Lubelskie Mamusie - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-14, 00:23   #2371
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej,

u nas trochę się sytuacja ustabilizowała. Będą zmiany, pewnie od stycznia.

Ja żadnej ekspozycji nie robiłam i nie robię. Po prostu jak jemy chleb to młoda dostaje kawałek skórki, jak makaron to parę klusków na talerzyku.. warzywka też dostała już różne od razu. Na początku szóstego miesiąca zaczęliśmy jej dawać trochę tego co sami jedliśmy, ale się krztusiła kawałkami. A teraz już ładnie gryzie. Sama nawet sobie czasem łyżeczkę do buzi włoży jak jest jakieś bardziej rzadkie jedzenie - daję jej ostatnio obiadki Bobovity - dostała od Mikołaja

Myślę sobie, że nie ma się co tak stresować tym całym "wprowadzaniem pokarmów"... w ogóle to mnie to trochę śmieszy to całe nazewnictwo... może gdybym miała jakieś bardziej problemowe dziecko (alergie, kolki) to bym się bardziej przejmowała, ale z Hanką nie mamy żadnych problemów więc jest łatwiej.

Jak zapytałam swoją babcię jak to u nich w domu było (babcia miała kilkoro rodzeństwa) to mi opowiedziała że jak jej młodsza siostra już siadała to ją mama w miskę z ziemniakami wkładała i ta sobie jadła. To było dopiero wprowadzanie pokarmów! I jakie to pokolenie naszych babć silne? Jakie zdrowe?

U nas na szczęście żadnych katarów ani nic. Zdrowie dzięki Bogu jest - czego Wam wszystkim życzę!
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 09:11   #2372
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Kudlaczka, czytalam na blogu, gratuluje!

Z wprowazaniem pokarmow masz racje. Ja panikowalam bo kolko, nietolerancja nabialu, bole brzucha po zjedzeniu grudek w posilku... J. ma jakis delikatny zoladek niestety.. choc nie raz daje mu do sprobowania cos od siebie, wprowadzam nowosci.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 10:23   #2373
BrandyOrange
Raczkowanie
 
Avatar BrandyOrange
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 112
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

A słyszałyście, że teraz się zmieniły zalecenia WHO w sprawie wprowadzania glutenu i pokarmów, a mianowicie gluten lepiej żeby po 7 miesiącu przy kp, bo w 5 za wcześnie, ze względu na zmiany jakie w tym okresie zachodzą w mózgu,a stałe posiłki po 5 miesiącu: warzywa owoce, soczki, po 6 zupki , żółtko, po 7 dopiero gluten to przy kp. Wkurzam mnie to, za jakiś czas znowu się zmieni sytuacja... Ja co prawda gluten przed skończonym 5 zaczęłam wprowadzać, ale co do reszty zdaję się na swoją intuicję, bo cholery można dostać z tymi zaleceniami...!

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kudlaczka Pokaż wiadomość
Hej,

u nas trochę się sytuacja ustabilizowała. Będą zmiany, pewnie od stycznia.

Ja żadnej ekspozycji nie robiłam i nie robię. Po prostu jak jemy chleb to młoda dostaje kawałek skórki, jak makaron to parę klusków na talerzyku.. warzywka też dostała już różne od razu. Na początku szóstego miesiąca zaczęliśmy jej dawać trochę tego co sami jedliśmy, ale się krztusiła kawałkami. A teraz już ładnie gryzie. Sama nawet sobie czasem łyżeczkę do buzi włoży jak jest jakieś bardziej rzadkie jedzenie - daję jej ostatnio obiadki Bobovity - dostała od Mikołaja

Myślę sobie, że nie ma się co tak stresować tym całym "wprowadzaniem pokarmów"... w ogóle to mnie to trochę śmieszy to całe nazewnictwo... może gdybym miała jakieś bardziej problemowe dziecko (alergie, kolki) to bym się bardziej przejmowała, ale z Hanką nie mamy żadnych problemów więc jest łatwiej.

Jak zapytałam swoją babcię jak to u nich w domu było (babcia miała kilkoro rodzeństwa) to mi opowiedziała że jak jej młodsza siostra już siadała to ją mama w miskę z ziemniakami wkładała i ta sobie jadła. To było dopiero wprowadzanie pokarmów! I jakie to pokolenie naszych babć silne? Jakie zdrowe?

U nas na szczęście żadnych katarów ani nic. Zdrowie dzięki Bogu jest - czego Wam wszystkim życzę!
kiedyś tak właśnie owa ekspozycja na gluten wyglądała, że dziecko dostawało skórkę od chleba, tylko, że kiedyś był inny chleb a nie takie gnioty jak teraz pełne chemicznych spulchniaczy...
BrandyOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 11:47   #2374
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez BrandyOrange Pokaż wiadomość
A słyszałyście, że teraz się zmieniły zalecenia WHO w sprawie wprowadzania glutenu i pokarmów, a mianowicie gluten lepiej żeby po 7 miesiącu przy kp, bo w 5 za wcześnie, ze względu na zmiany jakie w tym okresie zachodzą w mózgu,a stałe posiłki po 5 miesiącu: warzywa owoce, soczki, po 6 zupki , żółtko, po 7 dopiero gluten to przy kp. Wkurzam mnie to, za jakiś czas znowu się zmieni sytuacja... Ja co prawda gluten przed skończonym 5 zaczęłam wprowadzać, ale co do reszty zdaję się na swoją intuicję, bo cholery można dostać z tymi zaleceniami...!
nie słyszałam. zalecenia zaleceniami, ale jednak każda matka wie co jest dobre dla jej dziecka i nie koniecznie jest to uniwersalny szablon. moje dziecko nadal nie jest gotowe na normalne jedzenie, na wzięcie jedzenia w rękę i do buzi i nic mu nie zrobię.
a co do zaleceń to ja się w sumie poczułam troszkę "oszukana", bo przez pierwsze 3 m-ce karmiłam tylko piersią, częściowo dokarmiałam swoim, potem stopniowo weszły niewielkie ilości mm, 30, 60 ml dziennie, które się zwiększały i jak syn skończył 4 m-ce przez karmienie mieszane był traktowany jak dziecko na mm z zaleceniami rozszerzania diety a nie jestem pewna czy był na to gotowy, zwłaszcza po wszystkich dolegliwościach brzuszkowych. teraz za późno na roztrząsanie tego co było, ale nauczona doświadczeniem nic w niego nie wmuszam. nie jest gotowy to będzie jadł papki, które bardzo chętnie zjada, w międzyczasie próbując czegoś, może za jakiś czas załapie. a mi pozostanie uzbroić się w tonę cierpliwości i tłumaczyć rodzinie w święta, że J. nie będzie jadł z nami wigilijnych potraw i nie będzie wszystkiego próbował bo bacie i ciotki na pewno nie wiedzą lepiej co jest dla niego dobre niż ja.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 20:27   #2375
BrandyOrange
Raczkowanie
 
Avatar BrandyOrange
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 112
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
nie słyszałam. zalecenia zaleceniami, ale jednak każda matka wie co jest dobre dla jej dziecka i nie koniecznie jest to uniwersalny szablon. moje dziecko nadal nie jest gotowe na normalne jedzenie, na wzięcie jedzenia w rękę i do buzi i nic mu nie zrobię.
a co do zaleceń to ja się w sumie poczułam troszkę "oszukana", bo przez pierwsze 3 m-ce karmiłam tylko piersią, częściowo dokarmiałam swoim, potem stopniowo weszły niewielkie ilości mm, 30, 60 ml dziennie, które się zwiększały i jak syn skończył 4 m-ce przez karmienie mieszane był traktowany jak dziecko na mm z zaleceniami rozszerzania diety a nie jestem pewna czy był na to gotowy, zwłaszcza po wszystkich dolegliwościach brzuszkowych. teraz za późno na roztrząsanie tego co było, ale nauczona doświadczeniem nic w niego nie wmuszam. nie jest gotowy to będzie jadł papki, które bardzo chętnie zjada, w międzyczasie próbując czegoś, może za jakiś czas załapie. a mi pozostanie uzbroić się w tonę cierpliwości i tłumaczyć rodzinie w święta, że J. nie będzie jadł z nami wigilijnych potraw i nie będzie wszystkiego próbował bo bacie i ciotki na pewno nie wiedzą lepiej co jest dla niego dobre niż ja.
no właśnie, bo miesiące powinno się traktować teoretycznie , a gotowość do stałych pokarmów powinno sygnalizować samo dziecko, kiedy już chociaż troszkę siedzi, chwyta w rączki, interesuje je jak inni jedzą i itp. przecież każde rozwija się w innym tempie. Ja żadną specjalistka nie jestem, ale uważam, że najważniejsza jest obserwacja dziecka i własna intuicja...
BrandyOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 10:12   #2376
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Brandy święte słowa zgadzam się z Tobą w 100%

Monika
no właśnie mnie strasznie denerwuje to że ktoś na siłę może próbować karmić dziecko rzeczami które ono jeszcze nie je albo nie ma na nie ochoty bo uważa że ma doświadczenie i wie lepiej :/ Trzymam kciuki żebyś wytrwała w spokoju świąteczny czas

A ja niestety dlatego że boję się tego dziedziczenia alergii po mnie to zadzwoniłam do naszej pediatry i kazała poczekać z kaszkami mlecznymi najdłużej jak się da (muszę powiedzieć mojemu ojcu żeby nie kupował jej jedzenia bez uzgodnienia) no i czerwone mięso mam jeszcze wstrzymać na razie królik, ryby i drób. A i oczywiście idąc za ciosem z jogurcikami i deserkami z jogurtem mam poczekać do co najmniej 10-go miesiąca.

Karolinka jak tam u Was wszystko dobrze? Odzywaj się czasem żebyśmy wiedziały, że macie się dobrze

Serdecznie Was pozdrawiam
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.

Edytowane przez sopai1
Czas edycji: 2013-12-15 o 10:14
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 12:42   #2377
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

ostatnio skusiłam się na jakieś jogurty z rossmanna.. bananowe akurat.. po pierwsze mają cukier, niby wiedziałam kupując, ale jednak wzięłam.. po drugie w smaku nie przypomina to ani normalnego jogurtu, ani banana, ani niczego mi znanego i sama chyba bym tego nie zjadła. jogurciki malutkie, po 100g. J. krzywił się przy każdej łyżeczce, telepało go, ale buzię otwierał i jakoś zjadł cały. zostały 3 bo w 4-paku były i nie wiem co z nimi zrobić najważniejsze, że nie uczuliły go ani nic, bo chyba tego bałam się najbardziej.

wiecie może od kiedy można dawać normalny nabiał? daję czasem po kilka grudek serka wiejskiego na spróbowanie jak sama jem, ale tak na prawdę nie wiem od kiedy..
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-15, 15:49   #2378
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

mi pediatra powiedziała, że z jogurtami tak jak z czerwonym mięsem najlepiej poczekać przynajmniej do 10-go miesiąca a najlepiej jakby ser biały wprowadzać ok 12-go miesiąca.
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 17:55   #2379
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Ja z wprowadzaniem pokarmów stosuję się do schematu żywienia i jakoś to u nas idzie w porządku. Wprawdzie Mały to taki odkurzacz więc nie mam większych problemów. Ktoś mądry to jednak wymyślił, ale bez przesady. Nam pediatra doradziła produkty mleczne wcześniej niż 11 m-c i zwykły naturalny, i jakoś jest oki. Każda mama wie najlepiej co jest w porządku dla dziecięcia.
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 22:09   #2380
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Kurde a mi się dziecko obraziło na butelkę i nie wiem co robić, soku nie chce pić. Dzisiaj mała została z mężem to przy wielkich bólach zjadła coś koło 100ml mleka przez 9h. A jak wróciłam to dopiero odczepiła się od cycka.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 10:04   #2381
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

najlepiej kierowac sie intuicja... u nas gluten zaczelam wrowadzac od gotowej kaszki z lipa. potem w deserku jak bylam u rodzicow. i jest ok

u nas jest masakra od kilku dni...jak ktos mysli ze ciezko jest przy jednym czy dwoch wychodzacych zabkach to sie myli... u nas jest horror na poziomie hard...
do wczoraj myslalam ze wychodzi malemu 5 sztuk - dolne 2 gorne jedynki i prawa gorna 3... wracam z mezem z kina maly ziewa i co widze?? szostego zabka!! na raz !! doszla lewa gorna 3... maly prawie nie spi, zele nie dzialajam przeciwbolowe tez nie...jako tako jest po viburcolu...
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 12:30   #2382
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
najlepiej kierowac sie intuicja... u nas gluten zaczelam wrowadzac od gotowej kaszki z lipa. potem w deserku jak bylam u rodzicow. i jest ok

u nas jest masakra od kilku dni...jak ktos mysli ze ciezko jest przy jednym czy dwoch wychodzacych zabkach to sie myli... u nas jest horror na poziomie hard...
do wczoraj myslalam ze wychodzi malemu 5 sztuk - dolne 2 gorne jedynki i prawa gorna 3... wracam z mezem z kina maly ziewa i co widze?? szostego zabka!! na raz !! doszla lewa gorna 3... maly prawie nie spi, zele nie dzialajam przeciwbolowe tez nie...jako tako jest po viburcolu...
To rzeczywiście u Was niezła jazda! Tyle zębów na raz?? Współczuję, przede wszystkim Małemu, bo to musi być niesamowity ból! Trzymajcie się.
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 13:33   #2383
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

nie wierzylam sama ze tyle zebow moze wychodzic... ale moj maly nas zaskoczyl
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 19:45   #2384
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Dziewczyny, trochę z innej beczki. Czy któraś miała kolposkopię? Jakiś ginekolog do polecenia w celu przeprowadzenia badania? dość pilne. Z góry dziękuję
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 21:15   #2385
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez evelizarda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, trochę z innej beczki. Czy któraś miała kolposkopię? Jakiś ginekolog do polecenia w celu przeprowadzenia badania? dość pilne. Z góry dziękuję
Dr Andrzej Nowakowski polecam na 100%. Przyjmuje w http://www.profimed.lublin.pl/index....zno-poloznicza.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 22:18   #2386
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
u nas jest masakra od kilku dni...jak ktos mysli ze ciezko jest przy jednym czy dwoch wychodzacych zabkach to sie myli... u nas jest horror na poziomie hard...
do wczoraj myslalam ze wychodzi malemu 5 sztuk - dolne 2 gorne jedynki i prawa gorna 3... wracam z mezem z kina maly ziewa i co widze?? szostego zabka!! na raz !! doszla lewa gorna 3... maly prawie nie spi, zele nie dzialajam przeciwbolowe tez nie...jako tako jest po viburcolu...
straszne to co piszesz.. ale coś czuję że u nas za jakiś czas może być podobnie.. synowi bardzo późno zaczęły wychodzić zęby i pewnie będą nadrabiać.. dolne 1 szły razem, wyszły dzień po dniu, górne 1 szły razem i razem się zatrzymały, siedzą w dziąsłach, teraz grzebie w dolnych 2, których jeszcze nie widać w dziąsłach, wszystkie parami.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 23:17   #2387
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
straszne to co piszesz.. ale coś czuję że u nas za jakiś czas może być podobnie.. synowi bardzo późno zaczęły wychodzić zęby i pewnie będą nadrabiać.. dolne 1 szły razem, wyszły dzień po dniu, górne 1 szły razem i razem się zatrzymały, siedzą w dziąsłach, teraz grzebie w dolnych 2, których jeszcze nie widać w dziąsłach, wszystkie parami.
moja grzebie w buzi odkąd skończyła 2 miesiące w nowy rok będzie miała 6 miesięcy a zębów nie widać dziąsła zbite więc przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać. Śmieje się że jej zęby idą z bardzo daleka
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 09:42   #2388
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
moja grzebie w buzi odkąd skończyła 2 miesiące w nowy rok będzie miała 6 miesięcy a zębów nie widać dziąsła zbite więc przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać. Śmieje się że jej zęby idą z bardzo daleka
Jakubowi też bardzo długo szły, i bardzo późno zaczęły się przebijać. ma 8,5 m-ca i zęby od ponad tygodnia. ale grzebał i grzebie w nich dość konkretnie, więc widać które mu akurat dokuczają. w sumie w dwójkach grzebał jeszcze zanim przebiły się 1 i był czas że bardziej dokuczały mu te głęboko jeszcze w dziąsłach niż te tylko tylko pod powierzchnią dziąsła. oj, ciężki temat ząbkowania...
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 12:48   #2389
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

dol jak ch...

tydzien temu wyskoczyla malemu oprycha... nie wiem kiedy gdzie od kogo sie zarazil, u mnie kazdy z domownikow i gosci myje rece i dezyfekuje... no poszlam do lekarza ale skoro jedna to masci wystarcza... dzis rano wstaje... i prawie umarlam... maly ma wokol ust na ustach 11!!!! ognisk na policzku widze ze tez sie robi i na dziaslach ma 2... biegiem do pediatry, leki doustne i jak nie bedzie poprawy przez tydzien leczenia swieta spedzimy w szpitalu... ale to nic...poszlam wykupic leki na narutowicza i uslyszalam ze jestem najgorsza matka skoro dopuscilam do zarazenia syna. siedze i placze, bo wiem ze tak jest, nie dopilnowalam.
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 15:16   #2390
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

nieidealna nie obwiniaj się przecież każdy normalny człowiek wie jak ciężko upilnować takiego malucha aby w okresie ząbkowania nie wkładał rączek do buzi... czy Ci ludzie myślą że nie będziesz spać w nocy tylko wisieć nad synem aby przez sen nie włożył rączki do buzi kiedy wcześniej np. potarł ją o zarażone miejsce na policzku :/
Ten kto stwierdził że jesteś złą matką niech spojrzy na siebie i zapyta siebie w duchu jakim jest człowiekiem....

I mam nadzieję że pomogą te leki i nie będzie konieczności spędzania świąt w szpitalu tego Wam życzę na święta!
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 19:33   #2391
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
dol jak ch...

tydzien temu wyskoczyla malemu oprycha... nie wiem kiedy gdzie od kogo sie zarazil, u mnie kazdy z domownikow i gosci myje rece i dezyfekuje... no poszlam do lekarza ale skoro jedna to masci wystarcza... dzis rano wstaje... i prawie umarlam... maly ma wokol ust na ustach 11!!!! ognisk na policzku widze ze tez sie robi i na dziaslach ma 2... biegiem do pediatry, leki doustne i jak nie bedzie poprawy przez tydzien leczenia swieta spedzimy w szpitalu... ale to nic...poszlam wykupic leki na narutowicza i uslyszalam ze jestem najgorsza matka skoro dopuscilam do zarazenia syna. siedze i placze, bo wiem ze tak jest, nie dopilnowalam.
biedny Mały.. ale niby jak miałaś zapobiec? przecież dziecko wszystkiego dotyka, ciągle ma ręce przy buzi, w buzi.. w ogóle kto dał aptekarzom prawo wydawania takich ocen...
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 23:03   #2392
La Cocinerita
Raczkowanie
 
Avatar La Cocinerita
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
dol jak ch...

tydzien temu wyskoczyla malemu oprycha... nie wiem kiedy gdzie od kogo sie zarazil, u mnie kazdy z domownikow i gosci myje rece i dezyfekuje... no poszlam do lekarza ale skoro jedna to masci wystarcza... dzis rano wstaje... i prawie umarlam... maly ma wokol ust na ustach 11!!!! ognisk na policzku widze ze tez sie robi i na dziaslach ma 2... biegiem do pediatry, leki doustne i jak nie bedzie poprawy przez tydzien leczenia swieta spedzimy w szpitalu... ale to nic...poszlam wykupic leki na narutowicza i uslyszalam ze jestem najgorsza matka skoro dopuscilam do zarazenia syna. siedze i placze, bo wiem ze tak jest, nie dopilnowalam.
Nieidealnamama przykro mi Trzymam kciuki, żeby leczenie przyniosło szybkie efekty i żeby szpital nie był konieczny... A co do tego tekstu... Nie wiem jakim cudem miałabyś dopilnować synka żeby nie dotykał buzi... Zwłaszcza przy ząbkowaniu A tym bardziej nie wiem jak miałabyś nie dopuścić do zarażenia opryszczką - osoba, która to powiedziała, zapewne ma cudowne moce i rozróżnia kto na pozór zdrowy zaraża wirusem, a kto nie? Żeby się czasem nie zdziwiła
Dużo sił Ci życzę
__________________
Together
Forever
Nasze Lwiątko
La Cocinerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 10:09   #2393
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Dziewczyny może możecie polecić dobrego kardiologa dziecięcego?

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
u nas jest masakra od kilku dni...jak ktos mysli ze ciezko jest przy jednym czy dwoch wychodzacych zabkach to sie myli... u nas jest horror na poziomie hard...
do wczoraj myslalam ze wychodzi malemu 5 sztuk - dolne 2 gorne jedynki i prawa gorna 3... wracam z mezem z kina maly ziewa i co widze?? szostego zabka!! na raz !! doszla lewa gorna 3... maly prawie nie spi, zele nie dzialajam przeciwbolowe tez nie...jako tako jest po viburcolu...
OMG!!! Strach się bać normalnie....
Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
dol jak ch...

tydzien temu wyskoczyla malemu oprycha... nie wiem kiedy gdzie od kogo sie zarazil, u mnie kazdy z domownikow i gosci myje rece i dezyfekuje... no poszlam do lekarza ale skoro jedna to masci wystarcza... dzis rano wstaje... i prawie umarlam... maly ma wokol ust na ustach 11!!!! ognisk na policzku widze ze tez sie robi i na dziaslach ma 2... biegiem do pediatry, leki doustne i jak nie bedzie poprawy przez tydzien leczenia swieta spedzimy w szpitalu... ale to nic...poszlam wykupic leki na narutowicza i uslyszalam ze jestem najgorsza matka skoro dopuscilam do zarazenia syna. siedze i placze, bo wiem ze tak jest, nie dopilnowalam.
Mam nadzieję, że leki pomogą, a gadaniem tego kogoś się zupełnie nie przejmuj!!!
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 12:56   #2394
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

pani w aptece nie ma podstawowej wiedzy, opryszczka zaraza nosiciel ktory nawet nie ma wykwitow chorobowych...

dzis po dobie z lekami maly odzyskal humor
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 16:38   #2395
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Dziewczyny może możecie polecić dobrego kardiologa dziecięcego?
a co potrzebujesz? ja byłam z synem na echo serca w luxmedzie, lekarka w sumie sensowna była, będziemy jeszcze iść do niej na kontrolę jakoś w styczniu. mogę sprawdzić nazwisko jak chcesz, bo nie pamiętam teraz.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:27   #2396
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Dziewczyny może możecie polecić dobrego kardiologa dziecięcego?


OMG!!! Strach się bać normalnie....

Mam nadzieję, że leki pomogą, a gadaniem tego kogoś się zupełnie nie przejmuj!!!
Prof joanna dangel - najlepszy kardiolog. Przyjmuje w warszawie na agatowej 10, pracuje w szpitalu na Karowej. Bylam u niej na echo serca plodu, po skierowaniu od dr krzyzanowskiego. Polecam. Ze skierowaniem mozna sie umowic na nfz.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 09:15   #2397
KwiatekBezRabatki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 54
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
dol jak ch...

tydzien temu wyskoczyla malemu oprycha... nie wiem kiedy gdzie od kogo sie zarazil, u mnie kazdy z domownikow i gosci myje rece i dezyfekuje... no poszlam do lekarza ale skoro jedna to masci wystarcza... dzis rano wstaje... i prawie umarlam... maly ma wokol ust na ustach 11!!!! ognisk na policzku widze ze tez sie robi i na dziaslach ma 2... biegiem do pediatry, leki doustne i jak nie bedzie poprawy przez tydzien leczenia swieta spedzimy w szpitalu... ale to nic...poszlam wykupic leki na narutowicza i uslyszalam ze jestem najgorsza matka skoro dopuscilam do zarazenia syna. siedze i placze, bo wiem ze tak jest, nie dopilnowalam.

Nieidealna, nie wiem jak można być tak bezmyślnym człowiekiem jak ta aptekarka. Tym bardziej nie powinna się odzywać jak nie ma podstawowej wiedzy. Zarażac może nawet osoba, która nie ma opryszczki na ustach. Poza tym, co jakbys TY miała opryszczkę? Miałabyś nie dotykać dziecka jednocześnie zajmując się nim...? W ogóle się tym nie przejmuj! To oczywiste, że to nie Twoja wina!


My właśnie byliśmy u kardiologa. Okazało się, że mały ma strunę w sercu i ten drożny otwór między przedsionkami (to akurat w niczym podobno nie przeszkadza, tylko w nurkowaniu, jak już ktoś pisał). Ale ma też jakąś dziurkę w przewodzie tętniczym i to się akurat powinno zamknąć...mam nadzieję,ze tak się stanie, bo jak nie to już się naczytałam w necie o operacjach itp.;/

A m0j syn się teraz budzi w nocy co godzinę, dwie;p Ciekawe czy prześpi kiedyś chociaż z 5 godzin pod rząd.
__________________
Ignaś - 21. 07. 2013
KwiatekBezRabatki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 20:30   #2398
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
a co potrzebujesz? ja byłam z synem na echo serca w luxmedzie, lekarka w sumie sensowna była, będziemy jeszcze iść do niej na kontrolę jakoś w styczniu. mogę sprawdzić nazwisko jak chcesz, bo nie pamiętam teraz.
No właśnie echo serca potrzebujemy.
Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Prof joanna dangel - najlepszy kardiolog. Przyjmuje w warszawie na agatowej 10, pracuje w szpitalu na Karowej. Bylam u niej na echo serca plodu, po skierowaniu od dr krzyzanowskiego. Polecam. Ze skierowaniem mozna sie umowic na nfz.
.
Akurat szukam lekarza dla małej a z tego co widzę pani się głownie zajmuje serduszkami nienarodzonych dzieciaczków (patrząc po opiniach). Póki co musimy sprawdzić czy to co po porodzie było nie tak już jest ok dlatego szukam lekarza na miejscu.
Cytat:
Napisane przez KwiatekBezRabatki Pokaż wiadomość
My właśnie byliśmy u kardiologa. Okazało się, że mały ma strunę w sercu i ten drożny otwór między przedsionkami (to akurat w niczym podobno nie przeszkadza, tylko w nurkowaniu, jak już ktoś pisał). Ale ma też jakąś dziurkę w przewodzie tętniczym i to się akurat powinno zamknąć...mam nadzieję,ze tak się stanie, bo jak nie to już się naczytałam w necie o operacjach itp.;/

A m0j syn się teraz budzi w nocy co godzinę, dwie;p Ciekawe czy prześpi kiedyś chociaż z 5 godzin pod rząd.
Kwiatku a u kogo byliście? Szukam akurat kardiologa dla córki.
Mam nadzieję, że ta dziurka u Twojego synka się zamknie

Moja ciągiem przesypia maks 3.5 do 4 godzin jeszcze się nie zdarzyło by spała dłużej
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 10:58   #2399
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
No właśnie echo serca potrzebujemy.
byliśmy u dr Łuszcz
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 11:36   #2400
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

dziewuszki gdzie usune w miare tanio i szybko zeba chirurgicznie ? macie jakies namiary na chirurga szczekowego?
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 14:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.