Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-20, 18:12   #2581
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez kiciunia100 Pokaż wiadomość
hehe widzę że jesteś miłośniczką kotów tak jak ja- więc Cię "lubię" ale (przepraszam, nie wiem jak zastąpić to brzydkie słowo-->>) zauważyłam lekkie czepianko mojego nazewnictwa. może jest ciut nieprecyzyjne, bo ja nie specjalistka od tych spraw, ale dla mnie gubiącej się w stosach kartek, kilku kalendarzach i papierach w życiu codziennym, to prawdziwy monitoring. nazwałam go sobie tak w myślach i przeniosłam bez zastanowienia na pismo tutaj
Nie chciałam, żeby zabrzmiało to, jak „czepianko”, bo nie czepiam się dla samego czepiania się, po prostu, poprawiłam rażący błąd (nie jest to przytyk w Twoją stronę, każdy popełnia błędy, nawet takie).
Różnica między monitorowaniem cyklu a tym, co robią kalendarzyki internetowe jest kolosalna. Monitorowanie cyklu poprzez USG czy też prowadzenie samoobserwacji (sprawdzanie szyjki macicy, śluzu i temperatury ciała), to prawdziwe obserwowanie organizmu. Widzimy, co się dzieje w organizmie i na tej podstawie wyciągamy wnioski. Co innego za to robią kalendarzyki internetowe. One biorą pod uwagę przewidywaną(!) długość danego cyklu i uznają, że owulacja wystąpi 14. dnia od końca cyklu. I tyle. Żadnego kontaktu z naszym organizmem ten kalendarzyk nie ma, więc kompletnie nie wie, co się w tym organizmie dzieje. A i my same, przecież, nie wiemy, ile dni będzie miał obecnie trwający cykl, ani kiedy pojawi się w nim owulacja. Kalendarzyk nie obserwuje naszego organizmu, ale zgaduje, kiedy będą dni płodne i niepłodne na podstawie długości cyklu, którą zgaduje osoba wpisująca dane do kalendarzyka
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 19:13   #2582
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Ikka=) Pokaż wiadomość
To zależy od tego ile czasu brałaś plastry, od organizmu i mnóstwa innych czynników. Czasem brak okresu trwa nawet do 6msc. Ale dla pewności zawsze można wybrać się do lekarza, nie zaszkodzi na pewno, a dobrze jest się zbadać dla własnej pewności i spokoju
Dzięki hormony stosuje ponad 4 lata najpierw ponad 3 tabletki puzniej przeszłam nie robiąc przerwy na plastry i brałam je ok 10 miesięcy i odstawiłam teraz w grudniu, no nic poczekam jeszcze pare dni i zapisze się do ginekologa, chociaż wczoraj miałam bóle brzucha jak na miesiączke, jednak nadal nic.
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 22:16   #2583
magdda299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 28
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

chciałam zapytać jak długo po odstawieniu tabletek trzeba czekać na uregulowanie wszystkiego ? tzn żeby nie zajść w ciąże teoretycznie wtedy kiedy mam "planowo" dni niepłodne? dodam, że odstawiłam tabletki we wrześniu, no i nie ukrywam, że jakoś mam ochotę już zrezygnować z gumek i wrócić do "bez gumy" ale i bez tabletek
magdda299 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 22:47   #2584
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez magdda299 Pokaż wiadomość
chciałam zapytać jak długo po odstawieniu tabletek trzeba czekać na uregulowanie wszystkiego ? tzn żeby nie zajść w ciąże teoretycznie wtedy kiedy mam "planowo" dni niepłodne? dodam, że odstawiłam tabletki we wrześniu, no i nie ukrywam, że jakoś mam ochotę już zrezygnować z gumek i wrócić do "bez gumy" ale i bez tabletek
Wszystko powinno się unormować w ciągu góra 6 miesięcy od odstawienia tabletek.
I o co chodzi z tymi „teoretycznie niepłodnymi dniami”?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 23:16   #2585
magdda299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 28
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Wszystko powinno się unormować w ciągu góra 6 miesięcy od odstawienia tabletek.
I o co chodzi z tymi „teoretycznie niepłodnymi dniami”?
chodziło mi o to, że dni płodne lub niepłodne można sobie w jakiś sposób zaobserwować, wyliczyć tylko własnie po odstawieniu to może być różnie, aczkolwiek jeśli tak to już mogło mi się unormować.
magdda299 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-20, 23:26   #2586
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez magdda299 Pokaż wiadomość
chodziło mi o to, że dni płodne lub niepłodne można sobie w jakiś sposób zaobserwować, wyliczyć tylko własnie po odstawieniu to może być różnie, aczkolwiek jeśli tak to już mogło mi się unormować.
Owszem, po ostawieniu hormonów może być różnie, ale są specjalne zasady w NPRze dotyczące wyznaczania dni płodnych u kobiet, które dopiero zrezygnowały z antykoncepcji hormonalnej. Przynajmniej w metodzie Rötzera tak jest. A którą metodę Ty chcesz stosować?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 21:14   #2587
afyra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 224
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja juz mialam odstawiac tabsy dwa miesiace temu, ale zauwazylam, ze moj tż jakos specjalnie sie nie cieszy i zawsze musi mnie od tego pomyslu odciagnac... i jeszcze zal mi odstawiac z tego powodu, ze doznania sa calkiem inne,ogolnie komfort psychiczny jest, mozna tez liczyc na spontan.

a teraz zauwazylam, ze po zmianie tabsow, ktore mialy rzekomo zlikwidowac problem z wypadajacymi wlosami, moja cera stala sie przeokropna, co chwile mi cos wyskakuje i ogolnie zauwazylam, ze po tabsach troche przytylam...

najtrudniej mi bedzie przestawic sie na prezerwatywy i jakos nie moge sie zebrac do odstawienia :c
__________________
c`est la vie.

Edytowane przez afyra
Czas edycji: 2013-01-21 o 21:24
afyra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 22:17   #2588
magdda299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 28
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

a ja tam pójdę na żywioł, nie będę żadnej metody stosować
magdda299 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:25   #2589
Ccarolinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ccarolinaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 10 478
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez afyra Pokaż wiadomość
ja juz mialam odstawiac tabsy dwa miesiace temu, ale zauwazylam, ze moj tż jakos specjalnie sie nie cieszy i zawsze musi mnie od tego pomyslu odciagnac... i jeszcze zal mi odstawiac z tego powodu, ze doznania sa calkiem inne,ogolnie komfort psychiczny jest, mozna tez liczyc na spontan.

a teraz zauwazylam, ze po zmianie tabsow, ktore mialy rzekomo zlikwidowac problem z wypadajacymi wlosami, moja cera stala sie przeokropna, co chwile mi cos wyskakuje i ogolnie zauwazylam, ze po tabsach troche przytylam...

najtrudniej mi bedzie przestawic sie na prezerwatywy i jakos nie moge sie zebrac do odstawienia :c
Mój tż też sie nie cieszył, ale ja niestety musiałam odstawić hormony ze względu na operacje, jednak to nie dla mnie,jak tylko dostane okres pujde do ginekologa po nową metodę antykoncepcji lub wróce do plastrów, nie dla mnie te nerwy z prezerwatywami
__________________
Ccarolinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-21, 22:51   #2590
magdda299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 28
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja osobiście też musiałam odstawić, miałam problemy z krawieniem. A mam wspaniałego faceta także będę się cieszyć
magdda299 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 05:32   #2591
misssg
Zakorzenienie
 
Avatar misssg
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznań / Wybrzeże ;)
Wiadomości: 6 077
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Odstawiłam tabsy w maju, od tamtej pory @ miałam powiedzmy, że w miarę regularnie (co 30-36 dni). Teraz ostatni raz miałam @ 14 grudnia i nie wiem, czy takie spóźnienie jest normalne po tylu miesiącach od odstawienia? Oświećcie mnie, proszę (Bo zaczynam świrować, że jestem w ciąży )

Edytowane przez misssg
Czas edycji: 2013-01-24 o 06:37
misssg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-22, 10:28   #2592
anonimowa3
Przyczajenie
 
Avatar anonimowa3
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja po 2 miesiącach w końcu dostałam okres (szkoda ze wywołany ale jest) mam nadzieje ze następny już przyjdzie sam
anonimowa3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 14:25   #2593
klaudia1534
Raczkowanie
 
Avatar klaudia1534
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Wiadomości: 450
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

.
__________________
Termin porodu: 6 maj 2016
17 maj 2014



Edytowane przez klaudia1534
Czas edycji: 2013-01-23 o 15:01
klaudia1534 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 23:24   #2594
keepsmilebaby
Raczkowanie
 
Avatar keepsmilebaby
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witam, otóż w grudniu odstawiłam tabletki anty (problemy zdrowotne) na normalną @ czekałam 44 dni dostałam ją 9 stycznia skończyła mi się 14 stycznia, a 21 zauważył am brązowe plamienia (myślałam że to owulacja) jednak na drugi dzień zaczęła krwawić i wygląda to jak @ tyle że nie mam typowych objawów jak np ból piersi czy ból brzucha i moje pytanie jest takie : czy to normalne ?
keepsmilebaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:16   #2595
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dziewczyny poratujcie bo nie wiem, wiec tak brałam tabletki anty z pol roku odstawilam ze 2 tyg temu a teraz chce znowu je wziac, czy moge je wziac nie czekajac na okres w zwiazku z tym ze je rzucilam moge w ogole nie dostac okresu !
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 13:30   #2596
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez playboykaa77 Pokaż wiadomość
dziewczyny poratujcie bo nie wiem, wiec tak brałam tabletki anty z pol roku odstawilam ze 2 tyg temu a teraz chce znowu je wziac, czy moge je wziac nie czekajac na okres w zwiazku z tym ze je rzucilam moge w ogole nie dostac okresu !
Powinnaś poczekać przynajmniej 3 miesiące (niektórzy mówią nawet o 6 miesiącach). To czas, który jest potrzebny organizmowi na dojście do siebie po sztucznych hormonach.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 17:29   #2597
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Stało się chyba to, czego się obawiałam. Mianowicie, w listopadzie (10.11) odstawiłam Evrę i po 42 dniach dostałam swoją naturalną miesiączkę, a dziś 39 dc i cisza. Brzuch bolał, jajniki też i cisza.
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 23:24   #2598
me_88
Raczkowanie
 
Avatar me_88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 72
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie!

Z racji tego, że wiele z Was ma doświadczenie w odstawianiu antykoncepcji, chciałabym się poradzić.. Dłuższy czas zastanawiam się nad odstawieniem Evry, głównie dlatego, że mam wrażenie, że to przez plastry zatrzymuje mi się woda w organiźmie, poza tym nie jestem teraz w związku i po 3 latach brania postanowiłam "oczyścić" organizm. Ale też jestem w kropce jak czytam te wszystkie skutki "po" Bo czy jeśli je odstawie to czy po np. pół roku będę mogła spokojnie do nich wrócić? Chcę minimum 6 miesięcznej przerwy, może się też ona wydłużyć. I nie wiem już czy dalej je brać czy przestać, przekonać się czy po nich przytyłam i może kiedyś do nich wrócić bądź w przyszłości zmienić je na inną formę antykoncepcji. Chociaż nie ukrywam, że plastry naprawdę mi pasują chociażby pod względem wygody zmieniania ich co tydzień. Ale może korzystniej byłoby wykorzystać ten czas na przerwę, bo później mogą mi być bardziej potrzebne niż teraz.. Dodam jeszcze, że jakieś 4 lata temu tak się złożyło, że odstawiłam plastry po ponad 7 miesiącach, a po kolejnych 8 miesiącach do nich wróciłam i nie przypominam sobie, żeby w tej przerwie pojawiły się jakieś straszne skutki, ale wtedy brałam je znacznie krócej niż teraz. Pamiętam, że wtedy po odstawieniu waga trochę mi spadła, jednak wtedy nie przytyłam tak jak teraz po 3 latach brania, czyli jakieś 7 kg. I czy trudno jest zrzucić po odstawieniu? Wliczam w to ćwiczenia i lepsze odżywianie, ale czy są jakieś problemy mimo wysiłku?

Wybaczcie mój esej, ale nie miałam gdzie się wygadać

Edytowane przez me_88
Czas edycji: 2013-01-28 o 23:54
me_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 09:00   #2599
sherlook
Zadomowienie
 
Avatar sherlook
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 766
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej dziewczynki Może Wy mi poradzicie Od 6 lat biorę tabletki anty i mam chyba wszystkie możliwe skutki uboczne: brak libido, okropne migreny w przerwie, skurcze nóg, mdłości... Szczerze to mam ochotę je odstawić, ale koszmarnie nie chcę zajść w ciąże i tylko to mnie powstrzymuje. Po odstawieniu zabezpieczacie się gumkami? Ufacie im? Ja tyle się naczytałam o tym, że pękają, że mam już paranoję Boję się, że i tak z sexu nic nie będzie bo stres mnie zje... A z drugiej strony ile jeszcze mój organizm wytrzyma
sherlook jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-29, 10:45   #2600
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Może zmienisz najpierw tabletki? ; )
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 11:28   #2601
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

hm... czytam i czytam te wasze posty i dopiero teraz uświadomiłam sobie, że przytyłam przez plastry. Jem bardzo mało i dość reglanie. Mama mnie ciągle komentuje, że żarłok jestem i dlatego jestem gruba... Ale plastry mi pasują i nie chciała bym ich odstawiać i teraz nie wiem co mam robić. Czy po zmianie na tabletki może to coś dać? Bo w końcu to reż hormony... Dodam jeszcze, że mam dużo ruchu bo mam małe dziecko.
__________________
Bam, Bam!
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 18:28   #2602
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dołączam do wątku. Brałam tabletki antykoncepcyjne 4.5 roku bez przerwy. Skutki uboczne? Brak. (jedynie zwiekszone humorki i drazliwosc )

Przytyłam ok 5 kg ale nie jestem pewna czy od tabletek byc moze zmiana trybu zycia oraz praca siedzaca sie do tego przyczyniła.
Powstal cellulit ktrory regularnym pobytem na basenie zlikwidowałam w 2 miesiace.
Libido- bajka nic nie zmalało, a wrecz przeciwnie... to chyba kwestia temperamentu.

Jednak chcialabym oczyscic organizm, zobaczymy jakie teraz skutki beda,. wiem ze za pol roku wracam do tabletek bo wygoda niesamowita
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 18:31   #2603
me_88
Raczkowanie
 
Avatar me_88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 72
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

kamila2006, czyli uważasz, że dobrze sobie zrobić taką przerwę półroczną? Dokładnie, wygoda nie do opisania.
me_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 19:34   #2604
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez me_88 Pokaż wiadomość
kamila2006, czyli uważasz, że dobrze sobie zrobić taką przerwę półroczną? Dokładnie, wygoda nie do opisania.
moj ginekolog twierdzi ze biore tabletki z mniejsza dawka hormonow wiec przerwa nie jest konieczna.

Jednak robie ją dla siebie bede (za1,5 roku najpozniej za 2 lata) strac sie o dziecko dlatego chcialabym sprawdzic czy moj organizm przypomnial sobie czym jest naturalny okres.

wczesniej ostawialam tableki juz 2 razy (dawno temu) i od razu po miesiacu dostawalam okres byl regularny i nie mialam zadnych skutkow tyle ze wczesniej nie bralam tabletek tak dlugo ;p
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 09:47   #2605
magdda299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 28
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Czy to możliwe że po odstawieniu tabletek wypadają włosy? mi wypadają na potęgę i dziś wydedukowałam że to może od odstawienia.. a cellulit masakra:/
__________________
14.01 ------> 76,5 kg
19.01-27.01 -----> 73kg dietka przerwana ;(
28.01 ------> 74,7 kg startujemy na nowo

cel I ------> 70 kg
cel II ------> 65 kg
magdda299 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 09:53   #2606
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
9 miesięcy po odstawieniu tabletek - plamienia

Witajcie.
Zaznaczę od razu, że oczywiście wybiorę się do lekarza, żeby nie było Ale chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was miała podobnie.

Na początku maja 2012 przestałam brać tabletki anty (Cilest) brałam je z powodów antykoncepcyjnych oraz na uregulowanie cyklu - miałam powiększony jeden z jajników, który po leczeniu tabletkami zmniejszył się i lekarz powiedział, że wszystko jest na tyle ok, że mogę tabletki odstawić. Od tego czasu uprawiałam z moim partnerem seks bez żadnych zabezpieczeń.
Przez pierwsze miesiące cykl był w miarę regularny, natomiast w grudniu, czyli 8 miesięcy po wzięciu ostatniej tabletki coś się rozregulowało. W dniu, w którym powinien rozpocząć się okres zaczęło się plamienie bez bólu brzucha, który zawsze odczuwam na początku okresu. Plamienie trwało 5 dni (czyli mniej więcej tyle ile mój okres), 6 dnia w ogóle nic, po czym dnia 7 znów plamienie. I tyle. Minęło 12 dni i teoretycznie powinna rozpocząć się (mniej więcej) owulacja, a tu niespodzianka -dostałam okres - taki normalny z bólem brzucha
Po 16 dniach (w połowie stycznia 2013) znów pojawiło się plamienie (2-3 dni) a potem znów ból brzucha i jakby okres - całość trwała 7 dni. W późniejszych dniach śluz nie był taki jak zwykle, tylko lekko zabarwiony na brązowo, tak jakby jeszcze cały czas jakieś resztki okresu się wydobywały. Dodam jeszcze, że jakoś tym czasie przed i w trakcie plamienia przez kilka dnia bolały mnie piersi.
Dziś mamy 31 stycznia i pojawiło się lekkie brązowe plamienie, takie wodniste. I już zgłupiałam. No i wystraszyłam się przyznam. Nie mam żadnych innych objawów typu swędzenie, czy nieprzyjemny zapach, więc wydaje mi się że nie jest to zapalenie, grzybica czy coś. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale 2 dzień boli mnie głowa.
Może powinnam kupić test ciążowy? W ogóle czy to możliwe, żebym z takimi plamieniami mogła zakładać, że mogę być w ciąży? Nie wiem sama. Do lekarza na pewno się wybiorę.
Czy któraś z Was miała tak rozregulowany cykl po tylu miesiącach od odstawienia?

Edytowane przez 0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Czas edycji: 2013-01-31 o 09:57
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 10:02   #2607
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: 9 miesięcy po odstawieniu tabletek - plamienia

[1=0f0603ed06f411a5d3d78a7 f01b50240947bf49a_6024742 79be1e;38959346]Witajcie.
Zaznaczę od razu, że oczywiście wybiorę się do lekarza, żeby nie było Ale chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was miała podobnie.

Na początku maja 2012 przestałam brać tabletki anty (Cilest) brałam je z powodów antykoncepcyjnych oraz na uregulowanie cyklu - miałam powiększony jeden z jajników, który po leczeniu tabletkami zmniejszył się i lekarz powiedział, że wszystko jest na tyle ok, że mogę tabletki odstawić. Od tego czasu uprawiałam z moim partnerem seks bez żadnych zabezpieczeń.
Przez pierwsze miesiące cykl był w miarę regularny, natomiast w grudniu, czyli 8 miesięcy po wzięciu ostatniej tabletki coś się rozregulowało. W dniu, w którym powinien rozpocząć się okres zaczęło się plamienie bez bólu brzucha, który zawsze odczuwam na początku okresu. Plamienie trwało 5 dni (czyli mniej więcej tyle ile mój okres), 6 dnia w ogóle nic, po czym dnia 7 znów plamienie. I tyle. Minęło 12 dni i teoretycznie powinna rozpocząć się (mniej więcej) owulacja, a tu niespodzianka -dostałam okres - taki normalny z bólem brzucha
Po 16 dniach (w połowie stycznia 2013) znów pojawiło się plamienie (2-3 dni) a potem znów ból brzucha i jakby okres - całość trwała 7 dni. W późniejszych dniach śluz nie był taki jak zwykle, tylko lekko zabarwiony na brązowo, tak jakby jeszcze cały czas jakieś resztki okresu się wydobywały. Dodam jeszcze, że jakoś tym czasie przed i w trakcie plamienia przez kilka dnia bolały mnie piersi.
Dziś mamy 31 stycznia i pojawiło się lekkie brązowe plamienie, takie wodniste. I już zgłupiałam. No i wystraszyłam się przyznam. Nie mam żadnych innych objawów typu swędzenie, czy nieprzyjemny zapach, więc wydaje mi się że nie jest to zapalenie, grzybica czy coś. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale 2 dzień boli mnie głowa.
Może powinnam kupić test ciążowy? W ogóle czy to możliwe, żebym z takimi plamieniami mogła zakładać, że mogę być w ciąży? Nie wiem sama. Do lekarza na pewno się wybiorę.
Czy któraś z Was miała tak rozregulowany cykl po tylu miesiącach od odstawienia?[/QUOTE]

Skoro kochacie się bez żadnego zabezpieczenia to logicznie powinnaś brać pod uwagę możliwość zajścia w ciążę.
Po 9 miesiącach od odstawienia hormonów cykl powinien się wyregulować.
Zrób test ciążowy min. 14 dni od stosunku lub betę po min. 10 dniach.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 10:14   #2608
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: 9 miesięcy po odstawieniu tabletek - plamienia

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
Skoro kochacie się bez żadnego zabezpieczenia to logicznie powinnaś brać pod uwagę możliwość zajścia w ciążę.
Po 9 miesiącach od odstawienia hormonów cykl powinien się wyregulować.
Zrób test ciążowy min. 14 dni od stosunku lub betę po min. 10 dniach.
Oczywiście wiem, że logicznie rzecz biorąc, jeśli się nie zabezpieczamy to ciąża jest możliwa. Natomiast lekarz uprzedził mnie, że ponieważ ten jeden jajnik nie działa do końca idealnie, to cykle mogą być bezowulacyjne itd., no generalnie, że zajść w ciąże to wcale nie takie proste i może potrwać. Postanowiłam, że pozostawię sprawy samym sobie i nie staraliśmy się kochać akurat w te dni kiedy teoretycznie powinna być owulacja, ani też jakoś szczególnie często (gdzieś czytałam, że najlepiej kochać się co 2 dzień aby zajść w ciąże, ale jak ktoś jest zapracowany i wieczorem marzy jedynie o tym, żeby zasnąć to raczej trudno o codzienne harce). Stąd założyłam że tak hop siup w ciążę nie zajdę.
Jeśli chodzi o regularność to właśnie też założyłam, że po takim czasie cykl powinien się uregulować (natomiast zanim zaczęłam brać tabletki bywało, że właśnie był nieregularny). A tu coś zupełnie przeciwnego - wszystko w cały świat.
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 13:37   #2609
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez magdda299 Pokaż wiadomość
Czy to możliwe że po odstawieniu tabletek wypadają włosy? mi wypadają na potęgę i dziś wydedukowałam że to może od odstawienia.. a cellulit masakra:/

mozliwe.

najczestsze skutki odstawienia to wypadanie wlosow, pogorszenie cery, zmiana nastroju i spadek wagi.

Ja przy odstawianiu mialam te skutki uboczne ale trwalo to nie dluzej niz 2-3 miesiace.


Obecnie jestem 3 tygodnie od odstawienia czekam na 1 naturalny okres waga -1 kg bez zadnej diety
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-31, 13:47   #2610
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja jestem jakieś niecałe dwa tygodnie od odstawienia, ale brałam tabletki tylko 3 miesiące.
Nie zauważyłam żadnych skutków odstawienia.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.