Własnoręcznie robione serum z witaminą C - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 17:43   #841
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez pomidorek1 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za odpowiedź
Ja mam wrażliwą skórę po laserze, a po pierwszym użyciu tego serum nic mnie nie piekło ani nie szczypało, tak że moja skóra dobrze na nie reaguje. Jeżeli dalej też mnie nie podrażni to będę używać codziennie.
A orientujesz się może czy jeżeli dodałam do serum 60 kropli spirytusu, to mogę go też stosować na okolice oczu? I czy bardziej polecasz stosować je na dzień czy na noc, jest to jakaś różnica? Mi dużo wygodniej stosować je na noc, ale jakby na dzień miało działać skuteczniej, to bym używała go rano.

Oj spirytus plus oczy to nie jest dobre rozwiązanie. Szczerze powiedziawszy, to ja na Twoim miejscu bałabym się nawet stosować to na buźkę, skoro ona wrażliwa po zabiegu jest. No, ale jeśli nie szczypie to może nie będzie aż tak źle, z tym, że pamiętaj o dobrym nawilżeniu, bo skóra zmaltretowana takim zabiegiem i poddana działaniu wysuszającego bądź co bądź spirytusu, będzie wołać o natłuszczenie i nawilżenie w celu szybszej regeneracji.
Ogólnie serum polecane jest na dzień, ale jeśli nie stosujesz nic z kwasami na noc to w to miejsce możesz użyć serum.
Tylko teraz sobie tak myśleę, czy ten spirytus nie zdestabilizuje Ci vit. C... Ona bardzo nietrwała jest i wrażliwa na światło i wtedy efektów raczej nie uświadczysz bo nie będzie miało co działać.


Cytat:
Napisane przez PannaMarudanaMartuchnaa Pokaż wiadomość
No właśnie przebarwienia posiadam a czy mogę na noc stosować effaclar duo, a na dzień serum ?

Możesz, tylko pamiętaj, żeby rano dokładnie pozbyć się pozostałości po kremie i nakładać serum na suchą, czystą twarz- inaczej kwas zdestabilizuje Ci vit. C. Poza tym warto, żebyś pamiętała, że po nałożeniu też trzeba odczekać, aż skóra będzie zupełnie sucha a serum się wchłonie całkowicie- dopiero wówczas można nakładać krem nawilżający.
No i przy effaclar duo trzeba pamiętać o filtrach na dzień.
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:46   #842
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

a stosowanie atredermu i stosowanie serum z wit c, jest wskazane?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 10:09   #843
PannaMarudanaMartuchnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 72
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Dziękuje za odpowiedź
PannaMarudanaMartuchnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 13:45   #844
pomidorek1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 189
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

[QUOTE=czuprynka;39974881]Oj spirytus plus oczy to nie jest dobre rozwiązanie. Szczerze powiedziawszy, to ja na Twoim miejscu bałabym się nawet stosować to na buźkę, skoro ona wrażliwa po zabiegu jest. No, ale jeśli nie szczypie to może nie będzie aż tak źle, z tym, że pamiętaj o dobrym nawilżeniu, bo skóra zmaltretowana takim zabiegiem i poddana działaniu wysuszającego bądź co bądź spirytusu, będzie wołać o natłuszczenie i nawilżenie w celu szybszej regeneracji.
Ogólnie serum polecane jest na dzień, ale jeśli nie stosujesz nic z kwasami na noc to w to miejsce możesz użyć serum.
Tylko teraz sobie tak myśleę, czy ten spirytus nie zdestabilizuje Ci vit. C... Ona bardzo nietrwała jest i wrażliwa na światło i wtedy efektów raczej nie uświadczysz bo nie będzie miało co działać.





Dziękuję za odpowiedź
Spirytus dodałam, bo w przepisie był zalecany, że wtedy serum wnika głębiej i działa skuteczniej. I to serum ma taki spirytusowy zapach, ale jak już je zrobiłam to zużyję. Dobrze, że zwróciłaś mi uwagę, że przez ten spirytus może mi się przesuszyć skóra, a serum będę jednak stosowała na dzień
pomidorek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 13:21   #845
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

dziewczyny czy przetarcie twarzy tonikiem octowym przed nalozeniem przed serum oslabi dzialanie wit c?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:28   #846
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

a czy w przygotowaniu serum mozna traktowac 1g jak 1 ml?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:53   #847
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Dziewczęta, a czy ktoś próbował robić serum na witaminie c rozpuszczalnej w olejach z zsk? Chciałabym zrobić serum 15% właśnie z tej witaminy rozpuszczalnej w olejach+ 1% kwas hialuronowy + kapsułki witaminy E tokovit 200+ woda do iniekcji. Już dwa razy pisałam do zsk z prośbą o jakieś wskazówki co do tej witaminy, ale nie doczekałam się odpowiedzi Czy ktoś mógłby mi napisać przepis z wymienionych składników? Nie może mieszanka zawierać ani alkoholu(cera wrażliwa) ani lecytyny (jestem uczulona).
Bardzo proszę o pomoc:prosi :
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 16:46   #848
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

3 dni temu zrobilam sobie serum 10% tego samego dnia uzylam derma stamp na kilka okolic twarzy- zmarszczke na czole, blizne na brodziie i pod oczy
2 dni temu nalozylam na twarz- nie odwazylam sie nakladac tego samego wieczoru kiedy robilam sobie "zabieg". obudzilam sie z zapuchnietymi oczami, duza iloscia krostek czerwonych szczegolnie w miejscach nakluc.
opuchlizna trzyma sie do dzisiaj- i nie jest to takie tam opichniecie jak po plakaniu czy nieprzespanej nocy. mam straszliwe wory pod oczami ktore utrudniaja mi widzienie. dodam ze kolejnego dnia po nakluwaniu cera byla juz uspokojona. co mnie podkusilo by eksperymentowac z wit c;/ biore kolejny dzien zyrtec i wapno i mam nadzieje ze to dziadostwo zejdzie mi
dodam ze kiedys uzywalam wit c z bu w postaci gotowego serum. nic wtedy podobnego nie wystapilo!
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2013-04-08 o 16:59
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:39   #849
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziewczęta, a czy ktoś próbował robić serum na witaminie c rozpuszczalnej w olejach z zsk? Chciałabym zrobić serum 15% właśnie z tej witaminy rozpuszczalnej w olejach+ 1% kwas hialuronowy + kapsułki witaminy E tokovit 200+ woda do iniekcji. Już dwa razy pisałam do zsk z prośbą o jakieś wskazówki co do tej witaminy, ale nie doczekałam się odpowiedzi Czy ktoś mógłby mi napisać przepis z wymienionych składników? Nie może mieszanka zawierać ani alkoholu(cera wrażliwa) ani lecytyny (jestem uczulona).
Bardzo proszę o pomoc:prosi :
A mogłabym dodać do tego jeszcze kwasu kojowego lub arbutyny? Nie pogryzie się to? No i czy to będzie stabilne? Trzeba do tego FEOG? Jak długo jest zdatna do używania taka mieszanka?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 22:38   #850
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
A mogłabym dodać do tego jeszcze kwasu kojowego lub arbutyny? Nie pogryzie się to? No i czy to będzie stabilne? Trzeba do tego FEOG? Jak długo jest zdatna do używania taka mieszanka?
up
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 16:39   #851
aluskaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Na pomoc!! Dziewczyny chciala ukrecic serum z vit C i zmieszalam 10ml wit c do wstrzykiwania (kwas askorbinowy 100mg/ml) dodalam odrobine wit e z zrobsobiekrem i lecytyne z kapsulek ktore łykam i niestety klops! lecytyna mi sie osadzila na sciankach i na zakraplaczu i kompletnie nie spelnia funkcji emulatora da sie to jakos uratowac?
aluskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-17, 23:03   #852
kangurrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 88
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez slodka_dzaga Pokaż wiadomość
a czy w przygotowaniu serum mozna traktowac 1g jak 1 ml?
zależy o jaką substancję chodzi i jaką ma ona gęstość

na stronie bu z zestawem do serum piszą, że mają lewoskrętną wit c, ale skąd niby mam widzieć czy też nie sprzedają mi zwykłej. Doświadczalnie w domku sobie tego nie rozróżnię...

Edytowane przez kangurrr
Czas edycji: 2013-04-17 o 23:05
kangurrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 12:44   #853
aluskaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Niestety nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytanie zadane na poprzedniej stronie, ale spróbuje jeszcze raz. Na allegro szukałam jakichś niedrogich buteleczek szklanych na domowe kosmetyk i znalazłam sprzedawce który takie posiada i dodatkowo w swojej ofercie posiada kwas askorbinowy 200g w bardzo niskiej cenie- około 10zł. Jest on opisany jako spożywczy czyli sadze ze jego czystość biologiczna jest wystarczająca na potrzeby kosmetyczne, jednak chętnie zaczerpnę waszej opinii na temat jego wad i zalet jeśli chodzi o zużycie do domowego kosmetycznego laboratorium. http://allegro.pl/kwas-l-askorbinowy...190843453.html Mam nadzieje ze nikt nie odbierze tego pytania jako reklame
aluskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 19:26   #854
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez aluskaka Pokaż wiadomość
Niestety nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytanie zadane na poprzedniej stronie, ale spróbuje jeszcze raz. Na allegro szukałam jakichś niedrogich buteleczek szklanych na domowe kosmetyk i znalazłam sprzedawce który takie posiada i dodatkowo w swojej ofercie posiada kwas askorbinowy 200g w bardzo niskiej cenie- około 10zł. Jest on opisany jako spożywczy czyli sadze ze jego czystość biologiczna jest wystarczająca na potrzeby kosmetyczne, jednak chętnie zaczerpnę waszej opinii na temat jego wad i zalet jeśli chodzi o zużycie do domowego kosmetycznego laboratorium. http://allegro.pl/kwas-l-askorbinowy...190843453.html Mam nadzieje ze nikt nie odbierze tego pytania jako reklame
Wiesz co, nie wiem jak z tą witaminą c, bo sama nigdy nie używałam jej w takiej postaci, ale kojarzę, że na którejś stronie wątku (tego lub serum na przepisie Basi coś takiego) jakaś dziewczyna używała. Dostała to w jakimś spożywczym w Niemczech. Spróbuj przeczesać wątek.

Ktoś używał witaminy c rozpuszczalnej w olejach z ZSK?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:14   #855
aluskaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 31
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Dzieki za odpowiedz Raczej zdecyduje sie ja zamowic. Teraz mam dla was kolejne pytanie, bo przeglądając inne aukcje u tego samego sprzedawcy natknęłam się na AGAR z krasnorostów i zastanawiam się czy nie można by było dodać go odrobinę do tego wodnego serum z wit C dla zagęszczenia i tym samym ułatwienia aplikacji. Stosował ktoś może agar jako zamiennik gumy ksantenowej? Czy nie bedzie on zapychac? Spotkal sie ktos z agarem w skladzie jakiegos drogeryjnego kosmetyku?
aluskaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 21:01   #856
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez aluskaka Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz Raczej zdecyduje sie ja zamowic. Teraz mam dla was kolejne pytanie, bo przeglądając inne aukcje u tego samego sprzedawcy natknęłam się na AGAR z krasnorostów i zastanawiam się czy nie można by było dodać go odrobinę do tego wodnego serum z wit C dla zagęszczenia i tym samym ułatwienia aplikacji. Stosował ktoś może agar jako zamiennik gumy ksantenowej? Czy nie bedzie on zapychac? Spotkal sie ktos z agarem w skladzie jakiegos drogeryjnego kosmetyku?
Agar generalnie do kosmetyków (z tego, co wiem) jest oki, ale jeśli chodzi o serum z witaminą c, to raczej się nie nada. W końcu glon to coś podobnego do rośliny a witamina c robi się niestabilna w połączeniu z wszelkimi roślinnymi wyciągami, ale może niech wypowiedzą się bardziej doświadczone serumoholiczki
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:58   #857
dieMadzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 122
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Do tej pory do własnoręcznie orbionego serum dodawałam kilka kropel alkoholu i było ok. Do dezynfekcji przyrządów i buteleczek uzyam spray'u Incidur- na alkoholu. I pomyslałam, że może resztki, które zostaną na dnie, zanim wyparują, mogłyby służyć zamiast tego alkoholu?? Co o tym myslicie?
dieMadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 16:48   #858
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cześć dziewczyny. rzadko piszę ale na wizazu jestem kilka lat. Podzielę się doświadczeniem z serum z kwasu askorbionowego. Swój zamówiłam na ZSK a przepis znalazłam taki:
- kwas askorbinowy 1,5 ml + woda destylowana ok. 8-9 ml.
Kręcę w szklanej miseczce, mieszam plastikową łyżką a jak się rozpuści przelewam do pojemnika plastikowego nieprzeźroczystego z wieczkiem i trzymam w lodówce. Efekt WOW na moich przebarwieniach, które dostałam nie wie kij z czego.

Po 2 tyg. przebarwienia dobrze rozjasnione i znacznie mniej wypryskow. Cera dobrze rozjasniona.
Polecam
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 09:03   #859
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Co Wy robicie, żeby Wam się to rozpuszczało? Robię dokładnie tak jak tutaj opisano: trochę proszku, alkoholu i wody. Problemy: witamina C słabo się rozpuszcza, piecze po nałożeniu (nie przesadzam z ilością witaminy C), po kilku minutach osadza się na twarzy w postaci białych plam.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-05, 20:13   #860
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Co Wy robicie, żeby Wam się to rozpuszczało? Robię dokładnie tak jak tutaj opisano: trochę proszku, alkoholu i wody. Problemy: witamina C słabo się rozpuszcza, piecze po nałożeniu (nie przesadzam z ilością witaminy C), po kilku minutach osadza się na twarzy w postaci białych plam.
Ja poprostu długo mieszam. Do całkowitego rozpuszczenia mija czasem nawet 10 min. Mieszam gdy cos ogladam wtedy czas sie nie dluzy. Polecam
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 09:14   #861
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Hej, dziś zrobiłam swoje pierwsze serum, ale nie wiem czy prawidłowo. Wzięłam "przepis" ze strony sklepu, w którym kupiłam witaminę c, ale zmieniłam trochę proporcję po przeczytaniu tego wątku. Dałam 10 ml hydrolatu z róży i 1 ml witaminy c. Na stronie była mowa o 1 gramie witaminy c, ale miałam miarkę tylko mililitrową. Czy wszystko jest ok, i wykonałam serum o stężeniu 10%? Czy normalnie można używać hydrolatu? (wszędzie piszą o wodzie destylowanej). Dodam też chyba zaraz alkohol, żeby serum działało efektywniej.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 13:30   #862
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
Hej, dziś zrobiłam swoje pierwsze serum, ale nie wiem czy prawidłowo. Wzięłam "przepis" ze strony sklepu, w którym kupiłam witaminę c, ale zmieniłam trochę proporcję po przeczytaniu tego wątku. Dałam 10 ml hydrolatu z róży i 1 ml witaminy c. Na stronie była mowa o 1 gramie witaminy c, ale miałam miarkę tylko mililitrową. Czy wszystko jest ok, i wykonałam serum o stężeniu 10%? Czy normalnie można używać hydrolatu? (wszędzie piszą o wodzie destylowanej). Dodam też chyba zaraz alkohol, żeby serum działało efektywniej.
1 g to nie 1 ml, jeśli nie posiadasz wagi, powinnaś przeliczać kwas na mililitry wg wartości podanej na stronie na której kupiłaś witaminkę. Dla kilku mililitrów serum nie będzie to jednak wielka różnica Do serum nie używa się hydrolatów tylko wodę do iniekcji ewentualnie destylowaną, gdyż witaminka ta nie lubi się z wyciągami roślinnymi zawartymi chociażby w hydrolacie.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 09:44   #863
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Własnoręcznie robione serum z witaminą C

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
1 g to nie 1 ml, jeśli nie posiadasz wagi, powinnaś przeliczać kwas na mililitry wg wartości podanej na stronie na której kupiłaś witaminkę. Dla kilku mililitrów serum nie będzie to jednak wielka różnica Do serum nie używa się hydrolatów tylko wodę do iniekcji ewentualnie destylowaną, gdyż witaminka ta nie lubi się z wyciągami roślinnymi zawartymi chociażby w hydrolacie.
Co do hydrolatu, tak było napisane na stronie, gdzie kupowałam witaminę. A dokładniej przepis brzmiał: 90% hydrolatu i 10% witaminy. Przepis wzięłam ze strony EcoSpa ;( Ale do następnego serum użyję jednak wody, bo faktycznie ten przepis jest trochę dziwny. Dzięki
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 09:27   #864
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Serum z witaminą C - jak wykonać

Chciałabym się poradzić odnośnie zrobienia własnego serum.

Mam zwykłą witaminę C - kwas askorbinowy, izomer L, ze sklepu chemicznego - kupiłam cały kilogram. Znalazłam informację o witaminie C rozpuszczającej się w tłuszczach, ale nie mogę znaleźć czy jest to ta forma którą ja mam czy inna - widzę że np. w Flavo C jest kwas askorbinowy, a jest rozpuszczone w tłuszczu. Czy taka zwykła witamina C - L-kwas askorbinowy rozpuści się w tłuszczu?

Mam też ekstrakt miłorzębu w proszku, oliwę z oliwek nierafinowaną, olej z wiesiołka i chciałam zrobić sobie takie serum:
- olej z wiesiołka (ze względu na GLA)
- oliwa z oliwek (ze względu na skwalen)
- witamina C (kwas l-askorbinowy)
- ekstrakt z miłorzębu (tylko znów nie wiem czy ten proszek się rozpuści - mam ginkoflav forte olimpu w kapsułce, bez problemu mogę otworzyć kapsułkę i mieć sam ekstrakt - 80 mg na kapsułkę)

* mam też spirulinę 100% i ewentualnie mogłabym odrobinę jej dołożyć

Co o tym myślicie? Doradzicie mi coś? Zależy mi na rozjaśnieniu mojej zmęczonej twarzy, redukcji cieni pod oczami i zmniejszeniu zmarszczek, generalnie pielęgnacji twarzy po prostu. Mam cerę bardzo suchą i alergiczną.

Jeśli popełniam w rozumowaniu jakiś duży błąd to mnie nie wyzywajcie, jeszcze nigdy nie robiłam sama sobie kosmetyku, dotychczas brałam się za apteczne i drogeryjne tylko (na czytaniu składów się znam tak powiedzmy na 4-4+).

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-06-06 o 09:31
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 15:36   #865
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Serum z witaminą C - jak wykonać

Niestety witamina, którą kupiłaś nie rozpuszcza się w tłuszczach, ale jest to o ile się nie mylę najskuteczniejsza jej forma. W tłuszczu rozpuszczają się palmityniany witaminy C. Musisz zrewidować trochę swoje plany na serum, polecam przeczytanie TEGO wątku.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 18:58   #866
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Serum z witaminą C - jak wykonać

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Niestety witamina, którą kupiłaś nie rozpuszcza się w tłuszczach, ale jest to o ile się nie mylę najskuteczniejsza jej forma. W tłuszczu rozpuszczają się palmityniany witaminy C. Musisz zrewidować trochę swoje plany na serum, polecam przeczytanie TEGO wątku.
Dzięki, mam w takim razie dalsze pytania -> czy może być zwykła woda z kranu przegotowana albo woda mineralna ze sklepu, czy koniecznie oczyszczona z apteki?

Czy witamina E jest konieczna? Wprawdzie mam w domu Tokovit ale to jest siostry i wątpię, że mi da.

Trzecie pytanie - mam Lecytynę Gold Olimpu w żelowych tabletkach - wystarczy, że je przebiję i wycisnę? Jedna tabletka ma 1,2 g.

Czy mogłabym do tej mieszanki dodać jeszcze ekstrakt z miłorzębu albo/i spirulinę? Bo olej z wiesiołka jak rozumiem odpada. Czy może ładnie się zemulguje w wodzie jak dodam lecytynę?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 19:10   #867
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Serum z witaminą C - jak wykonać

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Dzięki, mam w takim razie dalsze pytania -> czy może być zwykła woda z kranu przegotowana albo woda mineralna ze sklepu, czy koniecznie oczyszczona z apteki?

Czy witamina E jest konieczna? Wprawdzie mam w domu Tokovit ale to jest siostry i wątpię, że mi da.

Trzecie pytanie - mam Lecytynę Gold Olimpu w żelowych tabletkach - wystarczy, że je przebiję i wycisnę? Jedna tabletka ma 1,2 g.

Czy mogłabym do tej mieszanki dodać jeszcze ekstrakt z miłorzębu albo/i spirulinę? Bo olej z wiesiołka jak rozumiem odpada. Czy może ładnie się zemulguje w wodzie jak dodam lecytynę?
Nie może być ani woda z kranu, ani mineralna, najlepsza jest woda do iniekcji z apteki, ewentualnie demineralizowana dostępna w sklepach czy na stacjach benzynowych w duzych litrowych butelkach.

Witaminy C i E lepiej działają razem, niż osobno, ale dodatek E nie jest konieczny.

Co do lecytyny, nie wiem jak toto się rozpuści Teoretycznie lecytyna rozpuszcza się w tłuszczach, a w wodzie "puchnie", dziewczyny z LU rozpuszczają toto w etanolu z tego co przeczytałam. Nie mam doświadczenia w tej materii, do zrobienia serum dopiero się przygotowuję psychicznie i zbieram informacje

A co do ekstraktów roślinnych - nie powinno się ich łączyć z witaminą c, gdyż mogą zawierać metale ciężkie, które ją destabilizują. Nie wiem, może przy dodaniu jakiegoś chelatora można by dołączyć ekstrakty. Olej z wiesiołka, jako że roślinny, również jest niewskazany z tego względu.

Jako że witamina C kumuluje się w skórze, może stosuj ją co drugi dzień, naprzemiennie z innymi dobrodzejstwami, jakie posiadasz?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 19:24   #868
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Serum z witaminą C - jak wykonać

Jeżeli koniecznie chcesz dodać ekstrakty roslinne, to najpierw musi w serum być jakiś chelator: BHT, szczypta glukonolaktonu, kwasu laktobionowego, kwasu alfa-liponowego. Jeżeli nie masz ich na stanie, lepiej ekstraktów nie dodawać. Inna sprawa czy ten ekstrakt będzie stabilny w niskim PH.
Olejów bym nie dodawała, bo wtedy musi być emulgator (np lecytyna), a poza tym kwas askorbinowy chyba gorzej przenika w emulsji niż w wodnym serum.
Tokovit się nadaje, nawet nie trzeba emulgatora, wystarczy wstrząsnąć serum przed użyciem.
No i przydałby się jakiś promotor przejścia: glikol, alkohol, czy nawet lecytyna (najlepsza jest lecytyna HLB7 z Mazideł).
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 19:59   #869
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Serum z witaminą C - jak wykonać

Cytat:
Napisane przez patricitka Pokaż wiadomość
Jeżeli koniecznie chcesz dodać ekstrakty roslinne, to najpierw musi w serum być jakiś chelator: BHT, szczypta glukonolaktonu, kwasu laktobionowego, kwasu alfa-liponowego. Jeżeli nie masz ich na stanie, lepiej ekstraktów nie dodawać. Inna sprawa czy ten ekstrakt będzie stabilny w niskim PH.
Olejów bym nie dodawała, bo wtedy musi być emulgator (np lecytyna), a poza tym kwas askorbinowy chyba gorzej przenika w emulsji niż w wodnym serum.
Tokovit się nadaje, nawet nie trzeba emulgatora, wystarczy wstrząsnąć serum przed użyciem.
No i przydałby się jakiś promotor przejścia: glikol, alkohol, czy nawet lecytyna (najlepsza jest lecytyna HLB7 z Mazideł).
Czyli tak:

- wodę do iniekcji muszę kupić (ile kosztuje?)
- co do buteleczki to może być np. pudełeczko po kremie? Bo wcześniej nie myślałam o tym i buteleczke np. po oleju z wiesiołka 100 ml czy 20 ml po kroplach do nosa wywaliłam niestety
- lecytynę mam Olimpu - Lecytyna Gold - żelatynowe kapsułki. Wystarczy, że to przebiję i poleci lecytyna tak?
- Podobnie z Tokovit E? Myślę, że 1 max 2 tabletki siostra mi da tudzież odsprzeda (chociaż sama jej szukałam tego więc mam nadzieje, że da)
- witaminę C jak wspominałam mam, kwas L-askorbinowy w proszku
- czyli spirulinę czy miłorząb sobie daruję (czy chodziło tylko o ekstrakt z miłorzębu a spirulina ok?), ale majac lecytynę olej z wiesiołka mogę dodać, tak? Olej z wiesiołka i spirulinę mam z certyfikatem EKO UE więc nie powinno być metali ciężkich w większym stężeniu jak jakieś resztki ppmu, chyba.

W jakich proporcjach powinnam to wszystko wymieszać? Uwzględniając też czas zużycia w stosunku do terminu ważności, bo podejrzewam że będzie krótki.

Cerę mam suchą, alergiczną. Stąd zależy mi na oleju z wiesiołka też.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-06-06 o 20:02
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 21:46   #870
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Serum z witaminą C - jak wykonać

Woda do iniekcji w ampułkach nie kosztuje dużo, jakieś groszowe sprawy. Litr wody demineralizowanej ok. 3 zł. Pudełeczko po kremie nie jest najlepszą opcją, raz, że serum jest płynne i po prostu by się wylewało, dwa, serum nie powinno mieć za dużo kontaktu z powietrzem. Plus, dochodzi zdezynfekowanie pojemnika. Powiedziałam co wiedziałam
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-27 17:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.