Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 13:53   #241
olenialenia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 100
Dot.: srebro

aha i jeszcze jedno - nie czyszczę srebra szczoteczką do zębów pastę nakładam bezpośrednio na srebro i nacieram dłońmi ale każdy robi jak uważa
__________________
"Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie."

"Całuj mnie w nosek, bo to Twój nosek to już 5 lat RaZeM (03.12.2004) PMŻ
olenialenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 00:12   #242
Majazka
Przyczajenie
 
Avatar Majazka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Ja natomiast od zawsze czyszcze srebro tym samym sposobem. Na folię aluminiową, po jej błyszczącej stronie sypię około łyżeczki sody ( gdy czyszczę cos małego ) i polewam ją ciepłą, przegotowaną wodą, aby powstala dosc gęsta "papka". Zanurzam w papce srebro i zawijam folię w kulkę. Pozostawiam na około pół godziny, albo wiecej w zaleznosci od stopnia zczernienia. Po tym czasie rozwijam folię, pocieram chwilę srebro zrobioną papką i płuczę bierzącą wodą. Skutkuje zawsze.
Nie polecam natomiast czyszczenia pastą do zębów! Nie dosc, że trzeba się bawic z szorowaniem, to jeszcze niszczy srebro. A po co, skoro mozna to zrobic w o wiele prostszy i mniej pracochłonny sposób. Do tego jaki tani
Majazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 23:30   #243
Maron004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Mam pytanie. Kupiłam jakiś czas temu ładny komplecik ze srebra, ale nie oksydowanego - takiego leciutko błyszczącego, chyba matowane to się nazywa.
Miałam go na sobie tylko dwa razy. Troszkę zciemiało w paru miejscach, więc postawiłam oczyścić. Folia aluminiowa + sól + ciepła woda. Wisiorek wyczyścił się znakomicie, ale z kolczyków zaczęło to matowienie schodzić
Spotkaliście się już z czymś takim?
To chyba nie jest wada, którą można reklamować, a miałam ten komplet naprawdę zaledwie dwa razy Teraz chciałam go zacząć częściej nosić
__________________
"Being thus be-netted round with villains,
Or I could make a prologue to my brains,
They had begun the play."
Maron004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 17:07   #244
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Majazka Pokaż wiadomość
Ja natomiast od zawsze czyszcze srebro tym samym sposobem. Na folię aluminiową, po jej błyszczącej stronie sypię około łyżeczki sody ( gdy czyszczę cos małego ) i polewam ją ciepłą, przegotowaną wodą, aby powstala dosc gęsta "papka". Zanurzam w papce srebro i zawijam folię w kulkę. Pozostawiam na około pół godziny, albo wiecej w zaleznosci od stopnia zczernienia. Po tym czasie rozwijam folię, pocieram chwilę srebro zrobioną papką i płuczę bierzącą wodą. Skutkuje zawsze.
Nie polecam natomiast czyszczenia pastą do zębów! Nie dosc, że trzeba się bawic z szorowaniem, to jeszcze niszczy srebro. A po co, skoro mozna to zrobic w o wiele prostszy i mniej pracochłonny sposób. Do tego jaki tani
Przetestowałam tą metodę i jestem pod wrażeniem. Moje kolczyki wyglądają jakbym je dopiero kupiła
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 18:25   #245
aqqA
Rozeznanie
 
Avatar aqqA
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 748
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

A wyczyścić cyrkonie domowymi sposobami się jakoś da? Bo mam wrażenie, że oczka w moim pierścionku zszarzały i chciałabym żeby znowu ładnie błyszczały.. Boje się też je jakoś zamoczyć żeby mi nie odpadły.

Znacie jakiś sprawdzony sposób
aqqA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 11:39   #246
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Majazka Pokaż wiadomość
Ja natomiast od zawsze czyszcze srebro tym samym sposobem. Na folię aluminiową, po jej błyszczącej stronie sypię około łyżeczki sody ( gdy czyszczę cos małego ) i polewam ją ciepłą, przegotowaną wodą, aby powstala dosc gęsta "papka". Zanurzam w papce srebro i zawijam folię w kulkę. Pozostawiam na około pół godziny, albo wiecej w zaleznosci od stopnia zczernienia. Po tym czasie rozwijam folię, pocieram chwilę srebro zrobioną papką i płuczę bierzącą wodą. Skutkuje zawsze.
Nie polecam natomiast czyszczenia pastą do zębów! Nie dosc, że trzeba się bawic z szorowaniem, to jeszcze niszczy srebro. A po co, skoro mozna to zrobic w o wiele prostszy i mniej pracochłonny sposób. Do tego jaki tani

Zaraz idę wypróbować Twój sposób wydaje sie naj skuteczniejszy... napisze o rezultatach
Do usłyszenia ;*
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 15:43   #247
mysia30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 113
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Próbowałam czyszczenia srebra z folią alu, sodą i wrzątkiem. Nie we wszystkich przypadkach się to sprawdziło Cyrkonie zmatowiały, musiałam je potem długo polerować, żeby znów błyszczały. Wisiorek w kilku miejscach zrobił się żółty, podobne zjawisko opisywała kilka stron wcześniej któraś z was Nie wiem, co może być tego przyczyną.
mysia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-17, 11:45   #248
iwus87
Raczkowanie
 
Avatar iwus87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 453
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

ja dzis spróbowałam sposobu z folią aluminiową i sodą nawet ładnie się wyczyściło ale cyrkonie poodpadały musiałam je przykleić kropelką no i jedna zmatowiała ale trudno i tak efekt końcowy jest duży
__________________
" Bo każdy ma swojego Anioła... i jest dla kogoś Aniołem"


iwus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:49   #249
hifizar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Znalazłem fajny post o czyszczeniu biżuterii po adresem http://www.zlote-obraczki.com/poradn...nie-bizuterii/
hifizar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 15:08   #250
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Kochane, pomóżcie mi cos pojąć bo nie ogarniam ( Od dawna mam kilka kompletów ulubionych kolczyków. Widać były dobrej jakości bo nigdy mi nie ciemniały. Do momentu gdy kupiłam jedną parę która przez noc robi sie normalnie bura. Kupiłam więc płyn u jubilera i w nim je czyściłam. Efekty były świetne (choć nadal szybko sie "brudzą") ale ten typ tak widocznie ma, machnełam na to reką. Chciałam jednak odświerzyć te moje ulubione więc "wykąpałam" je w tym samym płynie...i od tego momentu dzieje się z nimi to co z tymi nowymi. Strasznie szybko ciemnieją, a nigdy tak z nimi nie było. Co może być powodem i najważniejsze- czy da sie cos z tym zrobic żeby nie ciemniały tak jak to było wcześniej???? Domyślam sie że może jakies związki z tych nowych zostały w płynie i osadzają się na tych moich ulubionych. Czy nowy płyn pomoże jeśli nie bede już w nim czyściła tych "łatwo brudzących się"???
anoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 20:23   #251
Ciekawa20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 3
Dot.: czysciutkie srebro

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Polecam płyn Argentum. Kosztuje ok. 22 zł. Na chwilę się zanurza srebro w tym i po kilku sekundach jest jak nowe. Mała reakcja chemiczna i po krzyku. Ten preparat zadziałał nawet na zapyziałe, odziedziczone sztućce!.
Jest jeszcze preparat Kiwi do czyszczenia srebra (w żółtym opakowaniu), ale nie stosowałam, więc za skuteczność nie ręczę [img]icons/icon7.gif[/img]
ja pracuje w sklepie z bizuteria w ktorym jest ten plyn i u mnie kosztuje on 10 zl
Ciekawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 10:09   #252
FIGA 1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 28
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Zawijam rękawy > zbieram całe srebro i idę wypróbować
Bardzo jestem ciekawa efektu
FIGA 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 12:04   #253
ashleyjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

siemanko mój chłopak ma srebrny łańcuszek i srebrną branzoletkę, srebro się ściemniło i on poprosił mnie bym mu wyczyściła. Dzisiaj spróbowałam: sól-wrzątek-folia -> 0 efektu
soda-wrzątek-folia -> 0 efektu
soda-szmatka -> błyszczą jak nowe, ale między połączeniami nadal jest brud.

Nie wiem co jeszcze można poradzićna takie zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach, bo sama teżmam parę takich rzeczy które nadają się do czyszczenia. Podpowiedzcie coś.
ashleyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 10:37   #254
syless
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 15
Smile Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

tu znajdziecie odpowiedz
http://www.we-dwoje.pl/poradnik;domo...ykul,4908.html

czyściłam pierwszym sposobem czyli roztworem z soli i jestem bardzo zadowolona!!!!!
syless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 00:31   #255
Patusia391
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: ciemniejące srebro :-(

Cytat:
Napisane przez arielka Pokaż wiadomość
Pomocy! Czy ktos może wie czym może być spowodowane ciemnienie srebra podczas noszenia? W ciągu ostatnich 5 dni schciemniały mi dwa łańcuszki i kolczyki [img]icons/icon22.gif[/img] . Słyszałam, że może być to związane z zaburzeniami w układzie moczowym albo z chorobami wątroby... Jakieś inne teorie? Błagam pomóżcie mi. Nie wiem co mam robić [img]icons/icon9.gif[/img]
Arielko moze to byc spowodowane jakimis schorzeniami w organizmie ,ale poki co sprobuj zamoczyc twoje srebro w wodzie tak pol litra z dwiema lyzkami stolowymi kuchennej soli na nie wiecej niz godzinke ,potem lekko wyczyscic ,albo stara szczoteczka do zebow lub czyms podobnym .Musi zejsc i nie powinno juz dawac znakow na ciele jak nie pomoze to Szybciutko do lekarza .Pozdrawiam
Patusia391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 09:29   #256
adderek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Red face Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Oj babeczki, babeczki...
"Sprzedali mi mówiąc, że to dobre srebro więc nie sczernieje"...
Srebro czernieje ponieważ łączy się z siarką. Jeśli coś jest z czystego srebra to właśnie będzie bardziej czernieć. Im czystsze srebro, tym bardziej czernieje.
W powietrzu są różne związki siarki. Tak więc z czasem, pod wpływem "powietrza", srebro zmienia kolor. Tak zwane "bąki" pachną czasem "zgniłymi jajami" - to siarkowodór, H2S, czyli związek siarki.
Jednak działanie powietrza jest słabiutkie... gorzej jeśli ktoś użyje kwasu siarkowego albo czegoś podobnego... na przykład mydło siarkowe albo inne kosmetyki zawierające siarkę.
Śniedź jest podobno trująca - i podobno nie należy przygotowywać kwaśnych potraw jeśli ma się srebrną biżuterię na rękach... wychodzi na to, że kwasy chyba rozpuszczają śniedź
Czyszczenie? Niestety kiepski z chemii jestem. Polecano już tutaj alkohole (denaturat), kwaśne mleko, roztwór sody. Preparaty kupione u jubilera pewnie dadzą najlepsze rezultaty - w końcu oni z tego żyją.
Znalazłem też informację, że czyszczenie srebra pastą do zębów, szczoteczką, ściereczką i podobnymi mechanicznymi metodami rysuje powierzchnię srebra dając nieprzyjemne efekty wizualne.
No to post wyskrobany i teraz pora oczyścić srebro małżonki
adderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 15:49   #257
xanex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: ciemniejące srebro :-(

jak ktos ma chorą tarczyce to ciemnieje wiem bo moja siostra ma ten problem
xanex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 21:21   #258
Etelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Stary topik, ale problemy nadal aktualne. Prosze wszystkich , ktorzy polecaja paste do zebow i szczoteczke do czyszczenia srebra, aby tego NIE ROBILI. Moze dla kogos kto nie szanuje swoich rzecyz, albo ma bardzo tani wyrob ze srebra i mu nie zalezy to bedzie odpowiadac, ale ogolnie to nie jest dobra metoda. CIF tym bardziej. NIe wolno tym czyscic zadnych platerowanych wyrobow, bo po prostu zniszczycie wyrob.

Srebro bedzie czerniec, poniewaz reaguje z siarka, ktora jest powietrzu. Zwlaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy ludzie pala w piecu weglem ( bardzo zasiarczony) wyroby srebrne beda potrzebowaly czestszego czyszczenia. Wszelkie perfumy, leki, jaja itd. moga powodowac zmiane koloru srebra.

Folia aluminiowa, sol i goraca woda to metoda tzw. bezstratnego czyszczenia srebra, ale tylko srebra lub wyrobow pozlacanych na srebrze. Nie wolno zanurzac w tym bizuterii z kamieniami czy perlami, bo mozna je bezpowrotnie zniszczyc. Dla drogiej bizuterii sa odpowiednie preparaty do czyszczenia, a nawet tzw. srebro w plynie do platerowania miedzi i wyrobow z miedzia. Wyroby oxydowane mozna takze wybielic ta metoda z sola i folia i po prostu zniszczyc efekt. Do tego nie wolno trzymac zbyt dlugo wyrobow srebrnych w tym plynie bo zmienia kolor. Po takiej kapieli pluczemy wyrob w wodzie i wycieramy miekka szmatka. Uzywamy tylko miekkich tkanin, aby nie porysowac powierzchni.
Etelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 21:32   #259
ksv
Przyczajenie
 
Avatar ksv
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Domowe sposoby na czyszczenie srebra - wątek zbiorczy

Bardzo dobry sposób na wyczyszczenie srebrnej biżuterii znajduje się na blogu Pani swojego domu: http://www.paniswojegodomu.pl/2016/0...bizuterie.html
ksv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-05 22:32:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.