Wyrzuć to z siebie! cz. II - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-04, 18:26   #2251
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

co jest prawdziwe a co nie?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 22:33   #2252
Naka_Mika
Rozeznanie
 
Avatar Naka_Mika
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 814
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Co mi z dobrych chęci, kiedy nikt nie wierzy i wyraźnie NIE CHCE mi pomóc??
__________________
"Przyjdź, śmierci, lecz tak skrycie, żebym nie czuł twego nadejścia, ponieważ przyjemność umierania mogłaby mnie przywrócić jeszcze do życia."
-Salvador Dali

"Spieszmy się sądzić ludzi tak szybko odchodzą
Srebrem słów ich darzmy lub zamilczmy złotem"
-Martin Lechowicz
Naka_Mika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 08:44   #2253
anjjjia
Rozeznanie
 
Avatar anjjjia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 866
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

i co? nic z nas nie bedzie?

ku*wa no i po co to wszystko było.
__________________

'Miłe panie pamiętajcie: FACET TO NIE PIES - NA KOŚCI NIE POLECI ! A więc wpierniczajcie steki, a nie jakieś tam kanapeczki. '


http://sentymentalno-maniakalny.blogspot.com/
próbuje.



Edytowane przez anjjjia
Czas edycji: 2012-07-05 o 08:45
anjjjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 09:33   #2254
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Odzyskuje szacunek do samej siebie.... oby tak dalej....
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 11:05   #2255
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

będzie już tylko lepiej!
Karaiby <3
a po wakacjach chyba przeprowadzka do wawy
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:34   #2256
mindless
Zakorzenienie
 
Avatar mindless
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sweet Home Alabama
Wiadomości: 16 257
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Rozpacz. Ogarnia mnie rozpacz. Beznadzieja totalna. Boli.
mindless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 14:44   #2257
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

moja rodzina mnie W☠☠☠☠IA!!!!!

kontrola na każdym kroku, insynuacje , że ćpam ( ) i wyręczanie we wszystkim plus potem ogrom pretensji, że nic nie robię. ja ☠☠☠☠☠☠☠ę! uciekać!!!!!!!

☠☠☠☠A!!!!!!!!!!!!!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 17:34   #2258
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Nie żałuję, że to biorę, zbliżam się do rodziców, zwłaszcza do mamy.
Odebrałam wyniki i gdzieś w środku jest mi smutno, że jestem aż tak bardzo zdrowa, będąc aż tak bardzo chorą
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 17:39   #2259
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
Nie żałuję, że to biorę, zbliżam się do rodziców, zwłaszcza do mamy.
Odebrałam wyniki i gdzieś w środku jest mi smutno, że jestem aż tak bardzo zdrowa, będąc aż tak bardzo chorą
mam nadzieję, że piszesz o jakichś lekach antydepresyjnych.

ale coś w środku mówi mi, że możesz 'jechać' na tym samym, na czym ja jechałam do niedawna..

a jeśli teraz masz na myśli antydepresanty lub coś, co wpływa korzystnie na Twoje zdrowie, to i tak w Twoich postach przewijał się motyw "prochów". Jeżeli możesz, napisz mi na pw, co to było.

Dekas.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 22:49   #2260
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

o matko

tyle lat, totalne zaplątanie, strach, płacz, szczęście, wsparcie, poczucie winy, emocjonalna asekuracja, moje ucieczki w jedzenie i w siebie, znowu płacz, bezsilnośc, szczęście

a teraz to

każdy chciałby poczuc się przez chwilę tak jak ja teraz
(chociaż trochę mi nieswojo I takam onieśmielona)
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 06:48   #2261
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Buduję.... mam nadzieję, że coś konstruktywnego i silnego. Idę w stronę słońca, zostawiam to co było...nie myślę za dużo o tym czego się boję w przyszłości, zwlekam do ostatniego momentu z tym czego się boję, by bać się jak najkrócej....Wkładam wysiłek w to co robię- uffff..... jest mi lepiej.... czuję o 2 % się silniejsza- mało, ale..... widzę pozytywy.
nie wzięłam antydepresantów, jak psycholog mi kazała, bo..... wiem, że prawdziwa siła jest we mnie i muszę sprostać i ją odnajdować każdego dnia na nowo.
Będzie dobrze, bo.................... ja akurat kocham życie.......mimo ed, które zakłóca pełne uroki wszystkiego. Ale ja pragnę dojść do tego pełnego uroku życia- dlatego walczę i w końcu się pozbędę- a bynajmniej będę umiała sobie radzić z ed. to tylko psychika i to tam siedzi. ja jestem zdrowa, ale ten potwór siedzi i mi głupoty do głowy wbija. Teraz skupiam się na dobrej energii, którą ostatnio mam. Tylko ja mogę sobie poradzić. Ode mnie zależy to jak jest i jak będzie.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 09:14   #2262
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Chyba nic z tego nie będzie, trzeba dać sobie spokój... Tak się o niego martwię, najpierw brat, a teraz on. Ale jestem spokojna, bo jest blisko.
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 11:19   #2263
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
o matko
każdy chciałby poczuc się przez chwilę tak jak ja teraz
(chociaż trochę mi nieswojo I takam onieśmielona)
super


jest dobrze !
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:02   #2264
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

już Cie nie chce!
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 14:03   #2265
Tynusia
Zakorzenienie
 
Avatar Tynusia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 731
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Kochaj siebie, Kochaj siebie, Kochaj.
Skafander ciała a w głowie sieczka totalna .
__________________
Francja/ Chorwacja/ Egipt/ Grecja
Bułgaria /Hiszpania

Kreta/ Agia Pelagia or 2013 ? Lloret
Tynusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 20:08   #2266
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Brawo!!!
to wszystko przeze mnie, dziś miło wyglądać inaczej, plan był inny, niechcący ale wszystko zepsułam
teraz siedzę sobie sama, pocieszam się smakołykami, ale sama ,sama siedzę sama, sama, sama ..........buuuuuuu:c ry:
był inny plan na ten lipcowy weekend

może chociaż powisimy na telefonie,
głupio się czuję wobec Ciebie i ich, zawaliłam, a tak chciałam
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 22:21   #2267
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

tak, we never change

boje się

'podobasz mi się' to chyba najpiękniejsze słowa jakie słyszałam, od bardzo bardzo dawna... największa nagroda za dzisiejszy dzień.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 19:45   #2268
martabeata
Raczkowanie
 
Avatar martabeata
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 281
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Boże... Tyle miałam dziś pozytywnej energii, tyle pisałam nawet o pozbywaniu się chorych myśli, że mam tyle pomysłów.... I wszystko na nic! Po kolacji - WC, a dlaczego??
Wróciłam do domu, siostra zaczynała robic grilla ze swoim chłopakiem... Oni rozpalali a ja jak ta iddiotka siedziałam w domu ze swoich chlebkiem grahamkiem wyliczonym 150g twarogu i dwoma plastrami szynki... Ogarnęła mnie taka beznadzieja, taka złość na siebie, taka bezsilność i rezygnacja i co? I wyrzuciłam to z siebie, oczywiście do WC, bo co innego miałam zrobić??? Komu się wyżalić? Rozpłakać się siostrze w ramię aby poczuła się winna że ona sobie je a ja nie mogę? Czuje frustracje.... czuje sie jak beznadziejne coś, jakiś odmieniec, totalny alien/kosmita jakiś....nienormalna dziewczyna która nie potrafi zrobic tak głupiej i naturalnej czynności jak cholerne jedzenie....
martabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 19:55   #2269
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

czuję bezsilność wobec tego. to jest najgorsze. bezsilność jest cholernie najgorsza

+ mam ochotę się wyżalić. jestem sobą załamana.
+ciągle robię to samo

Edytowane przez garden_d
Czas edycji: 2012-07-07 o 21:01
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 09:57   #2270
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

bądź.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 10:59   #2271
justbelieve
Raczkowanie
 
Avatar justbelieve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok
Wiadomości: 183
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

nienawidze takich dni jak dzisiaj, kiedy mam cudowne plany na dzien a czuje sie jakby przejechał mnie walec, po raz kolejny moja choroba determinuje moja mozliwosc samorealizacji
justbelieve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 12:57   #2272
martabeata
Raczkowanie
 
Avatar martabeata
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 281
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
czuję bezsilność wobec tego. to jest najgorsze. bezsilność jest cholernie najgorsza

+ mam ochotę się wyżalić. jestem sobą załamana.
+ciągle robię to samo
Mogłabym to skopiować jako moją wypowiedź
martabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 13:06   #2273
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez martabeata Pokaż wiadomość
Mogłabym to skopiować jako moją wypowiedź
Rozumiem co czujesz wobec tego. głowa do góry, mi poprawiła humor wczoraj rozmowa, dzisiaj robię właśnie plan na siebie, chcę w końcu wrócić do stania na swoich nogach bo wiem, że to w moim zasięgu i dam radę. umiem, już nieraz sobie udowodniłam.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:23   #2274
martabeata
Raczkowanie
 
Avatar martabeata
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 281
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Rozumiem co czujesz wobec tego. głowa do góry, mi poprawiła humor wczoraj rozmowa, dzisiaj robię właśnie plan na siebie, chcę w końcu wrócić do stania na swoich nogach bo wiem, że to w moim zasięgu i dam radę. umiem, już nieraz sobie udowodniłam.
Ja tez umiem, choc czesto jednak upadam, bo nie mam sie na kim oprzec. Teraz tez upadlam i kto mnie podniesie? Jesli nikt to sama musze to zrobic. Jutro nowy dzien, nowa fryzura (sorry ze tak o tym napieprzam, ale jaram sie cholernie), rowniez nowe postanowienia. Mam nadzieje ze sie z nich wywiaze (zero wazenia i liczenia kalorii, wegli i tluszczu z dnia na dzien....mozliwe? Spontanicznosc w jedzeniu. Uda sie?) Dieta powinn byc urozmaicona, a ja jem non stop to samo... boje sie wyjsc za schemat ale jednak gorsze jest to ze gdy probuje znalezc odzwieciedlenie w zyciu nie mam pomyslu
martabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:26   #2275
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez martabeata Pokaż wiadomość
Ja tez umiem, choc czesto jednak upadam, bo nie mam sie na kim oprzec. Teraz tez upadlam i kto mnie podniesie? Jesli nikt to sama musze to zrobic. Jutro nowy dzien, nowa fryzura (sorry ze tak o tym napieprzam, ale jaram sie cholernie), rowniez nowe postanowienia. Mam nadzieje ze sie z nich wywiaze (zero wazenia i liczenia kalorii, wegli i tluszczu z dnia na dzien....mozliwe? Spontanicznosc w jedzeniu. Uda sie?) Dieta powinn byc urozmaicona, a ja jem non stop to samo... boje sie wyjsc za schemat ale jednak gorsze jest to ze gdy probuje znalezc odzwieciedlenie w zyciu nie mam pomyslu
Uda się. Co do włosów- to cholernie fajnie się czyta, straszne odbicie tematyczne, ale bardzo pozytywne! nie mogę się doczekać Twojej relacji jak wyszło. i szczerze zazdroszczę, bo uwielbiam ten kolor, ale moje włosy już za dużo przeszły i nie chcę ich znowu dekoloryzować dla tego koloru!
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 16:55   #2276
martabeata
Raczkowanie
 
Avatar martabeata
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 281
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez garden_d Pokaż wiadomość
Uda się. Co do włosów- to cholernie fajnie się czyta, straszne odbicie tematyczne, ale bardzo pozytywne! nie mogę się doczekać Twojej relacji jak wyszło. i szczerze zazdroszczę, bo uwielbiam ten kolor, ale moje włosy już za dużo przeszły i nie chcę ich znowu dekoloryzować dla tego koloru!
Mam nadzieje, że nie będę musiała się golić na łyso Moje włosy również nie są w świetnej formie, ale dzięki temu, że obciełam je na króciutko i teraz dostarczam im witaminki itd troszke się odbudowały.

A powiedz, robisz plan na siebie. To jest taka forma "moje cele"? W szpitalu wiele dziewczyn miało takie. Jednak głównie pisały tam "nie bede wymiotować/głodzić się/odchudzać/obżerać" czy nie powinny być tam te życiowe a nie jedzeniowe sprawy? I nie "chce wyzdrowieć", tylko coś bliższego? Np "znów zacznę rysować/śpiewać/grać na gitarze" lub "pogodze się z babcią/siostrą", "szczerze porozmawiam z mamą/tatą", "założe zeszyt w którym będę opisywać swoje emocje lub ważne wydarzenia z życia"?

Kurczę, aż sama wykorzystam coś z tego co nabazgrałam założę sobie taki porządny zeszycik, bo niby jakiś mam, ale zapisywałam tam tylko ile co ma kcal i ile zjadlam... i w dodatku kupiłam go za czasów szpitala i źle mi się kojarzy. Tylko ja mam czasem tak, że jak zacznę coś opisywać to musze to napisać do końca...i siedze i siedze i siedze aż nie skończę pisać. to trochę męczące

Na filmiku o przysiadach z twojego bloga to jesteś Ty??

Edytowane przez martabeata
Czas edycji: 2012-07-08 o 16:58
martabeata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 17:11   #2277
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Cytat:
Napisane przez martabeata Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, że nie będę musiała się golić na łyso Moje włosy również nie są w świetnej formie, ale dzięki temu, że obciełam je na króciutko i teraz dostarczam im witaminki itd troszke się odbudowały.

A powiedz, robisz plan na siebie. To jest taka forma "moje cele"? W szpitalu wiele dziewczyn miało takie. Jednak głównie pisały tam "nie bede wymiotować/głodzić się/odchudzać/obżerać" czy nie powinny być tam te życiowe a nie jedzeniowe sprawy? I nie "chce wyzdrowieć", tylko coś bliższego? Np "znów zacznę rysować/śpiewać/grać na gitarze" lub "pogodze się z babcią/siostrą", "szczerze porozmawiam z mamą/tatą", "założe zeszyt w którym będę opisywać swoje emocje lub ważne wydarzenia z życia"?


To jest raczej takie pozytywne. Ogólnie staram się myśleć o tym co chcę robić a nie, tak jak napisałaś-czego nie chcę. Myślę o właśnie takich małych sprawach bo jest dużo rzeczy, które są wspaniałe, a których do siebie nie dopuszczam bo np. marnuję czas na bezsensowne siedzenie przy lapie (to ostatnio bardzo sobie uzmysłowiłam :O ). Poza tym kładę teraz nacisk na słuchanie siebie, swoich potrzeb, NIE TŁUMIENIA emocji i jednocześnie nie 'wyrażania' ich przez jedzenie/niejedzenie. Chcę w ten sposób pokazać swoją miłość do samej siebie, swoją troskę i zadbanie o siebie w sposób mentalny i fizyczny.



Kurczę, aż sama wykorzystam coś z tego co nabazgrałam założę sobie taki porządny zeszycik, bo niby jakiś mam, ale zapisywałam tam tylko ile co ma kcal i ile zjadlam... i w dodatku kupiłam go za czasów szpitala i źle mi się kojarzy. Tylko ja mam czasem tak, że jak zacznę coś opisywać to musze to napisać do końca...i siedze i siedze i siedze aż nie skończę pisać. to trochę męczące

Też mam nadzieję, że nie zrezygnuję i będę dzielnie nad tym pracowała mimo, że to czasami męczące. No, ale warto, nie da się ukryć. wiem po sobie. I masz rację, to nie chodzi o skupianie się na jedzeniu, ani trochę. prawdą jest, że kiedyś miałam zeszyt zakazów- dosłownie. niemalże karciłam siebie i stawiałam przed sobą pełno zakazów i kar, jeśli mi się coś nie uda. przykre i chore. dobrze, że z tego wyrosłam.
Na filmiku o przysiadach z twojego bloga to jesteś Ty??
W filmiku o przysiadach i w filmiku treningowym- tak, to ja. cały blog prowadzę tylko ja.
jw.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 17:31   #2278
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Tchórz z Ciebie... taaak uciekaj z gg, fb, skype gdy tylko mnie widzisz...

Hah, ciekawe kiedy się przyznasz, że byłeś w Pl... szkoda, że nie wiesz, że ja wiem, żałosny jesteś naprawdę!
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 19:15   #2279
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

z dwojga złego wybieram to gorsze.

nie jestem w stanie inaczej póki co.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 21:23   #2280
inwersjaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 82
Dot.: Wyrzuć to z siebie! cz. II

Kiedyś udzielałam się tu przez bardzo krótki czas, napisałam kilka postów, których i tak pewnie nikt nie kojarzy.... Nieważne. Choć w sumie poradziłam sobie już z chorobą, to jednak ostatecznie chyba nie potrafię zamknąć tego rozdziału. Wracam tu w różnych momentach, by przy zachowaniu pełnej anonimowości poczytać o odczuciach obcych osób, bowiem często bywają one odzwierciedleniem tego, co czuję sama aktualnie, a co zazwyczaj wydaje mi się niezrozumiałe przez otaczających mnie ludzi. Nie ta refleksja jest jednak sednem tego wpisu, chciałam zwrócić uwagę na pewną rzecz... Nie wiem, czy którakolwiek z osób tu bywających słucha polskiego hip-hopu. Tak się składa, że ja tak i dość dobrze orientuję się w temacie (choć na co dzień jestem raczej przeciwwagą dla stereotypowego obrazu słuchacza gatunku tej muzyki) . Jeden z bardziej znanych na polskiej scenie graczy - Pyskaty (tak, wiem, że ten pseudonim brzmi dość infantylnie...), na swoim nowym albumie, który wypuścił kilka dni temu, zamieścił kawałek "Krzyk" nagrany na bicie Ostrego. Przesłuchując płytę, nie spodziewałam się, że natknę się tam na coś, co poruszy mnie w takim stopniu... I choć historia opowiedziana przez niego w drugiej zwrotce, nie do końca przypomina historię mojej choroby, to jednak wiele mechanizmów i motywów, znam z autopsji... Słuchając tego utworu po raz pierwszy zaniemówiłam, głównie z powodu tego, iż wcześniej nie spotkałam się z poruszeniem tematu zaburzeń odżywiania w rapie. Bardzo zaimponowała mi świadomość i swoista "akceptacja" dla ciężaru tego problemu...

Gdyby ktoś miał ochotę sprawdzić piosenkę, o której piszę, odsyłam pod link - http://www.youtube.com/watch?v=0h4Ii...feature=relmfu
__________________
Głodna życia...
inwersjaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-28 23:54:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.