Jak już jest to na dobre - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-08, 16:19   #1
Bomboniusz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1

Jak już jest to na dobre


Cześć wszystkim

Czytałem wiele wątków, próbując znaleśc podłoże mojej choroby, lecz niestety moja choroba może mieć tyle podłoży, że głowa mała

Zacznę więc od początku

Jestem Mężczyzną z rocznika 95 (21 lat aktualnie)
Od czasów kiedy pamietam do czasów 2 liceum, nigdy nie miałem jakichkolwiek większych problemów z cerą, sporadycznie wiadomo coś tam zawsze wyskoczyło, ale nigdy aż tak żebym miał poprostu dość swojej twarzy

8-18 rok życia zażywałem lek o nazwie Depakine
Niewiem czy w jakichkolwiek sposób miało to wpły na gospodarke hormonalną lub inne podłożę wywołujące/hamujące

Od zawsze z natury byłem osoba nerwową, Po 19 roku życia zdarzały się już częstsze wysypy, ale napewno bardzo mało, z czasem zacząłem to wyciskać i rozprzestrzeniłem na całą twarz włącznie z karkiem, oraz skórą głowy, Koncówka 19 roku życia była najgorsza dzień w dzień miałem 3/4 nowe krosty ropne, Juz nawet nie licze gdzie, poprostu były czy to na twarzy czy karku

W lato ubiegłego roku przestałem "Wyciskać" i podjąłem leczenie, dostałem Jakieś leki oraz "Papkę" do stosowania na noc i "Spirytus" (Mieszanka apteczna na recepte, waliła spyritem :P) lecze pomogło, Ropne wykwity zaczeły się pojawiać tylko sporadycznie, Leczenie przerwałem po 3 miesiąch bo myślalem że juz wystarczy (Tak wiem moja głupota nie zna granic)

Aktualnie od Listopada do teraz, Przemywam rano i wieczorem twarz tylko wodą, Stosując z tym ten spirytus, Mam z tym związane pytania

Czym myć twarz (Trądzikowa, tłusta)
Jakieś ogólne zalecenia ?
Bomboniusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-08 17:19:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.