Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 15:23   #31
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Początki..

W Wiśle z tego co wiem ( instruktor snowboardu ) 60zł za godzinę, moja koleżanka 2 lata temu na Soszowie płaciła 100zł.
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-29, 16:51   #32
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Początki..

oki, dzięki za odp
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 12:18   #33
pomocnik12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 18
Dot.: Początki..

Pamiętam jak 2 lata temu zaczynałem jazdę na nartach. To były czasy i upadek za upadkiem. Nie miałem wtedy nikogo kto by mnie nauczył jazdy i uczyłem się sam obserwując innych. Z perspektywy czasu mogę polecić Ci wykupienie 2-3 godzin z instruktorem. Wydatek nie tak duży a będziesz czerpać od razu przyjemności z jazdy i nie złapiesz żadnej kontuzji. Pamiętaj zawsze o rozgrzewce!
__________________
Nie wiesz jak napisać CV?
pomocnik12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-07, 22:06   #34
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Początki..

dzięki ale mądry polak po szkodzie...już nabawiłam się skręcenia kolana ;/ ale na szczęście bez poważnych urazów, czyli zerwania wiązadeł, ale bolyyyy
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:45   #35
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Początki..

Cytat:
Napisane przez Dagusiowa87 Pokaż wiadomość
dzięki ale mądry polak po szkodzie...już nabawiłam się skręcenia kolana ;/ ale na szczęście bez poważnych urazów, czyli zerwania wiązadeł, ale bolyyyy
No to szybkiego powrotu do zdrówka
W następnym sezonie kask, ochraniacze na kolana i instruktor
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 19:11   #36
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: Początki..

Cytat:
Napisane przez UserOne Pokaż wiadomość
No to szybkiego powrotu do zdrówka
W następnym sezonie kask, ochraniacze na kolana i instruktor
oczywiście się wie dzieki
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 11:49   #37
shuya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 21
Dot.: Początki..

Nauka na nartach zdecydowanie powinna zacząć się od chociaż godziny z instruktorem, który nauczy wszystkich podstaw. Kiedy widze jak ktos kto ledwo sie na nartach trzyma poucza inna osobe probojaca zapanowac nad wlasnym cialem i nartami to oczy i uszy mnie bola. Zazwyczaj takie lekcje nie koncza sie najlepiej - albo kontuzja albo kompletna awersja do tegoz sportu. Uczyc powinien ktos kto sie na tym zna, taka zasada dziala takze w wypadku innych sportow.
shuya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-19, 14:38   #38
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Początki..

Cytat:
Napisane przez shuya Pokaż wiadomość
Uczyc powinien ktos kto sie na tym zna, taka zasada dziala takze w wypadku innych sportow.
Tak Tym bardziej, że jak się nabierze złych nawyków, to potem trudno je wyeliminować.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-20, 10:23   #39
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Początki..

Cytat:
Napisane przez Krystal_26 Pokaż wiadomość
Tak Tym bardziej, że jak się nabierze złych nawyków, to potem trudno je wyeliminować.
a w dodatku takie osoby stwarzaja zagrozenie dla siebie i innych osob na stoku.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 15:20   #40
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Początki..

a powiedzcie; ile powinno sie wykupić lekcji z instruktorem; aby zacząć w ogóle stać, poruszać sie na nartach i w końcu jeździć? wiem że to kwestia indywidualna, ale co podczas 1-2 godzin można się "nauczyć"?
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 10:31   #41
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 23 723
Dot.: Początki..

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
a powiedzcie; ile powinno sie wykupić lekcji z instruktorem; aby zacząć w ogóle stać, poruszać sie na nartach i w końcu jeździć? wiem że to kwestia indywidualna, ale co podczas 1-2 godzin można się "nauczyć"?
Mustique, zacznij od jednej godziny i zobaczysz. W ubiegłą sobotę uczyłam się pierwszy raz w życiu jazdy na nartach. Wykupiłam sobie 1 godz. nauki u instruktora, chciałam zobaczyć czy w ogóle mi się ta zabawa spodoba, no i czy dam sobie radę. Powiem tak, zabawa świetna, na pewno nie skończy się na tym jednym razie, już czekam na następny weekend. Zaliczyłam jeden upadek, ale był przy mnie instruktor, więc nic mi się nie stało i nawet się nie potłukłam, zero siniaków, zero zakwasów (ale to dzięki ćwiczeniom, które robię od miesiąca). Niestety nie czuję się jeszcze zbyt pewnie, za bardzo panikuję jak się troszkę rozpędzę i muszę znowu wykupić sobie godzinkę z instruktorem. Za to mój 10 letni syn, który też pierwszy raz miał narty na nogach, w momencie załapał o co chodzi i śmigał sobie z instruktorem na luziku, a ja ucząc się obok z dumą zerkałam od czasu do czasu na niego i z lekką zazdrością też. jego instruktor powiedział, że może już sam zjeżdżać, więc w ten weekend będzie jeździł pod nadzorem mojego męża, a ja znowu będę się uczyć.
Aha, jeszcze jedna sprawa, ja pod koniec tej godziny nauki, czułam już zmęczenie i wiem, że nie miałabym ochoty uczyć się przez jeszcze jedną godzinę. To chyba tyle.

Edytowane przez d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b
Czas edycji: 2013-01-28 o 10:33
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-28, 13:49   #42
TaViola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: Początki..

Ja poszukując informacji dla początkujących (sama taka jestem) trafiłam na taki artykuł: http://turystyka.interia.pl/narty/ar...h,1865191,3151

w sumie fajnie opisują jak zacząć, gdzie jechać i na co zwrócić uwagę. I chyba najważniejsze - w podsumowaniu tekstu - grunt to sie nie poddawać, nawet jak się zaliczy upadek
TaViola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-15, 15:47   #43
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Początki..

Ja swoją przygodę z natrafić zaczęłam rok temu więc jestem swiezakiem.
Moje początki lepiej by były owiane kurtyna milczenia ale po pierwszych bolesnych początkach, zakochalam sie i już czekam na kolejny sezon .
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-05-15 o 15:48
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-28, 16:57   #44
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Początki..

To jest sport, którego trzeba się uczyć dość długo. Najważniejsze, by zbyt wcześnie nie wybierać trudniejszych tras, bo można stanowić zagrożenie dla siebie i dla już dobrze jeżdżących. Ja jeżdżę na nartach od lat i największą zmorą dla mnie w górach są początkujący narciarze wjeżdżający na sam szczyt, którzy bardzo często podczas zjazdu tracą panowanie nad nartami i koszą po drodze wszystkich. Zaliczyłam kiedyś poważny uraz z powodu słabo jeżdżącego narciarza, który skosił mnie stojącą spokojnie na poboczu trasy
dryda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-31, 09:34   #45
monia55555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 9
Dot.: Początki..

moja znajoma także bardzo poważnie złamała nogę z przemieszczeniem z powodu słabo jeżdżącego snowboardzisty, więc faktycznie trzeba uważać. ja bym się zaopatrzyła w ochraniacze na kolana, oraz kość ogonową. noi kask, kask, kask!!! [ciach]

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2013-10-31 o 10:49
monia55555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-02, 15:06   #46
czmiel91
Przyczajenie
 
Avatar czmiel91
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 15
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Ja nie lubię na stokach oblodzonych miejsc, wtedy czuję się niepewnie i po prostu się "zsuwam" bokiem Przed sezonem warto trochę poćwiczyć kolana
A poza tym to czuję się bezpieczniej na snowboardzie niż na nartach
Iii nigdy nie zapominaj o kasku!!!

_______________________
Zapraszam na mojego bloga:
http://czmiel.blogspot.com
czmiel91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 14:09   #47
Polcia84
Przyczajenie
 
Avatar Polcia84
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Warto też za każdym razem przypominać sobie góralskie porzekadło - jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz Przypominam sobie ją za każdym razem jak zaliczam glebę :P
Polcia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-15, 08:54   #48
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Hej, ja w tym sezonie chciałam spróbowac nauczyć sie jeździć na nartach. Wszyscy polecają mi instruktora, ale czy ktoś ma jakieś konkrety. Czy ktoś z Was uczył sie z jakimś fajnym instruktorem w ludzkiej cenie. Jestem z okolic Bielska, mogę dojechać do Szczyrku/Wisły. Macie jakieś sprawdzone namiary?

Co ze sprzętem narciarskim - na co zwrócić uwagę w wypożyczalni? Jakieś rady? Na razie na naukę chcę wypożyczać, bo nie wiem czy mi się spodoba. Jeżeli tak, to dopiero w przyszłym roku zainwestuje.
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-17, 22:44   #49
Jus_Tyna
Raczkowanie
 
Avatar Jus_Tyna
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraina spełniania swoich ambicji
Wiadomości: 177
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

oh.. i ja bym chciala sie nauczyc.. niestety gory mam daleko
__________________
Dziecko może nauczyć DOROSŁYCH trzech rzeczy:
cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym i domagać się
ze wszystkich sił tego czego się pragnie…

Paulo Coelho


Lepiej nie klikaj <<<tutaj!>>> grozi uzależnieniem
Jus_Tyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 12:29   #50
MissEliot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 26
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Cytat:
Napisane przez rudzia_bb Pokaż wiadomość
Co ze sprzętem narciarskim - na co zwrócić uwagę w wypożyczalni? Jakieś rady? Na razie na naukę chcę wypożyczać, bo nie wiem czy mi się spodoba. Jeżeli tak, to dopiero w przyszłym roku zainwestuje.
jasne ze sobie wypożycz - też się na to zdecydowałam na początku, zobaczysz czy ci się podoba, ale bądź wytrwała i szybko nie odpuszczaj! przy wypożyczaniu zwróć po prostu uwagę żeby narty nie były jakoś masakrycznie sfatygowane.
na swoje masz jeszcze czas. ja dopiero po drugim sezonie zdecydowałam się na zakup nart jak w snowshopie trafiła się super okazja na wymarzone fischery a potem powoli kompletowałam resztę. jak nabierzesz trochę wprawy to zobaczysz że na swoim sprzęcie śmiga się lepiej. powodzenia!
__________________
Można być mądrym, nie przeczytawszy ani jednej książki; wierząc zaś we wszystko, co jest napisane w książkach, nie można nie być głupcem. - Lew Tołstoj
MissEliot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 16:27   #51
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Właśnie jestem po pierwszej przygodzie z nartami. Przed, panikowałam strasznie, tzn. chciałam, ale się bałam. Zaczęłam od wykupienia godzinki z instruktorem. Stok- bardzo łagodny stok do nauki w Wierchomli- Stonoga. Krótka rozgrzewka, trochę skłonów, zapięcie nart i nauka podchodzenia bokiem pod stok. Krótka nauka hamowania i idziemy na orczyk! Orczyk okazał się największą trudnością, a konkretnie zejście z niego. To był mój jedyny upadek, kiedy nie kontrolowałam jeszcze nart, za wcześnie puściłam orczyk i wywaliłam się. Po upadku nie mogłam się podnieść, nie potrafiłam ustawić nart i podnieść tyłka do góry. Kolejne zjazdy z instruktorką polegały na nauce skręcania, podnoszenia rąk do góry z przyklaskiwaniem, próby jazdy z nartami złączonymi i skręcanie. Po godzinie instruktorka poszła szkolić jakiegoś 4 latka a ja sama na orczyk i heja
Handi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 10:32   #52
sanqi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Spoko, ja za pierwszym razem też strasznie się bałam, to było 13 lat temu, teraz jeżdżę na desce i na nartach lepiej niż niejeden facet (z resztą nie ma w tym nic dziwnego). Na początek postawa to ochraniacze i kaski narciarskie , szczególnie kask, bez niego lepiej nie wychodzić na stok. Ochraniacze to jest świetna sprawa na snowboardd, bo początek to są ciągłe wywrotki i nauka trzymania równowagi.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-10-21 o 13:06 Powód: link
sanqi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-01, 20:53   #53
jenn00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Moja rada: wziąć dobrego instruktora i wszystko pójdzie łatwo a tak naprawde to serio, dobry instruktor to podstawa ja nauczylam się jazdy z instruktorem z bfc jak bylam we Włoszech . rewelacyjne podejście i stoicki spokoj nawet do tych którym Szlo na prawde tragicznie suma sumarum i ja i koleżanki od tamtej pory i po tamtych lekcjach jeździmy jak profesjonaliści )
jenn00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 17:46   #54
Monika XY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Zgadzam się z opinią jennoo. Wspólnie z mężem wybraliśmy się dwa lata temu z bfc i nasze dzieci bardzo szybko nauczyły sie jeździć. Instruktorzy pierwsza klasa!
Monika XY jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-11, 14:22   #55
mynightwish
Vanillika
 
Avatar mynightwish
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 64
GG do mynightwish Send a message via Skype™ to mynightwish
Dot.: Zaczynamy przygodę z nartami/snowboardem - co warto wiedzieć

Cytat:
Napisane przez fashionably Pokaż wiadomość
Przeczytałam sporo tematów na forum dot. nart, ale nie rozwiązały one moich wątpliwości..
W ten weekend mam jechać 1 raz na narty Mam kilka pytań dotyczących nowego dla mnie sportu.
Przejdę do rzeczy: czy narty to 'wymagający' sport? Czy trudno się jeździ? Mam lęk przed upadkiem, boje się że z nerwów się tam połamię Jakie są Wasze rady dla totalnie początkującej osoby?
Pozdrawiam
prv powiem ci wiecej jestem zawodowym narciarzem trenuje od 16 lat pracuje z nartami na codzien
mynightwish jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-11 15:22:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.