Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-15, 09:44   #1
Pikachusun
Przyczajenie
 
Avatar Pikachusun
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 16

Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?


Dziewczyny, od pewnego czasu męczy mnie ten temat.
Mam 21 lat.
Zawsze chciałam mieć taką prawdziwą przyjaciółkę, Z którą mogłabym porozmawiać na każdy temat i zwierzać się.
Jednak nigdy nie trafiłam na kogoś takiego. Właściwie to całkiem odwrotnie, trafiałam na osoby które koniecznie chciały się ze mną przyjaznić, a potem olewały mnie kiedy nie byłam im potrzebna, lub okazały się nie zrównoważone psychicznie. (tak właśnie było w ostatnim przypadku). Chociaż w moim życiu było tylko kilka takich prawie przyjaciół.
Zastanawiam się czy to moja wina. Nie obgaduje moich znajomych i nie jestem jakaś zdesperowana. Wręcz przeciwnie, na początku znajomości trzymam na mały dystans który z czasem maleje.
Na ogół ludzie mnie lubią i można ze mną porozmawiać na każdy temat, potrafię dotrzymać tajemnicy i lubie słuchać.
W czasach szkolnych miałam dużo koleżanek, jednak z wszystkimi urwał mi się kontakt i teraz od ponad dwóch lat nie mam, żadnej koleżanki.
Moim jedynymi przyjaciółmi są moi dwaj kuzyni i chłopak.
Jednak to faceci i nie mogę tak naprawdę porozmawiać z nimi na poważne na babskie tematy. To nie to samo..
Zastanawiam się czy nie spróbować poznać jakiejś dziewczyny w sieci. W końcu interesuje się grami i programowaniem... Jednak nie wiem jak to niby miałabym zrobić..
Co myślicie na ten temat? Myślicie, że właściwie jest sens szukać sobie dobrej koleżanki z którą można się zaprzyjaźnić?
A jak tak, to najlepiej w jaki sposób i gdzie?
W sumie nie wiem czy to nie będzie wtedy z mojej strony szukanie kogoś na siłę, a tego nie chce.. Po prostu w tej kwestii czuje się samotna i chciałabym poznać taką dziewczynę z którą mogłabym się zaprzyjaznić.
Co byście zrobiły na moim miejscu i co mi radzicie?
Pikachusun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 10:05   #2
hiperaktywna
Zakorzenienie
 
Avatar hiperaktywna
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 966
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Moim zdaniem przyjaciółki na siłę nie znajdziesz
hiperaktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 10:57   #3
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Tez nie mialam ani nie mam zadnej przyjaciółki a mam 22 lata. Po prostu tak mi sie ułożyło i jestem raczej wymagająca w stosunku do znajomych. Lepiej tak niz miec falszywych przyjaciół albo znajomosci, ktore by w jakis sposób frustrowaly.
Mam znajomych, koleżanki i kolegów ze studiów, ale takiej prawdziwej przyjaciolki nie udalo mi sie poznac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 11:06   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Z przyjaciółką jest jak z facetem. Jeśli nie znajdziesz osoby, z którą nadajesz na tych samych falach, to nic z tego.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 11:52   #5
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Jestem w podobnej sytuacji, miałam wielu znajomych ale to nadal nie były "te" fale. Niby fajnie się rozmawiało ale nie mogłam im powiedzieć wszystkiego bo po prostu nie umiem zaufać osobom co przy mnie obgadują kogoś innego. I tym sposobem zostałam sama bez znajomych, jedynie z facetem któremu ufam i nadajemy na tych samych falach.
Doskonale Cię rozumiem ale nie ma co szukać na siłę, osobiście stwierdziłam że wolę samotność niż znajomości które będą mało warte
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 11:52   #6
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Za czasów szkolnych miałam takie "przyjaciółki". Z jednej strony papużki nierozłączki, rozmowy, nocowanie u siebie itd., a potem jak koniec szkoły/nowy chłopak to kontakt się urywał. Uważam, że takie szkolne "przyjaźnie" bardzo rzadko przetrwają, bo po zmianie otoczenia każdy szuka sobie kogoś nowego do towarzystwa lub po prostu zmienia się.

Swoją przyjaciółkę poznałam na studiach. Na początku nie miałyśmy jakiegoś super kontaktu, ale z czasem rozmawiałyśmy więcej, spędzałyśmy więcej czasu. Na końcu studiów wydarzyła nam się w rodzinie ta sama tragiczna sytuacja, więc byłyśmy dla siebie wsparciem i myślę, że to nas najbardziej zbliżyło. Teraz mieszkamy w innych miastach, ale ta odległość wcale nie przeszkadza.

Myślę, że ludzi zbliżają takie złe sytuacje i wsparcie drugiej osoby w tych momentach i nie przejmuj się, bo odnoszę wrażenie, że łatwiej znaleźć prawdziwych przyjaciół w dorosłym życiu.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 21:52   #7
Ufo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 17
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Ja mam 31 lat i nie mam przyjaciolki od 10u lat,a chcialabym miec przyjaciolke,nie mam nic do facetow,ale przydaloby mi sie towarzystwo kobiet.Zawsze mozna isc na zakupy,silownie czy na spacer z dzieckiem I pogadac o rzeczach,ktore facetow po prostu nie interesuja.
Ufo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-15, 21:56   #8
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Też mam 21 lat i nigdy nie miałam przyjaciółki. Mam tylko TZ i często mi przykro z tego powodu . Każdy potrzebuje się wygadac, napić kawy czy wina z bratnia dusza.
Jestem na etapie odzywania się do innych, bo z tym miałam problemy.
Może kiedyś taką znajdę może nie.
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 06:23   #9
Ufo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 17
Unhappy Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Mi tez jest przykro i jest mi ciezko znalezc jakas poniewaz mieszkam w Anglii od 10u lat i moi znajomi wrocili do Polski albo zalozyli rodziny i kontakt sie urwal.Wlasciwie to mialam przyjaciolke z Kuby ,ale nie widzialam sie z nia juz 5 lat.Poza tym regularnie rozmawiam z moja siostra.
Ufo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 06:36   #10
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Masz dzieci? Jak tak to w jakim wieku? Może masz szansę kogoś na placu zabaw poznać?
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 13:31   #11
Ufo28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 17
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Mam szescioletnia corketutaj niestety nie jest jak w Polsce i ludzie raczej wiele nie mowia,jesli sie nie znaja...
Ufo28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-16, 17:42   #12
millefeuilles
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 74
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Raczej wszystko jest z Toba w porzadku i nie jestes jedyna osoba w takiej sytuacji.

Ja mam 22 lata i niby miałam kilka przyjaciółek, ale zapomniały o mnie jak poznały swoich facetów.

Od zawsze lepiej dogadywałam się z facetami, ale niestety ciezko im jest znowu utrzymać relacje czysto przyjacielskie...
millefeuilles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 18:14   #13
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Nigdy nie miałam przyjaciółki, czy coś jest ze mną nie tak?

Wszystko z Tobą w porządku, po prostu ciężko jest taką osobę znaleźć. Od wielu lat mam "przyjaciółki" ale to nie są osoby, którym wszystko bym powiedziała, mam jakąś blokadę. Sama chętnie ich wysłuchuję, służę radą, ale od siebie za dużo nie powiem bo nie mam do nich 100% zaufania, czuję, że mogą mnie oceniać. Półtora roku temu poznałam swoją prawdziwą przyjaciółkę. Początkowo nie miałyśmy za wiele kontaktu, w ogóle nie zapowiadało się na przyjaźń. A od kilku miesięcy... jesteśmy jak siostry Wiem, że mogę jej ufać i powiedzieć o wszystkim, jestem wdzięczna losowi, że ją mam. Poznałam ją w wieku 24 lat .

Nie szukaj na siłę. Taka osoba najczęściej sama się znajduje, w najmniej oczekiwanym momencie Życzę, aby to Ci się udało
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-16 19:14:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.