Praca egzaminacyjna - metodologia badań ped. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-15, 13:22   #1
mago28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 30
Post

Praca egzaminacyjna - metodologia badań ped.


Witam,
na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy umieszczam wątek w odpowiednim miejscu, w razie czego proszę o przeniesienie.

Mam do napisania pracę egzaminacyjną z metodologi badań pedagogicznych. Niestety nie wiem jak się do tego zabrać. ;/ Sama Pani profesor stwierdziła, że nie mamy do tego jeszcze odpowiedniej wiedzy teoretycznej, ale kazała próbować... No tak albo się uda i zaliczymy przedmiot, albo nie...

Mam w związku z tym pytanie, czy znalazłby się ktoś tak miły i zechciał pomóc, chociaż coś zasugerować, podpowiedzieć
Praca ma być w zakresie tego tematu: "Aktywność religijna i wiedza o religii dzieci w wieku przedszkolnym". Muszę określić przedmiot badań, problemy(2 rozstrzygające, 2 zależnościowe, 2 istotnościowe) i cele badawcze (1 cel główny i 6 celi szczegółowych-2 teoretyczne, 2 praktyczne, 2 poznawcze), zmienne (4 zależne i 4 niezależne) oraz wybrać najodpowiedniejszą metodę badań dla postawionych sobie problemów badawczych.
Bardzo proszę o wszelkie sugestie
mago28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 22:03   #2
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Praca egzaminacyjna - metodologia badań ped.

Cytat:
Napisane przez mago28 Pokaż wiadomość
Mam w związku z tym pytanie, czy znalazłby się ktoś tak miły i zechciał pomóc, chociaż coś zasugerować, podpowiedzieć
Praca ma być w zakresie tego tematu: "Aktywność religijna i wiedza o religii dzieci w wieku przedszkolnym". Muszę określić przedmiot badań, problemy(2 rozstrzygające, 2 zależnościowe, 2 istotnościowe) i cele badawcze (1 cel główny i 6 celi szczegółowych-2 teoretyczne, 2 praktyczne, 2 poznawcze), zmienne (4 zależne i 4 niezależne) oraz wybrać najodpowiedniejszą metodę badań dla postawionych sobie problemów badawczych.
Bardzo proszę o wszelkie sugestie
Przedmiot badań już masz określony, niech brzmi tak samo jak temat Cel głównym pracy będzie/ było zbadanie, jaka jest aktywność religijna i wiedza o religii dzieci w wieku przedszkolnym. Cele szczegółowe- przy ich tworzeniu sięgnęłabym może do podstawy programowej lub jakiegoś programu nauczania dla przedszkola, przykładowo cele praktyczny można by było tak sformułować: Z którym członkiem rodziny dzieci chodzą najczęściej do kościoła? Nie wiem jak Twoja prowadząca do tego podchodzi, ale u mnie na uczelni raczej zakazywano formułować pytań, na które odpowiedź brzmi tak lub nie, więc nie można zacząć od czy..? Zmienne to np. miejsce zamieszkania: wieś lub miasto, albo wiek. Metoda? Chyba metoda sondażu diagnostycznego (wg Łobockiego) najlepsza tutaj i technika: wywiad (można by przeprowadzić rozmowę z dzieckiem) Mam nadzieję, że cokolwiek się to przyda...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 06:55   #3
mago28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 30
Dot.: Praca egzaminacyjna - metodologia badań ped.

Bardzo dziekuję, że zainteresowałaś się moim tematem. dziekuję za podpodzi, może choć trochę mnie nakierują
Nam też kazano unikać pytań z partykułą "Czy"
mago28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-17 07:55:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.