Samsung Galaxy Tab - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 22:34   #1
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729

Samsung Galaxy Tab


Witajcie. Liczę na Waszą pomoc, ponieważ w temacie jestem kompletnie zielona, czytam artykuły wyszukane przez google, ale nie wiele mi to mówi... a potrzebuje konkretnych, praktycznych porad Przymierzam się do kupna tabletu. Nie znam się na tego typu urządzeniach, ale mam taką wizję, aby tablet zastępował mi w pewnym stopniu komputer, dysk przenośny oraz tv. Chciałabym przeglądać internet, sprawdzić pocztę, przeczytać wiadomości, czasem obejrzeć jakiś film, odtworzyć dokument do pracy word/excel itd. (nie wiem, czym tablet jeszcze mnie urzeknie - smartfonów itp. nie posiadam, więc się nie znam ). Oczywiście, aby był kompatybilny z laptopem / windows 7.

Generalnie spodobał mi się Samsung Galaxy Tab.
7 lub 10 tego jeszcze nie wiem.

Mam jednak kilka pytań (może dla kogoś banalnie głupich) dla mnie jednak dość istotnych

1) czy poza wifi, warto zainwestować w 3G , jakie zalety to za sobą niesie?
2) czy tablet wymaga / powinien mieć antywirusa?
3) czy bez problemu w systemie android 4.0 mogę korzystać z youtube oraz stron takich jak: tvn player oraz ipla? czy muszę wówczas spełniać jakieś wymagania sprzętowe / dodatkowe oprogramowanie, itp.
4) czy format DivX , a AVI to to samo ?
5) czy w samsung galaxy tab można korzystać z gg / skype ?
6) gdzie można znaleźć aplikacje dostępne na android?
7) czy lepszy ekran TFT czy LCD ? W czym jest różnica w praktyce?
8) Komunikacja bezprzewodowa [WLAN] czym się różnią poszczególne symbole g/n/a/b ? czy to ma istotne znaczenie? -> 802.11g, 802.11n, 802.11a, 802.11b
9) poza tym na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i rady
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel

Edytowane przez kaszlak18
Czas edycji: 2013-02-26 o 22:35
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 23:34   #2
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Samsung Galaxy Tab

ja wypowiem sie jedynie co do pytania o 3G. otóz jak najbardziej lepsze jest kupienie taba z 3G niż bez, bo 3G to jest wejście na karte sim, co daje Ci taki plus ze bedziesz mogła dzownic itd tak jak w przypadku 'zwykłego' smartfona czy innego telefonu.
jeśli chodzi o wielkosc to bierz 10.1 cala. lepiej dołożyc troszkę ale miec większy, bo gwarantuje Ci ze z czasem i tak będziesz chciała większy dla lepszego komfortu oglądania filmów np.
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 00:07   #3
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Samsung Galaxy Tab

3. Mam smartfona z Androidem 4.0 i korzystam bez problemu. Nawet aplikacja youtube jest wgrywana automatycznie. Raz chciałam z jakiejś innej strony obejrzeć serial, to musiałam pobrać jakąś wtyczkę, ale to norma, na komputerze te ż czasem trzeba.

4. Nie, to są inne formaty. Zauważyłam jakoś tak, że avi mniej waży i ma gorszą jakośc, DivX to nagrania chyba max 90min

5. Są aplikacje takie jak facebook (oddzielnie czat), gg, skype i inne na androida.

6. Przy połączeniu z internetem ze strony https://play.google.com/store?hl=pl, ewentualnie jakieś piraty, ale na tej stronie jest dużo darmowych, ciekawych gier, aplikacji itd. od słowników, gg, skypa, przeglądarki, po jakieś avasty, do zaawansowanych gier.

7. Ale LCD to grupa różnych ekranów i jedną z technologii jest własnie TFT. Kupuj ekran TFT LCD
__________________

Edytowane przez olasia99
Czas edycji: 2013-02-27 o 00:11
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 09:57   #4
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
ja wypowiem sie jedynie co do pytania o 3G. otóz jak najbardziej lepsze jest kupienie taba z 3G niż bez, bo 3G to jest wejście na karte sim, co daje Ci taki plus ze bedziesz mogła dzownic itd tak jak w przypadku 'zwykłego' smartfona czy innego telefonu.
jeśli chodzi o wielkosc to bierz 10.1 cala. lepiej dołożyc troszkę ale miec większy, bo gwarantuje Ci ze z czasem i tak będziesz chciała większy dla lepszego komfortu oglądania filmów np.
Dziękuje za odp

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
3. Mam smartfona z Androidem 4.0 i korzystam bez problemu. Nawet aplikacja youtube jest wgrywana automatycznie. Raz chciałam z jakiejś innej strony obejrzeć serial, to musiałam pobrać jakąś wtyczkę, ale to norma, na komputerze te ż czasem trzeba.

4. Nie, to są inne formaty. Zauważyłam jakoś tak, że avi mniej waży i ma gorszą jakośc, DivX to nagrania chyba max 90min

5. Są aplikacje takie jak facebook (oddzielnie czat), gg, skype i inne na androida.

6. Przy połączeniu z internetem ze strony https://play.google.com/store?hl=pl, ewentualnie jakieś piraty, ale na tej stronie jest dużo darmowych, ciekawych gier, aplikacji itd. od słowników, gg, skypa, przeglądarki, po jakieś avasty, do zaawansowanych gier.

7. Ale LCD to grupa różnych ekranów i jedną z technologii jest własnie TFT. Kupuj ekran TFT LCD
3. Oczywiście wiadomo, że czasem może być wymagana jakaś dodatkowa wtyczka do danej strony, i dlatego chodzi mi o to, czy działa to na zasadzie jak w komputerze, pobieram, instaluje i śmiga... na jakimś forum, ktoś napisał, że stony jak np. tvn player mu nie działają, i nie wiem czy to jednorazowy przypadek, czy wymagane są jakieś dodatkowe parametry a nie chciałabym kupić tableta i oglądać tylko YT

4. Pytam o to, ponieważ przeglądając specyfikację tabletów, nie zawsze w opisie wymieniony jest format avi . Nie wiem, czy to dlatego, że tablet tego nie obsługuje, czy akurat na stronie tego nie wymienili... Może być opcja, że tablet nie czyta filmów w formacie . avi ?

7. Znów. W jednych specyfikacjach jest wymieniony ekran TFT , a w drugim LCD , podejrzewam, że LCD jest lepszej jakości ?
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel

Edytowane przez kaszlak18
Czas edycji: 2013-02-27 o 09:59
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 11:03   #5
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Jak wybierasz to tylko z Androidem. Ja mam smartfona z Androidem Ice Cream Sandwich (chyba najnowsza wersja) i super śmiga. Chyba nie ma aplikacji niekompatybilnej z Androidem w przeciwieństwie do np. Symbiana. Także tylko z androidem kupuj.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 12:27   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Ja mam galaxy tab 2 wersja 7 cali od grudnia i dla mnie jest ok, wiekszy bylby przesada, bo mam tez 2 laptopy w domu i PC
Cytat:
Napisane przez kaszlak18 Pokaż wiadomość
Witajcie. Liczę na Waszą pomoc, ponieważ w temacie jestem kompletnie zielona, czytam artykuły wyszukane przez google, ale nie wiele mi to mówi... a potrzebuje konkretnych, praktycznych porad Przymierzam się do kupna tabletu. Nie znam się na tego typu urządzeniach, ale mam taką wizję, aby tablet zastępował mi w pewnym stopniu komputer, dysk przenośny oraz tv. Chciałabym przeglądać internet, sprawdzić pocztę, przeczytać wiadomości, czasem obejrzeć jakiś film, odtworzyć dokument do pracy word/excel itd. (nie wiem, czym tablet jeszcze mnie urzeknie - smartfonów itp. nie posiadam, więc się nie znam ). Oczywiście, aby był kompatybilny z laptopem / windows 7.

Generalnie spodobał mi się Samsung Galaxy Tab.
7 lub 10 tego jeszcze nie wiem.

Mam jednak kilka pytań (może dla kogoś banalnie głupich) dla mnie jednak dość istotnych

1) czy poza wifi, warto zainwestować w 3G , jakie zalety to za sobą niesie?
2) czy tablet wymaga / powinien mieć antywirusa?
3) czy bez problemu w systemie android 4.0 mogę korzystać z youtube oraz stron takich jak: tvn player oraz ipla? czy muszę wówczas spełniać jakieś wymagania sprzętowe / dodatkowe oprogramowanie, itp.
4) czy format DivX , a AVI to to samo ?
5) czy w samsung galaxy tab można korzystać z gg / skype ?
6) gdzie można znaleźć aplikacje dostępne na android?
7) czy lepszy ekran TFT czy LCD ? W czym jest różnica w praktyce?
8) Komunikacja bezprzewodowa [WLAN] czym się różnią poszczególne symbole g/n/a/b ? czy to ma istotne znaczenie? -> 802.11g, 802.11n, 802.11a, 802.11b
9) poza tym na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi i rady
Wszystko smiga pieknie na wifi i to bez zadnego dodatkowego oprogramowania. Ja to nawet sobie cale filmy na youtube ogladam przed snem.
Jakosc dzwieku i kamery jest super do skype,a bateria przy tej opcji wystarcza na kilka godzin rozmow takze bez obaw.
Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
ja wypowiem sie jedynie co do pytania o 3G. otóz jak najbardziej lepsze jest kupienie taba z 3G niż bez, bo 3G to jest wejście na karte sim, co daje Ci taki plus ze bedziesz mogła dzownic itd tak jak w przypadku 'zwykłego' smartfona czy innego telefonu.
jeśli chodzi o wielkosc to bierz 10.1 cala. lepiej dołożyc troszkę ale miec większy, bo gwarantuje Ci ze z czasem i tak będziesz chciała większy dla lepszego komfortu oglądania filmów np.
Ja akurat nie korzystam z opcji dzwonienia tylko lacze sie poprzez wifi. Wiekszy wyswietlacz tez mi raczej nie potrzebny, 7 jest naprawde duza!

Aha polecam zakup z oryginalnym pokrowcem Samsung, bo poszukujac tego idealnego mieszkanka dla mojego tablecika natrafilam na duzo tandetnych chinskich podrobek, do ktorych trzebaby na wcisk pakowac sprzet i moglby sie uszkodzic.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:31   #7
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Samsung Galaxy Tab

kaledonia bardzo Ci dziękuje za odp, to dla mnie b. przydatna opinia, ponieważ również myślę o Galaxy Tab 2. Jeśli bez problemu odtwarza strony jak tvn player, iplę , yt , i format avi to już na 90% jestem do niego przekonana

Nie wiem ilu calowy tablet kupię, skłaniam się ku 7, ale ocenię to już na miejscu w sklepie, również nie chcę kolejnego sprzętu na miarę laptopa.

Ciągle czytam opinie w necie, i dostaję mętliku, nie wiem co tak naprawdę mi jest potrzebne i na co zwrócić uwagę w sklepie przy zakupie ehh
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 18:34   #8
Lagaudia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 254
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez kaszlak18 Pokaż wiadomość
kaledonia bardzo Ci dziękuje za odp, to dla mnie b. przydatna opinia, ponieważ również myślę o Galaxy Tab 2. Jeśli bez problemu odtwarza strony jak tvn player, iplę , yt , i format avi to już na 90% jestem do niego przekonana

Nie wiem ilu calowy tablet kupię, skłaniam się ku 7, ale ocenię to już na miejscu w sklepie, również nie chcę kolejnego sprzętu na miarę laptopa.

Ciągle czytam opinie w necie, i dostaję mętliku, nie wiem co tak naprawdę mi jest potrzebne i na co zwrócić uwagę w sklepie przy zakupie ehh
ja też przed zakupem nastawiałam się na 7, a wyszłam z sg notem 10.1 i oczywiście wszystko zależy od Twoich potrzeb, ale mnie osobiscie wygodniej czyta się ebooki i przegląda sieć właśnie na 10calowym ekranie, na 7 już mniej wygodnie
__________________

„España, sol,toros, guitarras, vino. Everibodi ¡ole!”



Lagaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 19:18   #9
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Samsung Galaxy Tab

nie kupiłabym 7ki, wg mnie warto tylko 10tkę (to znaczy: wiekszy, już bez wnikania, czy to jest 10,1'' czy 9,7'' na przykład ). Jedyna jak dla mnie zaleta 7ki to taka, że bardziej to do torebki wchodzi i mniej waży.

tablet do dzwonienia Ci raczej niepotrzebny, a propos tego 3g; 3g po prostu daje Ci możliwość mobilnego neta - wkładasz kartę i masz internet (od operatora) gdziekolwiek jesteś, bez 3g możesz korzystac tylko z wifi, czyli na przyklad przebywając w przychodni i czekając na wizytę musialabyś mieć dostęp do jakiejś niezabezpieczonej sieci z dobrym transferem lub dostac hasło do sieci, którą Twoj tablet znajduje, by móc poczytać internet. Wazna kwestia to jest, bo bywa, że tablety z 3g są sporo droższe od wersji tylko z wifi.

wg mnie android jest za słabym systemem by mógł zastępować male domowe biuro (nawet tablet z dokupioną klawiaturą), ale jeśli szukasz czegoś przede wszystkim do neta czy jakichś filmów to powinnaś być zadowolona.

wg mnie tablet, który Cię zainteresował, jest chyba jedną z najfajniejszych obecnie opcji na rynku.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-02-27 o 19:20
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 20:19   #10
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
nie kupiłabym 7ki, wg mnie warto tylko 10tkę (to znaczy: wiekszy, już bez wnikania, czy to jest 10,1'' czy 9,7'' na przykład ). Jedyna jak dla mnie zaleta 7ki to taka, że bardziej to do torebki wchodzi i mniej waży.

tablet do dzwonienia Ci raczej niepotrzebny, a propos tego 3g; 3g po prostu daje Ci możliwość mobilnego neta - wkładasz kartę i masz internet (od operatora) gdziekolwiek jesteś, bez 3g możesz korzystac tylko z wifi, czyli na przyklad przebywając w przychodni i czekając na wizytę musialabyś mieć dostęp do jakiejś niezabezpieczonej sieci z dobrym transferem lub dostac hasło do sieci, którą Twoj tablet znajduje, by móc poczytać internet. Wazna kwestia to jest, bo bywa, że tablety z 3g są sporo droższe od wersji tylko z wifi.

wg mnie android jest za słabym systemem by mógł zastępować male domowe biuro (nawet tablet z dokupioną klawiaturą), ale jeśli szukasz czegoś przede wszystkim do neta czy jakichś filmów to powinnaś być zadowolona.

wg mnie tablet, który Cię zainteresował, jest chyba jedną z najfajniejszych obecnie opcji na rynku.
Myślę, że warto zainwestować w 3g , i mieć internet wszędzie, samo wifi trochę burzy mi ideę tabletu. Nie jestem fanem gadżetów , więc myślę, że fajnie kupić coś na przyszłość

Z tym rozmiarem, 7 czy 10, każdy wybór ma swoje plusy i minusy Nie wiem, tak naprawdę jak w praktyce wygląda ta różnica. "7" jest lżejsza, poręczniejsza jeśli chcemy ją gdzieś ze sobą zabrać, i raczej mniej będzie się rzucać w oczy w miejscu np. publicznym, "10" na pewno jest wygodniejsza pod względem użytkowania, wiadomo, no i raczej z tabletu będę korzystać wieczorem w łożku najczęsciej Trudno powiedzieć jak ten tablet przypadnie mi do gustu, ale myślę, że w sklepie na 100% od razu będę wiedzieć jaki wybrać 7 czy 10

Dziewczyny, czy używacie w swoich tabletach antywirusa?
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel

Edytowane przez kaszlak18
Czas edycji: 2013-02-27 o 20:21
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 20:36   #11
Lagaudia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 254
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez kaszlak18 Pokaż wiadomość
Myślę, że warto zainwestować w 3g , i mieć internet wszędzie, samo wifi trochę burzy mi ideę tabletu. Nie jestem fanem gadżetów , więc myślę, że fajnie kupić coś na przyszłość

Z tym rozmiarem, 7 czy 10, każdy wybór ma swoje plusy i minusy Nie wiem, tak naprawdę jak w praktyce wygląda ta różnica. "7" jest lżejsza, poręczniejsza jeśli chcemy ją gdzieś ze sobą zabrać, i raczej mniej będzie się rzucać w oczy w miejscu np. publicznym, "10" na pewno jest wygodniejsza pod względem użytkowania, wiadomo, no i raczej z tabletu będę korzystać wieczorem w łożku najczęsciej Trudno powiedzieć jak ten tablet przypadnie mi do gustu, ale myślę, że w sklepie na 100% od razu będę wiedzieć jaki wybrać 7 czy 10

Dziewczyny, czy używacie w swoich tabletach antywirusa?
ja nie i szczerze nie widzę takiej potrzeby zawsze wkurzały mnie te 'fałszywe alarmy' i wydawało mi się, że taki program znacznie spowalnia mi pracę kompa więc teraz kiedy korzystam ze sprawdzonych aplikacji, w necie przesiaduję raczej w takich standardowych miejscach gdzie raczej nie ma opcji załapania wirusa...myślę, że nie ma potrzeby
__________________

„España, sol,toros, guitarras, vino. Everibodi ¡ole!”



Lagaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 21:43   #12
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez kaszlak18 Pokaż wiadomość
Myślę, że warto zainwestować w 3g , i mieć internet wszędzie, samo wifi trochę burzy mi ideę tabletu. Nie jestem fanem gadżetów , więc myślę, że fajnie kupić coś na przyszłość
Tak, warto kupić z 3G. Z samym wi fi wszędzie nie pociągniesz, wiadomo.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 06:11   #13
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Ja mam Galaxy Tab 7 i jego wielkosc jest ok. Wygodnie z niego się korzysta, bardzo poręczny, leciutki i wszędzie mogę go zabrać.
Do oglądania filmów, seriali w sieci potrzebna jest wtyczka Flash i przeglądarka Firefox (na Operze nie chodzą).
Wgrane programy odtwarzaja tylko filmy .avi, żeby oglądać o innych rozszerzeniach, np. popularne .rmvb trzeba ściągnac program Best Media Player.
Programy ściągam z wgranego Samsung App lub wspomnianego juz play.google.pl
Nie prawda, ze trzeba do niego tylko oryginalnego etui. Kupiłam na allegro baaaardzo porządne, mogę podeslać link za chyba 39.99zł+przesyłka, jest idealnie dopasowany, bez wpychania na siłę, z grubej eko skóry, ze sztywnymi okladkami.
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 11:30   #14
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez pinaplesss Pokaż wiadomość
Ja mam Galaxy Tab 7 i jego wielkosc jest ok. Wygodnie z niego się korzysta, bardzo poręczny, leciutki i wszędzie mogę go zabrać.
Do oglądania filmów, seriali w sieci potrzebna jest wtyczka Flash i przeglądarka Firefox (na Operze nie chodzą).
Wgrane programy odtwarzaja tylko filmy .avi, żeby oglądać o innych rozszerzeniach, np. popularne .rmvb trzeba ściągnac program Best Media Player.
Programy ściągam z wgranego Samsung App lub wspomnianego juz play.google.pl
Nie prawda, ze trzeba do niego tylko oryginalnego etui. Kupiłam na allegro baaaardzo porządne, mogę podeslać link za chyba 39.99zł+przesyłka, jest idealnie dopasowany, bez wpychania na siłę, z grubej eko skóry, ze sztywnymi okladkami.
Aplikację Flash, Firefox na android są darmowe ?

Generalnie powiedzcie mi, czy obsługa jest prosta? dla osób które nigdy nie miały takiego typu gadżetów i znają tylko windowsy ?
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 12:12   #15
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez kaszlak18 Pokaż wiadomość
Aplikację Flash, Firefox na android są darmowe ?

Generalnie powiedzcie mi, czy obsługa jest prosta? dla osób które nigdy nie miały takiego typu gadżetów i znają tylko windowsy ?
Jest bardziej banalny niz komputer czy smartfon. Przyjemnie się z niego korzysta. Wole Taba Galaxy niz mój poprzedni notebook HP, który poszedl juz w świat. Tak, wspomniane przeze mnie aplikacje, czy inne jak Facebook, skype są darmowe.
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:41   #16
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Ja nie miałam smartfona z Androidem, a poradziłam sobie z obsługą tabletu

Jedynie gorzej się na początku piszę np na forum, ale już się przyzwyczaiłam.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 09:56   #17
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Mam pytanie do osób, które posiadają tablet z modemem 3G. Mam dylemat, czy jest mi to potrzebne, ponieważ szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda to w praktyce. Teoretycznie, 3G pozwala mi na korzystanie z internetu poza domem. Fajnie. Jak to jednak ma się w rzeczywistości?

- czy aby korzystać z 3G wystarczy mi zwykła karta SIM ? Czy muszę mieć abonament z pakietem danych itp. ?

- w domu korzystam z bez przewodowej neostrady, rozumiem, że bez problemu będę mogła korzystać z tej sieci na tablecie ?

- czy przełączanie łączności wifi / 3G jest banalnie proste?


Proszę wytłumaczcie mi to jak najprościej, bo jednak jest spora różnica w cenie , a nie chce się z takimi pytaniami ośmieszyć w sklepie
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 13:35   #18
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez kaszlak18 Pokaż wiadomość

- czy aby korzystać z 3G wystarczy mi zwykła karta SIM ? Czy muszę mieć abonament z pakietem danych itp. ?

- w domu korzystam z bez przewodowej neostrady, rozumiem, że bez problemu będę mogła korzystać z tej sieci na tablecie ?

- czy przełączanie łączności wifi / 3G jest banalnie proste?
- musisz mieć abonament z pakietem danych od jakiegoś operatora, a co do karty sim to nie wiem jak to w tablecie wygląda
- tak, możesz korzystać ze swojej neostrady za pośrednictwem modemu wifi, który jest w tablecie
- jest banalnie proste, nie mam tableta, ale u mnie w telefonie to jest pikuś, nie może być trudniej w tablecie

czego się wstydzisz w sklepie?? Sprzedawcy tam odpowiadają codziennie na takie pytania więc niczym ich nie zdziwisz. Leć do sklepu a wszystkiego się dowiesz, a z pewnością więcej niż tutaj.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:46   #19
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
- musisz mieć abonament z pakietem danych od jakiegoś operatora, a co do karty sim to nie wiem jak to w tablecie wygląda
- tak, możesz korzystać ze swojej neostrady za pośrednictwem modemu wifi, który jest w tablecie
- jest banalnie proste, nie mam tableta, ale u mnie w telefonie to jest pikuś, nie może być trudniej w tablecie

czego się wstydzisz w sklepie?? Sprzedawcy tam odpowiadają codziennie na takie pytania więc niczym ich nie zdziwisz. Leć do sklepu a wszystkiego się dowiesz, a z pewnością więcej niż tutaj.
Tablet w większości będzie użytkowany w domu, i myślę, że z 3G będę pewnie korzystać sporadycznie, dlatego inwestowanie w abonament z pakietem danych nie bardzo mnie interesuje... Wymyśliłam to sobie tak, że gdyby można było korzystać ze zwykłej karty sim, doładowywałabym ją tylko w razie potrzeby, tak aby mieć środki na koncie, i z tego płacić za wykorzystane dane.

Oczywiście w sklepie swoje też się dopytam ale chciałabym się zorientować w temacie, w którym jestem zielona! a w sklepie to wiadomo, że mogą chcieć mnie troszkę naciągnąć na droższy sprzęt.
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 18:48   #20
kaszlak18
Rozeznanie
 
Avatar kaszlak18
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 729
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Mam pytanie do osób, posiadających tablet Samsunga Galaxy
- chodzi mi o pierwsze ładowanie, ile powinno trwać, czy na koniec pojawi się jakiś komunikat z informacją?

Poza tym czy ogólnie bez różnicy jest czy ładuje tablet wł czy wył?

Zgodnie z instrukcją, podłączyłam swój (na logikę wyłączony) tablet do pierwszego ładowania, pojawił się przy podłączeniu rysunek baterii, który zgasł. Skąd będę wiedzieć, że bateria została w pełni naładowana?

Instrukcja jest uboga, od godziny szukam w internecie odp na to pytanie, i nic, i nie wiem...
W sklepie o specyfikacji tabletu wiedzieli MNIEJ ode mnie (a przypominam, że specem od informatyki i gadżetów nie jestem )

INSTRUKCJA Samsunga :
Przed pierwszym włączeniem urządzenia należy naładować baterię. Baterię należy ładować wyłącznie przy użyciu ładowarki. Baterii nie można ładować przy użyciu kabla USB (...)

Po całkowitym naładowaniu baterii kabel USB należy najpierw odłączyć od urządzenia, a następnie odłączyć zasilacz USB od gniazdka elektrycznego.
__________________
Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok

Coco Chanel

Edytowane przez kaszlak18
Czas edycji: 2013-03-29 o 18:54
kaszlak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:32   #21
Karolina_Nep
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Mamy coraz więcej syfów kierowanych na androida. Niestety nie uciekniemy od tego... Znajomy od którego kupowałam polecił mi coś zainstalować. Na swoim mam zainstaloway F-secure Mobile i mogę szczerze polecić. Nie miałam nic innego, ale puki co nie muszę próbować, bo jestem super zadowolona!
Karolina_Nep jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 09:43   #22
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Samsung Galaxy Tab

Wiem że temat stary ale odkopuję i odpowiem na pytania na które umiem odpowiedzieć



1) czy poza wifi, warto zainwestować w 3G , jakie zalety to za sobą niesie?
-zdecydowanie zainwestować w 3g! bez 3g tablet nie ma sensu za bardzo, ma wejście na kartę sim możesz z niego awaryjnie dzwonić i smsować. ja zamówiłam kartę aero (darmowy internet) i na wyjazdach z niego korzystam ew jak jechałam na głęboką wieś to kupiłam jednorazowo kartę orange bo ma lepszy zasięg - bo skąd w Wołosatem będziesz miała wifi ?


2) czy tablet wymaga / powinien mieć antywirusa?
-nie mam

3) czy bez problemu w systemie android 4.0 mogę korzystać z youtube oraz stron takich jak: tvn player oraz ipla? czy muszę wówczas spełniać jakieś wymagania sprzętowe / dodatkowe oprogramowanie, itp.
-nie, ja nie mam problemu (mam samsunga galaxy tab 2)

5) czy w samsung galaxy tab można korzystać z gg / skype ?
-tak, skype działa bardzo fajnie

6) gdzie można znaleźć aplikacje dostępne na android?
-android market albo coś tam jeszcze jest :p


- czy aby korzystać z 3G wystarczy mi zwykła karta SIM ? Czy muszę mieć abonament z pakietem danych itp. ?
~kupujesz sobie np kartę orange z pakietem internetu wkładasz i korzystasz, albo zamów kartę aero

- w domu korzystam z bez przewodowej neostrady, rozumiem, że bez problemu będę mogła korzystać z tej sieci na tablecie ?
-tak

- czy przełączanie łączności wifi / 3G jest banalnie proste?
-jest banalnie proste w każdej chwili klikasz palcem w prawym dolnym rogu w godzinę, wyskakuje ci małe menu. musisz odklikać "wifi" i kliknąć w "dane komórkowe" (coś takiego) i w tym momencie przełączasz się z wifi na 3g


ale szczerze wam powiem że żałuję trochę tego tabletu - są na świecie fani apple i fani androida, ja mam iphone i tablet samsunga i szczerze mówiąc bardzo żałuję teraz że nie kupiłam ipada tak się przekonałam do produktów japcowych ale jak ktoś lubi androida to rekomenduję ten tablet bateria trzyma mi bardzo długo
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.