jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-10, 08:25   #1
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709

jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala


witjcie dziewczyny, siostra mojego meza urodzila synka, w przyszlym tygodniu wroca do domu i razem z siostra jej meza chcilybysmy przybrac w srodku dom, mianowicie jakies balony, serpentyny, macie jakies pomysly ??
bede wdzieczna
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 08:33   #2
BlueRoses
Rozeznanie
 
Avatar BlueRoses
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Różany ogród
Wiadomości: 978
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

hmm moze zrobcie duze foty jak mama byla w ciazy z synusiem i zawiescie gdzie niegdzie pare zdjec (chodzi o to ze nie dawno byl w brzuszku a juz jest na swiecie ) nawet takie napisy na tych fotach mozna dac
moze tez jakis wielki napis w stylu "witamy mamusie i synusia" cos takiego i duzo niebieskich akcentow ( w koncu to chlopaczycho )
__________________
"Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie.
Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia.
Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne,
ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. ”
- Marilyn Monroe 
BlueRoses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 08:42   #3
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Bardzo fajny pomysł z tymi fotkami, serpentyny zostaw na sylwestra :p Może jeszcze powiesić wszędzie takie malutkie misie-maskotki? Ale sądzę, że najlepsze będą powiększone zdjęcia - na pamiątke później zostaną
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 08:57   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Ja bardzie od ozdabiania oczekiwalabym posprzatania -generalnego od podłóg do okień,zapełnienia lodówki zapasami jedzenia ,dobrego obiadu,świeżych kwiatów na stole ,możliwości poleżenia w wannie i wyspania się
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:05   #5
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bardzie od ozdabiania oczekiwalabym posprzatania -generalnego od podłóg do okień,zapełnienia lodówki zapasami jedzenia ,dobrego obiadu,świeżych kwiatów na stole ,możliwości poleżenia w wannie i wyspania się
Nie chciałabym, żeby ktoś ozdabiał mi jakoś specjalnie dom, bo potem trzeba to posprzątać Sama jak wróciłam ze szpitala potrzebowałam ciszy, spokoju i możliwości wyspania się
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:09   #6
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bardzie od ozdabiania oczekiwalabym posprzatania -generalnego od podłóg do okień,zapełnienia lodówki zapasami jedzenia ,dobrego obiadu,świeżych kwiatów na stole ,możliwości poleżenia w wannie i wyspania się
No dokładnie.
Serpentyny i balony....a co to Sylwester ? Urodziła to wraca do domu, o co takie halo ? Ja rozumiem - kwiaty od męża czy coś w tym stylu...Czego to ludziska nie wymyślą...Normalnie przedszkole.
A kobiecie trzeba po prostu pomóc, odciążyć ją. Zapewnić spokój i wszelkie udogodnienia tak, żeby nie musiała się matrwić o pierdoły typu zakupy czy sprzątanie kiedy sama ledwo chodzi, a dzieciak absorbuje 110% jej czasu i uwagi.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:21   #7
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No dokładnie.
Serpentyny i balony....a co to Sylwester ? Urodziła to wraca do domu, o co takie halo ? Ja rozumiem - kwiaty od męża czy coś w tym stylu...Czego to ludziska nie wymyślą...Normalnie przedszkole.
A kobiecie trzeba po prostu pomóc, odciążyć ją. Zapewnić spokój i wszelkie udogodnienia tak, żeby nie musiała się matrwić o pierdoły typu zakupy czy sprzątanie kiedy sama ledwo chodzi, a dzieciak absorbuje 110% jej czasu i uwagi.
no wiesz, dom ma caly wysprzatany , a ze szwagierka chcemy jej ozdobic dom a pozniej go posprzatac, takze wiesz
to ze ludzie chca sobie jakos urozmaicac zycie, to nie oznacza, ze to przedszkole
poza tym, bez przesady....
ludzie troche entuzjazmu


dziekuje wszystkim za pomysly
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 09:31   #8
Hyysteria
Raczkowanie
 
Avatar Hyysteria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 347
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

To może ugotujcie jej coś takiego niecodziennego?
__________________
Sooooo...Let's build a snowman...!
Hyysteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:42   #9
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

karmi, nie moze zbytnio takich roznych rzeczy jesc
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 09:50   #10
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Nie chciałabym, żeby ktoś ozdabiał mi jakoś specjalnie dom, bo potem trzeba to posprzątać Sama jak wróciłam ze szpitala potrzebowałam ciszy, spokoju i możliwości wyspania się
w sumie pomyślałam to samo

mąż mojej siostry pojechał po nią do szpitala z bukietem kwiatów , zabrali maluszka i po drodze przyjechali po mnie, żebym im pomagała, bo siostra była padnięta i do tego obolała po cesarce

więc nie przeginajcie tam
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:20   #11
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja bardzie od ozdabiania oczekiwalabym posprzatania -generalnego od podłóg do okień,zapełnienia lodówki zapasami jedzenia ,dobrego obiadu,świeżych kwiatów na stole ,możliwości poleżenia w wannie i wyspania się
zgadzam się

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Nie chciałabym, żeby ktoś ozdabiał mi jakoś specjalnie dom, bo potem trzeba to posprzątać Sama jak wróciłam ze szpitala potrzebowałam ciszy, spokoju i możliwości wyspania się
w pierwszym momencie pewnie by mnie te balony ucieszyły ale druga myśl byłaby zaraz kto to posprząta
ja bym nawet z gości pierwszego dnia się nie ucieszyła

niech mąż upiecze samodzielnie ciasto to się żona zdziwi

zrobicie oczywiście jak chcecie
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 10:24   #12
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
ja bym nawet z gości pierwszego dnia się nie ucieszyła
Zastrzegłam, że w pierwszym tygodniu nie zapraszam nikogo, poza mamą. To jest czas, kiedy kobieta się goi, czuje się niekomfortowo, jest zmęczona, a poza tym dla dziecka to też komfortowe nie jest, jak goście przychodzą.

Ja bym zapytała najpierw młodej mamy, czy życzy sobie gości i przywitania. Wiem, wiem, chcecie zrobić niespodziankę- tylko, że niespodzianki nie są wskazane w takich sytuacjach, bo może się okazać, że młoda mama nie będzie Wam chciała zrobić przykrości i nic nie powie, a w duchu będzie jej źle z tym szumem wokół jej powrotu do domu.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:59   #13
Australia
Rozeznanie
 
Avatar Australia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 603
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Może z oficjalną imprezką powitalną poczekajcie jakis czas. Gdy mama dojdzie do siebie, wtedy bedzie lepszy czas, napewno dla niej i dziecka. Teraz wystarczy ładny bukiet kwiatów i spokój
__________________

Nauki korzenie są gorzkie, ale owoce smaczne
Australia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:17   #14
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
witjcie dziewczyny, siostra mojego meza urodzila synka, w przyszlym tygodniu wroca do domu i razem z siostra jej meza chcilybysmy przybrac w srodku dom, mianowicie jakies balony, serpentyny, macie jakies pomysly ??
bede wdzieczna
Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
no wiesz, dom ma caly wysprzatany , a ze szwagierka chcemy jej ozdobic dom a pozniej go posprzatac, takze wiesz
to ze ludzie chca sobie jakos urozmaicac zycie, to nie oznacza, ze to przedszkole
poza tym, bez przesady....
ludzie troche entuzjazmu


dziekuje wszystkim za pomysly
Nie, no chwila.
Gdzie tu mowa o jakims przyjeciu, gosciach itd.
Dwie ciocie chcą ozdobić jakos dom a potem to posprzatać, wszytsko inne, łacznie ze sprzątaniem całej chałupy, już załatwione... Gdzie tu widzicie problem?
Bo moim zdaniem wydziwiacie nad całkiem sympatyczną sytuacją.

W mojej wsi jest taki zwyczaj (od lat on tu jest i moze i przedszkolny, ale wole przedszkole niż kwaśną dorosłość) że szczęsliwy tatuś (przy pomocy, oczywiście cioć, babc i innych osób płci obojga) ozdabia nie dom, ale okolicę przed domem. Wieszaja śpioszki, transprenty z napisami "urodził sie (powiedzmy) Emil i jest super chłopakiem" Nawet koło jedngo domu widziałam kiedys bociana z wiekim napisem "Dziekujemy"
Miłe to i symatyczne, chociaż może i wsiórskie. Wole wsiórskość i radośc niż to, że sasiedzi się nie znają i mają w nosie czy też się ten Emilek urodził czy nie. Albo zauważają Emilka w chwili kiedy zaczyna jeździć na rowerku i wtedy tez tylko drą na Emilka paszcze bo rowerek za głośno jeździ.

Trochę radochy ludzie, nie zaszkodzi. Dwie ciocie (i to jeszcze sprzatające po sobie) jakoś nie wydają mi się zagrożeniem dla dziecka, mamy, ich spokoju i komfortu życia.
Nie szukajcie dziury tam, gdzie jej nie ma.

Wieś śpiewa i tańczy. I wiecie co. Chyba jest dzięki temu, po prostu, szczęsliwsza.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-09-10 o 11:19
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:31   #15
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie, no chwila.
Gdzie tu mowa o jakims przyjeciu, gosciach itd.
Dwie ciocie chcą ozdobić jakos dom a potem to posprzatać, wszytsko inne, łacznie ze sprzątaniem całej chałupy, już załatwione... Gdzie tu widzicie problem?
Bo moim zdaniem wydziwiacie nad całkiem sympatyczną sytuacją.

W mojej wsi jest taki zwyczaj (od lat on tu jest i moze i przedszkolny, ale wole przedszkole niż kwaśną dorosłość) że szczęsliwy tatuś (przy pomocy, oczywiście cioć, babc i innych osób płci obojga) ozdabia nie dom, ale okolicę przed domem. Wieszaja śpioszki, transprenty z napisami "urodził sie (powiedzmy) Emil i jest super chłopakiem" Nawet koło jedngo domu widziałam kiedys bociana z wiekim napisem "Dziekujemy"
Miłe to i symatyczne, chociaż może i wsiórskie. Wole wsiórskość i radośc niż to, że sasiedzi się nie znają i mają w nosie czy też się ten Emilek urodził czy nie. Albo zauważają Emilka w chwili kiedy zaczyna jeździć na rowerku i wtedy tez tylko drą na Emilka paszcze bo rowerek za głośno jeździ.

Trochę radochy ludzie, nie zaszkodzi. Dwie ciocie (i to jeszcze sprzatające po sobie) jakoś nie wydają mi się zagrożeniem dla dziecka, mamy, ich spokoju i komfortu życia.
Nie szukajcie dziury tam, gdzie jej nie ma.

Wieś śpiewa i tańczy. I wiecie co. Chyba jest dzięki temu, po prostu, szczęsliwsza.
wielki buziak dla ciebie
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:34   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Miłe to i symatyczne, chociaż może i wsiórskie. Wole wsiórskość i radośc niż to, że sasiedzi się nie znają i mają w nosie czy też się ten Emilek urodził czy nie. .
dlaczego zakładasz ,że miedzy "wiejskim" obyczajem i nieznaniem sąsiadów jest czarna dziura ?

p.s dawno cie nie widziałam


tęskniłam :P
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:43   #17
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dlaczego zakładasz ,że miedzy "wiejskim" obyczajem i nieznaniem sąsiadów jest czarna dziura ?

p.s dawno cie nie widziałam


tęskniłam :P
Się wzruszyłam Ja też tęskniłam ale co zrobić, wizaż już tak nie wciąga

Przepraszam autorkę za małe odejście od tematu.
Pozdrawiam wszystkich!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 11:50   #18
Sławka2
Wtajemniczenie
 
Avatar Sławka2
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 166
GG do Sławka2
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Uważam, że to bardzo miły pomysł
Powieszenie kilku zdjęć, kwiaty i misie na pewno nie narobią bałaganu - bez przesady A młodym rodzicom na pewno będzie bardzo miło...
Jak urodziłam synka akurat w Boże Narodzenie to wróciłam do domu w ktorym był bałagan, niepozmywane talerze i sterta prania bo już byłam tak wielka, że ciężko było mi coś robić przed świętami, nikt mnie nie przywitał i nikt mi nie pomagał - pewno, że dałam sobie radę ale było by miło gdyby ktoś pomyślał o jakimś przywitaniu

Także pomysł jest super - cos delikatnego, drobnego a na pewno ucieszy
__________________
Łukaszek Adaś urodził się 26.12.2007
Ma 6 lat i 5 miesięcy i 18 dni

Jagódka Zosia urodziła się 23.09.2010
Ma 3 latka i 8 miesięcy i 21 dni
Sławka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:01   #19
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie szukajcie dziury tam, gdzie jej nie ma.
Ja nie szukam dziury. Po prostu taki pomysł wydał mi się dziwny, dziecinny i w gruncie rzeczy śmieszny. To wyraziłam swoje zdanie, a co !
Swoją drogą jest wiele wsiórskich zwyczajów, które mi się nie podobają. I już.

No i właśnie - miło Cię widzieć Lubo
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-10, 12:14   #20
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Kwestia gustu
Sama mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł udekorowania mi domu po moim powrocie. No, ale nie powiem- wysprzątane mieszkanie, kwiaty i ciasto niewątpliwie mnie ucieszą. Dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, może dyskretnie podpytać ?

Luba- tradycja to jest coś innego, bo wiesz, że coś na Ciebie czeka, a ewentualnie jedynie niespodzianką może być to, co to jest. Inaczej, jeśli ktoś Cię tak całkiem zaskakuje- wiadomo jak to po porodzie jest, kobiety często reagują inaczej, niż by zareagowały normalnie. Do tego dochodzi zmęczenie itd. Poza tym każdego cieszy co innego.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:23   #21
maagda1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 13
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

U mnie to wyglądało tak że mąż przyjechał po mnie i synka do szpitala z kwiatami a w domu wisiał transparent na którym było napisane ,, Witajcie w domu, kocham Was,, . Może to skromne ale mi się zrobiło bardzo miło
__________________
Chciałabym iść do nieba, ale w piekle będzie tylu znajomych...
maagda1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:37   #22
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Widzę ogromną różnicę pomiędzy dwiema sytuacjami:

goście przychodzą, wieszają baloniki, oczekują wdzięczności i zaserwowanego ciasta, po cieście wychodzą zostawiając właściecieli mieszkania z bałaganem

oraz druga wersja, goście przychodzą, wieszają baloniki, sprzatają po sobie, podkładają poduchy matce dziecka, gotują obiad, służą jej pomocą.

Ja napisała autorka, raczej ta druga wersja będzie miała miejsce - więc ja nie widzę żadnego problemu.

Gość, który bezinteresownie pomoga, każe się nie przejmować swoja obecnością - jest pomocą nie ciężarem. Bo gość tego typu może się udać bezpośrednio do kuchni robić obiad, może pomóc zebrać zużyte pieluchy, może przynieść wody matce dziecka...

no i nie powinien zadawać pytań a jak tam się goi... i siedzieć przy matce śledząc każdy jej ruch w domu
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:41   #23
Fuksja
Raczkowanie
 
Avatar Fuksja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: home, sweet home
Wiadomości: 73
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie, no chwila.
Gdzie tu mowa o jakims przyjeciu, gosciach itd.
Dwie ciocie chcą ozdobić jakos dom a potem to posprzatać, wszytsko inne, łacznie ze sprzątaniem całej chałupy, już załatwione... Gdzie tu widzicie problem?
Bo moim zdaniem wydziwiacie nad całkiem sympatyczną sytuacją.

W mojej wsi jest taki zwyczaj (od lat on tu jest i moze i przedszkolny, ale wole przedszkole niż kwaśną dorosłość) że szczęsliwy tatuś (przy pomocy, oczywiście cioć, babc i innych osób płci obojga) ozdabia nie dom, ale okolicę przed domem. Wieszaja śpioszki, transprenty z napisami "urodził sie (powiedzmy) Emil i jest super chłopakiem" Nawet koło jedngo domu widziałam kiedys bociana z wiekim napisem "Dziekujemy"
Miłe to i symatyczne, chociaż może i wsiórskie. Wole wsiórskość i radośc niż to, że sasiedzi się nie znają i mają w nosie czy też się ten Emilek urodził czy nie. Albo zauważają Emilka w chwili kiedy zaczyna jeździć na rowerku i wtedy tez tylko drą na Emilka paszcze bo rowerek za głośno jeździ.

Trochę radochy ludzie, nie zaszkodzi. Dwie ciocie (i to jeszcze sprzatające po sobie) jakoś nie wydają mi się zagrożeniem dla dziecka, mamy, ich spokoju i komfortu życia.
Nie szukajcie dziury tam, gdzie jej nie ma.

Wieś śpiewa i tańczy. I wiecie co. Chyba jest dzięki temu, po prostu, szczęsliwsza.
Bardzo mi się to podoba, chociaż sama jestem z miasta
Ale masz rację we wszystkim, co tu napisałaś
Fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:58   #24
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Widzę ogromną różnicę pomiędzy dwiema sytuacjami:

goście przychodzą, wieszają baloniki, oczekują wdzięczności i zaserwowanego ciasta, po cieście wychodzą zostawiając właściecieli mieszkania z bałaganem

oraz druga wersja, goście przychodzą, wieszają baloniki, sprzatają po sobie, podkładają poduchy matce dziecka, gotują obiad, służą jej pomocą.

Ja napisała autorka, raczej ta druga wersja będzie miała miejsce - więc ja nie widzę żadnego problemu.

Gość, który bezinteresownie pomoga, każe się nie przejmować swoja obecnością - jest pomocą nie ciężarem. Bo gość tego typu może się udać bezpośrednio do kuchni robić obiad, może pomóc zebrać zużyte pieluchy, może przynieść wody matce dziecka...

no i nie powinien zadawać pytań a jak tam się goi... i siedzieć przy matce śledząc każdy jej ruch w domu
Może i tak ale nawet, jak mówisz "bezinteresowny" gość, jest jednak zawsze gościem, z którym trzeba pogadać, poświęcić mu czas. A może świeżo upieczona mama nie będzie miała na to ochoty? Chce mieć święty spokój a przy sobie tylko najbliższe osoby typu mąż czy matka.
Wyobraziłam sobie jak wchodzę prosto ze szpitala do domu z dzieciakiem na ręku, marzę o tym żeby zalegnąć na łóżku i odrobinę odsapnąć - wchodzę do domu, a tu: baloniki, serpentyny i dwie kobiety, które zachywcone swoim pomysłem i ode mnie oczekują entuzjamu...a tu ni chu chu..szwy mnie rwą, cycki bolą, jestem nieumyta, niewyspana, twarz mam całą czerwoną od popękanych naczynek, włos skołtuniony...No nic tylko festyn urządzać.
Ale zgadzam się - co kto lubi.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-09-10 o 13:04
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:48   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Może warto byloby tez zwrócić uwage na mamę i pomyslec czego ona oczekuje i osobiscie uwazam ze po porodzie nalezy zwyczajnie dac mlodym rodzicom spokoj ,ew.podrzucic obiad.
Oni musza to sami ogarnąc i zorganizowaći pewnie chcieliby nacieszyc sie soba i nowym czlowieczkiem a poza tym starodawnym zwyczajem duzo ludzi to mnosttwo bakterii dla bobasa .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:55   #26
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Może i tak ale nawet, jak mówisz "bezinteresowny" gość, jest jednak zawsze gościem, z którym trzeba pogadać, poświęcić mu czas. A może świeżo upieczona mama nie będzie miała na to ochoty? Chce mieć święty spokój a przy sobie tylko najbliższe osoby typu mąż czy matka.
Wyobraziłam sobie jak wchodzę prosto ze szpitala do domu z dzieciakiem na ręku, marzę o tym żeby zalegnąć na łóżku i odrobinę odsapnąć - wchodzę do domu, a tu: baloniki, serpentyny i dwie kobiety, które zachywcone swoim pomysłem i ode mnie oczekują entuzjamu...a tu ni chu chu..szwy mnie rwą, cycki bolą, jestem nieumyta, niewyspana, twarz mam całą czerwoną od popękanych naczynek, włos skołtuniony...No nic tylko festyn urządzać.
Ale zgadzam się - co kto lubi.
Zawsze można ostentacyjnie nie odzywać się do matki dziecka tylko w zacięciu trzeć marchew na obiad

Wizyta może być też 10 minutowa, zanim matka usadowi swoja pupę na łóżku - gości już nie będzie (3 minuty na balony, 3 minuty na sprzatanie, 3 minuty na wyjście). Nawet 9 minut wyszło Czyli szybkie hip hip huura i do domu

Można też olać znudzoną gośćmi Matkę-Polkę i sprawić jej tym najlepszy na świecie prezent...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:59   #27
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

bardzo dziekuje za rady i pomysly, niektore przydadza sie bardzo
ale z niektorych dziewczyn smiac mi sie chce, jak mozna byc takim gburem i miec na mysli tylko swoje dobro, no ale okej sa ludzie i parapety

dziekuje wam, pozdrawiam
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:05   #28
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
ale z niektorych dziewczyn smiac mi sie chce, jak mozna byc takim gburem i miec na mysli tylko swoje dobro, no ale okej sa ludzie i parapety
Co masz na myśli? Uważasz, że mama po porodzie nie powinna mieć na myśli tylko swojego i dziecka dobra?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:09   #29
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
bardzo dziekuje za rady i pomysly, niektore przydadza sie bardzo
ale z niektorych dziewczyn smiac mi sie chce, jak mozna byc takim gburem i miec na mysli tylko swoje dobro, no ale okej sa ludzie i parapety

dziekuje wam, pozdrawiam
A w czym konkretnie masz problem ?
Obyś ty nie wyszła na gburkę nie licząc się z potrzebami tej nieszczęsnej młodej mamy, która być może będzie musiała robić dobrą minę do złej gry i piać nad serpentynami z zachwytu, w duchu przeklinając pomysłodawczynie całego zamieszania (bo być może tak to odbierze). Jak to mówią - chciałam dobrze, a wyszło jak zwykle.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-09-10 o 16:11
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 16:25   #30
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: jak ozdobić dom na powrót mamy z noworodkiem ze szpitala

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Co masz na myśli? Uważasz, że mama po porodzie nie powinna mieć na myśli tylko swojego i dziecka dobra?
Chyba nie pwinny sie wypowiaDAĆ kobiety bezdzietne.. a jesli juz takie się wypowiedziały to hcyba ciąza i poród nie był sympatycznym doświadczeniem!!!

Dziewczyna wyraźnie zapytała co można zrobić na przywitanie matki i synka!!!
Ja np. bym chciała aby mi zrobiono powitanie.. ale sa takie temperamenty i charakterki ze wola sie zamknąć w czterech ścianach i tyle!

Ale przybycie nowego człowieka do domu jest czymś wyjątkowym.. smutno by mi było jakby mnie nikt poza męzem nie przywitał i tyle!!


POMYSŁ PODPATRZONY U ZNJAOMYCH!:
oczywiście bukiet kwiatów mega bukiet przy odbiorze z porodówki dla matki! I podziekowanie za te 9 miesiecy wysiłku!
A dla pielęgniarek na oddziale coś słodkiego...
A w domku na wejściu był napis na kartkach z bloku "WITAMY W DOMU" i może 10 balonów
każda literka na osobnej kartce i wszytsko przyczepione spinaczami do ubrań na sznurku!!!
SŁODKO BYŁO!!

a to powiększone zdjęcie to ja juz bym oprawiła w antyrame i przyuwiesiła zanim mamusia pojaiw się wdomu
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.