Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016 cz. 53 - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-29, 09:04   #1231
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
o Chryste, najobrzydliwsze zdjęcia, jakie tylko mogą być! Czy ludzie naprawdę nie mają wstydu? Generalnie jestem tolerancyjna i się nie czepiam jakie są zdjęcia na fb ale to jest żenada totalna. Poród oczywiście nie jest obrzydliwy, ale jest to wydarzenie tak intymne, że nigdy w życiu bym się tym nie podzieliła publicznie. Drugi typ zdjęć w randze obrzydliwości to dla mnie dziecko na nocniku. Jem sobie śniadanie, przeglądam fejsa i widzę takie coś... już nawet czuję zapach tej kupy... niektórzy nie rozumieją, że dzieciak to podmiot i ma prawo do prywatności od poczęcia... za zamieszczanie takich zdjęć w przyszłości raczej nie będzie rodzicom wdzięczne....
Też nie rozumiem,że niby rodzice tak kochają, ale ekshibicjonizm uprawiają i każdy ma możliwość śledzeni rozwoju takiego dziecko, to przerażające.

Swoją drogą mnie to mega mega zdziwiło, bo para, która to wstawiła, to tacy mocno ortodoksyjni wierzący, dziewczyna nigdy nie odsłania kostek, ramion, a tu dziecko w każdej możliwej formie

No a co do dzielenia się wszystkim to ja mam teorię, która zwykle się sprawdza,że to po prostu kompleksy i chęć pokazania światu i dowartościowania siebie jakim to jest się "towarzyskim" "mądrym" "rozrywanym"
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:07   #1232
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016


Witam się z pracy

Taedio za kostkę

Fotograf napisał, że albumy gotowe do wysłania
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:08   #1233
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Butterfly, Twoje koleżanki to mają wyczucie estetyki Zawsze wszystko jest piękne, skąd je wzięłaś?
właśnie nie wiem skąd
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:11   #1234
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez ann2016 Pokaż wiadomość

Witam się z pracy

Taedio za kostkę

Fotograf napisał, że albumy gotowe do wysłania
Ale super
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:11   #1235
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

[1=6335951a6f2125013706eea 4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9 a0ad25;64685706]Mnie kiedyś zszokowało jak któraś laska wrzuciła obsikany test ciążowy z wynikiem pozytywnym [/QUOTE]
O to nagminne :O

No i też podziwiam koleżanki, moje pewnie by na to nie wpadły nawet
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:12   #1236
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez *piękna Pokaż wiadomość
łykanie kwasu na dwa miesiące przed to trochę za krótko chyba
moja siostra i jej tż brali chyba z rok kompleks witamin plus kwas foliowy. Przy pierwszej próbie zaszła w ciążę zrobiła test owulacyjny, jak wyszedł pozytywny to się postarali.


Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
Eeee tam, nie ma co się szczypać o ten kwas foliowy dużo kobiet nie łyka bo wpadają i nie miały jak się przygotować, a dzieciaki zdrowe. Sądzę raczej, że ważniejsze jest w 100% mieć zdrowe albo wyleczone zęby...

Tak w ogóle nie nadrobię, ostatnie trzy dni upłynęły na podróży do Polski i poświęcaniu czasu rodzicom. Teraz przygotowuję się do sesji plenerowej - ale się cieszę. Znowu poczułam ślubny klimat, hehe
o prawda, ja idę teraz we wrześniu rwać ósemki i leczyć zęby (choć pewnie dużo nie będzie. Boję się o jednego zęba bo był robiony już dwa razy i chyba będzie konieczny kanał, albo jak się nie da to implant ) przed ślubem bo później to po prostu nie będziemy się pilnowac jak to moja mama nazywa będzie co będzie. Nie będę płakać jeśli będziemy mieli bobo, nic też się nie stanie jeśli jeszcze chwilę pozostaniemy bezdzietni

wasi tż chcą drużyny piłkarskie, a mój tż jedynaka ma brata i może dlatego, ze jest duża różnica wieku i całe życie musi mu ustępować to nie chce tego robić swojemu dziecku ;P
ja za to jestem jedynaczką i w sumie też uważam to za najlepszą opcję.

Pewnie skończy się na trójce

Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
WTF?!!! Ale on tak na serio czy to taki kiepski żarcik?

Ja polecałam ziołowe krople Mastodynon. Kosztują 50 zetek, ale bardzo skuteczne są.
bardziej na serio rozmawialiśmy o tym, że mieszkamy razem i 30 lat temu babki by mi welon rwały z głowy pod kościołem. Powiedziałam, że z tego co pamiętam z religii w liceum to welon jest symbolem czystości po sakramencie pokuty. Natomiast kwiaty i wianki to symbol czystości przedślubnej, jako dziewictwa. Na co ksiądz powiedział, że nie do końca bo welon również symbolizuje czystość przedmałżeńską

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość

Chlop byl dzisiaj odebrac zapowiedzi - okazalo sie, ze nikt nic nie zglaszal, wszystko w porzadku, koscielny tak sobie czasami zartuje do par
o mamo.

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Dziewczyny słyszałyście o kulach dymnych? Przeglądałam allegro i właśnie je zauważyłam. Widziałyście jak to działa w rzeczywistości?
http://allegro.pl/nie-balony-ale-kul...ars_source=ars
to się spala w 5 sek, widziałam filmik na yt.
Ja dostałam namiar od kolegi na znajomego, który zajmuje się flarami dymnymi do imprez ASG i paintball. Są lepsze (dają więcej dymu) niż te pałki dymne z allegro.

Zamówię kilka kolorów na sesję narzeczeńską bo chcemy terenówkami pojechać w teren, w jakieś błotko, ubrani w moro. A później przebiorę się w sukienkę jakąś zwiewną i zrobimy kilka fotek w jeziorze

Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
Szulim, o rany, ten czerwony welon, ja pierdzielę
aż musiałam wejść na pudelka
w sumie, pan młody też nie wyglądał superwyjściowo

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
hej
U mnie pracowita niedziela. Do 17-tej siedzę na kursie, potem jedziemy chyba do teściów. Niekoniecznie się cieszę, bo cały czas nie wiem, jak się mam do nich zwracać. Powiedzieli, że mogę mówić jak chcę: po imieniu, "mamo/tato", albo bezosobowo Byleby nie było Pan/ Pani
A ja się już tak do tej formy przyzwyczaiłam
u mnie teściu ciągle mówi, że nie może się doczekać aż się to "panowanie" skończy. A ja się śmieję, że zawsze mogę mówić "Zdzichu" jak mu bardziej tak pasuje

Cytat:
Napisane przez BielinkaO Pokaż wiadomość
Mezatki, mam do Was pytanie. Jak ulozylyscie harmonogram w dniu slubu? Chodzi mi o to, ze mamy jednego foto i jednego kamerzyste, ktory zaproponowal, ze do mnie przyjedzie ok.13 i nagra ubieranie, a pozniej pojedzie do Tz. Slub jest o 16. Nie wyobrazam sobie siedzieć w sukni 3 godziny i czekac. Nie chcemy tez żeby najpierw jechali do Tz, bo chcemy uwiecznic jego blogoslawienstwo i ewentualne bramy.
U nas jest 30km różnicy, kamerzysta jedzie z foto rano do tż, będzie się ubierał prowizorycznie. I później przyjeżdżają do mnie na przygotowania

Cytat:
Napisane przez ovejita Pokaż wiadomość
Ooo ale bym zjadła naleśniki... meksykańskie albo razowe ze szpinakiem i sosem czosnkowym


My w sumie to też byśmy chcieli już, ale zaczekamy też pewnie do grudnia chyba, że jakoś na wiosnę, bo boję się, że jak końcówka ciąży przypadnie na te najbardziej gorące miesiące, to będzie to masakra..

za kociaka
nic mi nie mów .. wczoraj pojechaliśmy popływać kajakami ze znajomymi, jak już się zmachaliśmy to poszliśmy coś zjeść do tawerny. Ja jadłam krem z pomidorów z gorgonzolą i był ok, ale cała reszta wzięła sobie placek meksykański. Wołowina była jak wióry, nie było to doprawione.. i naprawdę było niesmaczne.

ja się boję właśnie porodu na zimę ubieranie takiego małego dziecka w jakieś kombinezony żeby gdziekolwiek wyjść, przeraża mnie.
Wolałabym urodzić jakoś w kwietniu/maju lub czerwcu.
Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
O tak W ogóle mnie fascynuje taki jakiś narcyzm ludzki, którzy uważają,że inni tylko czekają,żeby zobaczyć jak "oni się bawio!".
A z fejsbukowego ekshibicjonizmu - znajomy ostatnio wrzucił fotkę swojej żony i syna tuż po porodzie, jeszcze w prześcieradle zapaćkanym krwią.

Taedio, MAdzialena, Cuddly, każda z Was cudnie wyglądała

No i też bym poszła na wesele, ale najbliższe za rok...
ja tam nie rozumiem obnoszenia się swoim prywatnym życien na fejsie.
Uważam, ze dobry do tego jest instagram bo tam można mieć tylko wybranych znajomych, z którymi chce się dzielić takimi rzeczami. I ja np. korzystam z insta, ale też nie daję tam zdjęć bardzo prywatnych. Raczej takie ciekawe ujęcia, albo ciekawe odkrycia jedzeniowe/kosmetyczne, takie ciekawostki swoje. I lubię to, że jest się w gronie tych najbliższych. O.

Co do zdjęć z wesela, pisałyście o Taedio.
Ja zamieściłam taką adnotację na kartkach, które będą na każdym talerzu, że prosimy o nieumieszczanie zdjęć z naszego ślubu i wesela w internecie ponieważ jest to dla nas intymne przeżycie i oczekujemy zrozumienia.
Poza tym poproszę zespół by też o tym powiedział, że jest na sali profesjonalny fotograf i prosimy o nie wprowadzanie zamieszania lampami błyskowymi i przeszkadzanie foto i kamerzystom.
Wiem, ze będą dwie koleżanki, które będą nam robiły fotki profesjonalnym sprzętem, ale już je uczuliłam na fotografa, który nie korzysta z lamp blyskowych.

no.

Kolejny intensywny weekend za nami, nie wiem kiedy się wyśpię.
Dzisiaj śnił mi się były chłopak, że jechalismy razem windą i było kilkoro innych ludzi. Była dziewczyna z dziwnymi oczami, którą ten mój były chłopak komentowal, ze jest taka "nieprawdziwa", a ona napisała smsa w swojej komórce i mi pokazała żebym uciekała bo on chce mnie zabić, a ona jest tu po to żeby mnie ostrzec. I uciekałam takimi schodami metalowymi jak w filmie aż się obudziłam, była chwila po północy, przytuliłam się do tż i poszłam spać.
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:12   #1237
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Butterfly, ale przepięknie
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-29, 09:13   #1238
marta901
Rozeznanie
 
Avatar marta901
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Tam gdzie tramwaje zawracają
Wiadomości: 528
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem,że niby rodzice tak kochają, ale ekshibicjonizm uprawiają i każdy ma możliwość śledzeni rozwoju takiego dziecko, to przerażające.

Swoją drogą mnie to mega mega zdziwiło, bo para, która to wstawiła, to tacy mocno ortodoksyjni wierzący, dziewczyna nigdy nie odsłania kostek, ramion, a tu dziecko w każdej możliwej formie

No a co do dzielenia się wszystkim to ja mam teorię, która zwykle się sprawdza,że to po prostu kompleksy i chęć pokazania światu i dowartościowania siebie jakim to jest się "towarzyskim" "mądrym" "rozrywanym"
Bo widzisz, pewnie w ich opinii to przesłodkie i przeurocze... ehhhh
__________________
"Póki mi starczy sił, będe marzyć i będe żyć, czasu jest coraz mniej, więc wykorzystać chcę każdy dzień..."
marta901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:14   #1239
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
O tak W ogóle mnie fascynuje taki jakiś narcyzm ludzki, którzy uważają,że inni tylko czekają,żeby zobaczyć jak "oni się bawio!".
.
Idąc takim tokiem rozumowania, to wrzucanie fotek z podróży, z drugą połową czy w ogóle czegokolwiek w tym stylu to też narcyzm, bo to też pokazywanie swojego życia
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:15   #1240
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem,że niby rodzice tak kochają, ale ekshibicjonizm uprawiają i każdy ma możliwość śledzeni rozwoju takiego dziecko, to przerażające.

Swoją drogą mnie to mega mega zdziwiło, bo para, która to wstawiła, to tacy mocno ortodoksyjni wierzący, dziewczyna nigdy nie odsłania kostek, ramion, a tu dziecko w każdej możliwej formie

No a co do dzielenia się wszystkim to ja mam teorię, która zwykle się sprawdza,że to po prostu kompleksy i chęć pokazania światu i dowartościowania siebie jakim to jest się "towarzyskim" "mądrym" "rozrywanym"
miałam jeszcze o tym napisać właśnie, ja też widziałam tekie zdjęcia u swoich znajomych i na miejscu kobiety zabiłabym męża gdybym zobaczyła takie zdjęcie. Popękane naczynka na twarzy, oczy czerwone, zapocona jak po maratonie, koszula nocna jak po prababce i cycki wiszące na boki. Zabiłabym

ale to prawda, ja też uważam, że jeżeli ktoś obnosi się ze wszystkim na fejsie to ma jakieś kompleksy, które potrzebuje leczyć.
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:18   #1241
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Mtynai, podziel się insta

Też uważam,że jak ktoś chce wrzucać fotki to insta jest dużo lepsze, bo jest też bardziej anonimowe. Nie musisz podawać swojego imienia, nie musisz pokazywać nawet twarzy,a na fb masz inwigilację pełną, nie mówiąc o tym,że pracodawcy często sprawdzają
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-29, 09:18   #1242
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ale super
będą czekały u mamy i za 2 tygodnie je zobaczymy


właśnie miałam klienta norwega, do końca nie umiałam się z nim dogadać i powiedział, że po polsku nie umie za dużo to ja mu na to, że ja dużo i na koniec powiedział : "ok koleżanka siema" i całkiem dobrze mu to wyszło
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:20   #1243
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Idąc takim tokiem rozumowania, to wrzucanie fotek z podróży, z drugą połową czy w ogóle czegokolwiek w tym stylu to też narcyzm, bo to też pokazywanie swojego życia
No cóż, ja uważam,że tak jest, jeśli jest to robione z pewną częstotliwością Spoko wrzucić jakąś fotkę z podróży, ale wrzucanie np.do albumu 100 zdjęć, w wiekszości takich samych, albo siebie na plaży x 50 tylko w różnych pozach...- no nie. Tak samo np. 30 zdjęć ujęć jak całuję się z misiaczkiem, bo każdy musi zobaczyć w jaki sposób zapuszczamy ślimora
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2016-08-29 o 09:22
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:20   #1244
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Idąc takim tokiem rozumowania, to wrzucanie fotek z podróży, z drugą połową czy w ogóle czegokolwiek w tym stylu to też narcyzm, bo to też pokazywanie swojego życia
ja mam jedno zdjęcie na fb, profilowe. Ze względu na pracę nie dodaję żadnych oznaczeń, nie chwalę się niczym na fejsbuku i służy mi on tylko do kontaktu z ludźmi.
uważam, że spoko jak ktoś wrzuci jedną czy dwie fotki z fajnej podróży, pochwali się czymś. Tylko dodawanie po 20 czy 30 zdjeć co rusz jest dziwne. To po prostu krzyczy tym, że "nie mam życia poza internetem, czekam na oklaski znajomych, ze tak mi sie fajnie żyje" ;P
pewnie kwestia człowieka, ja nie lubię takiego obnoszenia się i uważam to za przywilej gimnazjalistów ;P
wydaje mi się, że dorosły człowiek, mający ciekawe życie .. nie ma potrzeby dzielenia się tym z 300 czy 500 ludzi na fejsie, z których 90% i tak na to sra :P
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:25   #1245
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
No cóż, ja uważam,że tak jest, jeśli jest to robione z pewną częstotliwością
Ja tam lubię popatrzeć, co słychać u innych ludzi, wystarczy spojrzeć na to nawet ile dziewczyn od nas wstawia różne fotki na fb. Nie każdego ma się na wyciągnięcie ręki. Częstotliwość nie ma tu nic do rzeczy, mój tz np. Nie lubi Facebook, prawie go nie używa, nie widzi potrzeby wstawiania zdjęć, to nie widzi jej w ogóle a nie raz na jakiś czas. Jedyne zdjęcia, jakie ma, to takie które ja mu kiedyś wstawilam.




Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
ja mam jedno zdjęcie na fb, profilowe. Ze względu na pracę nie dodaję żadnych oznaczeń, nie chwalę się niczym na fejsbuku i służy mi on tylko do kontaktu z ludźmi.
uważam, że spoko jak ktoś wrzuci jedną czy dwie fotki z fajnej podróży, pochwali się czymś. Tylko dodawanie po 20 czy 30 zdjeć co rusz jest dziwne. To po prostu krzyczy tym, że "nie mam życia poza internetem, czekam na oklaski znajomych, ze tak mi sie fajnie żyje" ;P
pewnie kwestia człowieka, ja nie lubię takiego obnoszenia się i uważam to za przywilej gimnazjalistów ;P
wydaje mi się, że dorosły człowiek, mający ciekawe życie .. nie ma potrzeby dzielenia się tym z 300 czy 500 ludzi na fejsie, z których 90% i tak na to sra :P
Jak wyżej, ja lubię popatrzeć na to, co słychać u innych i nie uważam, że jak ktoś wstawi fotke na fb, to nie ma ciekawego życia.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:30   #1246
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Ja lubię popatrzyć jak to są max 3-5 fotek z czymś naprawdę ciekawym. A nie jak spam codziennie albo co drugi dzień rzeczami, które mam totalnie w nosie.

Ok, fajnie zobaczyć np. zdjęcia z knajpy, w której dają dobrą szamę, bo dzieki temu mogę coś nowego odkryć.
Ale np. cotygodniowe selfie koleżanki z dziwaczną miną albo pozą w lustrze nie jest mi wybitnie potrzebne do szczęscia.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:30   #1247
marta901
Rozeznanie
 
Avatar marta901
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Tam gdzie tramwaje zawracają
Wiadomości: 528
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
bardziej na serio rozmawialiśmy o tym, że mieszkamy razem i 30 lat temu babki by mi welon rwały z głowy pod kościołem. Powiedziałam, że z tego co pamiętam z religii w liceum to welon jest symbolem czystości po sakramencie pokuty. Natomiast kwiaty i wianki to symbol czystości przedślubnej, jako dziewictwa. Na co ksiądz powiedział, że nie do końca bo welon również symbolizuje czystość przedmałżeńską
Na litość boską, co to kogo obchodzi? Niektórzy to sprawiają wrażenie jakichś zboków, sami teoretycznie nie mogą to się ładują innym do łóżka i spraw intymnych... ksiądz niby wykształcony, niech się dokształci jeszcze bardziej. Kiedyś wianki nosili oboje nowożeńcy i oznaczały nieskończoność. Welon chronił przed demonami i zazdrością, kiedyś zasłaniano nimi niezbyt urodzowe panny, co by się kawaler nie wymiksował z zaaranżowanego małżeństwa. Modę na białe suknie zapoczątkowała królowa Wiktoria, na pamiątkę tego, że zobaczyła przyszłego męża za firanką. Chłopów i klasy robotniczej nie było stać na przyzwoitą tkaninę a co dopiero na jeden raz. Żaden, uwierz mi, ŻADEN element ślubnego stroju nie oznacza dziewictwa. Jestem historykiem i wiem co mówię. W ogóle, jakie zrywanie welonu? Gdyby ktoś się odważył, w twarz by dostał... nic nie rozumiem. W czasach powojennych kilka koleżanek mojej śp. babci miało przed ślubem dzieci z gwałtów z powodu rosyjskich żołnieży... a moja babcia urodziła przed ślubem córkę (z dziadkiem ją miała oczywiście). I te kobiety ubierały do ślubów wianki i welony i nikt się słowem nie odezwał, bo to po prostu był normalny strój panny młodej. Zresztą, tuż po wojnie ludzie serio mieli poważniejszr sprawy na głowie, niż czyjeś łóżko. Załóż co ci się żywnie podoba, ten ksiądz nie ma prawa robić Ci wytycznych, choćby dlatego, że jak znam życie, pewnie niemało płacisz mu za usługę?
__________________
"Póki mi starczy sił, będe marzyć i będe żyć, czasu jest coraz mniej, więc wykorzystać chcę każdy dzień..."

Edytowane przez marta901
Czas edycji: 2016-08-29 o 09:36
marta901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:31   #1248
taedio
MerDer 4ever
 
Avatar taedio
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 11 927
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Tak zaczęło sie moje małżeńskie życie Image1472459472.829061.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
taedio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:31   #1249
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Mtyani u nas to jest 20 km, takze trzeba liczyc też 25 min na drogę w jedną stronę. A nie chcecie mieć uwiecznionego błogosławieństwa Tz (jeżeli będzie), wychodzenia z domu i ewentualnych bram?
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-29, 09:35   #1250
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
O to nagminne :O

No i też podziwiam koleżanki, moje pewnie by na to nie wpadły nawet
Cieszę, się że mamy podobny gust i cieszą nas takie pierdoły jak papierowe pompony nad stołem
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:41   #1251
mtynai
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 754
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez marta901 Pokaż wiadomość
Na litość boską, co to kogo obchodzi? Niektórzy to sprawiają wrażenie jakichś zboków, sami teoretycznie nie mogą to się ładują innym do łóżka i spraw intymnych... ksiądz niby wykształcony, niech się dokształci jeszcze bardziej. Kiedyś wianki nosili oboje nowożeńcy i oznaczały nieskończoność. Welon chronił przed demonami i zazdrością, kiedyś zasłaniano nimi niezbyt urodzowe panny, co by się kawaler nie wymiksował z zaaranżowanego małżeństwa. Modę na białe suknie zapoczątkowała królowa Wiktoria, na pamiątkę tego, że zobaczyła przyszłego męża za firanką. Żaden, uwierz mi, ŻADEN element ślubnego stroju nie oznacza dziewictwa. Jestem historykiem i wiem co mówię. W ogóle, jakie zrywanie welonu? Gdyby ktoś się odważył, w twarz by dostał... nic nie rozumiem. W czasach powojennych kilka koleżanek mojej śp. babci miało przed ślubem dzieci z gwałtów z powodu rosyjskich żołnieży... a moja babcia urodziła przed ślubem córkę (z dziadkiem ją miała oczywiście). I te kobiety ubierały do ślubów wianki i welony i nikt się słowem nie odezwał, bo to po prostu był normalny strój panny młodej. Załóż co ci się żywnie podoba, ten ksiądz nie ma prawa robić Ci wytycznych, choćby dlatego, że jak znam życie, pewnie niemało płacisz mu za usługę?
nie płacimy nic nie ma ofiary za sakrament. Nie chciał od nas nawet za zapowiedzi. powiedział tylko, że możemy jakoś wynagrodzić organistę.

Pewnie i tak damy jakąś ofiarę.

Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Tak zaczęło sie moje małżeńskie życie Załącznik 6613931


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
bieeeedna.

Cytat:
Napisane przez BielinkaO Pokaż wiadomość
Mtyani u nas to jest 20 km, takze trzeba liczyc też 25 min na drogę w jedną stronę. A nie chcecie mieć uwiecznionego błogosławieństwa Tz (jeżeli będzie), wychodzenia z domu i ewentualnych bram?

błogosławieńtwo u mnie w domu już będzie. Bramy po drodze od tż to chyba sam nagra go pro i damy materiał dla kamerzysty, o ile będzie coś ciekawego kamerzystów mamy dwóch, więc może jakoś to podzielą? foto jest jeden.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

marta901, dziękuję za wykład (swoją drogą bardzo ciekawe informacje, o których nie miałam pojęcia), ja tylko powiedziałam, co zasugerował ksiądz

generalnie, u mnie w rodzinie też zdarzały się nieślubne dzieci, ale było to wyklęcie z rodziny na wieki może to był wstyd dla szlachty? pewnie o to chodziło, o mezalians, a nie o nieślubne dziecko samo w sobie. Zresztą, historyk ze mnie żaden, wiem tylko tyle, ile z opowieści dziadka i jego rodzeństwa.
__________________
No matter how great the talent or efforts, some things just take time.
You can't produce a baby in one month by making nine women pregnant.

Warren Buffet
mtynai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:42   #1252
marta901
Rozeznanie
 
Avatar marta901
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Tam gdzie tramwaje zawracają
Wiadomości: 528
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
nie płacimy nic nie ma ofiary za sakrament. Nie chciał od nas nawet za zapowiedzi. powiedział tylko, że możemy jakoś wynagrodzić organistę.

Pewnie i tak damy jakąś ofiarę.
I tak bym się ubrała po swojemu, bo to twój dzień. Nie wykład, tylko mnie krew zalewa kiedy ktoś ingeruje w cudzą intymność....
__________________
"Póki mi starczy sił, będe marzyć i będe żyć, czasu jest coraz mniej, więc wykorzystać chcę każdy dzień..."

Edytowane przez marta901
Czas edycji: 2016-08-29 o 09:45
marta901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:45   #1253
ann2016
Zakorzenienie
 
Avatar ann2016
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 430
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Taedio
ann2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:55   #1254
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Teodio współczuję, dobrze, że po ślubie, a nie przed.
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:55   #1255
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
Ja lubię popatrzyć jak to są max 3-5 fotek z czymś naprawdę ciekawym. A nie jak spam codziennie albo co drugi dzień rzeczami, które mam totalnie w nosie.

Ok, fajnie zobaczyć np. zdjęcia z knajpy, w której dają dobrą szamę, bo dzieki temu mogę coś nowego odkryć.
Ale np. cotygodniowe selfie koleżanki z dziwaczną miną albo pozą w lustrze nie jest mi wybitnie potrzebne do szczęscia.
i tu sie zgodzę

lubię pooglądać fotki z podróży czy nawet niech będzie ta fotka dziecka raz na jakiś czas
ale jak ktoś wrzuca codziennie dziubek + cycki (mam taką) albo 10 ujęć gołego dziecka albo jak karmi piersią (też taką mam..) albo swój obiad albo codziennie płacze że musi iść do pracy to też mam dość



a co do welonu to znawcą nie jestem ale niejednokrotnie czytałam że to żadna oznaka czystości tylko miał chronić przed jakimś duchami czy coś w ten deseń a czystość to biel i wianek
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.


Edytowane przez smerfetk_a
Czas edycji: 2016-08-29 o 09:57
smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 09:58   #1256
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
i tu sie zgodzę

lubię pooglądać fotki z podróży czy nawet niech będzie ta fotka dziecka raz na jakiś czas
ale jak ktoś wrzuca codziennie dziubek + cycki (mam taką) albo 10 ujęć gołego dziecka albo jak karmi piersią (też taką mam..) albo swój obiad albo codziennie płacze że musi iść do pracy to też mam dość
Ja mam znajomą, która dopiero co zaczęła pracować i ciągle jojczy na tę pracę, a co piątek wrzuca grafiki w stylu "piątek, piatunio" Ale w sumie ona zawsze jęczała o wszystko, także mnie to nie dziwi
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 10:04   #1257
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
No mnie to dziecko czaruje za każdym razem jak je widzę, bo tak spokojnego i kochanego i ślicznego bobo to nigdy nie widziałam Aż się przekonałam,że mały chłopiec to nie musi być zło wcielone
Chłopiec jest spoko co prawda mamy bardziej szaleją na punkcie chłopaków no ale to już kwestia indywidualna jak wychowasz tak będziesz miała a niemowlak czy dziewczynka czy chłopczyk i jedno i drugie potrzebuje mamy i za nią będzie patrzeć


Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
A z fejsbukowego ekshibicjonizmu - znajomy ostatnio wrzucił fotkę swojej żony i syna tuż po porodzie, jeszcze w prześcieradle zapaćkanym krwią.
Zabilabym! uprzedziłam tz żadnych zdjęć moich ze szpitala!
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 10:08   #1258
lolusl
Japońska rzepa
 
Avatar lolusl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 29 367
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
i tu sie zgodzę

lubię pooglądać fotki z podróży czy nawet niech będzie ta fotka dziecka raz na jakiś czas
ale jak ktoś wrzuca codziennie dziubek + cycki (mam taką) albo 10 ujęć gołego dziecka albo jak karmi piersią (też taką mam..) albo swój obiad albo codziennie płacze że musi iść do pracy to też mam dość



a co do welonu to znawcą nie jestem ale niejednokrotnie czytałam że to żadna oznaka czystości tylko miał chronić przed jakimś duchami czy coś w ten deseń a czystość to biel i wianek


Welon wziął sie ze strożytnego Rzymu, gdzie miał kolor czerwony i był właśnie ochroną przed złymi duchami.

Symbolem czystości był wianek, który ściągano przed nocą poślubną, zresztą nawet jest powiedzenia "pozbawić wianka". Często też dawano kwiaty pomarańczy, które miały symbolizować płodność kobiety. A co do bieli to czysta fikcja, panny młode z dobrych domów ubierane były najczęściej w czerwień albo błękit, a z tych mniej zamożnych, po prostu w najładniejsze suknie. Pierwsza białą suknię ślubną mała Maria Stuart, która ubrała ją dlatego,że bardzo nie chciała wyjść za swojego przyszłego męża, a biel to był kolor ŻAŁOBNY
Dopiero właśnie po Wiktorii się rozpowszechniły, ale nie miało to absolutnie nic wspólnego z czystością,a ze statusem społecznym, ponieważ na białą suknię ślubną mogły sobie pozwolić tylko kobiety, które były bardzo bogate z uwagi na to,że taka suknia była niepraktyczna i rzadko mogła być potem wykorzystywana.
__________________
Cause he gets up in the morning,
And he goes to work at nine,
And he comes back home at five-thirty,
Gets the same train every time.
’Cause his world is built ’round punctuality,
It never fails.

Edytowane przez lolusl
Czas edycji: 2016-08-29 o 10:16
lolusl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 10:11   #1259
Devileek
Zakorzenienie
 
Avatar Devileek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 6 653
GG do Devileek
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

Cytat:
Napisane przez ann2016 Pokaż wiadomość
a mnie tak naszło, że też już chyba chce

Ja czasem mam dni ze nie chce o tym myśleć przez najbliższe dwa lata a później mnie nachodzi a może nie am na co czekać




Cytat:
Napisane przez taedio Pokaż wiadomość
Hej
Małż zawiózł mnie dzisiaj na pogotowie bo juz nie umiałam chodzić grzebali mi igłą w kostce, masakra jutro pewnie to samo bo mam skierowanie do poradni chirurgicznej.

Kupiliśmy dzisiaj materac wiec przynamniej będzie wygodnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ojej współczuję mam nadzieje ze będzie wszystko dobrze

Gdzie kupiłaś materac ? Właśnie kurier przywiozl mi lozko i musze rozglądać się za materacem




[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;64678551]

Dostałam wiele komplementów co do sukni, czułam się w niej pięknie dekoracje wszystkim sie mega podobały, pewnie za kilka dni się dowiem pewnie co było jednak nie tak [/QUOTE]

A co ma się im nie podobać




Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Też snapuję!

i ja też




Cytat:
Napisane przez lolusl Pokaż wiadomość
O tak W ogóle mnie fascynuje taki jakiś narcyzm ludzki, którzy uważają,że inni tylko czekają,żeby zobaczyć jak "oni się bawio!".
A z fejsbukowego ekshibicjonizmu - znajomy ostatnio wrzucił fotkę swojej żony i syna tuż po porodzie, jeszcze w prześcieradle zapaćkanym krwią.

No i też bym poszła na wesele, ale najbliższe za rok...

serio ? Ręce mi opadają.

Do mnie nie masz daleko jak coś




Cytat:
Napisane przez mtynai Pokaż wiadomość
ja za to jestem jedynaczką i w sumie też uważam to za najlepszą opcję.

Pewnie skończy się na trójce


ja się boję właśnie porodu na zimę ubieranie takiego małego dziecka w jakieś kombinezony żeby gdziekolwiek wyjść, przeraża mnie.
Wolałabym urodzić jakoś w kwietniu/maju lub czerwcu.
Ja tez jestem jedynaczką i nigdy tego samego swojemu dziecku nie zrobię

Też wolała bym rodzić wiosna wiec może trzeba się zabrać za to teraz lub dopiero za rok
__________________
Lepiej kupić jedną drogą rzecz, która ci się podoba,
niż kilka tanich, które podobają ci się tylko trochę 
Devileek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-29, 10:39   #1260
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 051
Dot.: Koniec już lata, dni coraz krótsze - kolejne śluby już jutro, pojutrze! PM2016

W klubie zawieszki na wódkę Dziewczyny robiłyście etykietki do przyklejenia na alkohol? Będziemy mieć trochę cytrynówki na prezent dla gości i myślałam, żeby zrobić, ale nie mam pomysłu.
6335951a6f2125013706eea4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9a0ad25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-29 21:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.