Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-02-22, 08:44   #2701
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 3 027
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Brdo to czerwieñ z domieszk± czarnego chyba???
Wiêc skoro czerwony i je¶li chcesz go zneutralizowaæ do "szaro¶ci" to potrzebujesz koloru zielonego, ka¿da firma ma w swoich produktach opowiednie numerki które przypisane s± dla zieleni, w niektórych jest to .11, w innych mat, nawt w tej Oyster zielona jest .1, ale uwaga, bo w innych firmach .11 i .1 to popiel, czyli niebieski. Mo¿esz zrobi¶ sobie p³ukankê z pokrzwy (jest zielona) i zobacz jak siê kolor zachowa po na³o¿eniu zieleni.
Nale¿y te¿ pamiêtaæ, ¿e naturalny odrost potraktowany zielon± farb± bêdzie mia³ zielonkawy refleks, wiêc musia³aby¶ zastosowaæ 2 mieszanki, na drost i na d³ugo¶æ inn±.
To wszystko najlepiej na ja¶ñiejszym poziomie ni¿ 6 czyli lepiej 7.
Mo¿e jeszcze + niebieski kolor(popiel) do wzmocnienia ch³odnego koloru.
Ale zobaczmy jeszcze co napisz± dziewczyny...bo ja tylko teori± "jadê"
Dziêkuje Ci za wypowiedz , zobaczê jak sie bedzie wyplukiwac ten kolor i co z niego zostanie , jak wyklucze sie po³ysk mo¿e nie bedzie tak zle , je¿eli tak to bede kombinowaæ przynajmniej teraz mam pojêcie jak robiæ ¿eby nie wykombinowac choinki na g³owie , jak kupowa³am farby widzia³am ze maja mixery do farb , dziêkuje jeszcze raz
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE

Edytowane przez Anitast
Czas edycji: 2013-02-22 o 08:45
Anitast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 09:13   #2702
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny mam utleniacz 6% w kremie, mogê z niego jako¶ zrobiæ 3%? Szkoda mi kupowaæ ca³y 3% bo tego 6% mam prawie litrow± butlê.
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 09:44   #2703
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Koralyn - super ten mixer, znalaz³am odpowied¼ na swoje pytanie, co prawda czerñ wychodzi przy neutralizacji, ale jako takie wyobra¿enie jest, szkoda, ¿e bieli nie mo¿na dodaæ, bo nie wiem, czy to ca³kowita czerñ, czy nie
Mixer super, choæ mnie ta czerñ wy³a¿±ca po dodaniu niebieskiego wkurza³a. Ale ol¶ni³o mnie, ¿e te kolory s± dodawane w równych proporcjach, wiêc po prostu trzeba dodaæ wiêcej czerwieni, pomarañczu itp. I znów widaæ kolor.
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 09:49   #2704
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 3 027
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny mam utleniacz 6% w kremie, mogê z niego jako¶ zrobiæ 3%? Szkoda mi kupowaæ ca³y 3% bo tego 6% mam prawie litrow± butlê.
Z tego co wiem jak rozrobisz pól na pól z woda z kranu to otrzymasz mniejszy oksydant , ale je¿eli sie mylê to niech mnie poprawi kto¶ bardziej profesjonalny , ja tak robi³am z 9 % ¿eby w³osy przyciemnic i wyszed³ mi tylko odrobine ciemniejszy kolor ( bo zrobi³am 4.5 % ) , który sie zmyl po paru myciach
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 13:13   #2705
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Anitast Poka¿ wiadomo¶æ
Z tego co wiem jak rozrobisz pól na pól z woda z kranu to otrzymasz mniejszy oksydant , ale je¿eli sie mylê to niech mnie poprawi kto¶ bardziej profesjonalny , ja tak robi³am z 9 % ¿eby w³osy przyciemnic i wyszed³ mi tylko odrobine ciemniejszy kolor ( bo zrobi³am 4.5 % ) , który sie zmyl po paru myciach
a czy nie powinno siê u¿ywaæ wody destylowanej?
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 13:29   #2706
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 3 027
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
a czy nie powinno siê u¿ywaæ wody destylowanej?
Z tego co ja znalaz³am jak szuka³am odpowiedzi woda z kranu i tak ja mieszalam
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 14:55   #2707
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Serie N któr± mia³a¶ k³adzion± to by³y natury, bez refleksów... .13 jest be¿owe (popiel ze z³otem) . Nie wiem co mia³a ta. 15 bo wygl±da na 1-popiel 5-czerwieñ, wiêc mo¿e z tego jaki¶ fiolet wyszed³.
Wybieraj±c teraz kolor musisz powiedzieæ czego oczekujesz i co masz teraz na g³owie, bo nie ka¿dy zimny mo¿esz bezkarnie po³o¿yæ na ka¿de w³osy. (np na z³oto nie k³adzie siê popielu , bo bêd± zielone)

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------


je¶li bêdzie niebieski to trzeba zneutralizowaæ pomarañczowym jak wyp³ucz± siê do zielonego to wtedy co¶ z czerwieni±
a jak na ten niebieski poloze pomarancz to potem bede mog³a po³o¿yc farbe w ciep³ym odcieniu?(per³owy be¿)
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 17:15   #2708
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
a jak na ten niebieski poloze pomarancz to potem bede mog³a po³o¿yc farbe w ciep³ym odcieniu?(per³owy be¿)
Je¶li siê zneutralizuje po po³o¿eniu rudego do neutralnego br±zu to mo¿esz nak³adaæ ten .13 . Tylko k³ad±c rudy istnieje du¿e prawdopodobieñstwo, ¿e Ci z³otko lub rudy refleks zostanie...i pewnie wyjd± trochê ciemniej, bo korekcja koloru automatycznie przyciemnia i dopiero wtedy trzebaby ogl±dn±æ kolor i dobraæ albo ten .13, albo inny....ten .13 chyba na jasnych poziomach jest, nie?
Nie wiem, czy lepiej nie potraktowaæ niebieskich mocnym z³otem takim .33, bo skoro .1 masz na g³owie... Ostatno czyta³am, ¿e ¿eby och³odziæ z³oto nale¿y daæ 1/3 czê¶æ popielu . 01 (tylko ¿e ten popiel s³aby, bo to popielata natura

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Mixer super, choæ mnie ta czerñ wy³a¿±ca po dodaniu niebieskiego wkurza³a. Ale ol¶ni³o mnie, ¿e te kolory s± dodawane w równych proporcjach, wiêc po prostu trzeba dodaæ wiêcej czerwieni, pomarañczu itp. I znów widaæ kolor.
Aaaaa! ju¿ wiem o co chodzi, super jest!!!, to zlicza ile czê¶ci jest kolorów podstawowych (czerwony, ¿ó³ty, niebieski) wziêtych, ¿eby utworzyæ taki kolor jak w okienku du¿ym

Goldika - Lepiej u¿yæ destylowanej bo jest zdermineralizowana, a z kranu ma chlor i inne sk³adniki i mo¿e ¼le wp³yn±æ na ostateczny kolor.
Mieszasz 1:1 czyli 1 czê¶æ 6% i 1 czê¶æ wody destylowanej, konsystencja farby bêdzie bardziej lej±ca, ale mo¿liwa do na³o¿enia

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-22 o 17:03
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 17:59   #2709
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Aaaaa! ju¿ wiem o co chodzi, super jest!!!, to zlicza ile czê¶ci jest kolorów podstawowych (czerwony, ¿ó³ty, niebieski) wziêtych, ¿eby utworzyæ taki kolor jak w okienku du¿ym
Nooo... a jakie kombinacje siê wam podobaj±?
8 - 7 - 6 jest fajne, choæ dla mnie trochê za ciemne, 8 - 6 - 5 chyba za ciep³e?
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 18:13   #2710
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li siê zneutralizuje po po³o¿eniu rudego do neutralnego br±zu to mo¿esz nak³adaæ ten .13 . Tylko k³ad±c rudy istnieje du¿e prawdopodobieñstwo, ¿e Ci z³otko lub rudy refleks zostanie...i pewnie wyjd± trochê ciemniej, bo korekcja koloru automatycznie przyciemnia i dopiero wtedy trzebaby ogl±dn±æ kolor i dobraæ albo ten .13, albo inny....ten .13 chyba na jasnych poziomach jest, nie?
Nie wiem, czy lepiej nie potraktowaæ niebieskich mocnym z³otem takim .33, bo skoro .1 masz na g³owie... Ostatno czyta³am, ¿e ¿eby och³odziæ z³oto nale¿y daæ 1/3 czê¶æ popielu . 01 (tylko ¿e ten popiel s³aby, bo to popielata natura

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------


Aaaaa! ju¿ wiem o co chodzi, super jest!!!, to zlicza ile czê¶ci jest kolorów podstawowych (czerwony, ¿ó³ty, niebieski) wziêtych, ¿eby utworzyæ taki kolor jak w okienku du¿ym

Goldika - Lepiej u¿yæ destylowanej bo jest zdermineralizowana, a z kranu ma chlor i inne sk³adniki i mo¿e ¼le wp³yn±æ na ostateczny kolor.
Mieszasz 1:1 czyli 1 czê¶æ 6% i 1 czê¶æ wody destylowanej, konsystencja farby bêdzie bardziej lej±ca, ale mo¿liwa do na³o¿enia

chodzi o to ze nie chce juz zimnych w³osow. Chodzi mi o poziom 8. 1cm od skóry mam niebieski a reszte niebiesko miedziana, ca³o¶c chcia³abym ocieplic
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 19:10   #2711
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
chodzi o to ze nie chce juz zimnych w³osow. Chodzi mi o poziom 8. 1cm od skóry mam niebieski a reszte niebiesko miedziana, ca³o¶c chcia³abym ocieplic
Chcesz poziom 8 a na jakim s± teraz Twoje w³osy? i co Ty k³±d³a¶, ¿e sa niebieskie i nie wiem jak to mo¿liwe, ale rudo/miedzienena d³ugo¶ci?, przecie¿ te 2 kolory siê neutralizuj± do szaro¶ci.
Na poziomie wy¿szym ni¿ 7 nie u¿ywa siê niebieskiego a per³ê lub srebrny.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 19:15   #2712
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Chcesz poziom 8 a na jakim s± teraz Twoje w³osy? i co Ty k³±d³a¶, ¿e sa niebieskie i nie wiem jak to mo¿liwe, ale rudo/miedzienena d³ugo¶ci?, przecie¿ te 2 kolory siê neutralizuj± do szaro¶ci.
Na poziomie wy¿szym ni¿ 7 nie u¿ywa siê niebieskiego a per³ê lub srebrny.
mia³am zdekoloryzowane wlosy na poziomie 7
rude z refleksem miedzianym, po³o¿y³am 8sb z mixem niebieskim na 3 %


obecnie poziom to 6-7
1cm od skóry jest niebieski
a reszta zimna wpadajaca w niebieski ale w sztucznym swietle wpadajaca w miedz.


wiem da³am cia³a

a k³ade teraz wszystko na poziomie 8 bo i tak wychodzi ciemniej
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 20:05   #2713
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

polozylam farbe na pasko wlosow. Poziom 5 z woda 3% (oryginalna) i farba ledwo co zlapala. Odrost mam na poziomie 7 mniej wiecej... juz od jakiegos czasu mam problem z ufarbowaniem odrostow. Nie chca lapac koloru zawsze wychodza jasniej. Na wodzie 6% tez...
macie jakas rade na to?
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 21:22   #2714
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Proszê bardzo...jak uzysaæ:
-br±z (mieszaj±c kolory komplementarne uzyskamy ró¿e odcienie br±zu)
-szary(pomarañczowy+ niebieski, wiêcej niebieskiego + bia³y)
http://painting.about.com/od/colourt...r_theory_5.htm

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
mia³am zdekoloryzowane wlosy na poziomie 7
rude z refleksem miedzianym, po³o¿y³am 8sb z mixem niebieskim na 3 %


obecnie poziom to 6-7
1cm od skóry jest niebieski
a reszta zimna wpadajaca w niebieski ale w sztucznym swietle wpadajaca w miedz.


wiem da³am cia³a

a k³ade teraz wszystko na poziomie 8 bo i tak wychodzi ciemniej
Ojej, to wina na pewno tego niebieskiego mixu (na poziom 8nie u¿ywamy niebieskiego), niejedna z nas by siê da³a pokroiæ za zimny odcieñ Ale do rzeczy... zrób sobie k±piel rozja¶niaj±c± lub myj w³osy Head&shouldersen, nizoralem, szamponem w ka¿dym razie oczyszczaj±cym, mo¿e trochê pomo¿e... Wyczyta³±m te¿ ostatnio, ¿e ¿eby rozmiêkczyæ w³osy i otworzyæ ³uski (w celu lepszego wnikniêcia we w³os) nak³adaj±c czysty oxy6% na 10 minut, mo¿e spróbuj otworzyæ, umyæ w³osy, mo¿e siê niebieski wyp³ucze i zakwasiæ, ¿eby zamkn±æ ³uski.
Marzenie o poziomie 8 odesz³o w sin± dal skoro masz poziom 7/6, dekolor by³by tu pewnie potrzebny
e¶li Ci bardzo przeszkadza mo¿esz spróbowaæ sam± natur± poziom 7 lub 8 (tylko uwaga przy 8 na odrost bo mo¿e rozja¶niæ), bo wydaje mi siê, ¿e nie ma sensu farbowaæ je rud± farb±.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
polozylam farbe na pasko wlosow. Poziom 5 z woda 3% (oryginalna) i farba ledwo co zlapala. Odrost mam na poziomie 7 mniej wiecej... juz od jakiegos czasu mam problem z ufarbowaniem odrostow. Nie chca lapac koloru zawsze wychodza jasniej. Na wodzie 6% tez...
macie jakas rade na to?
A widzisz, firma firmie nierówna... a przy odro¶cie nie by³y rozja¶ñiane do blondu mo¿e? bo jak pusty w³os, czy siwy to siê farba nie ima.
Z 6% to w³a¶nie tak jest niby rozja¶nia o 1 poziom, ale i równie¿ farbuje siê ni± na ten sam poziom.
Kiedy¶ ogl±da³am filmikw necie, jak wnika farba we w³osy, najpierw go rozja¶nia, a potem dopiero ciemnieje i chodzi o to, ¿eby uchwyciæ ten odpowiedni moment ¿eby nie by³o za jasno, ani za ciemno..i dlatego fryzjerzy "przecieraj±" w³osy i sprawdzaj± kolorpodczas farbowania i wiedz± kiedy zmywaæ

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Poka¿ wiadomo¶æ
Nooo... a jakie kombinacje siê wam podobaj±?
8 - 7 - 6 jest fajne, choæ dla mnie trochê za ciemne, 8 - 6 - 5 chyba za ciep³e?
zdecydowanie 8-7-6 ! Ale trzeba jeszcze uwzglêdniæ w³osy

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2013-02-22 o 21:29
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-22, 21:34   #2715
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê bardzo...jak uzysaæ:
-br±z (mieszaj±c kolory komplementarne uzyskamy ró¿e odcienie br±zu)
-szary(pomarañczowy+ niebieski, wiêcej niebieskiego + bia³y)
http://painting.about.com/od/colourt...r_theory_5.htm


Ojej, to wina na pewno tego niebieskiego mixu (na poziom 8nie u¿ywamy niebieskiego), niejedna z nas by siê da³a pokroiæ za zimny odcieñ Ale do rzeczy... zrób sobie k±piel rozja¶niaj±c± lub myj w³osy Head&shouldersen, nizoralem, szamponem w ka¿dym razie oczyszczaj±cym, mo¿e trochê pomo¿e... Wyczyta³±m te¿ ostatnio, ¿e ¿eby rozmiêkczyæ w³osy i otworzyæ ³uski (w celu lepszego wnikniêcia we w³os) nak³adaj±c czysty oxy6% na 10 minut, mo¿e spróbuj otworzyæ, umyæ w³osy, mo¿e siê niebieski wyp³ucze i zakwasiæ, ¿eby zamkn±æ ³uski.
Marzenie o poziomie 8 odesz³o w sin± dal skoro masz poziom 7/6, dekolor by³by tu pewnie potrzebny
e¶li Ci bardzo przeszkadza mo¿esz spróbowaæ sam± natur± poziom 7 lub 8 (tylko uwaga przy 8 na odrost bo mo¿e rozja¶niæ), bo wydaje mi siê, ¿e nie ma sensu farbowaæ je rud± farb±.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------


A widzisz, firma firmie nierówna... a przy odro¶cie nie by³y rozja¶ñiane do blondu mo¿e? bo jak pusty w³os, czy siwy to siê farba nie ima.
Z 6% to w³a¶nie tak jest niby rozja¶nia o 1 poziom, ale i równie¿ farbuje siê ni± na ten sam poziom.
Kiedy¶ ogl±da³am filmikw necie, jak wnika farba we w³osy, najpierw go rozja¶nia, a potem dopiero ciemnieje i chodzi o to, ¿eby uchwyciæ ten odpowiedni moment ¿eby nie by³o za jasno, ani za ciemno..i dlatego fryzjerzy "przecieraj±" w³osy i sprawdzaj± kolorpodczas farbowania i wiedz± kiedy zmywaæ

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------


zdecydowanie 8-7-6 ! Ale trzeba jeszcze uwzglêdniæ w³osy
dziekuje za wyczerpujaca odp.


Zle sie wyrazi³am nie chce miec wlosow na poziomie 8 tylko takim farbuje bo i tak wychodzi ciemniej.

Wiesz myje dzien w dzien wlosy szaponem oczyszczajacym (dodaje do niego cytryny) i spiera sie kolor, niebieski blaknie.

Jak juz ca³kiem wymyje te moje kolorki to moge po³o¿yc resztke 8 sb która mi zosta³a?


dekoloryzacje w tym miesiacu mialam juz 4 (chcialam byc blondynka) ale juz mi przeszlo.

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2013-02-22 o 21:36
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-23, 12:34   #2716
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Poka¿ wiadomo¶æ
dziekuje za wyczerpujaca odp.


Zle sie wyrazi³am nie chce miec wlosow na poziomie 8 tylko takim farbuje bo i tak wychodzi ciemniej.

Wiesz myje dzien w dzien wlosy szaponem oczyszczajacym (dodaje do niego cytryny) i spiera sie kolor, niebieski blaknie.

Jak juz ca³kiem wymyje te moje kolorki to moge po³o¿yc resztke 8 sb która mi zosta³a?


dekoloryzacje w tym miesiacu mialam juz 4 (chcialam byc blondynka) ale juz mi przeszlo.
No i wszystko jasne dlaczego masz niebieski odrost. W³os mocno odbarwiony + du¿o niebieskiego pigmentu. Swoj± drog± 4 deokoloryzacje w miesi±c? prawdziwym dekoloryzatorem czy proszkiem rozja¶niaj±cym?

Imo teoretycznie tak. A w praktyce to i tak mo¿esz siê zdziwiæ efektem (patrz mój przyk³ad poni¿ej).

Mam wra¿enie, ¿e te teoretyczne rozwa¿ania o kolorach s± mocno teoretyczne. A to dlatego ¿e nie sposób okre¶liæ dok³adnie naturalnych barwników w³osa - do jakiego odcienia siê utleni konkretne pasmo (?)(poza ogólnym: czerwieñ-pomarañcz-¿ó³æ w zale¿no¶ci od poziomu).

Patrz±c po swoich w³asnych kud³ach dochodzê do wniosku, ¿e jest kolor i jest refleks. O ile kolor daje siê ³atwiej neutralizowaæ, to z refleksem nie jest tak prosto. ¯eby go zneutralizowaæ to okazuje siê, ¿e kolor musia³by byæ "przejaskrawiony" - aby wybiæ rudo¶æ z refleksu trzeba by zrobiæ po farbowaniu lekko niebieskawe w³osy. Lekko. Po kilku myciach niebieski siê wypierze i zostanie natura.
Te czerwienie-rudo¶ci-¿ó³cie nie wypieraj± siê tak ³atwo, gdy¿ s± jakby "podstaw±" w³osa, a nie dodatkowym barwnikiem. Jednak je¶li u¿yjemy farby z takimi barwnikami to nie do¶æ, ¿e musimy neutralizowaæ naturalne pigmenty to jeszcze te chemiczne z farby. Dlatego wiem, ¿e niezale¿nie od efektu jaki mi siê trafi - czyt. niebiesko-zielone w³osy nigdy nie zdecydujê siê na po³o¿enie "neutralizuj±cej rudo¶ci". Ona musi siê wypraæ! Choæby za cenê jamnika

Co do niebieskiego mixa przy wy¿szych poziomach.
Ja regularnie dorzucam niebieskiego mixa i nic z³ego siê nie dzieje - jeszcze (farby 8-9, woda 3-4%, naturalne 6, efekt ~7 - 7,5).
Nawet ostatnio przed zmyciem farby mia³am wra¿enie ¿e mi odrost w rudo¶ci wpada (tak, tak, choæ nie wiem sk±d to rude mia³oby siê wzi±æ, ale taki widzia³am kolor). Po zmyciu wprawdzie bez rudo¶ci, ale, uwaga: piêkne ciep³o br±zowe tony (takie kasztanowe) przy skroniach i ty³u.
I to efekt Allwaves natura+niebieski mix +4% 1:1.

Czy kto¶ mo¿e to sensownie wyt³umaczyæ?
Bo moja logika przy tym wysiada. No dobra, mo¿e na d³ugo¶ci by³y wcze¶niej jakie¶ rudawe refleksy i siê stêpi³y do br±zu, ale odrost???
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2013-02-23 o 12:38
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-23, 13:35   #2717
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomo¶ci: 6 244
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez L_ka Poka¿ wiadomo¶æ
No i wszystko jasne dlaczego masz niebieski odrost. W³os mocno odbarwiony + du¿o niebieskiego pigmentu. Swoj± drog± 4 deokoloryzacje w miesi±c? prawdziwym dekoloryzatorem czy proszkiem rozja¶niaj±cym?

Imo teoretycznie tak. A w praktyce to i tak mo¿esz siê zdziwiæ efektem (patrz mój przyk³ad poni¿ej).

Mam wra¿enie, ¿e te teoretyczne rozwa¿ania o kolorach s± mocno teoretyczne. A to dlatego ¿e nie sposób okre¶liæ dok³adnie naturalnych barwników w³osa - do jakiego odcienia siê utleni konkretne pasmo (?)(poza ogólnym: czerwieñ-pomarañcz-¿ó³æ w zale¿no¶ci od poziomu).

Patrz±c po swoich w³asnych kud³ach dochodzê do wniosku, ¿e jest kolor i jest refleks. O ile kolor daje siê ³atwiej neutralizowaæ, to z refleksem nie jest tak prosto. ¯eby go zneutralizowaæ to okazuje siê, ¿e kolor musia³by byæ "przejaskrawiony" - aby wybiæ rudo¶æ z refleksu trzeba by zrobiæ po farbowaniu lekko niebieskawe w³osy. Lekko. Po kilku myciach niebieski siê wypierze i zostanie natura.
Te czerwienie-rudo¶ci-¿ó³cie nie wypieraj± siê tak ³atwo, gdy¿ s± jakby "podstaw±" w³osa, a nie dodatkowym barwnikiem. Jednak je¶li u¿yjemy farby z takimi barwnikami to nie do¶æ, ¿e musimy neutralizowaæ naturalne pigmenty to jeszcze te chemiczne z farby. Dlatego wiem, ¿e niezale¿nie od efektu jaki mi siê trafi - czyt. niebiesko-zielone w³osy nigdy nie zdecydujê siê na po³o¿enie "neutralizuj±cej rudo¶ci". Ona musi siê wypraæ! Choæby za cenê jamnika

Co do niebieskiego mixa przy wy¿szych poziomach.
Ja regularnie dorzucam niebieskiego mixa i nic z³ego siê nie dzieje - jeszcze (farby 8-9, woda 3-4%, naturalne 6, efekt ~7 - 7,5).
Nawet ostatnio przed zmyciem farby mia³am wra¿enie ¿e mi odrost w rudo¶ci wpada (tak, tak, choæ nie wiem sk±d to rude mia³oby siê wzi±æ, ale taki widzia³am kolor). Po zmyciu wprawdzie bez rudo¶ci, ale, uwaga: piêkne ciep³o br±zowe tony (takie kasztanowe) przy skroniach i ty³u.
I to efekt Allwaves natura+niebieski mix +4% 1:1.

Czy kto¶ mo¿e to sensownie wyt³umaczyæ?
Bo moja logika przy tym wysiada. No dobra, mo¿e na d³ugo¶ci by³y wcze¶niej jakie¶ rudawe refleksy i siê stêpi³y do br±zu, ale odrost???
spokojnie prawdziwym dekoloryzatorem, z wlosami nic sie nie stalo.

teraz tylko pozbede sie tych blekitow, wyrównam wszystko i juz nie bede farbowac tylko zapuszczac swoje.

Dzis zrobi³am p³ukanke z kawy bardzo fajnie przyciemni³a mi w³osy
anusia1990 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-23, 18:20   #2718
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No i siedzé z Igorá 8-11 na glowie, jeszcze 5 min, splucze, wysusze i zdam relacje


No i w pogoni za chlodem porazka na calej linii Przed farbowaniem wlosy mialam na poziomie 7, cieple, ale nie za bardzo, odrost 5-6, neutralny.

Teraz jest ciut chlodniej na dlugosci, ciut cieplej na dlugosci. Poziom bez zmian. Mieszalam z oryginalna woda 6%.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0665.jpg (73,3 KB, 34 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0666.jpg (107,5 KB, 32 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0670.jpg (118,0 KB, 27 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0664.jpg (67,5 KB, 42 za³adowañ)

Edytowane przez Zadie
Czas edycji: 2013-02-23 o 18:50
Zadie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-23, 19:13   #2719
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zadie Poka¿ wiadomo¶æ
No i siedzé z Igorá 8-11 na glowie, jeszcze 5 min, splucze, wysusze i zdam relacje


No i w pogoni za chlodem porazka na calej linii Przed farbowaniem wlosy mialam na poziomie 7, cieple, ale nie za bardzo, odrost 5-6, neutralny.

Teraz jest ciut chlodniej na dlugosci, ciut cieplej na dlugosci. Poziom bez zmian. Mieszalam z oryginalna woda 6%.
znaczy ch³odniej na d³ugo¶ci a cieplej na odro¶cie?

Fakt, ch³odu brak, jak nic trzeba dodawaæ mixa. Tak tylko dumam czy komu¶ wysz³y ch³odne kolory bez mixa?
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-23, 19:25   #2720
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez L_ka Poka¿ wiadomo¶æ
znaczy ch³odniej na d³ugo¶ci a cieplej na odro¶cie?

Fakt, ch³odu brak, jak nic trzeba dodawaæ mixa. Tak tylko dumam czy komu¶ wysz³y ch³odne kolory bez mixa?
Tak, o to mi chodzilo)))

Ja chyba pasuje i biore sie za farby na poziomie 6 z oksy 3%.
Zadie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-23, 21:15   #2721
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zadie Poka¿ wiadomo¶æ
No i siedzé z Igorá 8-11 na glowie, jeszcze 5 min, splucze, wysusze i zdam relacje


No i w pogoni za chlodem porazka na calej linii Przed farbowaniem wlosy mialam na poziomie 7, cieple, ale nie za bardzo, odrost 5-6, neutralny.

Teraz jest ciut chlodniej na dlugosci, ciut cieplej na dlugosci. Poziom bez zmian. Mieszalam z oryginalna woda 6%.
.11 nigdy nie wychodzi popielato tylko dok³adnie tak jak u Ciebie- z³oto... Niestety, ale chyba trzeba mieszac kolorki Pytanie tylko, ktore i jak
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 00:58   #2722
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez L_ka Poka¿ wiadomo¶æ
znaczy ch³odniej na d³ugo¶ci a cieplej na odro¶cie?

Fakt, ch³odu brak, jak nic trzeba dodawaæ mixa. Tak tylko dumam czy komu¶ wysz³y ch³odne kolory bez mixa?
tak, ja nigdy nie bawi³am siê mixtonami
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 07:24   #2723
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Poka¿ wiadomo¶æ
.11 nigdy nie wychodzi popielato tylko dok³adnie tak jak u Ciebie- z³oto... Niestety, ale chyba trzeba mieszac kolorki Pytanie tylko, ktore i jak
Kupie tego Oystera nastepnym razem z zielonym i niebieskim mixtonem ?ALBO przyciemnie ALBO Wella Illumina 7/81


A tak moje wlosy zabijaja chlodem w swietle dziennym
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0674.jpg (83,4 KB, 52 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0680.jpg (85,4 KB, 53 za³adowañ)
Zadie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 07:37   #2724
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 948
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ech... pora¿ki niestety musz± byæ. Ale¿ to jest frustruj±ce!!
Ja tym razem spróbujê z t± Oyster, pewnie 8.11 plus niebieski mixton. Zastanawiam siê jeszcze nad mixtonem popielatym (jako trzecim sk³adnikiem), ale nie wiem, jakie tam s± kolory
chickencrazy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 08:36   #2725
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wiecie co "rêce mi opadaj±" i p³akaæ siê chce jak patrzê na Wasze starania id± na marne... ja wysiadam ;(
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 13:52   #2726
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomo¶ci: 1 480
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Wiecie co "rêce mi opadaj±" i p³akaæ siê chce jak patrzê na Wasze starania id± na marne... ja wysiadam ;(
No... Ale ja i tak odnoszê wra¿enie, ¿e do czego¶ dochodzimy (i nie mam na my¶li bia³ej gor±czki ) Jako¶ tak idziemy w coraz powa¿niejsze klimaty, kombinujemy z mieszaniem kolorów itd. Mo¿e jeste¶my ju¿ ca³kiem blisko?? Kto wie... Ja siê jeszcze nie poddajê My¶lê, ¿e trzeba strzeliæ w Oyster, skoro Igora nie wypali³a i zobaczymy. Je¶li nie pomo¿e to... te¿ idê w z³oto
Shade_23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 15:34   #2727
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ano jeszcze nadzieja w "znajomej " córce, mo¿e jakie¶ info wyci±gnê....ale kiedy...?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 18:41   #2728
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomo¶ci: 322
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wydaje mi siê, ¿e trzeba znalezc tak± kombinacjê kolorów, która po zmieszaniu z tym co mamy na g³owie (¿ó³ty lub czerwony) stworzy popiel... a nie tak±, która z za³o¿enia ma byc popielem, tylko w³a¶nie po dodaniu odcienia w³osów. eh....
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudniêcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 19:01   #2729
Zadie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Ech, a dzi¶ zebra³am tyle pochwa³ za w³osy co nigdy Choæ ko³o popielu nie sta³y nawet
ALE próbowaæ bêdê dalej i czytaæ Was, Dziewczyny.
Zadie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-24, 20:06   #2730
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Koralyn Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e trzeba znalezc tak± kombinacjê kolorów, która po zmieszaniu z tym co mamy na g³owie (¿ó³ty lub czerwony) stworzy popiel... a nie tak±, która z za³o¿enia ma byc popielem, tylko w³a¶nie po dodaniu odcienia w³osów. eh....
hehe! no siê rozumie

Zadie - no to super, pewnie w rzeczywisto¶ci nie jest tak "¼le" jak na fotkach, bo fotki zawsze przek³amuj±
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.