Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 13:54   #1321
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
nie powodu a wyjasnienia;/ bo cos takiego mi gin powiedział
Moja gin mi powiedziała, że nie. Ufam jej.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 13:57   #1322
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
przepraszam za zmianę na tematu ale dziewczyny czy jak jest się w cyklu miesiecznym w fazie krwawienia mimo tego że nie ma się miesiączki to woda i tak może sie zatrzymywać?
jakie ludzie mają rozkminy, omg
aż ma się ochotę wrzucić na ironię/sarkazm... ale chyba najlepiej sobie oszczędzić...
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..

Edytowane przez Bellamy
Czas edycji: 2012-07-01 o 13:59
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 14:04   #1323
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez N_tt Pokaż wiadomość
Boże, dziewczyny, jakie "podziobać na talerzu"?
ja nie jest na etapie "dziobania na talerzu", ludzie!

długo w tym siedzę i teraz jest inaczej, wzięłam się za siebie, jem do końca, chowanie i dziobanie przerabiałam 2 lata temu, to już nie te czasy :P
nie wiem o co chodzi Wam, szanuję wypowiedz Ilty, ale Ervisha, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem Twojego doradzania i komentowania i Ty dobrze wiesz co mam przez to na myśli..

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------




dzięki
hm, ale jak liczyłam to mi wychodzi 2 tys. kcal, porcję są spore.
Nie nie wiem o co Ci chodzi
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 18:15   #1324
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

ok rozumiem thx
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:43   #1325
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

U/P:
śniadanie: domowa bułka drożdżowa z jagodami + jogurt
obiad: ziemniaki z koperkiem, ryba w panierce, fasolka szparagowa
nad wodą: taki duży lód w kubku z korala, laysy prosto z pieca i mała bułka z jagodami, pasek czekolady
kolacja: pół bułki z ziarnami z twarożkiem i ogórkiem

Wiem, że śmieciowo; a co z kaloriami? W miarę ok?
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 19:50   #1326
Naka_Mika
Rozeznanie
 
Avatar Naka_Mika
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 814
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
U/P:
śniadanie: domowa bułka drożdżowa z jagodami + jogurt
obiad: ziemniaki z koperkiem, ryba w panierce, fasolka szparagowa
nad wodą: taki duży lód w kubku z korala, laysy prosto z pieca i mała bułka z jagodami, pasek czekolady
kolacja: pół bułki z ziarnami z twarożkiem i ogórkiem

Wiem, że śmieciowo; a co z kaloriami? W miarę ok?
Nie.
__________________
"Przyjdź, śmierci, lecz tak skrycie, żebym nie czuł twego nadejścia, ponieważ przyjemność umierania mogłaby mnie przywrócić jeszcze do życia."
-Salvador Dali

"Spieszmy się sądzić ludzi tak szybko odchodzą
Srebrem słów ich darzmy lub zamilczmy złotem"
-Martin Lechowicz
Naka_Mika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 20:04   #1327
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

A propo przypomniał mi się jakiś wątek, coś tu pisałam, o tym że osoby ze znaczną niedowagą mają coś rozregulowane i przez to im się woda odkłada w organizmie i powoduje to taką tragedię, jak puchnięcie nóg, bo przecież te 2kg więcej na wadze to nie tragedia, ale opuchnięte nogi do szortów na lato - kiepska sprawa. Buty nie wchodzą.
Szkoda że nie pamiętam, o co chodziło dokładnie. Jedyne co pamiętam, to że mijało jak się jadło.
Więc nie masz co rozkminiać.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Naka_Mika Pokaż wiadomość
Nie.
Naka - chciałabym umieć się zawężać w wypowiadaniu do Twojego poziomu, a mówię to absolutnie serio i bez krzty cynizmu Mnie się zwykle za dużo na raz ciśnie na usta zbędnych słów a tu - pełna pochwała prostoty.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 20:20   #1328
martabeata
Raczkowanie
 
Avatar martabeata
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 281
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
U/P:
śniadanie: domowa bułka drożdżowa z jagodami + jogurt
obiad: ziemniaki z koperkiem, ryba w panierce, fasolka szparagowa
nad wodą: taki duży lód w kubku z korala, laysy prosto z pieca i mała bułka z jagodami, pasek czekolady
kolacja: pół bułki z ziarnami z twarożkiem i ogórkiem

Wiem, że śmieciowo; a co z kaloriami? W miarę ok?
Mam zły dzien wiem z góry przepraszam za to co napiszę.

Kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie ble ble ble!
Nie znam twojego BMI itd ale jesli zalezy Ci JEDYNIE na przytyciu, a nie odbudowaniu tego co zniszczone i uzupełnianiu niedobórów to idziesz w dobrym kierunku...

Edytowane przez martabeata
Czas edycji: 2012-07-01 o 20:29
martabeata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 20:57   #1329
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez martabeata Pokaż wiadomość
Mam zły dzien wiem z góry przepraszam za to co napiszę.

Kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie, kalorie ble ble ble!
Nie znam twojego BMI itd ale jesli zalezy Ci JEDYNIE na przytyciu, a nie odbudowaniu tego co zniszczone i uzupełnianiu niedobórów to idziesz w dobrym kierunku...
dokładnie... i nie masz złego dnia (pod tym względem) tylko masz absolutną rację sama cały czas mam ochotę to napisać, powstrzymuje mnie jedynie myśl, że to jest CHOROBA, osoby te są chore i całkowicie zawładnięte chorobą. ale aż coś się ciśnie na usta, chciałoby się nimi potrząsnąć, aby COŚ wreszcie dotarło.
no, bo nie ma to jak wklejanie swoich jadłospisów gdzie się da (na jednym wątku zignorowali = wklej na drugi, trzeci itp, wyszukuj najróżniejsze przyczyny wzrostu/spadku wagi, WCIĄŻ obsesyjnie licz kalorie, i ani się waż wyjść poza "limit"..)

jedzcie sobie dalej te wasze 1000/1500/1800/2000 czy ile kcal, dodawajcie stopniowo po 100kcal tygodniowo, a potem narzekajcie na metabolizm pod zdechłym azorkiem, ciągle wypadające włosy, "nie wiedzieć czemu" ciągłe problemy z @, puchnięcie, problemy z cholesterolem, anemią itp. może i przytyjecie do wagi prawidłowej, a może nawet więcej... i będziecie pozornie "zdrowe"... ale chyba nie o to tu chodzi, nie?
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 21:23   #1330
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
U/P:
śniadanie: domowa bułka drożdżowa z jagodami + jogurt
obiad: ziemniaki z koperkiem, ryba w panierce, fasolka szparagowa
nad wodą: taki duży lód w kubku z korala, laysy prosto z pieca i mała bułka z jagodami, pasek czekolady
kolacja: pół bułki z ziarnami z twarożkiem i ogórkiem

Wiem, że śmieciowo; a co z kaloriami? W miarę ok?

Boże , przestańcie tu nie ma żadnej tragedii, powiem więcej jest ok, tylko jest jedno ale ...to jest jadłospis na U, na luźne,fajne U, nie na P.
Tak sobie go czytałam i myślałam o sobie np. wstaje rano są pachnące drożdżówy w domu i zjadam jedną ze smakiem z jogurtem, wstałam późno, bo są wakacje i niedługo jest obiad,o!mama zrobiła, rybę w panierce no i ją jem, normalną porcję z ziemniakami i fasolką, potem idę z koleżankami nad wodę tam sobie jemy lody, przegryzamy chipsy i czekoladę, a w torbie mam jeszcze domową drożdżówkę z domu więc ją zjadam, wracam jest dość późno jem kolację bułkę z czymś tam co jest w lodówce. Powiem szczerze dziś mój dzień tak by nie wyglądał, m.in. mama mi nie gotuje, nie mieszkam w domu itp. ale widzę tu Np. nastolatkę, zwykłą, zdrową z luźnym podejściem i to jadło jest ok, bez paranoi, że co jest śmieciowe? kilka chisów i lód z koleżankami nad wodą??? wtf???

Tylko na koniec podkreślę jeszcze ,że to co napisałam dotyczy zdrowej osoby na U, nie kogoś kto chce przytyć , więc Ty zwiększaj stopniowo no i taka rada ode mnie nie popadaj w paranoję, że to jest zdrowe ,a to nie, w zdrowieniu ( psychicznym) BARDZO pomaga luz w jedzeniu, bardzo.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
dokładnie... i nie masz złego dnia (pod tym względem) tylko masz absolutną rację sama cały czas mam ochotę to napisać, powstrzymuje mnie jedynie myśl, że to jest CHOROBA, osoby te są chore i całkowicie zawładnięte chorobą. ale aż coś się ciśnie na usta, chciałoby się nimi potrząsnąć, aby COŚ wreszcie dotarło.
no, bo nie ma to jak wklejanie swoich jadłospisów gdzie się da (na jednym wątku zignorowali = wklej na drugi, trzeci itp, wyszukuj najróżniejsze przyczyny wzrostu/spadku wagi, WCIĄŻ obsesyjnie licz kalorie, i ani się waż wyjść poza "limit"..)

jedzcie sobie dalej te wasze 1000/1500/1800/2000 czy ile kcal, dodawajcie stopniowo po 100kcal tygodniowo, a potem narzekajcie na metabolizm pod zdechłym azorkiem, ciągle wypadające włosy, "nie wiedzieć czemu" ciągłe problemy z @, puchnięcie, problemy z cholesterolem, anemią itp. może i przytyjecie do wagi prawidłowej, a może nawet więcej... i będziecie pozornie "zdrowe"... ale chyba nie o to tu chodzi, nie?

w sumie dopiero teraz Ciebie przeczytałam i przyznam CI rację, że te cackanie dla tych chorych osób to tragedia, bo powinny jeść i to porządnie by odbudować co straciły,
ale to co napisałam wyżej tyczy się tego, że kilka osób czepia się jedzenia, że jest śmieciowe, a jak napisałam ten luz jest bardzo ważny,
Nie znam tej dziewczyny, nie znam jej sytuacji, jeśli dopiero zaczyna to ok, teraz tylko dodawać, ale jeśli ciągnie to już jakiś czas, może to przynieść tylko złe skutki.
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-01, 23:25   #1331
Naka_Mika
Rozeznanie
 
Avatar Naka_Mika
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 814
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość

[/COLOR]

Naka - chciałabym umieć się zawężać w wypowiadaniu do Twojego poziomu, a mówię to absolutnie serio i bez krzty cynizmu Mnie się zwykle za dużo na raz ciśnie na usta zbędnych słów a tu - pełna pochwała prostoty.
"krótko, zwięźle i na temat"-stale mi to na polskim powtarzano

Staram się, ale nie zawsze mi wychodzi tak ładnie.
__________________
"Przyjdź, śmierci, lecz tak skrycie, żebym nie czuł twego nadejścia, ponieważ przyjemność umierania mogłaby mnie przywrócić jeszcze do życia."
-Salvador Dali

"Spieszmy się sądzić ludzi tak szybko odchodzą
Srebrem słów ich darzmy lub zamilczmy złotem"
-Martin Lechowicz
Naka_Mika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 07:16   #1332
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Leora - tak naprawdę to nie widać ile tej ryby było, ile było ziemniaków, jak duże te jagodzianki były a jak ktoś ma anoreksję, to w ogóle bym się nie zdziwiła na porcje: jeden mały ziemniak liczony jako 300kcal, jagodzianka wielkości kajzerki liczona jako 350kcal i tak dalej.

Ze śmieciowym jedzeniem uważaj - już nie jeden raz widziałam dziewczyny, które chciały pustymi kaloriami szybko podnieść wagę i równie szybko wracały do głodówek przerażone swoim nagannym zachowaniem, bo nagle dostawały obuchem w głowę w postaci świadomości: "ojej, ojej, jem tyle świństw, zaraz będę przepotężnie gruba".

A jest nieco inaczej kiedy jesz 2-3 przekąski tego typu w ciągu dnia, np. batonik i puszkę coca coli a poza tym mięsko, warzywa, owoce, nabiał itp.

Tak więc przyuważ, czy u Ciebie niczego takiego nie ma.

A inna sprawa że jedzeniem się nie wyleczysz z ED. Wyleczysz tylko swój organizm, o ile ED Ci pozwoli. Bez terapii to się może ciągnąć miesiącami jak nie latami.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 07:30   #1333
martabeata
Raczkowanie
 
Avatar martabeata
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 281
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Pokaż wiadomość
Boże , przestańcie tu nie ma żadnej tragedii, powiem więcej jest ok, tylko jest jedno ale ...to jest jadłospis na U, na luźne,fajne U, nie na P.
Tak sobie go czytałam i myślałam o sobie np. wstaje rano są pachnące drożdżówy w domu i zjadam jedną ze smakiem z jogurtem, wstałam późno, bo są wakacje i niedługo jest obiad,o!mama zrobiła, rybę w panierce no i ją jem, normalną porcję z ziemniakami i fasolką, potem idę z koleżankami nad wodę tam sobie jemy lody, przegryzamy chipsy i czekoladę, a w torbie mam jeszcze domową drożdżówkę z domu więc ją zjadam, wracam jest dość późno jem kolację bułkę z czymś tam co jest w lodówce. Powiem szczerze dziś mój dzień tak by nie wyglądał, m.in. mama mi nie gotuje, nie mieszkam w domu itp. ale widzę tu Np. nastolatkę, zwykłą, zdrową z luźnym podejściem i to jadło jest ok, bez paranoi, że co jest śmieciowe? kilka chisów i lód z koleżankami nad wodą??? wtf???

Tylko na koniec podkreślę jeszcze ,że to co napisałam dotyczy zdrowej osoby na U, nie kogoś kto chce przytyć , więc Ty zwiększaj stopniowo no i taka rada ode mnie nie popadaj w paranoję, że to jest zdrowe ,a to nie, w zdrowieniu ( psychicznym) BARDZO pomaga luz w jedzeniu, bardzo.

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------




w sumie dopiero teraz Ciebie przeczytałam i przyznam CI rację, że te cackanie dla tych chorych osób to tragedia, bo powinny jeść i to porządnie by odbudować co straciły,
ale to co napisałam wyżej tyczy się tego, że kilka osób czepia się jedzenia, że jest śmieciowe, a jak napisałam ten luz jest bardzo ważny,
Nie znam tej dziewczyny, nie znam jej sytuacji, jeśli dopiero zaczyna to ok, teraz tylko dodawać, ale jeśli ciągnie to już jakiś czas, może to przynieść tylko złe skutki.
Porównuje ten jadłospis do innych i moze mój naskok jest spowodowany tym ze kazda nowa osoba zamiast sie wysilić i przejrzeć inne jadłospisy, inne wątki od razu wchodzi, bach wkleja swoj jadłospis i gotowe - oceńcie, doradźcie. Ja nie wkleiłam swojego jadłospisu ani razu (wkleiłam tylko ramowy plan od dietetyczki) a czemu? Bo codziennie jem to samo (wiec od razu bym dostała opierdziel ), bo wiem ze jestem dopiero na poczatku i moje P to wcale nie jest P (ponieważ przy BMI 15 wcale duzo nie trzeba aby podniesc wagę, mimo to mam problemy z całkowicie znanym problemem uczucia przejdęzenia), bo wiem co bym usłyszała (przeczytala raczej :P) od dziewczyn wiec nie zaśmiecam wątku błagając o ocenę jadłospisu, tym samym je denerwując bo przeciez ile można powtarzac to samo? Ja wole pośledzić, porownac to jak ja jem, a jak inni, a nie pchać sie na sile TYLKO ZEBY MOJ JADŁOSPIS OCENIŁY.
Poza tym według mnie tutaj można sięgać po rady, dostac wsparcie, a nie jak jak niektóre dziewczyny sądzą - wizaz wyciągnie mnie z anoreksji/bulimii itd bo wklejam swoje jadłospisy i wprowadzam w nim zmiany... OCH LITOŚCI! Wizaz to nie terapeuta a w ED to wlasnie terapia jest podstawa, czemu wiekszosc nie moze tego pojąć tylko skupia sie na tym żarciu i pozniej tylko jest "mam zły dzien bo zjadlam gruszkę i czuje sie pełna" zamiast "mam zły dzien bo tata skrytykował moj wygląd, zezłościlam sie na niego ale nic mu nie powiedzialam, emocje siedzą we mnie i jest mi z tym zle, a zjedzona gruszka mowi mi ze jestem gruba i bezużyteczna" O! Tyle mam do powiedzenia! Przepraszam za złość ale jestem juz zmeczona całą tą chorobą...
martabeata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 07:49   #1334
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Pomyśl ile takich emocji z bezsilności kłębi się w terapeucie

Na pytanie czemu niektórzy skupiają się tylko na kaloriach możesz równie dobrze dostać odpowiedź: "Od spraw prywatnych mam XYZ na zewnątrz a na Wizazu szukam tylko wskazówek i nie zamierzam tu pisać o sprawach osobistych". Co ma sens, a że nam się wydaje, że taka osoba pisząc 300postów na temat swojego menu chyba nie idzie właściwą drogą - to nasza prywatna opinia.

Dalej - prościej jest się skupić na tym co się je niż na tym, że mamy wrażenie że nikt nas nie kocha, że nadużywamy stwierdzeń "zawsze","wszyscy","n ikt" i "na pewno" oraz że jesteśmy do szpiku kości źli i paskudni.
To już lepiej skupić się na tym czy zjadłam pół bułki więcej, nie ?
I tym sposobem osoby z ED zaczynają w większości swoją przygodę z leczeniem od skupiania się wyłącznie na jedzeniu.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 08:25   #1335
martabeata
Raczkowanie
 
Avatar martabeata
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 281
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
Pomyśl ile takich emocji z bezsilności kłębi się w terapeucie

No ciekawe. Moja terapeutka ma zawsze taki spokój w sobie, taki wręcz anielski. A apropo terapeutki. Czy dobrze jest gdy terapeuta staje sie naszym wzorem? Ja jestem zachwycona swoją terapeutką - zaczynając od wyglądu (bo jednak siłą rzeczy najpierw to moglam ocenić) a kończąc na podejściu do zycia (nie napiszę 'charakter' bo jednak nie znam jej osobiscie) Czesto podbudowuje mnie jej osoba: kobiece kształty (bardzo podkreslone biodra i pośladki), piękne długie i zdrowe wlosy, bardzo ladna twarz, no i jej zachowanie: mimo wieku (jest bardzo młoda) jest wyjątkowo dobra w tym co robi, no i podtrzymują mnie takie zwykle zdarzenia np wiedze, ze do picia ma takie slodkie mleko smakowe. Ja bym takiego nie wypila, bo KALORIE, BOŻE TYLE KALORII ZE CHYBA Z PRZYTYCIA BYM UMARŁA.(Pisze z sarkazmem, bo sama mam tego dosc, dosc tej kaloriowej obsesji) A ona ma to swoje mleko i je wypije bo ma gdzies kalorie, węglowodany i tłuszcze...

Na pytanie czemu niektórzy skupiają się tylko na kaloriach możesz równie dobrze dostać odpowiedź: "Od spraw prywatnych mam XYZ na zewnątrz a na Wizazu szukam tylko wskazówek i nie zamierzam tu pisać o sprawach osobistych". Co ma sens, a że nam się wydaje, że taka osoba pisząc 300postów na temat swojego menu chyba nie idzie właściwą drogą - to nasza prywatna opinia.

Masz rację Ilta i przepraszam jesli kogos uraziłam, co jednak nie zmienić faktu ze są i takie osoby ktore opisalam.

Dalej - prościej jest się skupić na tym co się je niż na tym, że mamy wrażenie że nikt nas nie kocha, że nadużywamy stwierdzeń "zawsze","wszyscy","n ikt" i "na pewno" oraz że jesteśmy do szpiku kości źli i paskudni.
To już lepiej skupić się na tym czy zjadłam pół bułki więcej, nie ?
I tym sposobem osoby z ED zaczynają w większości swoją przygodę z leczeniem od skupiania się wyłącznie na jedzeniu.
Na szczescie, w momencie gdy zdecydują sie na terapie to myslenie sie zmienia. Sama moge to potwierdzic.
martabeata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 08:27   #1336
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Ilta Pokaż wiadomość
A propo przypomniał mi się jakiś wątek, coś tu pisałam, o tym że osoby ze znaczną niedowagą mają coś rozregulowane i przez to im się woda odkłada w organizmie i powoduje to taką tragedię, jak puchnięcie nóg, bo przecież te 2kg więcej na wadze to nie tragedia, ale opuchnięte nogi do szortów na lato - kiepska sprawa. Buty nie wchodzą.
Szkoda że nie pamiętam, o co chodziło dokładnie. Jedyne co pamiętam, to że mijało jak się jadło.
Więc nie masz co rozkminiać.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------



Naka - chciałabym umieć się zawężać w wypowiadaniu do Twojego poziomu, a mówię to absolutnie serio i bez krzty cynizmu Mnie się zwykle za dużo na raz ciśnie na usta zbędnych słów a tu - pełna pochwała prostoty.
tyle że ja mam własnie napuchniete pod oczami;/
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 08:52   #1337
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Nie jestem wyniszczona ani z żadną gigantyczną niedowagą, powinnam przytyć kilka kg, bo zanikł mi okres, jem po prostu to na co mam ochotę i kiedy jestem głodna, nic na siłę, to wszystko.
Leora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 09:47   #1338
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

przytylam kilogram!

Dzisiejszy jadłospis, myślę, że z pewnością na P.


śn: twarożek z ogórkiem i cebulką z jogurtem greckim.
2 razowe grzanki, jedna z jajkiem i pomidorem jedna z serkiem i szynką , kawa z mlekiem

2 śn: 2 placuszki ( 1 ziemniak, kawałek cukinii cebula, koperek, lyżka mąki, jajko)

obiad: pałka z kurczaka, 4 młode ziemniaki, mizeria

kolacja : twarożek taki jak na śniadanie, razowa grzanka.
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 16:04   #1339
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez justbelieve Pokaż wiadomość
przytylam kilogram!

Dzisiejszy jadłospis, myślę, że z pewnością na P.


śn: twarożek z ogórkiem i cebulką z jogurtem greckim.
2 razowe grzanki, jedna z jajkiem i pomidorem jedna z serkiem i szynką , kawa z mlekiem

2 śn: 2 placuszki ( 1 ziemniak, kawałek cukinii cebula, koperek, lyżka mąki, jajko)

obiad: pałka z kurczaka, 4 młode ziemniaki, mizeria

kolacja : twarożek taki jak na śniadanie, razowa grzanka.
P ? ;o To ma być P ? Jak na mój gust, absolutNIE .
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 16:19   #1340
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
P ? ;o To ma być P ? Jak na mój gust, absolutNIE .
teoretycznie jeśli "tyje", to jest to P. inna sprawa, że mogłaby tyć tyle samo, jedząc więcej, organizm tak czy siak odkłada tylko tyle, ile potrzebuje (ofc jeśli jest się zdrowym, nie ma się niedoczynności itp)

warto pomyśleć o mega zwolnionym metabolizmie i o tym, jak zamierzasz utrzymać potem tą wagę, jeśli już teraz, na P jesz tak mało - jak będzie wyglądać Twoje U, to wolę nie myśleć
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 16:48   #1341
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
teoretycznie jeśli "tyje", to jest to P. inna sprawa, że mogłaby tyć tyle samo, jedząc więcej, organizm tak czy siak odkłada tylko tyle, ile potrzebuje (ofc jeśli jest się zdrowym, nie ma się niedoczynności itp)

warto pomyśleć o mega zwolnionym metabolizmie i o tym, jak zamierzasz utrzymać potem tą wagę, jeśli już teraz, na P jesz tak mało - jak będzie wyglądać Twoje U, to wolę nie myśleć
Właśnie o to chodzi . Skoro tyje na takim jedzeniu, to metabolizm jest w opłakanym stanie . Nie lepiej wskoczyć na P z prawdziwego zdarzenia,a później konkretne U ?
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 18:51   #1342
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Tak nie na temat ,ale czy wam też nie chce się tak jeść w ten upał ? Masakra jakaś ,do wszystkiego się zmuszam a najchętniej to tylko bym piła i jadła soczyste owoce.Ale od tego nie przytyje wiem.Wakacje to ciężki okres do tycia...Mimo wszystko menu chyba nie jest taką tragedią Ostatnio jem 4 posiłki bo tak jakoś mi łatwiej i moja uwaga nie skupia się tylko i wlącznie na żarciu.

I opieczona grahamka,pół z serem i szynką,pół z serkiem śmietankowym(na blogu wydaje się,że jest mało tego serka ale to dlatego,że w grahamce zrobiła się dziura i był w środku )jajecznica z 2 jajek z cebulką smażona na oliwie,herbata z miodem i cytryną

II jogurt naturalny z płatkami fitness,truskawkami,jagod ami,malinami,mrożonym bananem, tymbark mięta cytryna

III kurczak smażony w otrębach,młode ziemniaki z koperkiem,troche fasolki,kalafiora,sałatka z warzyw,duuża szklanka soku

potem jagody i maliny

IV opieczona grahamka z serkiem śmietankowym i szynką,serek wiejski,marchewka,herbata z miodem i cytryną

Dzisiaj wyjątkowo jakoś wyszło bez masła orzechowego,aż dziwne bo ostatnio zapycham się nim codziennie
__________________
http://delicious-part-of-me.blogspot.com
zapraszam na bloga
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 19:09   #1343
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Tak nie na temat ,ale czy wam też nie chce się tak jeść w ten upał ? Masakra jakaś ,do wszystkiego się zmuszam a najchętniej to tylko bym piła i jadła soczyste owoce.Ale od tego nie przytyje wiem.Wakacje to ciężki okres do tycia...Mimo wszystko menu chyba nie jest taką tragedią Ostatnio jem 4 posiłki bo tak jakoś mi łatwiej i moja uwaga nie skupia się tylko i wlącznie na żarciu.

I opieczona grahamka,pół z serem i szynką,pół z serkiem śmietankowym(na blogu wydaje się,że jest mało tego serka ale to dlatego,że w grahamce zrobiła się dziura i był w środku )jajecznica z 2 jajek z cebulką smażona na oliwie,herbata z miodem i cytryną
ładnie a może, jeśli masz takie ciągotki do owoców, dodaj je tu ;> ?

II jogurt naturalny z płatkami fitness,truskawkami,jagod ami,malinami,mrożonym bananem, tymbark mięta cytryna
pysznie *.* a tu jakieś orzechy albo migdały, nasionka ^^ ?

III kurczak smażony w otrębach,młode ziemniaki z koperkiem,troche fasolki,kalafiora,sałatka z warzyw,duuża szklanka soku
Brakuje deseru i w zasadzie podwieczorku, bo same owocki to mało ; ) Ale ładnie, że jest sok .

potem jagody i maliny

IV opieczona grahamka z serkiem śmietankowym i szynką,serek wiejski,marchewka,herbata z miodem i cytryną
Super

Dzisiaj wyjątkowo jakoś wyszło bez masła orzechowego,aż dziwne bo ostatnio zapycham się nim codziennie
Podoba mi się Twój jadłospis, jest przede wszystkim mega smaczny ! Jeżeli na tym tyjesz, super, ale wprowadziła bym jeszcze te ewentualne zmiany Co do apetytu w upał- ja też narzekam na brak .. Wystarczyła by mi woda mineralna, hektolitry soku i soczyste jabuszka Ale mimo to, nie poddajemy się ! Nie ma szans !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 19:18   #1344
Naka_Mika
Rozeznanie
 
Avatar Naka_Mika
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 814
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez justbelieve Pokaż wiadomość
przytylam kilogram! ???

Dzisiejszy jadłospis, myślę, że z pewnością na P.


śn: twarożek z ogórkiem i cebulką z jogurtem greckim.
2 razowe grzanki, jedna z jajkiem i pomidorem jedna z serkiem i szynką , kawa z mlekiem

2 śn: 2 placuszki ( 1 ziemniak, kawałek cukinii cebula, koperek, lyżka mąki, jajko)

obiad: pałka z kurczaka, 4 młode ziemniaki, mizeria

kolacja : twarożek taki jak na śniadanie, razowa grzanka.
Nie wiem jak to zrobiłaś... godne podziwu ;p

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez gosinek13 Pokaż wiadomość
Tak nie na temat ,ale czy wam też nie chce się tak jeść w ten upał ? Masakra jakaś ,do wszystkiego się zmuszam a najchętniej to tylko bym piła i jadła soczyste owoce.Ale od tego nie przytyje wiem.Wakacje to ciężki okres do tycia...Mimo wszystko menu chyba nie jest taką tragedią Ostatnio jem 4 posiłki bo tak jakoś mi łatwiej i moja uwaga nie skupia się tylko i wlącznie na żarciu.

I opieczona grahamka,pół z serem i szynką,pół z serkiem śmietankowym(na blogu wydaje się,że jest mało tego serka ale to dlatego,że w grahamce zrobiła się dziura i był w środku )jajecznica z 2 jajek z cebulką smażona na oliwie,herbata z miodem i cytryną

II jogurt naturalny z płatkami fitness,truskawkami,jagod ami,malinami,mrożonym bananem, tymbark mięta cytryna

III kurczak smażony w otrębach,młode ziemniaki z koperkiem,troche fasolki,kalafiora,sałatka z warzyw,duuża szklanka soku

potem jagody i maliny

IV opieczona grahamka z serkiem śmietankowym i szynką,serek wiejski,marchewka,herbata z miodem i cytryną

Dzisiaj wyjątkowo jakoś wyszło bez masła orzechowego,aż dziwne bo ostatnio zapycham się nim codziennie
Pozwolę sobie tu wtrynić swoje trzy grosze. Jadłospis generalnie bez zarzutu, ale skoro nie dopisuje Ci apetyt w związku z upałami to może dorzuć jakieś koktajle mrożone? Np z truskawek i mleka, albo maślanki?? Zawsze to też jakieś dodatkowe urozmaicenie
__________________
"Przyjdź, śmierci, lecz tak skrycie, żebym nie czuł twego nadejścia, ponieważ przyjemność umierania mogłaby mnie przywrócić jeszcze do życia."
-Salvador Dali

"Spieszmy się sądzić ludzi tak szybko odchodzą
Srebrem słów ich darzmy lub zamilczmy złotem"
-Martin Lechowicz
Naka_Mika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 19:20   #1345
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Naka_Mika Pokaż wiadomość
Nie wiem jak to zrobiłaś... godne podziwu ;p

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------



Pozwolę sobie tu wtrynić swoje trzy grosze. Jadłospis generalnie bez zarzutu, ale skoro nie dopisuje Ci apetyt w związku z upałami to może dorzuć jakieś koktajle mrożone? Np z truskawek i mleka, albo maślanki?? Zawsze to też jakieś dodatkowe urozmaicenie
Dziękiiiiiiiiiii za pomysł ! Skorzystam z pewnością, uwielbiam takie rzeczy, a na to nie wpadłam ! Ekstra !
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 20:03   #1346
gosinek13
Raczkowanie
 
Avatar gosinek13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
Dziękiiiiiiiiiii za pomysł ! Skorzystam z pewnością, uwielbiam takie rzeczy, a na to nie wpadłam ! Ekstra !
Też na to jakoś nie wpadłam Jutro sobie zrobie chyba z jogurtu,mrożonego banana i truskawek.Chociaz jutro u mnie nie ma być już takich upałów więc się zobaczy
__________________
http://delicious-part-of-me.blogspot.com
zapraszam na bloga
gosinek13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 20:06   #1347
Bellamy
Zadomowienie
 
Avatar Bellamy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 092
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

co do smoothie i innych koktajli - ja polecam taki: jogurt/serek homo + mrożony banan + zamrożone kostki kawowe (po prostu kawa wlana do woreczka na lody ), do blendera (tylko trzeba chwile poczekać aż zmiękną odrobinę) i już PYYYCHA!
__________________
don't leave me here my guiding light
'cause I wouldn't know where to begin..
Bellamy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 20:34   #1348
delightful_
Zadomowienie
 
Avatar delightful_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 1 096
GG do delightful_
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Bellamy Pokaż wiadomość
co do smoothie i innych koktajli - ja polecam taki: jogurt/serek homo + mrożony banan + zamrożone kostki kawowe (po prostu kawa wlana do woreczka na lody ), do blendera (tylko trzeba chwile poczekać aż zmiękną odrobinę) i już PYYYCHA!
To już wiem, co będzie jutro do śniadania !

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Dziewczyny, mam pytanie . Moja mama , każdego wieczoru zadaje jedno pytania ' ile kalorii dzisiaj zjadłaś ? ' , zawsze wychodzi z tego niezła awantura.. Nie wiem jak mam jej wyjaśnić to, że NIE MOGĘ liczyć co do jednej kalorii wszystkiego, bo boję się, że wróci obsesja na tym tle. Próbowałam z Nią rozmawiać, jednak to nic nie daje .. Nie rozumie, że to realny problem, że walczę, żeby tego NIE robić i się NIE ograniczać, a mama zmusza mnie do tego .. Co robić ?
delightful_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 20:51   #1349
aguseq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 85
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Postaw sprawę jasno - to dla Twojego dobra i rzeczywiście nie powinnaś tego robić. Ani nawet rozpamiętywać, co, kiedy i ile zjadłaś. Albo Ty, albo Mama...
aguseq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 21:11   #1350
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy [posty chorobowe, wątek zbiorczy]" cz. II

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Nie jestem wyniszczona ani z żadną gigantyczną niedowagą, powinnam przytyć kilka kg, bo zanikł mi okres, jem po prostu to na co mam ochotę i kiedy jestem głodna, nic na siłę, to wszystko.
A od jakiego BMI według Ciebie zaczyna się gigantyczna niedowaga ?

Bo tak według lekarzy (i mnie też) to już poniżej 15BMI można tak wagę określać.

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
tyle że ja mam własnie napuchniete pod oczami;/

....

Wiesz co - napuchnięte pod oczami od nadmiaru wody to może być...jak się dużo płacze, to się tak ma.

A tak bez sarkazmu - nie zastanawiało CIę że dużo osób tak ma nawet nie mając ED i piszą o tym wszystkie babskie gazetki ?
Poszukaj tematu na wizażu o opuchniętych oczach i popróbuj co radzą.

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez delightful_ Pokaż wiadomość
P ? ;o To ma być P ? Jak na mój gust, absolutNIE .
P jak "Padnę [na tym]" ?

A tak serio - że się przytyło kilogram to można powiedzieć, jak się waży już po raz drugi (podkreślając, że mówimy o ważeniu się raz w tygodniu) w przeciągu 2 tygodni i waga faktycznie uległa zmianie wzwyż.
Bo jeśli się waży codziennie to równie dobrze mamy upały, wystarczy wypić litr wody

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Martabeata - no nic w tym nagannego nie widzę. Grunt tylko jak to wykorzystujesz. Łatwo się np. przywiązać do terapeuty i nie chcieć kończyć terapii lub patrzeć na niego jako na człowieka bez wad i boleśnie się zawieść, jak się taką znajdzie.
Wszystko jest ok, póki nie ma skrajności - to jest złota zasada

Polecam na dziś: chłodnik z ogórka. Po dzisiejszych upałach uznaję to za cudo.
Dla osób chcących przytyć - zamieńcie jogurt na śmietanę.

http://www.kwestiasmaku.com/zielony_...a/przepis.html
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 09:07:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.