Bruksizm - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-20, 20:09   #91
Olimpia90
Przyczajenie
 
Avatar Olimpia90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Bruksizm

Ja robiłam botoks na zgrzytanie zębów niedawno, ale nie u stomatologa tylko normalnie u lekarza medycyny estetycznej. Zabieg drogi :/ ale efekt fajny - nie zdzieram szkliwa i już tak często nie boli mnie głowa. Dziwne, ale trochę mi się twarz jakby wyszczupliła.
Olimpia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 06:43   #92
Agnes65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez Olimpia90 Pokaż wiadomość
Ja robiłam botoks na zgrzytanie zębów niedawno, ale nie u stomatologa tylko normalnie u lekarza medycyny estetycznej. Zabieg drogi :/ ale efekt fajny - nie zdzieram szkliwa i już tak często nie boli mnie głowa. Dziwne, ale trochę mi się twarz jakby wyszczupliła.
a masz może zdjęcia przed i po ?
Agnes65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 08:38   #93
auris
Raczkowanie
 
Avatar auris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 50
Dot.: Bruksizm

Potwierdzam jak już pisałam kilka postów wyżej zdecydowanie jest efekt, już zaraz po zabiegu napięcie schodzi z mięśni, a potem jest coraz lepiej i w tym momencie nie mam już kwadratowej twarzy, tylko owalną i pięknie podkreślone policzki. Wszyscy znajomi zwracają uwagę, że coś się zmieniło na plus i pytają czy to zasługa diety.
auris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 09:08   #94
kayenne88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Bruksizm

w MTTEstetica Kraków prowadzą leczenie nadpotliwości, zapamietałam nazwę brukzism z cennika, bo nie wiedziałam co to jest. więc może warto się do nich zgłosić? korzystałam u nich z różnych zabiegów i zawsze byłam bardzo zadowolona.
kayenne88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-25, 18:52   #95
Olimpia90
Przyczajenie
 
Avatar Olimpia90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14
Dot.: Bruksizm

Niestety nie robiłam zdjęć - nie myślałam wogóle, że będzie taki efekt- to lekarz całkiem przypadkowo jak robiłam usta mi o tym wspomniał, że mam silne żwacze i zapytał czy ścieram zęby. Zabieg nazywają w klinice botox jaw i chyba na stronie mają jakieś zdjęcia przed i po.
Olimpia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 18:10   #96
paradise_city
Raczkowanie
 
Avatar paradise_city
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 331
Dot.: Bruksizm

Cześć Wam
widzę, że już tutaj ucichło.. a jak tam wasze problemy? Ja jutro dostanę swoją szynę i mam nadzieję, że pomoże <33
paradise_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 11:42   #97
paradise_city
Raczkowanie
 
Avatar paradise_city
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 331
Dot.: Bruksizm

Hej, wciąż czekam, aż coś sie tutaj ruszy i ktoś sprzeda mi złotą zasadę na pozbycie się problemu zgrzytania zębami dzisiaj pierwszą noc spałam w szynie relaksacyjnej i chociaż ciężko się trochę do tego przyzwyczaić, to jest całkiem znośnie zobaczymy czy po jakimiś czasie przyniesie efekty. :P
paradise_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 15:35   #98
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Bruksizm

Nic nie zrobisz nie ma cudownego leku
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 17:51   #99
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Bruksizm

u mnie pół roku noszenia szyny wyraźna poprawa, przestałam nosić na kolejny rok ale niestety lekki powrót zgrzytów przez duże nerwy z kilku powodów, pozakładam kilka raz szynę i mam nadzieję, że się uspokoi
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 12:07   #100
paradise_city
Raczkowanie
 
Avatar paradise_city
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 331
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
u mnie pół roku noszenia szyny wyraźna poprawa, przestałam nosić na kolejny rok ale niestety lekki powrót zgrzytów przez duże nerwy z kilku powodów, pozakładam kilka raz szynę i mam nadzieję, że się uspokoi
to świetnie dobrze wiedzieć, że chociaż widać taką poprawę też mam nadzieję, że się u Cb uspokoi, życzę powodzenia
paradise_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 00:02   #101
201605311017
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 284
Dot.: Bruksizm

Dziewczyny, też cierpię na bruksizm już 2latta. Zaczęło się , że po przebudzeniu czułamskruszone szkliwo. I na jednym zębie nierówności. Nic z tym nie zrobiłam... W efekcie ząb obok jedynek mam starty tak do lini prostej...ten obok niego też... na dole zaś mam zęby utarte do dziubka w góre jakby odwrócone"v" ... w dodatku strzela mi w żuchwie. I nie mogę szeroko otwierac ust, rosna mi ósemki... nie wiem za co się zabrać. Jestem z małego miasteczka, wielu fachowców nie ma...
201605311017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 18:33   #102
paradise_city
Raczkowanie
 
Avatar paradise_city
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 331
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez Gryczanka21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, też cierpię na bruksizm już 2latta. Zaczęło się , że po przebudzeniu czułamskruszone szkliwo. I na jednym zębie nierówności. Nic z tym nie zrobiłam... W efekcie ząb obok jedynek mam starty tak do lini prostej...ten obok niego też... na dole zaś mam zęby utarte do dziubka w góre jakby odwrócone"v" ... w dodatku strzela mi w żuchwie. I nie mogę szeroko otwierac ust, rosna mi ósemki... nie wiem za co się zabrać. Jestem z małego miasteczka, wielu fachowców nie ma...
Cóż mogę Ci poradzić.. chyba tylko bilet na pociąg i wycieczka do większego miasta jednak.. trzeba się za to zabrać, bo na starość mogą być naprawdę poważne problemy, skoro już teraz jest nie najlepiej
paradise_city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 10:24   #103
sajowa
Przyczajenie
 
Avatar sajowa
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Bruksizm

Witajcie
Ja właśnie od miesiąca mam taką nakładkę na dolne zęby, jest przeźroczysta. Mnie najbardziej przeszkadza jak zdejmuję ale poza tym to po kilku dniach można się przyzwyczaić. Ja zapłaciłam 180 złotych i to jest wersja dla 'początkujących; bo jeśli tą uszkodzę/przegryzę to mocniejszą mi zrobią.
Poza powyższymi przedsięwzięciami orientowałam się nad ostrzyknięciem botuliną, ale jeden zabieg to około 1 tysiąca złotych a trzeba zrobić ich 3 do 4.
Jeśli się zdecyduję to dam znać.
sajowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 19:18   #104
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Bruksizm

Hej
Ja wiem, że czasem zaciskam zęby w ciągu dnia, np. jak się skupiam Kiedyś usłyszałam, że zgrzytałam w nocy zębami ale to raz w życiu Mam zgryz głęboki. Ortodontka powiedziała, że na zaciskanie pomoże mi aparat korygujący zgryz. Zastanawiam się czy to prawda, jeśli nie jest to nocne zgrzytanie tylko takie, nad którym mogę zapanować - czy ustawienie zębów coś zmieni - jak myślicie? I czy aparat pomoże, żeby moja twarz nie robiła się jeszcze bardziej kwadratowa?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 18:33   #105
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Bruksizm

Odświeżam wątek.

Od dawna mam pewne problemy z żuchwą aż w końcu dzięki przekopaniu internetu postawiłam sobie diagnozę: bruksizm. U mnie objawia się to zaciskaniem (nie zgrzytaniem) zębów w nocy. Rano, jak się budzę twarz jest napięta. Bardzo mi to przeszkadza, ogólnie mam duże kompleksy bo nie mogę się szeroko uśmiechać (dosłownie mnie ciągnie i uśmiech wygląda na wymuszony, dlatego się nie uśmiecham...), czuję napięcie twarzy, szyi, czasem skurcze. Przeskakuje mi szczęka podczas otwierania buzi. Często rano budzę się z bólem głowy.

Dziewczyny, jaka najlepsza metoda na leczenie tego? Wiem, że metod jest wiele ale głównie pisze się o zgrzytaniu zębów, ścieraniu szkliwa. A ja, tak jak pisałam, nie zgrzytam zębami, nie mam z nimi żadnych problemów. Chodzi o to, że je w nocy nieświadomie zaciskam przez co moje mięśnie na pewno są przerośnięte i bardzo napięte, odczuwam to codziennie. Czy szyna relaksacyjna zapobiegnie zaciskaniu? Czytałam też o szynie NTI która podobno jest znacznie skuteczniejsza od relaksacyjnej. Czy może od razu decydować się na botoks (tylko, czy zadziała...)? Chodzi mi tylko o to, żeby mięśnie nie były w stanie same się zaciskać. W ciągu dnia panuję nad tym. Najgorsze jest to, że nie mogę w swoim mieście znaleźć specjalisty, który zajmuje się bruksizmem, chyba będę musiała szukać dużo dalej...
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 15:09   #106
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Bruksizm

Odswiezam temat.Tez cierpie na to.Czy udalo sie wam wyleczyc?Ja musze sie udac do dentysty, jakos zaden do tej pory nie zasugerowal mi szyny na noc.Nie wiem czy zgrzytam w nocy zebami ani czy zaciskam.Nie czuje tego rano.Zaciskam nieswiadomie w dzien.Mysle nad botoksem, w rzezzowie jest jedna klinika i cena zaporowa-2 tys.Wole pohechac do Krakowa i zaplacic mniej.Czy ktos moglby mi polecic sprawdzony gabinet -podkarpackie, malopolskie...Nie chce isx do kogokolwiek tak z ulicy na botoks.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 15:43   #107
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Bruksizm

Podpinam się pod odświeżenie tematu, nie zgrzytam a zaciskam, to jest koszmar budzę się z zaciśniętą szczęką, żadne szyny u mnie nie wchodzą w grę bo mam odruch wymiotny.
Od początku grudnia raz w tygodniu chodzę na masaż głęboki szczęki, owszem fajnie relaksuje i do trzech dni po jest jakby lepiej, niestety ścisk wraca.
Podobno to od stresu. Czuję, że zwarjuję
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/



Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2018-01-23 o 15:45
MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 16:44   #108
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
Podpinam się pod odświeżenie tematu, nie zgrzytam a zaciskam, to jest koszmar budzę się z zaciśniętą szczęką, żadne szyny u mnie nie wchodzą w grę bo mam odruch wymiotny.
Od początku grudnia raz w tygodniu chodzę na masaż głęboki szczęki, owszem fajnie relaksuje i do trzech dni po jest jakby lepiej, niestety ścisk wraca.
Podobno to od stresu. Czuję, że zwarjuję
może należy sprawdzić zgryz? często nieprawidłowy zgryz powoduje zgrzytanie, więc może z zaciskaniem też ma coś wspólnego?
a może spróbuj przyzwyczaić się do szyny? ja noszę swoją non stop od ponad pół roku (), a przyzwyczaiłam się do niej po jakichś trzech dniach.

czy te masaże mają przynieść jakieś długofalowe efekty? ja zaczęłam chodzić na fizjoterapię, ale mam wrażenie, że to jest pomoc tylko doraźna, a na dłuższą metę nie przyniesie korzyści.

w każdym razie łączę się w bólu.
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 16:52   #109
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez phobie Pokaż wiadomość
może należy sprawdzić zgryz? często nieprawidłowy zgryz powoduje zgrzytanie, więc może z zaciskaniem też ma coś wspólnego?
a może spróbuj przyzwyczaić się do szyny? ja noszę swoją non stop od ponad pół roku (), a przyzwyczaiłam się do niej po jakichś trzech dniach.

czy te masaże mają przynieść jakieś długofalowe efekty? ja zaczęłam chodzić na fizjoterapię, ale mam wrażenie, że to jest pomoc tylko doraźna, a na dłuższą metę nie przyniesie korzyści.

w każdym razie łączę się w bólu.
Powinny przynieść długofalową ulgę, rewelacja pewnie by była gdybym przestała zaciskać. 2.02. idę do dentysty porozmawiam o moim zgryzie.
Ogólnie powinno się móc otworzyć usta tak, żeby lekko włożyć 3 palce, u mnie jest już lepiej bo przed masażami w ogóle nie mogłam włożyć palców, teraz już mogę choć niezupełnie lekko, więc i tak ten ścisk w szczęce ustąpił.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielęgnacja włosów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 20:27   #110
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
Powinny przynieść długofalową ulgę, rewelacja pewnie by była gdybym przestała zaciskać. 2.02. idę do dentysty porozmawiam o moim zgryzie.
Ogólnie powinno się móc otworzyć usta tak, żeby lekko włożyć 3 palce, u mnie jest już lepiej bo przed masażami w ogóle nie mogłam włożyć palców, teraz już mogę choć niezupełnie lekko, więc i tak ten ścisk w szczęce ustąpił.
trzymam zatem kciuki, żeby masaże przyniosły oczekiwany efekt. mój fizjoterapeuta twierdzi, że zaciskanie jest też niestety sprzężone ze stresem i to, co "nieprzerobione" w ciągu dnia odreagowuje się poprzez napinanie mięśni w nocy...
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 08:06   #111
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Bruksizm

Zrobilam ta szyne NTI i ok tydzien zakladam na noc.Odstawilam kawe.Chyba jest lekka poprawa, ale jeszcze zaciskam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 22:45   #112
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Bruksizm

a czy szyna Nti leczy? z tego co wiem to wszystkie szyny poprostu powoduja zabezpeczenie przed scieraniem zębow ,a nie lecza bo przyczyna jest gdzie indziej
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 20:03   #113
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Bruksizm

Z tego co wiem to szyna NTI zmienia ustawienie szczęki do żuchwy więc po niej zapewne trzeba zrobić odpowiednie dobudowania/przyszlifowania zębów żeby pasowały do siebie i myślę, że jeśli jest to dobrze zrobione to powinno pomóc - o ile przyczyną był zły zgryz, złe ułożenie stawów itp.
Piszesz, że inne szyny nie leczą. Też spotkałam się z takimi opiniami dlatego chciałam spytać Dziewczyn, które mają twarde szyny czy zauważyły zmniejszone napięcie mięśni po szynie? Myślę, że szyna może nie wyleczyć przyczyny ale niektórym może pomóc, bo jeśli się ma coś między zębami i się nie da zębów zagryźć to mięśnie się tak nie napinają więc przypuszczam, że po dłuższym czasie trochę tracą na sile...?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 20:22   #114
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Bruksizm

moja szyna sama w sobie nie leczyła, ale ustawiła żuchwę w odpowiedniej pozycji i umożliwiła rozluźnienie mięśni, które pozwoliło przeprowadzić odpowiednią diagnozę (sytuacja była tak tragiczna, że przed noszeniem szyny nie dało się mnie zbadać z powodu napięcia i zaciśnięcia mięśni).

W sumie nosiłam ją 10 miesięcy, od dziś mam aparat na górze, za miesiąc dochodzi na dole. Ciekawa jestem jak minie mi pierwsza od tak długiego czasu noc bez szyny.
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-01, 14:14   #115
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Bruksizm

Ja nie wiem w końcu czy zaciskam zęby w nocy czy nie, bo nakręciłam sobie ostatnio dwa filmiki jak śpię i nie zaciskałam zębów. Zgrzytać na pewno nie zgrzytam, bo nikt mi na to nie zwrócił uwagi. Dentyści jednak zwracają uwagę na rozbudowane mięśnie i starte siekacze ale mam zgryz głęboki więc może to przez niego tak mam - większy nacisk na przednie zęby. Jeśli by to było od zaciskania w nocy to miałabym też przecież starte tylne zęby a nie mam
Boję się trochę szyny, bo kiedy nosiłam bruxchecker to obudziłam się z bolącymi stawami skroniowo-żuchwowymi. Myślę, że wtedy musiałam zaciskać. Nie wiem co robić, bo dentyści od razu mówią, że muszę zaciskać i proponują szynę i nie wierzą, że dopiero jak mam nakładki w buzi to zaczynam zaciskać, pewnie dlatego, że mi to przeszkadza
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 08:52   #116
Oszinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Bruksizm

Dziewczyny mocno zastanówcie się nad wykonaniem botoksu na Bruksizm!

Wyszukalam lekarza medycyny estetycznej ktory mial ogólnie bardzo dobre opinie ... podsalam sie zabiegowi pełna nadziei i zaufania.

Niestety podana dawka (podobno "minimalna") okazala sie dla mnie zbyt mocna a co gorsze botoks "przemiescil" sie do sąsiednich mięśni (uśmiechu i jarzmiowego) przez co od 3,5 miesięcy nie mogę się uśmiechnàć, twarz mam jak zablokowana mumia a do tego kąciki ust mi opadly przez co zrobily mi sie zmarszczki "smutnej marionetki" 😪 ... Wiem, ze botoks w koncu puści i powinno wrocic wszystko w koncu do normy .. ale obawiam sie ze moze to nie byc wcale takie proste i po tak dlugim czasie nieuzywane mięśnie uśmiechu tak bardzo sie oslabiom że bedzie mi i tak trudno sie pozniej usmiechac :-( To juz tak dlugo trwa, ze trace zupelnie nadzieje czy kiedykolwiek botoks pusci abym mogla w koncu sie usmiechnąć !

Czy ktorakolwiek z Was miala podobny przypadek ? Jak dlugo to trwalo ?
Oszinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 11:37   #117
Bertone88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 4
Dot.: Bruksizm

Niestety jesteś tym małym promilem który ma efekty uboczne. Akurat przytrafiło się to Tobie. Wszystko niesie ze sobą ryzyko że coś może pójść nie tak. Ja właśnie ze względów estetycznych zdecydowalam się na botox w mięśnie żuchwy. Na efekt końcowy muszę jeszcze poczekać ale jeśli moje rysy trochę ulegną zmianie a twarz zrobi się mniej okrągła, będę kontynuować zabieg tak długo jak będzie mi służył. Całe szczęście dla ciebie efekt jest odwracalny więc to minie. Nie martw się na zapas 😊
Bertone88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-15, 11:40   #118
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez Oszinn Pokaż wiadomość
Dziewczyny mocno zastanówcie się nad wykonaniem botoksu na Bruksizm!

Wyszukalam lekarza medycyny estetycznej ktory mial ogólnie bardzo dobre opinie ... podsalam sie zabiegowi pełna nadziei i zaufania.

Niestety podana dawka (podobno "minimalna") okazala sie dla mnie zbyt mocna a co gorsze botoks "przemiescil" sie do sąsiednich mięśni (uśmiechu i jarzmiowego) przez co od 3,5 miesięcy nie mogę się uśmiechnàć, twarz mam jak zablokowana mumia a do tego kąciki ust mi opadly przez co zrobily mi sie zmarszczki "smutnej marionetki" 😪 ... Wiem, ze botoks w koncu puści i powinno wrocic wszystko w koncu do normy .. ale obawiam sie ze moze to nie byc wcale takie proste i po tak dlugim czasie nieuzywane mięśnie uśmiechu tak bardzo sie oslabiom że bedzie mi i tak trudno sie pozniej usmiechac :-( To juz tak dlugo trwa, ze trace zupelnie nadzieje czy kiedykolwiek botoks pusci abym mogla w koncu sie usmiechnąć !

Czy ktorakolwiek z Was miala podobny przypadek ? Jak dlugo to trwalo ?

To miałaś ten botoks zle podany bo tak nie powinno byc i miałas po prostu pecha... Botoks trzyma od 3 do maaaax 6 miesiecy ale zwykle krócej i na pewno nie bedzie tak ze jak "pusci" to dalej nie bedziesz mogla sie usmiechac. Spokojnie Kąciki ust akurat botoksem mozna podniesc. Oczywiscie jak lekarz wie co robi
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-19, 11:50   #119
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Bruksizm

A próbowałyście botoks w żwacze na bruksizm? Skuteczna metoda.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 08:15   #120
Oszinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: Bruksizm

co do "podniesienia kącików ust" to chyba na botoks już się nigdy więcej nie zdecyduje :-( przynajmniej na pewno nie na żadną "dolną część twarzy" . Uśmiechać cały czas się jeszcze nie mogę 😒
Oszinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:21:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.