Chcę schudnąć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-01, 16:31   #1
kcatii
Raczkowanie
 
Avatar kcatii
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :):)
Wiadomości: 104
Unhappy

Chcę schudnąć


Witam.Chciała bym skutecznie schudnąć(30 kg maximum) ale niewmem jak sie do tego zabrać!Może mogłybyście mi pomóc!mam 24 lata,165 cm wzrostu i 94 gk:c ry:
kcatii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 18:45   #2
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Chcę schudnąć

przyłącz się do dziewczyn jest tyle wątków
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 19:13   #3
Magi_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Chcę schudnąć

Poczytaj podwieszone wątki o zasadach odżywiania i zastanów się, co powinnaś zmienić. Dieta zdrowa to podstawa, wcale nie musi być bardzo restrykcyjna (a nawet nie powinna, bo jojo gwarantowane). Jak już wypracujesz nawyki zdrowszego odżywiania, to dodatkowo warto dołożyć ćwiczenia - dużo pomysłów jest w dziale Fitness, na pewno znajdziesz coś dla siebie. No i oczywiście warto się podpiąć do wątku, gdzie dziewczyny się motywują wzajemnie Powodzenia! W razie czego zadawaj pytania w konkretnych wątkach - tak szybciej otrzymasz odpowiedź
Magi_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 20:10   #4
mg78
Zadomowienie
 
Avatar mg78
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z domu ;P
Wiadomości: 1 944
Dot.: Chcę schudnąć

* posiłek należy jeść regularnie co 3 - 4 godziny.
* należy spożywać 4 - 5 posiłków dziennie; 3 główne i 2 mniejsze przekąski.
* zawsze należy zjeść śniadanie
* lepiej jeść część, a mniejsze porcje
* nie wolno podjadać między posiłkami
* w chwilach słabości najlepiej wypić szklankę wody i żuć gumę bez cukru.
* należy pić około 1,5 - 2 litrów płynów dziennie. Najlepiej niegazowaną wodę mineralną, niesłodzone herbatki owocowe i ziołowe, i ewentualnie niesłodzone soki owocowe. Niewskazane są kolorowe napoje gazowane słodzone cukrem (cola, oranżady, napoje owocowe), słodzone soki i napoje owocowe.
* nie należy słodzić kawy i herbaty. Mleka do kawy najlepiej używać tego 0,5 % tłuszczu
* należy ograniczyć a nawet wykluczyć tłuszcze zwierzęce: smalec, słonina, tłuste mięsa i wędliny
* ogranicz ilość tłuszczu używanego do smarowania pieczywa, masło zastąp wysokogatunkowymi margarynami kubkowymi (najlepiej o zmniejszonej zawartości tłuszczu) albo zrezygnuj ze smarowania chleba.
* używaj olejów roślinnych co najmniej 1 łyżkę dziennie (polecane są - olej rzepakowy bezerukowy, oliwa z oliwek, olej sojowy, słonecznikowy lub kukurydziany).
* produkty mleczne wybieraj odtłuszczone
* ogranicz spożycie cukrów prostych (tzw. pustych kalorii) tj. białego cukru (sacharozy) oraz słodyczy (cukierków, czekolad i wyrobów czekoladowych, ciastek, ciast itp.),
* zwiększ spożycie błonnika pokarmowego. Błonnik pęcznieje w żołądku zwiększając uczucie sytości, poza tym zapobiega zaparciom. Źródłami błonnika są pełnoziarniste produkty zbożowe: pieczywo razowe, płatki zbożowe, gruboziarniste kasze, otręby pszenne, nasiona warzyw strączkowych oraz surowe warzywa i owoce.
* obróbka kulinarna: zalecane jest gotowanie, gotowanie na parze, duszenie bez wstępnego obsmażania, pieczenie w folii lub na grillu bez użycia tłuszczu. Odradzane stanowczo jest natomiast smażenie na tłuszczu, produkty takie są ciężkostrawne, pochłaniają dużą ilość tłuszczu a zatem i kalorii!
* unikaj napojów alkoholowych , nie zawierają żadnych wartościowych składników odżywczych oprócz dużej zawartości kalorii i pobudzają nadmiernie apetyt. Aczkolwiek nie jest zupełnie zakazany i jeśli nie ma innych przeciwwskazań dopuszcza się wypijanie do posiłku 1 kieliszka wina najlepiej czerwonego.
* nie nadużywaj soli, zbyt duża ilość soli w diecie sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie, obrzękom, a także powstawaniu nadciśnienia.
uffffffffff.............

może to Ci jakoś pomoże,dużo tego ale warto parę zasad wprowadzić w życie
__________________

mg78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 21:29   #5
palaczinta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 18
Dot.: Chcę schudnąć

Właśnie zaczynam dietę. Gdyby ktos chciał się domnie przyłączyć to zapraszam do zabawy jaką wymyśliłam aby chudłonam się lżej na http://www.schudlabym.blogspot.com/
palaczinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 16:36   #6
kcatii
Raczkowanie
 
Avatar kcatii
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :):)
Wiadomości: 104
Dot.: Chcę schudnąć

chętnie sie przyłączę do ciebie
kcatii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.