Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-08, 20:14   #31
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

ja jade 27 go do brukseli i po dwoch dniach prosto na queens night do amsterdamu
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 17:08   #32
Leszek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

My będziemy tam pierwszy raz i możemy się spotkać, zawsze będzie raźniej
Leszek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 21:12   #33
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

my bylismy juz wiele razy ;-) rok temu na queens day tez
teraz lecimy glownie na queens night / day
pozdrawiam
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 23:00   #34
Leszek81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

To znaczy, że będzie tam fajnie skoro wracacie tam co mnie cieszy, bo żona narzeka, że tam nie ma co robić 5 dni Byliśmy już w wielu miejscach i dlatego ma taką opinię jak czyta przewodnik.
Leszek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:59   #35
ikarmani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Ja już jestem 4 raz w Holandii i chociaż pogoda tutaj bywa różna, to i tak jestem zakochana w tym kraju Obecnie także przebywam w Holandii, parę kilometrów od Amsterdamu, miasta, które pokochałam najbardziej. Co do holenderskich przekąsek, to polecam Stroopwafels, są naprawdę pyszne i można je kupić w każdym sklepie. Polecam również ryby i owoce morza, które są świeże i takie delikatne. Jadłam kiedyś w Zandvoort pyszną rybkę, ale niestety nie pamiętam nazwy. Holandie najlepiej zwiedzać rowerem (środki transportu są dość drogie), jest mała, więc wszędzie jest "blisko" Raz z chłopakiem chcieliśmy się wybrać do Hagi na rowerach, ale wiał tak okropnie silny wiatr, że jednak zawróciliśmy i pojechaliśmy do Amsterdamu Wiatry to okropna sprawa tutaj. Nieraz tak wieje, że lepiej prowadzić rower. Już wiem czemu w piosence "Amsterdam"- Coldplay na początku słychać taki świst wiatru- tutaj cały czas wieje! Polecam Amsterdam wieczorem. Spacerując wzdłuż kanałów można poczuć magię tego miasta. Coffee shopy nadal mają otwarte nie tylko dla Holendrów. Sprawdzają dowody przed wejściem (pewnie nie wszystkim, ale może ja tak młodo wyglądam hihi). Co warto zwiedzić? Na pewno Red Light District, muzeum seksu, tortur i figur wojskowych, plac Dam, muzeum van Gogha, pochodzenie "tak oo" po mieście, zakupienie pysznego holenderskiego sera, zjedzenie pysznej chińszczyzny (i dość drogiej)- my, z chłopakiem mamy swoją ulubioną restaurację. Znajduję się na ulicy (?): Rokin i jest oznaczona 2 tablicami, na każdej z nich jest 1 chiński znaczek, nie wiem co znaczy, ale jedzenie jest naprawdę nie z tej ziemi! Jeżeli chodzi o zakupy, to moim zdaniem jest duuużo taniej niż w Polsce, ale tylko na wyprzedażach, które wciąż trwają Denerwuje mnie to, że sklepy są czynne do 18.00, ew. i to rzadko do 19.30 (głównie spożywcze). Wyjątkiem jest piątek, gdy sklepy zamykają o 21.00.
Co więcej? W Holandii można znaleźć Primarki, może i jakość jest jednosezonowa, ale jeśli ktoś szuka czegoś taniego...
To chyba tyle na temat... Głównie Amsterdamu
ikarmani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 14:26   #36
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Mnie urzekł świetny koncert na Rembrandtplein (plac w centrum miasta), znalazłam się tam całkiem przypadkiem. Mimo wszystko miło usiąść w takim miejscu i zapalić z tyloma młodymi ludźmi. : D
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 10:49   #37
Kateperry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

A ja osobiście polecam zwiedzić w Amsterdamie Artis Royal Zoo które jest trochę na obrzeżu i nie jest to aż tak popularna atrakcja do zwiedzenia ale jest to zupełnie inne zoo niż te które zwykle się zwiedza.
Kateperry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 09:55   #38
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Mieszkam w Amsterdamie juz 5 lat, wlasnie obok Artis Zoo))
Nie zgadzam się, ze tutaj zawsze wieje, absolutnie.. wg mnie wieje podobnie jak w Polsce. Sklepy czynne sa do 18, z wyjatkiem czwartkow, wtedy do 21, spozywcze markety typu AlbertHijn do 22, w niedziele do 20.
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 23:11   #39
KaroPanikaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Cytat:
Napisane przez Courtly Pokaż wiadomość
W czerwcu wybieram się z TŻ samochodem na 2 dni do Amsterdamu. Czy mogłabyś doradzić w jakiej dzielnicy najlepiej zarezerwować hotel tak, aby koszt parkingu był jak najmniejszy? 40e za parking w centrum to dużo Dodam, że nie mamy w planach dzikich imprez, raczej zwiedzanie pod kątem architektury, zabytków itp.
Darmowe Parkingi można znaleźć np. w Diemen nie daleko od Sportcomplex'u w osiedlu z domkami
KaroPanikaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:36   #40
niceverona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Witam a ja się wybieram do Amsterdamu z chłopakiem w tym roku na majówkę i mam pytanie gdzie można kupić takie bilety do wszystkich muzeów??
niceverona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:50   #41
bluedenim
Przyczajenie
 
Avatar bluedenim
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 13
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Byłam w Amsterdamie dwa razy z moim TŻ i świetnie się bawiliśmy. Miasto jest wspaniałe i bardzo czyste. Zdziwiły mnie pojazdy z wielkimi szczotami czyszczące ulice z rana i bardzo mi się to spodobało. Byliśmy w Madame Tussauds i ja byłam zachwycona ale mój chłopak nie podzielał mojego zdania. Haha. Zahaczyliśmy chyba każdy coffee shop i mamy kilka ulubionych, do których na pewno powrócimy. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to śmiało pisać.. ale niestety nie mam pojęcia o cenach biletów itd. bo my raczej robiliśmy wszystko na spontanie ale postaram odpowiedzieć się na pytania
bluedenim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 13:13   #42
gucio1955
Przyczajenie
 
Avatar gucio1955
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Cytat:
Napisane przez niceverona Pokaż wiadomość
Witam a ja się wybieram do Amsterdamu z chłopakiem w tym roku na majówkę i mam pytanie gdzie można kupić takie bilety do wszystkich muzeów??
Proponuję przyspieszyć wyjazd.30 kwietnia -Dzień Królowej.Swietna zabawa od samego rana.Byłem kilka lat temu-wrażenia niesamowite.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1070683.jpg (233,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070673.jpg (210,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070690.jpg (137,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070687.jpg (164,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070695.jpg (118,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070712.jpg (213,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070716.jpg (177,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070665.jpg (199,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070666.jpg (250,0 KB, 9 załadowań)
gucio1955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 13:12   #43
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Wybieram się na majówkę do Holandii. Będziemy mieszkać między Hagą a Rotterdamem w miejscowości słynącej z wyrobów z porcelany- Delft. Mamy zamiar uderzyć do Amsterdamu i zwiedzić go rowerkiem.
Docelowo lądujemy w Einhoven, gdyż tylko to lotnisko obsługują tanie linie lotnicze. Czy jest jakieś bezpośrednie połączenie kolejowe bądź autobusowe z Eindhoven do Hagi?.

Oraz pytanie nr 2 nie wiecie jak wygląda sprawa coffe shop-ów teraz?. Są wprowadzone jakieś obostrzenia dla turystów?.
__________________



Bloguję

Edytowane przez joanna453
Czas edycji: 2013-04-09 o 14:20
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 19:08   #44
loczek88
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 716
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

hej dziewczęta,
chcę się wybrać do Amsterdamu na 3 dni. Moim celem nie jest poznawanie życia nocnego, imprezowanie itp, raczej chcę poznać architekturę, pochodzić do muzeów, pojeździć rowerem po mieście, porobić zdjęcia miasta, ew. pójść na jakieś szybkie zakupy.
Moje pytanie jest następujące - czy dobrze kombinuję, aby wybrać się tam w dniach poniedziałek-środa, jeśli chcę mieć w miarę spokojne miasto, ale z drugiej strony chciałabym aby wszystko było otwarte itp? Cy raczej nie ma to tam znaczenia?

dziękiii!
loczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 20:49   #45
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Może troszeczkę odświeżę wątek....nie orientujecie się czy istnieje coś takiego jak bilet dobowy/weekendowy na transport publiczny? Jeżeli tak to jaka może być mniej więcej tego cena?
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 08:56   #46
gucio1955
Przyczajenie
 
Avatar gucio1955
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Zobacz tu
http://www.gvb.nl/ovinmamsterdam/Pages/bestdeal.aspx
gucio1955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 16:09   #47
prostownica87
Raczkowanie
 
Avatar prostownica87
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 367
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Cytat:
Napisane przez Parvati Pokaż wiadomość
Może troszeczkę odświeżę wątek....nie orientujecie się czy istnieje coś takiego jak bilet dobowy/weekendowy na transport publiczny? Jeżeli tak to jaka może być mniej więcej tego cena?
Polecam Ci kartę IAmsterdam http://www.iamsterdam.com/en-GB/expe...rd-offers-2013 w tym masz:
kartę na transport publiczny,
darmowe wejścia do wielu muzeów,
darmowy rejs po kanałach,
gifty w różnych barach itp, oraz
dużo zniżek na inne atrakcje.

Jeśli to Twój pierwszy wypad do Amstedamu to na prawdę polecam!! Płacisz trochę więcej, ale na jednej karcie masz dużo atrakcji
__________________
11.08.2012 NAJPIĘKNIEJSZY DZIEŃ W ŻYCIU


ZAKOCHANADOKOŃCA ŚWIATA
prostownica87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 20:08   #48
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Tak, to będzie moja pierwsza wizyta w Amsterdamie, zawsze jakoś nie po drodze mi tam było
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 09:39   #49
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

Bardzo dziękuję
Biorę kawę i zabieram się za czytanie!
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-05, 19:06   #50
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

odświeżam wątek, za tydzień lecę do Amsterdamu, na razie nie mam żadnego planu, chciałabym za dnia odwiedzić słynne i typowe miejsca, zabytki, muzea itp Amsterdamu a nocą poznać nocne życie, będę tam od piątku do niedzieli 2 noce, nie całe 2 dni co polecacie?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 04:46   #51
KaroPanikaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

W Amsterdamie byłam 4 razy od 3 - 7 dni. "Zdziwiły mnie pojazdy z wielkimi szczotami czyszczące ulice z rana", haha... Rozśmieszyło mnie to. W Poznaniu jeżdżą takie co noc. W niedziele nie ma nic do roboty, lepiej zabezpieczyć się w sobotę jeśli chodzi o prowiant i rozrywkę, jeśli ktoś ma hotel dalej od Albert'a (spożywczaka). Hotel załatwiać wcześniej w Polsce na GroupOn'ie (wyjdzie o wiele taniej, zawsze załatwiałam w ten sposób, za każdym razem w innym miejscu). Bez GroupOn'a każdy - średni do prawie super - hotel kosztuje mniej więcej 100 euro/os. Domków na Campingu nie polecam, bo jest strasznie zimno i trzeba mieć swoją pościel, z resztą wychodzi drogo, więc jak już chce ktoś zdecydować się na Camping, to namiot, albo spanko w aucie (to też kosztuje!), bo w domku warunki nie są adekwatne do ceny. Coffee Shopy czynne góra do 24!!! W niedziele gorzej (jak wszystko). Nie polecam Coffee'ków z logiem Bull Dog - towar smakuje jak dopalacze, jeśli ktoś się ze mną nie zgodzi, to niestety, ale jest amatorem. Bzdury, że miasto tętni życiem 24h!!! Po 24 wszyscy idą spać, a o 2:00 ulice świecą pustkami. Imprezy / kluby rzeczywiście gorsze niż w Poznaniu - mniejsze, mniej ludzi, mniej fajnej muzy. Najlepsze są imprezy, małe festiwale w plenerze. Latem są promocję na ciuchy, jak to w każdym kraju, ceny takie jak u nas, ale bardzo polecam lumpeksy, bo ciuchy są oryginalne, niepowtarzalne, zadbane... Praktycznie same unikaty za grosze! Jeśli ktoś chce zwiedzić tylko konrety, to szkoda siana na Madame Tussauds, a tak to nie mam zastrzeżeń. Polecam poruszać się z buta, lepiej niż rowerem. Warto wynająć Pana (prawdopodobnie Polaka) jeżdżącego na "bryczce" rowerowej z daszkiem, bo strasznie zasuwa(ją) i jest frajda. Taxi w nocy drogie. Śmieszne jest dla mnie jadanie za granicą w KFC czy McD, ale jak kto uważa, bo jest różnica w cenie. W McD coś tam znajdziesz za 1 euro, a w restauracjach wydasz 15 euro na obiadek z napojem, ale warto... Szczególnie umieszczonych blisko kanałów, gdzie siedzisz bezpośrednio przy wodzie i statki płyną tak blisko, że dasz radę na nie wskoczyć :P:P. Chciałabym dodać, że (także) kilka lat temu pracowałam tam pół roku i napisałam przewodnik przedstawiający każdy zakamarek Amsterdamu, więc jeśli macie jakieś pytania, to walić śmiało. Pozdrawiam cieplutko!
KaroPanikaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 09:50   #52
Estera May
Raczkowanie
 
Avatar Estera May
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 56
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

też planuję wyjazd do Amsterdamu. Co polecacie zwiedzić?
Estera May jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-26, 18:48   #53
sejjellle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 3
Dot.: Amsterdam - co warto zwiedzić i kupić?

1) Rijksmuseum, położone w samym sercu Amsterdamu, to najbardziej znane i prestiżowe muzeum w Holandii. Jego kolekcja obejmuje dzieła sztuki, rękopisy, fotografie i artefakty historyczne, które opowiadają historię holenderskiego dziedzictwa i kultury.
2) Van Gogh Museum w Amsterdamie to wyjątkowe miejsce, które poświęcone jest życiu i twórczości Vincenta van Gogha, jednego z najbardziej innowacyjnych i wpływowych malarzy w historii sztuki xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-02-28 o 14:24 Powód: link reklamowy usuniety
sejjellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 19:48:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.