Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-22, 09:44   #1
kolorowa_krowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 43

Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!


Dziewczyny,
wielkimi krokami zbliża się Nasz Wielki Dzień ... oczywiście chciałabym uwiecznić wspomnienia z tego dnia- zaczęłam więc poszukiwać fotografa.
No i jestem w szoku. Planujemy skromną uroczystość na ok 20 osób.
Zależało mi aby fotograf przygotował reportaż z przygotowań (ok 2h), ślub, przyjęcie/obiad (również ok. 2h) plus krótki plener w inny dzień.
No i dowiedziałam się, że taka przyjemność to koszt ok. 2000-2500 zł.
Uważam, że to strasznie dużo!
I nie chodzi mi tu o to by szukać oszczędności na każdym kroku, ale o sam fakt wysokich cen. Oczywiście wiem- jak mi nie pasuje to mogę zrezygnować z takich usług. Ale same powiedźcie czy nie uważacie, że te ceny są bardzo wysokie? Tak na dobrą sprawę to tak naprawdę 2 dni pracy (licząc już z tzw. "obróbką" zdjęć).

Zaznaczam, że podane ceny odnoszą się do osób prywatnych- pasjonatów, a nie pracowni fotograficznych. Zaczęłam poszukiwania od blogów, ponieważ zależało mi na znalezieniu pasjonata, a nie pana/pani która robi sztampowe/pozowane zdjęcia w oklepanych miejscach.

A może Wy znacie kogoś kto hobbystycznie zajmuje się fotografią?
kolorowa_krowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:15   #2
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez kolorowa_krowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
wielkimi krokami zbliża się Nasz Wielki Dzień ... oczywiście chciałabym uwiecznić wspomnienia z tego dnia- zaczęłam więc poszukiwać fotografa.
No i jestem w szoku. Planujemy skromną uroczystość na ok 20 osób.
Zależało mi aby fotograf przygotował reportaż z przygotowań (ok 2h), ślub, przyjęcie/obiad (również ok. 2h) plus krótki plener w inny dzień.
No i dowiedziałam się, że taka przyjemność to koszt ok. 2000-2500 zł.
Uważam, że to strasznie dużo!
I nie chodzi mi tu o to by szukać oszczędności na każdym kroku, ale o sam fakt wysokich cen. Oczywiście wiem- jak mi nie pasuje to mogę zrezygnować z takich usług. Ale same powiedźcie czy nie uważacie, że te ceny są bardzo wysokie? Tak na dobrą sprawę to tak naprawdę 2 dni pracy (licząc już z tzw. "obróbką" zdjęć).


Jak nie jesteś fotografem to się nie wypowiadaj ile to dni pracy. Przykładowo, z takiej uroczystości wyjdzie Ci ok 500- 600 zdjęć i każde przerabia się ok. 40min/1h.

Aparat i akcesoria też kosztują. Nikt się nie zdecyduje robić Ci zdjęcia taniej, kiedy ktoś inny zechce mu zapłacić normalną stawkę.

Jeśli chcesz darmowe zdjęcia to napisz ogłoszenie na gumetree, tam często, kto chce zdobyć portfolio robi zdjęcia za symboliczne kwoty.

Druga opcja to taka, że za mniejszą kwotę możesz dostać zdj.prosto z aparatu, choć nie o to zapewne Ci chodzi.

Osoby prywatne też się rozliczają i mają swoje działalności. Nie trzeba mieć punktu i siedzieć w " sklepie" od 8-16 żeby być fotografem...

Wiem, że ceny Cię mogły zaszokować, ale zapewniam Cię, że 2tys. to jest najniższa stawka.
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.

kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:18   #3
nielegalna_
Raczkowanie
 
Avatar nielegalna_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Pomorze zachodnie
Wiadomości: 350
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

Swietne prace ma Kamil 'Musiej' Musiejczuk. Facet ma swieze pomysly i talent. Wpisz w googlach na jego blogu sa na niego namiary.
nielegalna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:26   #4
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

To zależy np ja mam profesjonalnego fotografa i za przygotowanie, mszę, weselę do 2 w nocy, sesje w plenerze i sesję narzeczeńską płace 1800zł a jeśli chodzi o wymagania kolorowa_krowa to 6h pracy za 2000-2500 to już lekka przesada. ja rozumiem że sprzęt kosztuje czas poświęcony również ale nie popadajmy w skrajności.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:28   #5
kolorowa_krowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 43
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

shirmus- właśnie o to mi chodziło. Rozumiem taką kwotę za te wszystkie rzeczy, które wymieniłaś. Trochę mnie pocieszyłaś, bo okazuje się, że 2500 zł, to jednak nie standard

nielegalna_-dziękuję za namiar, sprawdzę

kasia_kuku- nie traktuję pracowni fotograficznej jako "sklepu od 8-16", ale jako zespół profesjonalistów, których głównym źródłem utrzymania jest fotografia, a co do "rozliczania się", bardzo łatwo sprawdzić w CEIDG kto prowadzi działalność gospodarczą, a kto nie...
kolorowa_krowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:03   #6
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez kolorowa_krowa Pokaż wiadomość
kasia_kuku- nie traktuję pracowni fotograficznej jako "sklepu od 8-16", ale jako zespół profesjonalistów, których głównym źródłem utrzymania jest fotografia, a co do "rozliczania się", bardzo łatwo sprawdzić w CEIDG kto prowadzi działalność gospodarczą, a kto nie...
Dodam tylko,że ceny usług i jakość możesz sobie ocenić tu:
http://welonik.pl/fotografia-slubna/powyzej-5000
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.

kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 22:14   #7
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

Też chciałam mieć zdjęcia z małej uroczystości po ślubie cywilnym, a nawet tylko z samego ślubu (15 minut w urzędzie i pewnie z 15 przed/po). Usłyszałam 1500 zł i zrezygnowałam. I nie zgadzam się, że to normalna stawka. Za 2000 zł można mieć fotografa na całe przygotowania+ślub+wesele i nikt mi nie wmówi, że na 2-godzinnym przyjęciu jest tyle samo pracy. W ciągu tego pół godziny nikt by nie nastrzelał 600 zdjęć.

Jeżeli ktoś woli wziąć większe zlecenie, bo mu się to bardziej opłaca - ok. Ale nie ma co twierdzić, że ta stawka wynika z ilości pracy, bo to po prostu nieprawda.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-24, 01:50   #8
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=273735&page=10 może tu coś znajdziecie
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 22:21   #9
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez Blacky Pokaż wiadomość
Też chciałam mieć zdjęcia z małej uroczystości po ślubie cywilnym, a nawet tylko z samego ślubu (15 minut w urzędzie i pewnie z 15 przed/po). Usłyszałam 1500 zł i zrezygnowałam. I nie zgadzam się, że to normalna stawka. Za 2000 zł można mieć fotografa na całe przygotowania+ślub+wesele i nikt mi nie wmówi, że na 2-godzinnym przyjęciu jest tyle samo pracy. W ciągu tego pół godziny nikt by nie nastrzelał 600 zdjęć.

Jeżeli ktoś woli wziąć większe zlecenie, bo mu się to bardziej opłaca - ok. Ale nie ma co twierdzić, że ta stawka wynika z ilości pracy, bo to po prostu nieprawda.
I tak i nie ;-)

Sobota zawsze jest za pełną stawkę bez względu na to czy uroczystość trwa 2 h czy 16 h.
Co do innych dni to zależy od ceny wyjściowej fotografa.
Dla przykładu za 2 tyś zł to byłoby bardzo tanio w przypadku gdyby robił ktoś z tej dwójki fotografów:
http://www.swiatwasylewskich.pl/
Ponieważ u nich najtańszy pakiet w 2011 roku jest kilka razy droższy
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 22:18   #10
maximaa
Zadomowienie
 
Avatar maximaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 318
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

kolorowa_krowa .. co Ci powiem, to Ci powiem.. ale na zdjęciach nie warto oszczędzać, ponieważ to najlepsza pamiątka ze ślubu, często się do niej wraca w przyszłym życiu, wiem to z doświadczenia.. często wracam do własnego albumu ślubnego i wspominam sobie ten dzień
maximaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 20:26   #11
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Fotograf "zapaleniec" z okolicy Koszalina/Słupska poszukiwany!

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
To zależy np ja mam profesjonalnego fotografa i za przygotowanie, mszę, weselę do 2 w nocy, sesje w plenerze i sesję narzeczeńską płace 1800zł a jeśli chodzi o wymagania kolorowa_krowa to 6h pracy za 2000-2500 to już lekka przesada. ja rozumiem że sprzęt kosztuje czas poświęcony również ale nie popadajmy w skrajności.
Otóż to.
Ja kilka lat temu płaciłam 1600zł (teraz podejrzewam, że za całość będzie ok 2.000zł), a fotograf był cały dzień, plener w inny dzień, zaczynał ze mną od 8 rano, jak siedziałam u fryzjera i został do 1.00, po oczepinach pojechał. Do tego fotoalbum na 10 rozkładówek lub album tradycyjny na 100 fotek, płytki cd dla rodziców, dla nas. Naprawdę fajnie. I zapewniam, że nie jest to pierwszy foto-ziutek, ale osoba, która ma o tym pojęcie.

A to, co zostało wyżej napisane, to rozumiem, jak fotki robi Kalina czy Adam Trzciona- to tak, ale nie pierwszy lepszy, który kupił lustrzankę i ma studia 20 lat i za kilka h życzy sobie taką cenę

Też miałam koleżankę, która wzięła fotografa na cywilny- 30min w urzędzie, 1,5h na sali, plener w Krakowie- łączna praca fotografa max 5h, a w 3000zł sie nie zmieścili. Facet do wyższej półki nie należy, fotki średnie, ale robione dobrym sprzętem (Nikon D3), tylko szkoda, że w pełni nie oddaje to jego (aparatu) możliwości, bo fotki są średnie, jak je widziałam. Gęby blade, kolory szare, jedynie pomysły fajne, ale nie zapłaciłabym tyle, za kilka h zdjęć... Ale cóż, kwestia wyboru.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.