składanie skargi do kuratorium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-23, 10:34   #1
eura28
Raczkowanie
 
Avatar eura28
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 212

składanie skargi do kuratorium


Planuję złożyć skargę do kuratorium na pewnego nauczyciela z mojej szkoły. Wspominałam o tym problemie w innych wątkach - w skrócie chodzi o liczne (bardzo) obraźliwe komentarze na temat mojej osoby w przeciągu roku szkolnego oraz łamanie procedur szkolnych (wymuszanie zmiany deklaracji maturalnej, szantażowanie, odmowa przyjęcia jej etc...). Nie ukrywam, że ta sytuacja zrujnowała mnie psychicznie na tyle, że nie raz zarywałam noc, wymiotowałam, albo cięłam się ze stresu. Teraz się przenoszę do prywatnej szkoły na końcówkę roku i maturę, bo: po pierwsze psychicznie nie wyrabiam i po drugie powiedzieli, że mnie nie dopuszczą z związku z niskim wynikiem matur próbnych (bo rozwalę statystyki) i zrobią tak, żebym powtarzała klasę, albo pisała dopiero za rok...

Czy jest sens składać skargę w tej sprawie? Faktycznie mogę jej tym jakoś zaszkodzić? Nie mam żadnych nagrań na dowód (kto spodziewa się wyzwisk idąc na rozmowę z nauczycielem...), ale na pewnych portalach są liczne komentarze uczniów/absolwentów tej szkoły z przeciągu kilku lat opisujące podobne zachowania ze wskazaniem z nazwy tej konkretnej szkoły i tej konkretnej osoby - dałoby coś wskazanie ich?
eura28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 13:39   #2
chocolate_she
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_she
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie.
Wiadomości: 3 269
Dot.: składanie skargi do kuratorium

A nie lepiej sobie odpuścić?
Zmieniasz szkołę, przygotowujesz się do matury. Lepiej się tym zajmij i odetnij się od przeszłości. To Ci na pewno wyjdzie na dobre.
__________________

"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć.
Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała!"
chocolate_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 14:47   #3
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: składanie skargi do kuratorium

A ja myślę, że warto spróbować. Nie dla siebie, ale dla innych uczniów, którzy z tą osobą mają lub dopiero będą mieć do czynienia.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:29   #4
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: składanie skargi do kuratorium

Pisz! Nie ma nic gorszego niż olewanie takich spraw i odpuszczanie, a potem mamy taki kraj, jaki mamy - bo większość woli odpuścić, niż powalczyć o swoje.
Z własnego doświadczenia wiem, że skargi docierają, są rozpatrywane i dokładnie sprawdzane, kontrole się odbywają i zmiany w szkołach zachodzą.
Jeżeli nie masz ochoty zawracać sobie tym głowy przed maturą, to napiszą ją po - Tobie nic nie zaszkodzi, a na pewno pomoże przyszłym pokoleniom, nauczyciel zaś w końcu może dostanie po nosie.
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:11   #5
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: składanie skargi do kuratorium

Zgłaszałaś to pedagogowi szkolnemu, dyrektorowi?
Szczerze mówiąc, powodzenie tej sprawy jest wątpliwe, bo nie masz dowodów, a komentarze na internecie też nikogo nie przekonają. Jeśli natomiast byłaby szansa, że np. koledzy z byłej klasy potwierdzą, że takie sytuacje miały miejsce, to szansa jest.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 20:11:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.