Panny Młode 2021 - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-31, 11:35   #91
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

My mamy w planach wesele na ok. 90 osób, ale jeśli sytuacja będzie tego wymagać, ceny poszybują, to ograniczymy listę gości do najbliższych 50. To będzie nasz wielki dzień, święto naszej miłości. Za 382 dni bierzemy ten ślub tak czy inaczej. Chcemy starać się o dziecko, mamy swoje lata, nie ma na co czekać. Zaklepana sala z resztą nie wymusza liczby osób, więc jesteśmy dobrej myśli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 12:03   #92
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Mazi00 Pokaż wiadomość
Spokojnie dziewczyny, wszystkie damy radę i będzie pięknie Ja nie mam nic zaklepanego, ale się nie stresuję. Szczerze, to zaczęłam się nawet zastanawiać, czy nie zacząć organizacji dopiero za kilka miesięcy. Boję się kryzysu gospodarczego, a wydaje mi się że w tej chwili jest nieunikniony. No ale ja planuję małe wesele, najważniejsze dla mnie jest to, że chcemy wziąć ślub i chcę mieć naszych najbliższych i przyjaciół razem, sama ta wizja mnie uszczęśliwia, już pal licho czy uda mi się zarezerwować wymarzoną salę

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Wszystko się da, pewnie że tak

Ja też się boje kryzysu, który jak mówisz jest nieunikniony.
Na pewno tez nie wszystkie sale które organizują wesela się utrzymają, więc wyniknie z tego sporo kolejnych problemów dla PM nawet jak wirus 'minie'.


Co do wymarzonej sali to kwestia tego czego kto oczekuje.
Fajnie mieć pięknie wystrojoną, w otoczeniu lasu i jeziora salę. Na pewno ładnie to wygląda, szczególnie jak ktoś ma dużo poczucie estetyki i mu na tym zależy
Nam zostały można powiedzieć 2 sale z dostępnym terminem, pierwsza właśnie w pięknym otoczeniu lasu itp, ale różnica na podstawowych sprawach to było ponad 10 tyś, już nie pamiętam czy 12, czy 15... ale stwierdziliśmy że to bez sensu. Do tego transport gości z kościoła itp...
Szczególnie byłaby klapa jakby była ulewa i nawet zdjęcia by się nie dało zrobić

Wzięliśmy tą tańszą sale, w idealnej lokalizacji, z dobrymi opiniami dot. obsługi i jedzenia i dobry zespół. Okolicy na pewno nie można nazwać urokliwej, po prostu zwykła. Sala ani nie wybitnie ładna, ale na pewno nie brzydka.
Więc z tą wymarzoną salą.. to w moim przypadku nie tak do końca. Chce żeby było fajnie, ładnie i dobrze, ale też nie chce władować wszystkich oszczędności.

Ja szczerze powiedziawszy gdybym musiała zrobić jak najmniejszym kosztem, mogłabym mieć wesele w jakiejś remizie, z każdym stołem innym i krzesłami nie od parady, wiejskimi ozdobami itp (nawet taka wersja dużo bardziej mi się podoba niż taka luksusowa i napięta) Zdaje sobie jednak sprawę, że wiele kobiet marzy o bajkowym weselu w jakimś konkretnym stylu, w pięknym otoczeniu itp. i też to jak najbardziej szanuje
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 13:38   #93
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Panny Młode 2021

Hej dziewczyny. Powiem Wam że ja póki co przestałam myśleć o slubie i weselu. Spróbuję tylko skontaktowac sie telefonicznie z księdzem żeby zaklepać termin. Obecna sytuacja martwi mnie bardzo i nie potrafię teraz skupić się na organizacji wesela ani nawet o rozmowach na ten temat.
Cały czas jednak Was podczytuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 13:58   #94
Mazi00
Raczkowanie
 
Avatar Mazi00
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 99
Dot.: Panny Młode 2021

Właśnie ja przez tą sytuację zaczęłam mieć ostatnio problemy ze snem, nie mogę długo zasnąć, w nocy też się budzę i mam mnóstwo myśli, co przekłada się później na moje samopoczucie w trakcie dnia dlatego staram się wyluzować.

Kolorowymaj, tak ponad 15 lat temu byłam na weselu kuzyna w naprawdę małej wsi, wesele było w remizie, ale jej główną atrakcją była piękna, ogromna, zadaszona drewniana altana gdzie odbywała się zabawa i to był hit

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Mazi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 15:16   #95
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie też największy szał już minął. Może nie z powodu wirusa, a tego że jeszcze dużo czasu. Jak dzisiaj uda się zarezerwować termin w kościele to na kilka miesięcy będzie przerwa.
Poza tym chyba pierwsza ekscytacja mi minęła

Mazi00 Jeśli masz problemy ze spaniem to polecam kupić valerin max. To ziołowy lek bez recepty. Na mnie i na tż działa jak raz na jakiś czas mamy problemy ze spaniem. Kosztuje ok 15zł, a że to ziółka to krzywdy nie zrobią
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 16:35   #96
Mazi00
Raczkowanie
 
Avatar Mazi00
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 99
Dot.: Panny Młode 2021

Dzięki spróbuję zamówić gdzieś w aptece online

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Mazi00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 18:22   #97
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
My mamy w planach wesele na ok. 90 osób, ale jeśli sytuacja będzie tego wymagać, ceny poszybują, to ograniczymy listę gości do najbliższych 50. To będzie nasz wielki dzień, święto naszej miłości. Za 382 dni bierzemy ten ślub tak czy inaczej. Chcemy starać się o dziecko, mamy swoje lata, nie ma na co czekać. Zaklepana sala z resztą nie wymusza liczby osób, więc jesteśmy dobrej myśli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamy takie samo podejście. Jeżeli sytuacja z wirusem za rok się powtórzy, to tak czy tak weźmiemy ślub ze świadkami, a w innym terminie zrobimy impreze. I tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-31, 19:28   #98
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Mi tez już pierwsza ekscytacją ślubem minęła, nie myślę o tym, jeszcze miesiąc temu cały czas wertowałam mój ślubny organizer a teraz do niego nie zagladam, bardzo nie mogłam się doczekać organizacji ślubu ale przez obecna sytuację trochę mi przeszło, martwie się o pracę o finanse o nasze zdrowie żeby tylko ono było to reszta sie jakoś ułoży...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 21:01   #99
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Panny Młode 2021

Hej dziewczyny.
U mnie dość kiepsko psychicznie. Do wczoraj normalnie pracowałam, jakoś się trzymałam, ale wczoraj zostało wydane to oświadczenie ministra zdrowia o zamykaniu rehabilitacji, fryzjera itp. i ogólnie przez noc nerwy, co dzisiaj będzie. O 5 się budzę, patrzę na telefon, a tam nieodebrane połączenia, smsy, wiadomości na messengerze... Myślę sobie, oho coś się stało. I dzisiaj już musiałam zostać w domu. A raczej dopiero, patrząc na to, że niektórzy już prawie od miesiąca siedzą w domu... I jestem w zawieszeniu. Nie wiem co będzie, bo na razie czekam na jakieś ostateczne postanowienia i ustalenia. W nocy spałam tyle co nic, tej pewnie będzie podobnie. Na razie przestałam myśleć i o ślubie i o przyjęciu
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 21:06   #100
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
U mnie dość kiepsko psychicznie. Do wczoraj normalnie pracowałam, jakoś się trzymałam, ale wczoraj zostało wydane to oświadczenie ministra zdrowia o zamykaniu rehabilitacji, fryzjera itp. i ogólnie przez noc nerwy, co dzisiaj będzie. O 5 się budzę, patrzę na telefon, a tam nieodebrane połączenia, smsy, wiadomości na messengerze... Myślę sobie, oho coś się stało. I dzisiaj już musiałam zostać w domu. A raczej dopiero, patrząc na to, że niektórzy już prawie od miesiąca siedzą w domu... I jestem w zawieszeniu. Nie wiem co będzie, bo na razie czekam na jakieś ostateczne postanowienia i ustalenia. W nocy spałam tyle co nic, tej pewnie będzie podobnie. Na razie przestałam myśleć i o ślubie i o przyjęciu
A gdzie pracujesz? Domyślam się że w którejś z tych branży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-01, 21:09   #101
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Panny Młode 2021

Rehabilitacja
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-03, 08:04   #102
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Rehabilitacja
A to taka branża, że niestety nie ma możliwości pracować zdalnie....więc od razu myśl, czy będzie należało Ci się jakieś wynagrodzenie?

U mnie i u tż też średnio. U niego obcięli pensje o 50% u mnie (jak na razie ) o 20 %. No ale niestety, trzeba zacisnąć pasa i jakoś to przetrwać. U mnie jest ryzyko ze firma upadnie.. wszystko zależy ile to będzie trwało.
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 13:28   #103
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Hej
Współczuję tym, którym sypie się praca lub wynagrodzenia :/
U nas na szczęście jest robota i oboje z TZ codziennie przed komputerem. U mnie nie zapowiada się na jakiś przestój ale jest chyba mniej zapytań niż wcześniej. Cieszę się, że w ogóle jest praca za to martwi mnie długie siedzenie w domu i praca zdalna, mega nie lubię tak pracować i robię totalne minimum



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 14:30   #104
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Hej
Współczuję tym, którym sypie się praca lub wynagrodzenia :/
U nas na szczęście jest robota i oboje z TZ codziennie przed komputerem. U mnie nie zapowiada się na jakiś przestój ale jest chyba mniej zapytań niż wcześniej. Cieszę się, że w ogóle jest praca za to martwi mnie długie siedzenie w domu i praca zdalna, mega nie lubię tak pracować i robię totalne minimum



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas przestoju też nie ma , codziennie przy komputerze nawet dłużej niż normalnie... ale teraz nie ma innego wyjścia. Taka prawda że trzeba brać co dają
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 15:56   #105
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

U mnie też w pracy nie ma przestoju i raczej nie będzie ale ja póki co jestem na opiece na syna więc się nie martwię za to u mojego TŻ masakra, poobcinali mu dodatki premie a większość jego pensji jest właśnie z premii bo ma plany które musi wyrobić i mimo tego że wyrobił w ostatnim miesiącu premie są obcinane od już i nici z tego..


Dzwonił do mnie ksiądz z kościoła i zaklepany mamy ślub na 15 bo godzina 16 już była zajęta no a 17 to trochę za późno dla mnie, ale się cieszę dobrze że zaczęłam się interesować kosciolem wcześniej bo już jeden ślub zaklepany później mogłoby byc ciężej 🤩

A tak wogole wjechał nowy sezon domu z papieru aaaaaa jaram się🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-03, 17:33   #106
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

A ja lubię pracować z domu

Moja praca stabilnie. Nawet szefowa podobno wzięła 2 nowe firmy do rozliczania. I na prawdę nie chce narzekać w czasie gdy wiele osób traci pracę lub ma problemy ale mi się to kompletnie nie podoba. Praktycznie od zawsze mamy pracy ponad miarę. Nie ma miesiąca gdy nie siedzę po godzinach. Wszystko jest robione bardzo szybko przez co pojawiają się błędy. A teraz jeszcze kolejne nowe firmy gdzie ostatnio i tak doszło kilka. Ciekawe kto je ma obsługiwać skoro żadna z pracownic nie ma na nic czasu

U tż na razie trochę niewiadoma. Akurat robią duże zlecenie w firmie cateringowej która teraz ma problemy. Już nie zapłaciła 2 faktur więc na razie nie będą tam jeździć dokańczać. I właśnie najgorsze, że w planach była praca tam jeszcze co najmniej miesiąc. Więc teraz jego szef próbuje coś wymyślić/przyspieszyć inne realizacje. Ale tak czy siak jeśli tamci nie zapłacą to może być ciężko z płynnością.

Kurczę właśnie najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet jeśli firma nie ucierpi bezpośrednio to pośrednio owszem. Bo zawsze znajdą się klienci którzy nie będą mieli z czego zapłacić swoich zobowiązań i od razu pojawia się problem z płynnością.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 07:44   #107
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Hej dziewczny! Odbiegając od tych przykrości związanych z koronawirusem chciałabym was podpytać o nasze tematy na naszym wątku, z racji tego że zaklepałam kościół wróciła mi werwa żeby trochę pozajmowac się ☠☠☠☠☠☠☠ami na ślub 🤪 i mam do was takie pytanie:

Czy robicie księgę gości? W jakiej formie?

Ja mam pomysł zrobienia ankiety ślubnej krotkiej co prawda ale widziałam gdzieś to na necie i mega spodobał mi się pomysł! W formie żartu oczywiście pytania, mamy taką rodzinę i przyjaciół że myślę że chętnie będą odpowiadać zawsze chciałam fotobudke i zdjęcia z tego posklejać w książkę ale niestety nie możemy sobie pozwolić na takie dodatkowe atrakcje tymbardziej teraz gdzie nie ma jak za wiele odłożyć na wesele 🤷 ale się rozpisalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 10:00   #108
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Hej dziewczny! Odbiegając od tych przykrości związanych z koronawirusem chciałabym was podpytać o nasze tematy na naszym wątku, z racji tego że zaklepałam kościół wróciła mi werwa żeby trochę pozajmowac się ami na ślub 🤪 i mam do was takie pytanie:

Czy robicie księgę gości? W jakiej formie?

Ja mam pomysł zrobienia ankiety ślubnej krotkiej co prawda ale widziałam gdzieś to na necie i mega spodobał mi się pomysł! W formie żartu oczywiście pytania, mamy taką rodzinę i przyjaciół że myślę że chętnie będą odpowiadać zawsze chciałam fotobudke i zdjęcia z tego posklejać w książkę ale niestety nie możemy sobie pozwolić na takie dodatkowe atrakcje tymbardziej teraz gdzie nie ma jak za wiele odłożyć na wesele 🤷 ale się rozpisalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej

I później te ankiety od gości zostają Wam na pamiątkę?
My planujemy fotobudke i wtedy księga gości leży gdzieś obok na stoliku. Goście sami wklejają swoje zdjęcia i dopisują coś od siebie Spotkaliśmy się z tym na jednym weselu i bardzo fajnie to wyszło.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 14:07   #109
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Hej

I później te ankiety od gości zostają Wam na pamiątkę?
My planujemy fotobudke i wtedy księga gości leży gdzieś obok na stoliku. Goście sami wklejają swoje zdjęcia i dopisują coś od siebie Spotkaliśmy się z tym na jednym weselu i bardzo fajnie to wyszło.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak właśnie myślałam żeby zrobić to w formie właśnie segregatora/książki i tam będą śmieszne takie pytania np: rada dla męża: co zrobić kiedy żonę boli głowa
Itp hehe chciałam coś fajnego bo ta fotobudka jest super moje siostry to miały więc chciałam coś fajnego też wymyślić a nie że sucha książka z życzeniami po co będę miała same życzenia w kartkach no nie🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-05, 21:11   #110
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

My jeszcze nie myśleliśmy o księdze gości.

Kat_wisz widziałam takie ankiety i całkiem fajny pomysł. Ale nie wiem jak to wygląda z hmm rozdaniem? Jak myślisz położyć je właśnie w jakimś miejscu tak jak leżała by księga gości czy każdy dostałby na swoje miejsce przy stole?

Fajnie też, że myślałaś aby sama je zrobić. Można w ten sposób jakoś spersonalizować pytania. Bo niektóre ankiety które widziałam to nudne trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 07:45   #111
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez _Poli_ Pokaż wiadomość
My jeszcze nie myśleliśmy o księdze gości.

Kat_wisz widziałam takie ankiety i całkiem fajny pomysł. Ale nie wiem jak to wygląda z hmm rozdaniem? Jak myślisz położyć je właśnie w jakimś miejscu tak jak leżała by księga gości czy każdy dostałby na swoje miejsce przy stole?

Fajnie też, że myślałaś aby sama je zrobić. Można w ten sposób jakoś spersonalizować pytania. Bo niektóre ankiety które widziałam to nudne trochę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No myślałam że położę ja w miejscu gdzie by miała leżeć normalna księga gości i np poproszę dj żeby co jakiś czas przypominał gościom że taka księga jest i zachęcał do wpisania sie. I właśnie tak zrobiłam znalazłam kilka ankiet powybieralam sobie pytania te najlepsze i zrobiłam swoją wersję jak dla mnie fajny pomysł coś innego goście otworzą książkę a tu ciach pytania oczywiście ankieta nie jest długa tylko ja jedną stronę a4 bo widziałam takie na dwie i trzy ale wydaje mi się że to za długa opcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 08:17   #112
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Hej dziewczny! Odbiegając od tych przykrości związanych z koronawirusem chciałabym was podpytać o nasze tematy na naszym wątku, z racji tego że zaklepałam kościół wróciła mi werwa żeby trochę pozajmowac się â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠a mi na ślub �� i mam do was takie pytanie:

Czy robicie księgę gości? W jakiej formie?

Ja mam pomysł zrobienia ankiety ślubnej krotkiej co prawda ale widziałam gdzieś to na necie i mega spodobał mi się pomysł! W formie żartu oczywiście pytania, mamy taką rodzinę i przyjaciół że myślę że chętnie będą odpowiadać zawsze chciałam fotobudke i zdjęcia z tego posklejać w książkę ale niestety nie możemy sobie pozwolić na takie dodatkowe atrakcje tymbardziej teraz gdzie nie ma jak za wiele odłożyć na wesele �� ale się rozpisalam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja myślę o księdze gości w połączeniu z fotobudką jak mówi Raspberry. Też byliśmy na weselu z taką opcją i część zdjęć goście wklejali do księgi, a część zabierali ze sobą.
Jak rezerwowaliśmy sale to dostaliśmy ofertę i są tam różne opcje czasowe, ale wystarczająca mi się wydaje 5 godziny za 599zł. Przy tych wszystkich kosztach to myślę, że upchniemy jeszcze fotobudke

Jeśli to nie tajemnica to ile dziewczyny planujecie przeznaczyć na wesele?
My założyliśmy, że max 30 tyś, ale to na samym początku, bez jakichkolwiek kalkulacji. Czas pokaże jak finalnie wyjdzie.
Za to zrobiłam się Janusz biznesu i sprzedaje niepotrzebne rzeczy i z tych pieniędzy kupie suknie ślubną Już mam prawie 7 stówek, a to już coś
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 09:59   #113
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Ja myślę o księdze gości w połączeniu z fotobudką jak mówi Raspberry. Też byliśmy na weselu z taką opcją i część zdjęć goście wklejali do księgi, a część zabierali ze sobą.
Jak rezerwowaliśmy sale to dostaliśmy ofertę i są tam różne opcje czasowe, ale wystarczająca mi się wydaje 5 godziny za 599zł. Przy tych wszystkich kosztach to myślę, że upchniemy jeszcze fotobudke

Jeśli to nie tajemnica to ile dziewczyny planujecie przeznaczyć na wesele?
My założyliśmy, że max 30 tyś, ale to na samym początku, bez jakichkolwiek kalkulacji. Czas pokaże jak finalnie wyjdzie.
Za to zrobiłam się Janusz biznesu i sprzedaje niepotrzebne rzeczy i z tych pieniędzy kupie suknie ślubną Już mam prawie 7 stówek, a to już coś
To fajnie macie z tą fotobudka tania opcja my póki co ustaliliśmy budżet 50 tys ale schodzimy po mału w dół ta kalkulacja wyszła tak pi razy drzwi bo trochę kosztów nam po mału odchodzi typu obrączki bo dostaniemy w prezencie od teściów, garnitur dla młodego dostajemy w prezencie od właściciela naszej sali weselnej bo oni też mają szwalnie i szyja na prawdę dobre garnitury btw jeden już od nich mój TŻ ma, więc tak o. Tez chciałam dać max 30 tys ale no nie ma szans mamy dosyć duzo gości, i te koszta rosną. A ile macie za osobę na sali ? Z poprawinami czy beZ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 11:18   #114
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
To fajnie macie z tą fotobudka tania opcja my póki co ustaliliśmy budżet 50 tys ale schodzimy po mału w dół ta kalkulacja wyszła tak pi razy drzwi bo trochę kosztów nam po mału odchodzi typu obrączki bo dostaniemy w prezencie od teściów, garnitur dla młodego dostajemy w prezencie od właściciela naszej sali weselnej bo oni też mają szwalnie i szyja na prawdę dobre garnitury btw jeden już od nich mój TŻ ma, więc tak o. Tez chciałam dać max 30 tys ale no nie ma szans mamy dosyć duzo gości, i te koszta rosną. A ile macie za osobę na sali ? Z poprawinami czy beZ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wyjdzie +/- 230zł/ os z poprawinami, zależy co dokładnie weźmiemy. Ogólnie jedna z tańszych ofert jaką dostaliśmy.

Znam kilka osób, łącznie z tż , którzy się tam bawili i wszyscy chwalą. Ta sala jest już wiele wiele lat i ma 99,9% dobrych opinii, więc liczę że będzie dobrze, ale wypowiem się jak będziemy po
Tak czy siak jak policzyłam na szybko te większe koszta, to zamknąć się w 30 tyś może być faktycznie bardzo trudne
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 11:34   #115
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość
Wyjdzie +/- 230zł/ os z poprawinami, zależy co dokładnie weźmiemy. Ogólnie jedna z tańszych ofert jaką dostaliśmy.

Znam kilka osób, łącznie z tż , którzy się tam bawili i wszyscy chwalą. Ta sala jest już wiele wiele lat i ma 99,9% dobrych opinii, więc liczę że będzie dobrze, ale wypowiem się jak będziemy po
Tak czy siak jak policzyłam na szybko te większe koszta, to zamknąć się w 30 tyś może być faktycznie bardzo trudne
Ooo to macie dobra cenę
My płacimy 290 zł z poprawinami z tym, że wzięliśmy opcje droższa podstawowa jest 260 ale to i tak dużo..
W tej droższej mamy, owoce lub deser, ciasto, napoje niegazowane bez limitu, szynka taka płonąca z warzywami co wjeżdża tam wieczorem.. sala jest piękna mi się bardzo podoba, jedzenie na prawdę pyszne, ciasto tak samo no ale ceny są na prawdę duże.. wszystko poszło w górę , rok temu moja siostra przyrodnią miała w tej samej sali wesele to było taniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 11:57   #116
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

O fotobudka za 599zl to faktycznie dobra cena. U nas około 1000 zł.
Chcieliśmy robić poprawiny ale stanęło na samym weselu. Mamy dużo osób przejezdnych i musielibysmy wszystkim zorganizować nocleg + transport do tego noclegu. Zdecydowaliśmy zrezygnować z poprawin szczególnie kiedy opcja kupna mieszkania zaczęła być bliska realizacji (przynajmniej przed tą całą pandemią )

Liczyliśmy chyba coś koło 30 tys wydać (oczywiście bez sali).. Dawno już nie zaglądałam do naszego pliku i nie pamiętam dokładnie 🤣




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 12:52   #117
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kat_wisz Pokaż wiadomość
Ooo to macie dobra cenę
My płacimy 290 zł z poprawinami z tym, że wzięliśmy opcje droższa podstawowa jest 260 ale to i tak dużo..
W tej droższej mamy, owoce lub deser, ciasto, napoje niegazowane bez limitu, szynka taka płonąca z warzywami co wjeżdża tam wieczorem.. sala jest piękna mi się bardzo podoba, jedzenie na prawdę pyszne, ciasto tak samo no ale ceny są na prawdę duże.. wszystko poszło w górę , rok temu moja siostra przyrodnią miała w tej samej sali wesele to było taniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My w tej cenie z dodatkowych opcji mamy tort, ciasta, do wyboru płonąca szynka/prosiaczek, lody lub mus owocowy i wiejski stół.

Zastanawiamy się nad napojami, bo wolałabym żeby oni zorganizowali, wtedy dopłaca sie 12zl/os, ale muszę dowiedzieć się co kupują za soki itp. żeby nie okazało się że jakieś najtańsze napoje.

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
O fotobudka za 599zl to faktycznie dobra cena. U nas około 1000 zł.
Chcieliśmy robić poprawiny ale stanęło na samym weselu. Mamy dużo osób przejezdnych i musielibysmy wszystkim zorganizować nocleg + transport do tego noclegu. Zdecydowaliśmy zrezygnować z poprawin szczególnie kiedy opcja kupna mieszkania zaczęła być bliska realizacji (przynajmniej przed tą całą pandemią )

Liczyliśmy chyba coś koło 30 tys wydać (oczywiście bez sali).. Dawno już nie zaglądałam do naszego pliku i nie pamiętam dokładnie 🤣




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My poprawiny robimy własnie ze względu na przyjezdnych. Część z drugiego końca polski, kilka osób z zagranicy, więc tak czy siak na noc będą musieli zostać i chociaż zjedzą obiad przed powrotem

Na początku orkiestrę zarezerwowaliśmy też na poprawiny, ale ostatecznie odwołaliśmy. Jak okaże się, że ludzie będą mieli jeszcze siłę tańczyć, to pobawią się przy muzyce z płyty, a jak nie to przynajmniej zaoszczędzimy 2 tysiące
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 13:16   #118
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Kolorowymaj Pokaż wiadomość

My poprawiny robimy własnie ze względu na przyjezdnych. Część z drugiego końca polski, kilka osób z zagranicy, więc tak czy siak na noc będą musieli zostać i chociaż zjedzą obiad przed powrotem

Na początku orkiestrę zarezerwowaliśmy też na poprawiny, ale ostatecznie odwołaliśmy. Jak okaże się, że ludzie będą mieli jeszcze siłę tańczyć, to pobawią się przy muzyce z płyty, a jak nie to przynajmniej zaoszczędzimy 2 tysiące
Aa no to jak mają całą PL zjechać to faktycznie
u nas jest to kwestia 80/100 km. Jeszcze nie wiemy jak dokładnie to zorganizujemy - czy 1 nocleg czy transport bezpośrednio 🤷☠♀️ Nie jestem w stanie tego ogarnąć w mojej głowie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 14:10   #119
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Ja mam wszystkich na szczęście na miejscu więc żadne noclegi mnie nie interesują chociaż i tak będziemy brać parę pokoi w razie co gdyby jakieś dziecko chciałoby się przespać a będziemy mieć dużo dzieciaków , do zaproszeń lub osobiście powiem że można kupić pokój na noc we własnym zakresie ale wątpię że ktos z tego skorzysta bo wszyscy wsiadają w taxe i juz są w domu chyba że zaniemoga

Kolorowymaj : fajnie że macie wiejski stół u nas to dodatkowo 2500 tys więc odpuściłam , wolę żeby jedli to co na stołach bo u mojej siostry tyle zostało że dużo bardzo zabrali do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-06, 20:16   #120
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021

Tż jak usłyszał ile nasi znajomi mniej więcej wydadzą to stwierdził że te 30 tyś to można się zamknąć. Ale to było przed zaręczynami

Teraz myślę że nie zmieścimy się w 40 tyś 🤨

Nasza sala łącznie z poprawkami to mniej więcej koszt do 25 tyś.
Orkiestra - 4800
Fotograf- 2300
Kamerzysta 3000 albo 3500 nie pamiętam

Wiejski stół u nas też drogo wychodzi. Tż x początku był bardzo chętny ale chyba mu robiłam ten pomysł z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.