Infekcja bez objawów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-20, 21:02   #1
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90

Infekcja bez objawów?


Jakiś miesiąc temu byłam na kontrolnej wizycie u ginekologa, aby przedłużyła mi tabletki anty- zbadała mnie, powiedziała, że wszystko jest ok i dodatkowo zrobiła cytologię. I tu pojawił się problem bo okazało się że mam jakiś stan zapalny Co najdziwniejsze nie mam żadnych objawów infekcji- zero upławów czy jakiegoś swędzenia/ pieczenia. Zastanawiam się, czy mogło to być spowodowane współżyciem ( akurat wtedy przypadały nasze początki z TŻtem i zaczęłam się zastanawiać, czy po prostu mnie gdzieś nie "zatarł") Wizytę u ginekologa mam dopiero w poniedziałek a już się denerwuje
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 07:03   #2
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Infekcja bez objawów?

Mi też często wychodzi w cyto, że mam stan zapalny, mimo że w ogóle go nie odczuwam. U mnie zazwyczaj jest spowodowany otarciami właśnie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 09:00   #3
madziarrka
Raczkowanie
 
Avatar madziarrka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Infekcja bez objawów?

Mi też już od dwóch lat na cyto wychodzi stan zapalny a oprócz tego nadżerka i lekarz nie kazał mi się tym przejmować bo podobno to normalne u kobiet, które współżyją. Stwierdził, że po porodzie powinno się to zniknąć. Więc chyba nie masz powodów do zmartwień.
__________________
http://enpr.pl/3022
UDAŁO SIĘ!
04.11.11r - 8tc...
O Tobie również pamiętamy!


Za rękę mnie złapał 28.06.2008r
Pierścionek mi na palec włożył 25.12.2009r
Obrączkę założył 13.08.2012r

madziarrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 16:24   #4
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Infekcja bez objawów?

Cytat:
Napisane przez madziarrka Pokaż wiadomość
Mi też już od dwóch lat na cyto wychodzi stan zapalny a oprócz tego nadżerka i lekarz nie kazał mi się tym przejmować bo podobno to normalne u kobiet, które współżyją. Stwierdził, że po porodzie powinno się to zniknąć. Więc chyba nie masz powodów do zmartwień.
co innego grupa II cyto a co innego dodatkowo stan zapalny.... faktem jest, że kobiety współżyjące często nie mają pierwszej grupy tylko drugą i jest wszystko ok, ale są też bardziej podatne na infkecje (stąd tak zalecają nawet profilaktyczne stosowanie lacibios, odpowiednie nawilżenie w czasie seksu itd), ale stan zapalny i nadżerka to nie jest normalne i powinno się leczyć. jeśli są bakterie nieliczne to fakt - czasem właśnie probiotyki lun organizm sam sobie jest w stanie poradzić ale jak wychodzi stan zapalny cały czas, to wg mnie powinno się to wyleczyć globulkami.. a to przewolekłe stany zapalne też powodują nadżerki, to tym bardziej. może się mylę, jednak bałabym się, że taki nieleczony stan zapalny zaatakuje np. jajowody i potem jajniki.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 21:05   #5
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: Infekcja bez objawów?

Cytat:
Napisane przez madziarrka Pokaż wiadomość
Mi też już od dwóch lat na cyto wychodzi stan zapalny a oprócz tego nadżerka i lekarz nie kazał mi się tym przejmować bo podobno to normalne u kobiet, które współżyją. Stwierdził, że po porodzie powinno się to zniknąć. Więc chyba nie masz powodów do zmartwień.
To od razu zmień lekarza jeśli Ci tak mówi idiota! Wcześniej mieszkając w wawie wielcy k...specjaliści ginekolodzy obaj mi mówili że tak ma być aż w końcu trafiłam na prawdziwego lekarza który od razu to dziadostwo (nadżerkę) usuwał laserowo i za głowę sie złapał jak mu powiedziałam co tamci gadali.Szok! a nieleczona prowadzi do raka więc nie wiem czy warto czekać BO TO NORMALNE
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 17:04   #6
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Infekcja bez objawów?

Dziewczyny, ja już po wizycie Lekarka powiedziała, że to stan zapalny szyjki macicy i dlatego nie miałam pieczenia, upławów itp. Przepisała mi najpierw globulki na wyleczenie tego, a następnie mam brać podczas 3 cykli przez 10 dni jakieś globulki na odbudowę flory bakteryjnej i powinno być ok
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 20:01   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Infekcja bez objawów?

no to dobrze. powodzenia!
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:37.