Kto płaci za wieczór panieński - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-11, 14:22   #31
cynaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 80
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
Pierwszy raz będe na wieczorze panienskim ktory sama organizuje poniewaz jestem druhna..(swiadkowa) Wiem ze z dziewczynami skladamy sie na prezent dla Panny Młodej, oraz na atrakcje jakie wymyslimy... Moja kolezanka (Panna Młoda) powiedziała ze da mi pieniadze a ja nimi bede dysponowała..czy pasuje by Panna Młoda płaciła za ten wieczor?
Skoro wieczór panieński organizowany jest przez osoby inne niż panna młoda (zresztą inaczej nie wypada) płacić powinny osoby organizujące wieczór. Nie wyobrażam sobie inaczej. PM-ka może np w trakcie coś dofinansować jeśli ma takie życzenie np w klubie stawia wódkę czy coś takiego, zależy co planujecie. Sama mam wieczór panieński za tydzień i gdy spytałam się kolegów na jakich zasadach oni organizują mojemu TŻ wieczór kawalerski to popukali się w czoło gdy powiedziałam im, że chcę sfinansować ten wieczór. Tak więc ja odpowiadam, że nie wypada, by panna młoda płaciła.

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Na każdym przyjęciu panieńskim jakim byłam wszystko (w sensie jedzenie + %) przygotowywała panna młoda, a zaproszeni składali się na prezent.
Raz była taka opcja że każdy coś przyniósł, a to placka a to sałatkę itd. + składka na prezent.
Nigdy w życiu nie spotkałam się żeby za wszystko płaciła świadkowa.

Zależy w jakiej formie jest organizowany wieczór. Widać, że wieczory na których Ty byłaś, były organizowane przez Pannę Młodą, czego ja osobiście bym doświadczyć nie chciała. najlepsza opcja jest taka, że świadkowa z koleżankami organizują i składają się, bo wieczór panieński jest już sam w sobie formą prezentu dla Panny Młodej, i dodatkowa frajda - nie wiesz co Cię tego wieczoru spotka Moje dwie kumpelki powiedziały wprost, że robią mi wieczór, kazały spisać wszystkie osoby, które chciałabym, żeby były i numery telefonów i dogadywały się między sobą co i jak.
cynaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 17:52   #32
kallisto89
Zadomowienie
 
Avatar kallisto89
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 487
GG do kallisto89
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Mój wieczór organizuje co prawda świadkowa (w takim sensie, że zarezerwuje lokal, zrobi jakieś zaproszenia, zamówi tort, itp.) ale wszelkie koszta ponoszę ja nigdy nie byłam na wieczorze panieńskim i myślałam zawsze, że to PM wykłada kasę
__________________
25.08.2012
Żona i... Żon(dziciel)

kallisto89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 23:55   #33
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez misiadelko Pokaż wiadomość
A PMka o tym w ogóle wiedziała?
Tzn., nie wie o tym że jej koleżanki nie składały się zupełnie NIC na wieczor...nie było okazji o tym powiedzieć, a nie chciałam jakoś sama jej to od razu wyznać bo nie chciałam by się poczuła zobowiązana i odpowiedzialna za koleżanki i żeby jej na myśl nie przyszło oddawać mi część kasy itd. a wiem że by tak zaraz zaproponowała.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------

Cytat:
Napisane przez cynaaa Pokaż wiadomość


Zależy w jakiej formie jest organizowany wieczór. Widać, że wieczory na których Ty byłaś, były organizowane przez Pannę Młodą, czego ja osobiście bym doświadczyć nie chciała. najlepsza opcja jest taka, że świadkowa z koleżankami organizują i składają się, bo wieczór panieński jest już sam w sobie formą prezentu dla Panny Młodej, i dodatkowa frajda - nie wiesz co Cię tego wieczoru spotka Moje dwie kumpelki powiedziały wprost, że robią mi wieczór, kazały spisać wszystkie osoby, które chciałabym, żeby były i numery telefonów i dogadywały się między sobą co i jak.
to ja tak samo zrobiłam, jako świadkowa, poprosiłam od PM liste dziewczyn oraz numery tel. obdzwoniłam wszystkie, podały mi maile o które prosiłam, podałam im mój numer gg dodatkowo dla ulepszenia kontaktu. Kontakt był niestety mimo tylu opcji b.słaby...poprostu takie dziewczyny , nie chciały się składać ani w niczym uczestniczyć...jedna odmówiła uczestnictwo w wieczorze 2 godziny przed i to po moich telefonach bo miałam z tż jechać po nią!!!! więc same widzicie...
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 08:48   #34
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
Tzn., nie wie o tym że jej koleżanki nie składały się zupełnie NIC na wieczor...nie było okazji o tym powiedzieć, a nie chciałam jakoś sama jej to od razu wyznać bo nie chciałam by się poczuła zobowiązana i odpowiedzialna za koleżanki i żeby jej na myśl nie przyszło oddawać mi część kasy itd. a wiem że by tak zaraz zaproponowała.

---------- Dopisano o 00:55 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------


to ja tak samo zrobiłam, jako świadkowa, poprosiłam od PM liste dziewczyn oraz numery tel. obdzwoniłam wszystkie, podały mi maile o które prosiłam, podałam im mój numer gg dodatkowo dla ulepszenia kontaktu. Kontakt był niestety mimo tylu opcji b.słaby...poprostu takie dziewczyny , nie chciały się składać ani w niczym uczestniczyć...jedna odmówiła uczestnictwo w wieczorze 2 godziny przed i to po moich telefonach bo miałam z tż jechać po nią!!!! więc same widzicie...
Po pierwsze: napisz maila do dziewczyn że nie widzisz powodu dlaczego miałabyś im sponsorować imprezę i oczekujesz zwrotu części kosztów. napisz ile co kosztowało, podziel na uczestniczki i ziu. ja bym nie darowała darmozjadom

Też byłam kiedyś na takim wieczorze, że moje maila zajmowały 3/4 korespondencji a maile dziewczyn ograniczały się do "ok" i "mi jest bez różnicy" ale przynajmniej składać się chciały
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 10:37   #35
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

mój panieński sfinansowała świadkowa z koleżankami.
Świadkowa dostała listę dziewczyn i wszystko z nimi dogadała. Chciałam się im dołożyć np do alkoholu ale mnie pogoniły Dziewczyny si e złożyły na wszystko- jedzenie, alkohol, strój dla mnie pana policjanta itp. Dodatkowo każda przyniosła mi prezent. Potem pojechałyśmy do klubu i za nic mi nie pozwoliły płacić- udało mi się zapłacić za taxi w której jechałam i to tyle, w klubie nawet drinka nie mogłam zamówić sama bo zawsze któraś leciała za mną i płaciła. Było mi trochę głupio bo dziewczyny kosztowały się. Udało mi się na drugi dzień (spotkałyśmy się ponownie w kilka w mieszkaniu gdzie zaczynałyśmy) kupić piwko i postawić im obiadek.
Nie wiem po ile się składały ale były poprostu wspaniałe- wieczór był taki jaki sobie wymarzyłam.

Uważam, że jak się organizuje wieczór panieński to koszta powinny być podzielone pomiędzy gości, jeśli PM-ka chce i goście pozwola może pokryć część wydatków bo wiadomo nie każdą koleżankę stać na pełną składkę
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 23:37   #36
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

To ja kupiłam strój dla PM + dla każdej z nas zamówiłam strój i kasy nie oddały i chyba nie chcą bo do tej pory się nic nie odezwały, na maile odpisują " ok" albo wcale..
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:43   #37
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Ja pikole
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 10:30   #38
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
To ja kupiłam strój dla PM + dla każdej z nas zamówiłam strój i kasy nie oddały i chyba nie chcą bo do tej pory się nic nie odezwały, na maile odpisują " ok" albo wcale..

co za chamstwo....
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 06:39   #39
WiecznieZlosliwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 32
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

to zalezy jak organizowalyscie wieczor, czy narzucilas im ile maja kasy dac bo taki masz kaprys na stroj i czapeczki czy wspolnie uzgodnilyscie co bedzie. bo jak narzucilas to wcale sie nie dziwie ze nie chca oddac. tez bym nie dawala kasy na zachcianki cudzej osoby bo tak. taka impreza nie jest obowiazkiem finansowym czyimkolwiek. jesli idziemy luzem do klubu gdzie placi sie za wstep np 15 zl to ja moge zaplacic 15 zl za wejscie i 2 zl za szatnie, dorzuce do innych dziewczyn po 40 zl na alko i przepitke, ale dlaczego mam sponsorowac wystroje baloniki czy krolicze uszy, jesli dla mnie to czysta glupota? jesli panna mloda jest mi bliska to dlaczego mam sie z nia nie zabawic na sucho w klubie tylko dlatego ze nie mam 200 zl na wstep bo swiadkowa wymyslila krolicze uszy i koreczki i tort?
WiecznieZlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 15:52   #40
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
Ja już po panieńskim...zorganizował am wszystko sama... dziewczyny nie chciały się na nic składać..nawet na prezenty , kazda kupila cos we wlasnym zakresie. Panna młoda przyniosla i postawila na stoł 2 butelki wódki weselnej ,a ja zapłaciłam za całą reszte.
jestem w szoku

owszem, słyszałam o wieczorach panieńskich, na których za wszystko płaci świadkowa, ale daaaawno i myślałam, że to już jednak przeżytek... bo już od kilku ładnych lat, od kiedy moda jest na wieczory na bogato, to jednak wszędzie i zawsze jest zrzutka...
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 00:08   #41
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez WiecznieZlosliwa Pokaż wiadomość
to zalezy jak organizowalyscie wieczor, czy narzucilas im ile maja kasy dac bo taki masz kaprys na stroj i czapeczki czy wspolnie uzgodnilyscie co bedzie. bo jak narzucilas to wcale sie nie dziwie ze nie chca oddac. tez bym nie dawala kasy na zachcianki cudzej osoby bo tak. taka impreza nie jest obowiazkiem finansowym czyimkolwiek. jesli idziemy luzem do klubu gdzie placi sie za wstep np 15 zl to ja moge zaplacic 15 zl za wejscie i 2 zl za szatnie, dorzuce do innych dziewczyn po 40 zl na alko i przepitke, ale dlaczego mam sponsorowac wystroje baloniki czy krolicze uszy, jesli dla mnie to czysta glupota? jesli panna mloda jest mi bliska to dlaczego mam sie z nia nie zabawic na sucho w klubie tylko dlatego ze nie mam 200 zl na wstep bo swiadkowa wymyslila krolicze uszy i koreczki i tort?

Dobrze piszesz....ale w tym moim przypadku było całkiem inaczej. Ja dzwoniłam do dziewczyn oraz pisałam smsy i maile z wszystkim co mi wpadło do głowy, o wszystkie pomysły i propozycje pytałam dziewczyn czy im się to podoba ,czy chcą tak czy nie ,albo inaczej coś... nic nie narzucałam nikomu...nie narzuciłam żadnej kwoty, wiem ze kazdy ma inna sytuacje finansowa, jedne maja lepiej inne gorzej i dlatego chcialam ze wszystkimi z osobna ustalic wszystko.. Dziewczyny same wybrały i chcialy strój dla PM oraz stroj dla kaZdej z nas , nawet jednogłosnie chcialy by inne dokupic "gadzety" gdzie dla mnie to tez juz głupota ale jak chcialy ja sie do tego przychylilam bo z natury jestem osoba otwarta na pomysly jesli chodzi o imprezy. Najwyrazniej uznaly ze swiadkowa placi a one wybieraja i mowia co chca..
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-17, 08:26   #42
WiecznieZlosliwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 32
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

no jesli powiedzialas ze skladamy sie po 100 zl to rozumiem. chamstwo. jesli nie powiedzialas "zrzutka" to nikt sie nie kwapil aby sie zrzucic

teraz jestes madrzejsza na przyszlosc aby sie nie wychodzic przed szereg i poprostu nie doszloby do panienskiego
WiecznieZlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 00:02   #43
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Oj , mi nie chodzi już o te pieniądze,bo było mineło,( ze swojej strony to zorganizowałam najlepiej jak mogłam.. ), ale o sam fakt jak dziewczyny potraktowały olewkowo PM...ponieważ 3/4 odmówiła przybycia, a jedna nawet godzine przed imprezą...i to nie z powodu finansowania czegokolwiek!!!
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 06:52   #44
WiecznieZlosliwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 32
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

cos musialo byc na rzeczy. a panienski nie jestes zabawa "mus"
WiecznieZlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:27   #45
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Chyba jednak coś w tym jest że to świadkowa finansuje panieński ,bo dziewczyna która będzie świadkową u mnie to najpierw mi odmówiła z powodu że jej nie stać aby mi finansować panieński,tym bardziej że jej partner ma być świadkiem mojego i on też by musiał finansować kawalerski.Musieliśmy długo wyjaśniać że my tych wieczorów robić nie będziemy i nie chcemy by ktoś inny nam organizował.
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 20:13   #46
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez WiecznieZlosliwa Pokaż wiadomość
cos musialo byc na rzeczy. a panienski nie jestes zabawa "mus"
tak...najlepiej obwiniać osobę która za wszystko zapłaciła i wszystko zorganizowała tak jak kolezanki chciały.... super podejscie.
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 07:54   #47
WiecznieZlosliwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 32
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

napisalam ze nie ma obowiazku zeby uczestniczyc na wieczorze narzeczonych ani za cos placic jesli ktos sie nie zgadza z warunkami wieczoru ani przystrojeniem.
jesli wieczor panienski jest organizowany w klubie to moge isc z wolnej stopy, pokryc sobie drinki albo zrzucic sie z kims na alkohol, a nie koniecznie kupowac tort, maski i stroje bo uwazam to za zbedne rzeczy i to ze uwazam je za nie potrzebne to nieznaczy ze nie moge isc i zabawic sie z przyszla panna mloda
WiecznieZlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 21:45   #48
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

ok, ale jesli jest taka sytuacja ze 10 dziewczyn z otoczenia PM, które sie znaja bardzo dobrze i miedzy soba obgadaly co ma byc itd..to swiadkowa miala sie nie godzic? bo tylko jej sie nie podobaja maski , torty itd?
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 12:48   #49
roksana111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 518
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez kulbensikowa Pokaż wiadomość
ok, ale jesli jest taka sytuacja ze 10 dziewczyn z otoczenia PM, które sie znaja bardzo dobrze i miedzy soba obgadaly co ma byc itd..to swiadkowa miala sie nie godzic? bo tylko jej sie nie podobaja maski , torty itd?
A może w środowisku PM jest moda czy tam tradycja że to świadkowa opłaca panieński a dziewczyny ew.się dorzucają
roksana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 20:25   #50
kulbensikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar kulbensikowa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: tam gdzie maki, chabry i bociany
Wiadomości: 2 326
Dot.: Kto płaci za wieczór panieński

Cytat:
Napisane przez roksana111 Pokaż wiadomość
A może w środowisku PM jest moda czy tam tradycja że to świadkowa opłaca panieński a dziewczyny ew.się dorzucają
Może... nie było mi wiadomo wcześniej o tym.
__________________


POBIERAMY SIĘ !! 08.08.2015

Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.
kulbensikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.