załamka - mama - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 22:11   #1
maruda88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 104

załamka - mama


mam problem ze swoją mamą. Niestety tak wyszło w moim życiu, że nie jestem w stanie oddać swojej pracy magisterskiej do wyznaczonego czasu, będę skreślona z listy studentów i najprawdopodobniej do obrony podejdę w przyszłym roku;o( Moja mama na każdym kroku mnie poniża i dokucza. Cały czas mówi mi, że jestem beznadziejna i że nigdy się nie obrobię bo tak powiedziała jej moja ciotka. Mieszkam w małej wiosce i doskonale wiem, że wstydzi się przed sąsiadkami, że ma taką córkę jak ja która nie potrafi skończyć szkoły. Nie wiem jak mam z nią rozmawiać;o(
maruda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 23:07   #2
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: załamka - mama

Powiedz, że wystarczająco Ci głupio i przykro aby inni (najbliżsi) Ciebie nie dobijali. Cóż, stało się, nie Ty pierwsza i nie ostatnia, nie każdy może być doskonały (...jak Twoja mama chciałoby się dopisać..).
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 00:18   #3
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: załamka - mama

Byl tu kiedys podobny watek...
Przeciez to nic zlego, ze obronisz sie za rok, wazne, zebys w ogole do obrony podeszla, i radze ci z dobrego serca-potraktuj powaznie ten termin 'za rok', bo ja to sobie olalam o wiele bardziej, teraz zaluje i probuje z tym cos zrobic
To twoje zycie i twoja sprawa, a nie sasiadow zza plota, ale jestem w stanie uwierzyc (bo raczej nigdy tego nie zrozumiem...), ze twoja mama przejmuje sie tym 'co ludzie powiedza'.
A niech gadaja, ty w ten rok popracuj, moze uda ci sie odlozyc troche pieniedzy i po obronie bedziesz mogla np. wyjechac gdzies w poszukiwaniu lepszej pracy.
To naprawde nie koniec swiata, ludzie rzucaja studia, zmieniaja kierunki i fajnie, a tobie zostala juz tylko obrona. Glowa do gory.
Na zaczepki mamy chyba najlepiej nie reagowac, bo co mozesz jej powiedziec? Spokojnie odpowiadaj, ze obronisz sie za rok i tyle.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 00:34   #4
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: załamka - mama

Mama po studiach?

Co się stało, to się nie odstanie. Słyszysz że się niczego nie dorobisz? Odpowiedz "to ode mnie zależy, nie od cioci".

Jak zamierzasz spędzić ten rok do obrony, jakie masz perspektywy na dzisiaj?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 00:47   #5
Elly08
Raczkowanie
 
Avatar Elly08
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: załamka - mama

podpisuje się pod wszystkimi trzema odpowiedziami.
Dodam tez cos od siebie. Ile masz lat ? Ile lat ma Twoja mama ? Może w końcu nadszedł czas żeby się nie martwila o Twój tyłek... Daj sobie spokoj. Po prostu odpuść sobie. Bądź ponadto
A jak już dobrze wszystko zdasz i mama zobaczy, ze będą z Ciebie ludzie - pozaluje swoich slow. Na razie się ja w ogole nie przejmuj.
Teraz możesz tylko powiedzieć cos w stylu sarkastycznego: " tak mamo, dzięki ze jesteś dla mnie taka mila; tego zawsze potrzebowałam od najbliższych, aby mnie jeszcze bardziej dolowali w najgorszych chwilach". Zmus ja do pomyślenia nad swoim postepowaniem
Na moich rodzicach takie słowa przynoszą rezultaty ;P
pozdrawiam i glowa do góry
Elly08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 00:49   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: załamka - mama

Skłam ;p powiedz że się obroniłaś i obroń się w przyszłym roku bez wiedzy mamy. Wiem, że kłamstwo jest złe ale czasem ludzie starsi jak nasi rodzice którzy nie studiowali nie do końca rozumieją że to nie tragedia, że wiele osób tak ma, że nic się nie stało i że co się odwlecze to nie uciecze - dla nich to jak nie zdanie matury, ale tak naprawdę żadna tragedia. Ty będziesz miała spokój i mama będzie miała spokój.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 00:53   #7
Elly08
Raczkowanie
 
Avatar Elly08
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Skłam ;p powiedz że się obroniłaś i obroń się w przyszłym roku bez wiedzy mamy. Wiem, że kłamstwo jest złe ale czasem ludzie starsi jak nasi rodzice którzy nie studiowali nie do końca rozumieją że to nie tragedia, że wiele osób tak ma, że nic się nie stało i że co się odwlecze to nie uciecze - dla nich to jak nie zdanie matury, ale tak naprawdę żadna tragedia. Ty będziesz miała spokój i mama będzie miała spokój.
nie nie nie.. kłamstwo ma krótkie nogi i to wcale nie jest tekst rzucany na wiatr. Przekonalam się o tym niejednokrotnie.
Elly08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 03:02   #8
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Skłam ;p powiedz że się obroniłaś i obroń się w przyszłym roku bez wiedzy mamy. Wiem, że kłamstwo jest złe ale czasem ludzie starsi jak nasi rodzice którzy nie studiowali nie do końca rozumieją że to nie tragedia, że wiele osób tak ma, że nic się nie stało i że co się odwlecze to nie uciecze - dla nich to jak nie zdanie matury, ale tak naprawdę żadna tragedia. Ty będziesz miała spokój i mama będzie miała spokój.
Oj ale wiesz jak to jest, zaraz bedzie zeby dyplom pokazac, i chwalenie sie wszystkim w rodzinie.
Przynajmniej u mnie od razu chcieli ogladac, jak by to bylo ze zlota Ten magisterski to chyba na scianie w ramce powiesza, jak sie w koncu obronie...
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:16   #9
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Oj ale wiesz jak to jest, zaraz bedzie zeby dyplom pokazac, i chwalenie sie wszystkim w rodzinie.
Przynajmniej u mnie od razu chcieli ogladac, jak by to bylo ze zlota Ten magisterski to chyba na scianie w ramce powiesza, jak sie w koncu obronie...

Hueh, hueh...

Autorko, nie Ty pierwsza, nie ostatnia...

Niektórzy z Twojego rocznika to do tej pory z licencjatem się męczą

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

A gdzie tam, sama sobie go oprawię i będę bić pokłony...

Inna sprawa że kompletnie w to nie wierzę, że ja kiedyś te studia skończę. Nie wierzę i tyle
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 10:34   #10
201611210932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 141
Dot.: załamka - mama

A ja nie rozumiem ich myślenia. Przecież to już dorosła dziewczyna i to jej sprawa. Ja nie ciągnę pieniędzy od rodziców, praktycznie nic nie dostaję i nie wyobrażam sobie żeby spotykały mnie takie komentarze. Oczywiście byłoby mi przykro i głupio, że bym się nie obroniłam w terminie, ale to przecież nie tragedia. Przez ten rok przecież normalnie poszłoby się do pracy i tyle. No chyba, że rodzice na autorkę łożą miesięcznie niezłą kasę i że zamierza ona w trakcie tego roku leniuchować.

Znam dziewczynę, która nie może drugi rok zaliczyc jakiegoś przedmiotu i oczywiście plotka już pociągnęła się na kilka wiosek, a rodzice wstydzą się i chodzą czerwoni do sklepów jakby co najmniej dziewczyna pod latarnią zarabiała. Nie rozumiem tego.
201611210932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:07   #11
maruda88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 104
Dot.: załamka - mama

mam 25 lat. Pracuję w jednostce budżetowej i mam umowę na czas nieokreślony od przeszło 3 lat. Moja mama ma 44 lata jest bardzo młodziutka ma wykształcenie średnie. Nigdy nie wybaczę jej tego że tak mnie traktuje. Uważam to za swoistą porażkę ale nie odpuszczę tej pracy i podejdę do tej obrony tylko nie teraz;o( nie jedną noc z tego powodu przepłakałam;o(
maruda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-27, 17:22   #12
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez maruda88 Pokaż wiadomość
mam 25 lat. Pracuję w jednostce budżetowej i mam umowę na czas nieokreślony od przeszło 3 lat. Moja mama ma 44 lata jest bardzo młodziutka ma wykształcenie średnie. Nigdy nie wybaczę jej tego że tak mnie traktuje. Uważam to za swoistą porażkę ale nie odpuszczę tej pracy i podejdę do tej obrony tylko nie teraz;o( nie jedną noc z tego powodu przepłakałam;o(
To nie ma innej rady, jak swojej mamie stanowczo przedstawić fakty: masz 25 lat, od 3 pracujesz na umowę o pracę, skończyłaś studia, przed Tobą jedynie obrona. Mama się tym nie może pochwalić, więc nie masz żadnych powodów do wyrzutów sumienia, a ona żadnych powodów do biadolenia. Serio, myślałam że Twoja mama jest po studiach i ma więcej lat, że ma to dawne myślenie o wyższym wykształceniu (że wtedy od razu jest super praca itd.), no i przede wszystkim że Cię utrzymuje. A tu się okazuje, że ma powody do bycia dumną, tylko jej żółć na to nie pozwala.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:10   #13
Pilar_Ternera
Raczkowanie
 
Avatar Pilar_Ternera
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 190
Dot.: załamka - mama

Czasem rodzice z szkołą średnią więcej wymagają niż Ci po studiach
- z życia wzięte , mam koleżankę co rodzice tępili o każdą 4 , musiała uczyć się na 5 i mieć świadectwo z paskiem , tylko po to żeby ich zadowolić . A rodzice jakoś w szkole na samych piątkach nie lecieli i nie wiem czy w ogóle maturę zdali
rozpisałam się nie na temat
a więc do rzeczy : zacznij doceniać sama siebie i nie czekaj na pochwały od mamy , wymaga i wymaga cudów z nieba , tyle ile Cię stać - tyle zrobiłaś , obronisz się za rok i absolutnie nie jest to powód do wstydu . głowa do góry
Pilar_Ternera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:18   #14
maruda88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 104
Dot.: załamka - mama

Dziękuję Wam za odpowiedzi;* bardzo mnie dowartościowałyście i podniosłyście mnie na duchu;*
maruda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:28   #15
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: załamka - mama

Rozumiałabym matkę Autorki, gdyby Autorka była na utrzymaniu rodziców i nie robiła nic oprócz studiowania. W końcu mama wtedy mogłaby wymagać czegoś od swojej córki, no ale tutaj Autorka pracuje od 3 lat, ma 25 lat, więc jest na tyle dorosła, że mama powinna sobie darować.

Może porozmawiaj z nią, że samej jest ci z tego powodu źle i że bliska osoba nie musi ci jeszcze dokładać?
A jak nie, to po prostu nie reaguj. Obroń się i zrób to dla samej siebie, a nie dla mamy.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:47   #16
maruda88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 104
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Rozumiałabym matkę Autorki, gdyby Autorka była na utrzymaniu rodziców i nie robiła nic oprócz studiowania. W końcu mama wtedy mogłaby wymagać czegoś od swojej córki, no ale tutaj Autorka pracuje od 3 lat, ma 25 lat, więc jest na tyle dorosła, że mama powinna sobie darować.

Może porozmawiaj z nią, że samej jest ci z tego powodu źle i że bliska osoba nie musi ci jeszcze dokładać?
A jak nie, to po prostu nie reaguj. Obroń się i zrób to dla samej siebie, a nie dla mamy.
Próbowałam ale to bez sensu, ciągle aby słyszę "nie obronisz się nigdy". ;o( ehhh wczoraj wieczorem była taka awantura, że głowa mała. Odpuszczę sobie wszelkie rozmowy a na jej ataki będę odpowiadać właśnie tak jak mi radzicie;* muszę zagryźć zęby i iść do przodu napisać tą pracę i obronić się właśnie dla samej siebie udowadniając swoja determinację w osiąganiu celu.
maruda88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:54   #17
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez maruda88 Pokaż wiadomość
Próbowałam ale to bez sensu, ciągle aby słyszę "nie obronisz się nigdy". ;o( ehhh wczoraj wieczorem była taka awantura, że głowa mała. Odpuszczę sobie wszelkie rozmowy a na jej ataki będę odpowiadać właśnie tak jak mi radzicie;* muszę zagryźć zęby i iść do przodu napisać tą pracę i obronić się właśnie dla samej siebie udowadniając swoja determinację w osiąganiu celu.
Ja mam czasami wrażenie, że taki najazdy przez rodziców, według nich są motywacją, coś w stylu - jak ona ci niby nie będzie tego wypominać, to na pewno zapomnisz i olejesz.

Niech sobie pogada, ty przyjmuj to na chłodno. Jak chcesz się obronić, to na pewno podołasz i dasz sobie radę.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:56   #18
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez maruda88 Pokaż wiadomość
Próbowałam ale to bez sensu, ciągle aby słyszę "nie obronisz się nigdy". ;o( ehhh wczoraj wieczorem była taka awantura, że głowa mała. Odpuszczę sobie wszelkie rozmowy a na jej ataki będę odpowiadać właśnie tak jak mi radzicie;* muszę zagryźć zęby i iść do przodu napisać tą pracę i obronić się właśnie dla samej siebie udowadniając swoja determinację w osiąganiu celu.
Oczywiście, że tak! Dasz radę, dziewczyno!!! Znam ludzi, którzy bronili się z opóźnieniem, a dziś robią doktorat - bo po prostu przyłożyli się do swojej pracy magisterskiej. I znam takich, którzy studiują 9 lat na tym samym kierunku... i o ich obronie ani widu, ani słychu Także ważne, żebyś TERAZ wzięła się do pracy i wyciągnęła wnioski z poprzednich błędów czy zaniedbań.

A mama... Na wsiach i w małych miasteczkach jest tak, jak opowiadasz. Liczy się opinia sąsiadów. I tego możesz nie zmienić. Za to na pewno, bez względu na wszystko, możesz obronić się za rok i powrócić z tarczą zwycięzcy: mądrzejsza, bogatsza o doświadczenie, stabilniejsza życiowo, niż jesteś teraz
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 23:58   #19
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: załamka - mama

Dziewczyno jesteś dorosła, pracujesz, Twoje życie i Twoja sprawa czy się obronisz, skończysz studia itp.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 00:01   #20
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Oj ale wiesz jak to jest, zaraz bedzie zeby dyplom pokazac, i chwalenie sie wszystkim w rodzinie.
Przynajmniej u mnie od razu chcieli ogladac, jak by to bylo ze zlota Ten magisterski to chyba na scianie w ramce powiesza, jak sie w koncu obronie...
ha hah, przyszlo mi na myśl, że a może rodzina nie tyle chciala zobaczyć, jakby był ze złota, tylko nie ufała, że naprawdę go masz? ^^
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 00:04   #21
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: załamka - mama

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Hueh, hueh...

Autorko, nie Ty pierwsza, nie ostatnia...

Niektórzy z Twojego rocznika to do tej pory z licencjatem się męczą
A gdzie tam, sama sobie go oprawię i będę bić pokłony...

Inna sprawa że kompletnie w to nie wierzę, że ja kiedyś te studia skończę. Nie wierzę i tyle
Ha, wiesz, ze jak przeczytalam twojego posta to pomyslalam, ze ja chyba tak samo uczynie jednak... O ile wlasnie... sie W KONCU obronie...

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
ha hah, przyszlo mi na myśl, że a może rodzina nie tyle chciala zobaczyć, jakby był ze złota, tylko nie ufała, że naprawdę go masz? ^^
To mozliwe!
Rowniez z powodu historii zwiazanej z ta sprawa.
Po obronie chcialam sobie zrobic kolczyk w wardze, w miescie, w ktorym studiowalam. Pojechalam wiec niby 'po dyplom', zeby nie bylo gadania, a wrocilam z kolczykiem. Dyplom odebralam dopiero za drugim pojechaniem, bo wtedy jeszcze ich nie bylo, a mi sie taaak do kolczyka spieszylo
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza

Edytowane przez czarna_maciejka
Czas edycji: 2013-08-28 o 00:07
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 03:32   #22
patrzacwniebo
Rozeznanie
 
Avatar patrzacwniebo
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 651
Dot.: załamka - mama

Ja za jakiś miesiąc podchodzę żeby się bronić z licencjata. Obawiam się jednak, że mogę nie podołać, gdyż mam na sesję poprawkową zaplanowanych dużo zaliczeń. Do tej pory nie miałam żadnych przerw w nauce, z liceum od razu na studia, także wszystko szło gładko, żadnych opóźnień. A jestem pewna, że gdyby teraz noga mi się powinęła, to by mi ciosano kołki na głowie do upadłego. A mieszkam w dużym mieście W dodatku po licencjacie, nawet zdanym, planuję iść do pracy (najlepiej związanej z moimi studiami, a do tego nie trzeba koniecznie dyplomu, bo to studia językowe) ale mimo to rodzina już mi zapowiada, że mam zdać licencjat koniecznie teraz i bez gadania.

Też tego nie rozumiem, bo u mnie w rodzinie różnie bywało, niektórzy brali dziekanki albo mieli rok przerwy między liceum a studiami ale od naszego pokolenia wymaga się o wiele, wiele więcej. Widzę to też po tym jakie wymagania stawia się moim siostrom.

Powtarzaj sobie, Autorko, że to Twoja sprawa, że jeszcze to zdasz i wtedy mama będzie musiała siedzieć cicho i cofnąć słowa o tym, że jesteś beznadziejna i nic nie osiągniesz. Że jeszcze zobaczy i będzie jej i innym, którzy tak gadali, głupio. Co to w ogóle za gadanie Człowiek nawet nie ma prawa do własnych błędów (bo opóźniona o rok skończona magisterka to jeszcze nie koniec świata!) i decyzji.

Trzymaj się
__________________
Alles met mate...maar bier met vaten!
patrzacwniebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.