Wierzycie w przeznaczenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-17, 16:19   #1
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464

Wierzycie w przeznaczenie?


.

Edytowane przez anuluu
Czas edycji: 2013-02-18 o 14:23
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 16:31   #2
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Nie wierze w przeznaczenie. Ale cieszę sie gdy zbiegi okoliczności są dla mnie sprzyjające.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 16:41   #3
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Nie wierzę w żadne przeznaczenia
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 16:48   #4
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Ja też nie wierzę, że coś jest z góry ustalone.


Sam TWORZĘ przeznaczenie, a nie przeznaczenie MNIE
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 16:52   #5
Nebula
Zakorzenienie
 
Avatar Nebula
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 5 326
GG do Nebula
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

a ja wierze w przeznaczenie. Ale wiem tez, ze nie trzeba slepo za tym podazac, bo moze sie okazac, ze zbyt uparcie wierzylismy, ze ktos/cos jest nam przeznaczone. w wyniku roznych dzialan moze przytrafic sie nam cos dobrego, nawet jezeli w pierwszej chwili traktujemy to jako tragedie - np decyzje o zmianie pracy, ktorej towarzyszy strach o nieznalezienie innej. a okazuje sie np ze 'zbiegiem okolicznosci' znalezlismy prace, ktora daje duzo lepsze perspektywy, satysfakcje itd itp.

ale trzeba umiec z tych drobnych sytuacji umiec skorzystac, bo przeznaczenie nie 'bedzie czekac wiecznie, az je dostrzezemy'.
__________________
Lubisz metal? Poznaj Strain!

Edytowane przez Nebula
Czas edycji: 2012-06-17 o 16:54
Nebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:03   #6
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

ja wierzę, ze np. z góry ktoś nad nami czuwał, żebyśmy się spotkali z tżtem, pomimo przeciwności losu. Ale sama lubię decydować o swojej przyszłości. Wg zasady: jeśli coś ma być to i tak będzie.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:24   #7
anuluu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 464
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

.

Edytowane przez anuluu
Czas edycji: 2013-02-18 o 14:23
anuluu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-17, 17:34   #8
solideja
Zadomowienie
 
Avatar solideja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 068
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Cytat:
Napisane przez anuluu Pokaż wiadomość
chodzi mi o to że niektóre zbiegi okoliczności bardzo ciężko racjonalnie wytłumaczyć.
Np. dwie osoby, które gdyby nie szkoła nigdy by się nie spotkały, muszę wspomnieć, że każde miało wg planów iść do innej szkoły.
Wpadnięcie na dobrego kolegę na drugim końcu świata to też zbieg okoliczności, ale żeby zaraz przeznaczenie?

Nie, nie wierzę.
solideja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 17:41   #9
jancia3
Raczkowanie
 
Avatar jancia3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 300
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Cytat:
Napisane przez anuluu Pokaż wiadomość
chodzi mi o to że niektóre zbiegi okoliczności bardzo ciężko racjonalnie wytłumaczyć.
Np. dwie osoby, które gdyby nie szkoła nigdy by się nie spotkały, muszę wspomnieć, że każde miało wg planów iść do innej szkoły.
A ja wierzę w przeznaczenie wierzę, że na swojej drodze życiowej spotykamy nie bez powodu niektóre osoby, jedne po to by Nas mogły uszczęśliwić, a drugie po to by Nas czegoś nauczyły - taka lekcja życia od losu
jancia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:17   #10
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Ja wierzylam bardzo dlugo, teraz juz nie wierze... nie ma czegos takiego. Mamy to co sami sobie wypracujemy, 'znajdziemy', poznamy itd.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:20   #11
Akinka
Raczkowanie
 
Avatar Akinka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 254
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Nie bardzo. Ja wierzę w to, że jedna twoja decyzja ma wpływ na życie Twoje i innych ludzi. Na pewno nikt z góry nie ustala scenariusza. To zbyt przygnębiające- wierzyć że nie ma się wpływu na swoje życie.
__________________
Zastrzegam sobie prawo do zmiany opinii
Akinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-17, 20:26   #12
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

w moim życiu zdarzyły się takie rzeczy, że wierzę w siłę wyższą i wierzę w przeznaczenie. po prostu mamy do wypełnienia jakąś drogę niezależnie od naszych wyborów życiowych.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:31   #13
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Zgadzam się z jancia3, wierze w to, że spotkamy na swojej drodze życiowej rożne osoby, jedne na parę minut a inne na długie lata a nawet do końca życia, jednak każda z tych poznanych osób czegoś nas uczy. Uczy nas, że w życiu nie zawsze bywa kolorowo i bywają takie dni gdy nie ma się siły na nic, jednak nie warto się poddawać, należy walczyć, bo obok nas są osoby, którym na nas zależy. Niewierze natomiast, że każdy ma ustalony od górny scenariusz, bo to my sami dokonujemy wyborów i to co się stanie jest zależną od nas, jednak czasem czasu nie da się cofnąć. Dlatego ja staram się żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi, staram się spełniać i realizować w życiu, układać je tak, aby potem pod koniec mojego życia niczego nie żałować, a wszystkie napotkane przeszkody w moim losie czegoś mnie uczą.
__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 21:16   #14
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Ja wierzę w biologię, "rytm natury", a także w intuicję/instynkt.

Przeznaczenie to ściema i wymysł "oświeconych umysłów"
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 21:17   #15
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Zgadzam się z jancia3, wierze w to, że spotkamy na swojej drodze życiowej rożne osoby, jedne na parę minut a inne na długie lata a nawet do końca życia, jednak każda z tych poznanych osób czegoś nas uczy. Uczy nas, że w życiu nie zawsze bywa kolorowo i bywają takie dni gdy nie ma się siły na nic, jednak nie warto się poddawać, należy walczyć, bo obok nas są osoby, którym na nas zależy. Niewierze natomiast, że każdy ma ustalony od górny scenariusz, bo to my sami dokonujemy wyborów i to co się stanie jest zależną od nas, jednak czasem czasu nie da się cofnąć. Dlatego ja staram się żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi, staram się spełniać i realizować w życiu, układać je tak, aby potem pod koniec mojego życia niczego nie żałować, a wszystkie napotkane przeszkody w moim losie czegoś mnie uczą.
Ja też się z tym zgadzam. Dodam tylko, że nie żyję w imię: o, tego nie robię, z nim się nie spotkam, bo moje przeznaczenie jest inne. Sama decyduję o swoim życiu, ale wierzę, że tak miało być.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 22:07   #16
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Nie wierzę, tak jak nie wierzę w żadną "siłę wyższą" i nic metafizycznego.

To co dzieje się w naszym życiu to mieszanina skutków tego co my robimy, co robią inni. No i sił natury. Dlatego ciężko jest to wszystko nazwać przypadkiem, wszystko da się wytłumaczyć.

W opisanym przez Ciebie przypadku: po prostu z jakiegoś powodu te osoby znalazły się w tej jednej szkole i się poznały (może to były ich decyzje, może ich rodziców). Gdyby nie znalazły się to by się nie poznały... i poznałyby kogoś innego.

Kiedy jesteśmy zakochani (nie wiem czy o tym akurat piszesz) wydaje nam się że ta druga osoba to ktoś dla nas idealny, wręcz dla nas stworzony, dlatego w takiej sytuacji chyba najłatwiej uwierzyć w przeznaczenie które pozwoliło nam się spotkać.
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 22:30   #17
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Wierzę, ale z dystansem. Nie na ślepo. Kieruję swoim życiem sama, ale wierzę, że ktoś/coś mi pomaga.
Wyznaję zasadę - co ma być to będzie. I jest dobrze.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 00:44   #18
Angry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 488
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Ja rozumiem przeznaczenie jako sumę wszystkich zdarzeń naszego życia - urodziłam się w danym mieście, w takiej a takiej rodzinie, postanowiłam zostac tym i tym, po drodze spotkałam x, wzięliśmy ślub itd. itp. Nigdy nie pojmowałam tego jako jakieś pozaziemskie sprzyjające okoliczności, które wiążą ludzkie losy z czymś/kimś, tylko, ot - każdy człowiek ma jakieś swoje przeznaczenie, dajmy na to jeden będzie pijakiem, drugi zrobi oszałamiającą karierę. I w tym rozumieniu uważam, że z przeznaczeniem nie da się walczyc/nie da się go zmienic, bo nawet to, że daną okolicznośc staramy się zwalczyc jest jego częścią, tak samo jak i skutek tej walki.
Angry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 21:12   #19
rebelXX
Raczkowanie
 
Avatar rebelXX
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 127
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Wierzę w przeznaczenie od momentu gdy poznałam chłopaka - aktualnie mojego TŻta. Mielismy szansę 1 na milion, żeby się poznać, a jednak się udało dodam, że jako para jesteśmy do siebie niezwykle podobni z wyglądu, co też nie zdarza się często
rebelXX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-22, 14:04   #20
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Nie wierzę ślepo w przeznaczenie, ale myślę, że coś tam jest na górze zaplanowane, że robimy właśnie tak i spotykamy takie osoby, zbieramy takie a nie inne doświadczenie życiowe.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 14:52   #21
crystal_tokio
Zadomowienie
 
Avatar crystal_tokio
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 720
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Ja uważam, że co ma być, to będzie - jeśli stało się coś złego, zareagowałam tak, a nie inaczej albo do czegoś nie doszło - tak być musiało i tyle.
__________________
We must fight for what we believe in


Makenai

Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura.
Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić.



23.05.2012 - pani licecjatka!
04.07.2014 - pani magister!
crystal_tokio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 16:15   #22
FigGa05
Zadomowienie
 
Avatar FigGa05
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 1 698
GG do FigGa05
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

w sumie jak by się nad tym zastanowić to takie przeznaczenia ma sens. te zbiegi okoliczności czasami bywają zastanawiające ;-)
FigGa05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 16:51   #23
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Nie wierzę. Ale - mam wątpliwości. Bo jak poznałam mojego obecnego faceta, to wiedziałam, że jesteśmy dla siebie i to my powinniśmy być razem. Żałowałam, że spotkaliśmy się zbyt późno.
A tu - nie za późno.
Jesteśmy razem i żadne przeciwności i żadna przeszłość nie mogły na to nic poradzić. I jesteśmy - mimo życiowych problemów, które stopniowo trzeba przezwyciężać, by wyjść na prostą - całkowicie przekonani, że tak właśnie miało być, nie mogło być inaczej i będzie dobrze.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 21:50   #24
TimBurtonfan
Raczkowanie
 
Avatar TimBurtonfan
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 215
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Nie wierzę ślepo w przeznaczenie, ale myślę, że coś tam jest na górze zaplanowane, że robimy właśnie tak i spotykamy takie osoby, zbieramy takie a nie inne doświadczenie życiowe.
Dokładnie tak samo i uważam, że może być tak, że mimo wszystko efekt końcowy naszego życia jest taki sam ... jakkolwiek byśmy nie postępowali ... hmmm ... mam takie wrażenie, że to takie nieświadome wszystko jakbyśmy byli marionetkami w rękach siły wyższej. Ale jakoś specjalnie nad przeznaczeniem się nie zastanawiam . Wydaje mi się, że człowiek jest z tymi osobami z którymi ma być i nie ma na nic wpływu ... takie doświadczenia ma zbierać itp.
__________________
"Come on, baby, c'mon c'mon darling,
Let me steal this moment from you now.
Come on, angel, c'mon, c'mon, darling,
Let's exchange the experience"

40-41-42-43-44-45 !
TimBurtonfan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 01:27   #25
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

Cytat:
Napisane przez anuluu Pokaż wiadomość
Wierzycie w to że ktoś na tym świecie jest wam przeznaczony, że wszystkie okoliczności wokół sprawiają, że po prostu musieliście się spotkać? Z czystego przypadku? A jak już spotkaliście się to wystąpiła tzw miłość od pierwszego wejrzenia? .

Ja osobiście nigdy nie wierzyłam w przeznaczenie, ale moje poglądy się trochę ugięły w pewnym momencie pod ilością zbiegów okoliczności.
W tzw. miłość od 1 wejrzenia nie wierzę. Wierzę natomiast w zauroczenie/zakochanie od 1 wejrzenia. Miłość jest jednak czymś "głębszym" i potrzeba na jest zaistnienie trochę czasu.

Przeznaczenie... Hmmm... Chyba wierzę w coś takiego na zasadzie "co ma być, to będzie". Jakiś czas temu zmieniłam podejście do wielu rzeczy i zauważyłam, że faktycznie to, co się nie udało, było dla mnie złe. Rozpad długoletniego związku, odmówienie pracy w pewnej formie, choć zarobki były dość wysokie (później od znajomych dowiedziałam się, że to jest praktycznie obóz pracy)... Coś, co na początku wydawało się złą decyzją, ostatecznie okazało się bardzo dobrym posunięciem, bo za jakiś czas spełniło się to, czego od dawna chciałam. W moim przypadku po kolei osiągam cele, które kiedyś sobie zamierzyłam. Na niektóre rzeczy musiałam poczekać, do innych prowadziła mnie kręta i często "usłana cierniami" droga, ale ostatecznie pracuję tam, gdzie chciałam, nawet na wyższym stanowisku, mam takiego faceta, o jakim marzyłam, zarabiam kwotę mocno zbliżoną do tej, którą zawsze chciałam zarabiać... Jakiś czas temu miałam urodziny i przy "wszystkiego, czego sobie życzysz" nie wiedziałam, czego jeszcze mogłabym chcieć. To, o czym marzyłam, już mam. Wszystko, czego pragnę, a JEST DLA MNIE DOBRE, spełnia się. Zaufałam losowi i nie walczę z nim. Jeśli coś się nie udało (np. marzyłam o ślubie z poprzednim facetem, dzieci, itd. Wierzyłam, że jego chamstwo jest tylko wynikiem gorącego okresu w pracy. Jednak ostatecznie przejrzałam na oczy - ten facet, to dno i 2 metry mułu. Bez rozpisywania się - ten związek był pasmem łez, mojego stresu, odbierania mi poczucia wartości, itd. Wierzyłam, że on się zmieni. Nie zmienił się, a na pewno nie na lepsze. Ktoś nade mną czuwał i dał mi szansę na normalny związek) oznacza, że bardzo źle bym na tym wyszła. Zaczęłam brać pod uwagę moją intuicję. Przeznaczenie podsuwa nam różne sytuacje, jednak do nas należy decyzja. Ja decyduję tak, jak "czuję".

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2012-06-23 o 01:30
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:44   #26
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

No to ja powiem, że zawsze szukałam, próbowałam, robiłam wszystko sama - i nic. Przestałam - pojawił się On, który... po prostu aż sama się dziwię, ale uważam to za zbieg okoliczności.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 19:03   #27
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Wierzycie w przeznaczenie?

A ja, mimo bardzo racjonalnej natury mam wątpliwości. Od początku byłam na przegranej pozycji.
A tu okazało się, że po prostu musimy być razem i już. I jesteśmy.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.