czy co? Haha, trzeba było powiedzieć że kopie

I też jakoś nie czuję, że w ciązy jestem choć zdarzyło mi się dokładnie 4 razy I jak czytam, że Wy dziewczyny się już gładzicie po brzuszkach, to się dziwnie czuję - jak wyrodna matka jakaś

Aha, i teraz chyba nie ma w usługach medycznych rejonizacji, prawda?



Gratulacje i witamy.
Mnie piersi bolą dalej



Hej Paula, znasz już płeć w końcu czy dalej dzieć trzyma Cię w niepewności?



Cytologię też mam "przepisaną", to zrobię później skoro mówicie o tych plamieniach itd. W II trymestrze.


Dziewczyny, a jak Wy śpicie? Bo ja jeszcze nie zmieniłam nawyków a śpię na brzuchu - teraz tylko wkładam przedramię między piersi, żeby ich nie ściskać bo bolą I nie wiem, czy powinnam się już przestawiać na lewy boczek czy póki mi wygodnie to mogę tak spać?
Rano wizyte mam o 9 liczę na to że wkoncu coś powie

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Nie ma.

Co do spania - ja tez niestety jeszcze na brzuchu





I cos mi sie wydaje ze maja racje
Net to zlo - ja staram sie unikac, bo tez jestem panikara.
Ja jeszcze do zeszłego tygodnia spalam na brzuchu tzn usypiałam na lewym boku ale budzą się w nocy z 10 razy za każdym razem budziłam się na brzuchu dopiero od zeszłego tygodnia brzuszek zrobił mi się strasznie tkliwy i nie mogę znieś żadnego nacisku nawet za nisko schylić się nie mogę bo zaraz odczuwam dyskomfort chyba wkoncu zaczynam czuc się jak cieżarna

Cytat:
Napisane przez runaway_star Pokaż wiadomość
Ja też nie czuję, żebym była w ciąży - nie licząc oczywiście tych dziwnych objawów typu tkliwe piersi czy niechęć do niektórych potraw itp. Ale nie mam odruchu głaskania po brzuchu A myśl, że we mnie rozwija się nowy człowieczek w ogóle jest dla mnie taka niesamowita, że ledwo do uwierzenia

Na szczęście zwykle spię na boczku, choć czasami lubiłam zasypiać na brzuchu. Ale chyba nie ma przeciwwskazań, żeby leżeć na brzuchu dopóki ten brzuch jeszcze nie jest jakoś specjalnie większy. Zresztą podejrzewam, że później to nawet nie będzie specjalnie możliwe - będziemy jak takie bańki-wstańki Więc trzeba korzystać póki jeszcze można

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------



Trochę to dziwne, nie uważacie? Wydawałoby się, że w ciąży powinno nas ciągnąć do samych zdrowych rzeczy - tych dobrych dla maleństwa i tych, co by uzupełniały nasze braki witaminowo-mikroelementowe. A tymczasem bywa inaczej. Ja np. przed ciążą w ogóle nie piłam nic gazowanego - nie lubię. A raczej powinnam napisać nie lubiłam Bo teraz wody innej niż gazowana nie wypiję A nawet mnie ciągnie do sprite'ów, fant i innych syfów. Nie rozumiem samej siebie
Ja do dzisiaj czasami nie czuje że jestem w ciąży

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Wiaderko z wodą. Max 5 kg ale musiałam być przez pewien czas pochylona i wdychałam farbę

Nospę wzięłam profilaktycznie gdyby coś miało się stać maluchowi. Może to złudne, ale zawsze coś wzięłam i czuję się z tym lepiej.
Ale ja głupia jestem
Często mnie bolały plecy w tym miejscu, ale teraz się boję o fasolkę
Nie panikuj pociesze Cię jak bym chciała za każdym razem latać jak by mnie tak plecy zabolały to bym musiała z IP nie wychodzić W ciąży to baaardzo częste tym bardziej że jeśli zacznie się na początku to nastaw się na to że będzie się powtarzać połóż się wycisz odpocznij jak nie przejdzie albo się nasili jedz na IP. A najlepiej to idź spać rano będzie dobrze

DZIEWCZYNY W CIĄŻY NAJBARDZIEJ SZKODZI NAM PANIKA
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 21:18   #1409
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez koziemleko Pokaż wiadomość
Wiaderko z wodą. Max 5 kg ale musiałam być przez pewien czas pochylona i wdychałam farbę
A trzeba było się nachylać? nie dało się zgiąć nóg w kolanach i na prostym kręgosłupie?
Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
Ale Ci zazdroszcze ze juz po stresie Ja jeszcze musze sie wstrzymac bo szefowa na urlopie...
Jeszcze jutro stres, bo pewnie już powiedziała swojej córce a ona pracuje na biurze ze mną i tu sprawuje "władzę"
Cytat:
Napisane przez asia665 Pokaż wiadomość
Jest pęcherzyk ciążowy : 4 mm !!
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-31, 21:34   #1410
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Odp: Dot.: Mamusie Marzec/Kwiecień 2014

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
Jeszcze jutro stres, bo pewnie już powiedziała swojej córce a ona pracuje na biurze ze mną i tu sprawuje "władzę"
Ale juz z gorki - nic sie nie stresuj
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.