Problem z porannym wstawaniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-14, 21:20   #1
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751

Problem z porannym wstawaniem


Jak w temacie, mam elastyczne godziny pracy, mogę przyjść do pracy między 6.00 a 10.00 a na którą chodzę? Oczywiście na 10 i to ledwo co mogę zdążyć... Nastawiam kilka budzików na 7.00, odkładam telefon tak żeby musieć wstać go wyłączyć i nic.. Po prostu wyłączam go i kładę się dalej spać, robi się to męczące bo trace cały dzień, nie mogę zmusić żeby wstać wcześniej, a nie ważne o której się budzę to i tak i tak jestem niewsypana.
Czy któraś miała taki problem? Jak przestawić się na wstawanie wcześniej?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:29   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Jak w temacie, mam elastyczne godziny pracy, mogę przyjść do pracy między 6.00 a 10.00 a na którą chodzę? Oczywiście na 10 i to ledwo co mogę zdążyć... Nastawiam kilka budzików na 7.00, odkładam telefon tak żeby musieć wstać go wyłączyć i nic.. Po prostu wyłączam go i kładę się dalej spać, robi się to męczące bo trace cały dzień, nie mogę zmusić żeby wstać wcześniej, a nie ważne o której się budzę to i tak i tak jestem niewsypana.
Czy któraś miała taki problem? Jak przestawić się na wstawanie wcześniej?

O której kładziesz się spac?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:29   #3
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Ja mam identyczny problem i też chętnie poczytam jakieś rady .

Chociaż u mnie problem wynika z tego, że czasami zbyt późno chodzę spać.. A może nie do końca? Bo w sumie widzę, że nawet jak śpię więcej godzin to wstawanie wcześnie rano do pracy sprawia mi trudność.
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:33   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Prawdę mówiąc odkąd jestem na diecie to tego problemu nie mam - kolacja leciutka i dużo wcześniej niż kiedyś plus gdy się zmęczę w środku dnia to się lepiej śpi. Wcześniej brałam hydroksyzynę zapisywaną od lekarza żeby wyregulować jakoś rytm dnia bo potrafiłam zasnąć nawet o 3 w nocy nawet gdy wiedziałam że muszę wstać o 6
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:33   #5
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Agrestowa, mam to samo.
Nie ważne o której kładę się spać i tak wstawanie na "dzwięk budzika" sprawa mi problem, nie ważne która byłaby to godzina.
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:46   #6
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
Agrestowa, mam to samo.
Nie ważne o której kładę się spać i tak wstawanie na "dzwięk budzika" sprawa mi problem, nie ważne która byłaby to godzina.
Ja jeszcze po zadzwonieniu budzika nastawiam kilka drzemek .

Pracuję tylko 3 dni w tygodniu, w resztę mogę spać ile chcę (no chyba, że mam zajęcia co 2 tygodnie- studiuję zaocznie). Może organizm świruje bo raz mogę sobie pozwolić na więcej a raz nie
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:46   #7
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Witajcie Sowy

Dziewczyny, a jak u Was z ciśnieniem krwi? Sama mam je bardzo niskie, a to rano bardzo przeszkadza w wybudzaniu - od budzika do mojego wstania mija średnio 40-60 minut i pierwsze co robię to wydaję z siebie jęk, a potem muszę się napić kawy, bo inaczej nie wiem, jak się nazywam
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 21:47   #8
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Mieszkasz sama/z facetem/z kimkolwiek?

Proponuję spać po "równo" 8 h dziennie. Niech ktoś Cię budzi do upadłego.
Im później się kładziesz i im dłużej śpisz tym bardziej będziesz nie do życia. Masz rozregulowany rytm snu. Często jest też tak przez to, że raz położysz się o 23, drugi o 1, a trzeci o 4 nad ranem. Godziny powinny być zbliżone, a spanie nie powinno się wydłużać. Polecam raczej wstawać w godzinach 6-9 szczególnie, że nie musisz wcześniej. Jak już się zwleczesz to prysznic, kawa, może jakaś muzyka na dobry początek dnia. I nie jedz późno wieczorem, bo to osłabia zdolność "smacznego" snu. Może przed pójściem spać znajdziesz 15 min na jogging, czy chociażby spacer? Dotleniaj się, ile możesz. To też ważne.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:49   #9
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

I mnie ten problem jest bliski.

Trwa to już od około 5 lat.
A codziennie muszę wstawać rano. Najpóźniej przed 7, a zazwyczaj przed 6.
Spać chodzę późno, bo późno wracam do domu, w którym mnie nie ma zwykle niemal cały dzień.
Ale to nie ma znaczenie. Czy położę się o 23, czy o 3 nad ranem - nie ma sposobu bym się wyspała, choćby w miarę, już nawet nie "wyspała" ale po prostu wstała bez problemu.
Zauważyłam nawet, że im wcześniej się położę, tym gorzej jest. Tzn wtedy się męczę z zaśnięciem i zasypiam jeszcze później niż gdy położę się po północy, bo wtedy zasypiam od razu.

W weekendy, jeśli mogę, śpię długo. Do 10 zazwyczaj. A i to jest za mało.
Budzików nastawiam 4. W każdym ustawiam drzemkę. Dodatkowo TŻ dzwoni do mnie codziennie po kilka razy rano, żeby sprawdzić czy nie przysnęłam. A i jeszcze mama do mnie zagląda rano i dobudza.

Myślę, że u mnie to kwestia przemęczenia. Od 5 lat żyję tak, że rano wyjeżdżam z domu, a wracam późnym wieczorem, często po 22.
Dlaczego myślę, że to przemęczenie?
Kiedy mieliśmy sesję zimową, udało mi się zaliczyć wszystko szybciutko i miałam na dobrą sprawę prawie 3 tygodnie wolnego. Codziennie wstawałam dopiero wtedy, gdy obudziłam się sama, bez budzika.
Nie pamiętam kiedy wcześniej czułam się tak dobrze. Nagle przestałam być rozdrażniona, nerwowa, wiecznie śpiąca... niestety, nie potrwało to długo, bo wrócił "normalny" tryb życia.

Chyba więc po prostu potrzebuję więcej snu niż przeciętny człowiek
TŻ się ze mnie śmieje, że w poprzednim wcieleniu, jeśli w takowe wierzyć, byłam kotem bo i mizianie lubię i spać przez 2/3 doby
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:51   #10
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

a może to to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3...ionej_fazy_snu
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:51   #11
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Witajcie Sowy

Dziewczyny, a jak u Was z ciśnieniem krwi? Sama mam je bardzo niskie, a to rano bardzo przeszkadza w wybudzaniu - od budzika do mojego wstania mija średnio 40-60 minut i pierwsze co robię to wydaję z siebie jęk, a potem muszę się napić kawy, bo inaczej nie wiem, jak się nazywam

O właśnie. to jest kwestia ciśnienia tez.
Ja wg tabeli mam takie jak roczne dziecko...
I też dokładnie tyle czasu zabiera mi wybudzenie się. Pierwszy budzik mam nastawiony 1.5 godz przed ostatecznym momentem w którym mogę wstać.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 21:52   #12
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
...byłam kotem bo i mizianie lubię i spać przez 2/3 doby
To ja chyba też za mizianie bym oddała każde pieniądze
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:58   #13
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
To ja chyba też za mizianie bym oddała każde pieniądze
jeśli ja śpię u TŻ, albo on u mnie, to on zawsze wstaje godzinę prędzej ode mnie i jak się ogarnie to zaczyna budzenie.

"Aguś, wstawaj.... no Aguś, pora wstać" i wtedy pomalutku pomalutku się wybudzam. Jak już otworzę oczy to po kolei wystawiam ramiona i w ogóle całe ręce do miziania, a jak jest więcej czasu to i buzię, i szyjkę, i kark i jak już jestem "wymiziana" jak on to nazywa to wtedy wstaję ale takie wymizianie to tylko jeśli czas na to pozwala
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:59   #14
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
O właśnie. to jest kwestia ciśnienia tez.
Ja wg tabeli mam takie jak roczne dziecko...
I też dokładnie tyle czasu zabiera mi wybudzenie się. Pierwszy budzik mam nastawiony 1.5 godz przed ostatecznym momentem w którym mogę wstać.
Ooo, a wg jakiej tabeli?
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:00   #15
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość

Kurcze, faktycznie coś w tym jest... ale pokazałam to TŻ-owi, to powiedział, żebym nie szukała sobie schorzeń że jestem śpioch i tyle :P

chociaż faktycznie coś w tym może być. U mnie się zupełnie to zgadza. Nawet te godziny, które tam podają. No wszystko.
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:00   #16
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Mieszkasz sama/z facetem/z kimkolwiek?

Proponuję spać po "równo" 8 h dziennie. Niech ktoś Cię budzi do upadłego.
Im później się kładziesz i im dłużej śpisz tym bardziej będziesz nie do życia. Masz rozregulowany rytm snu. Często jest też tak przez to, że raz położysz się o 23, drugi o 1, a trzeci o 4 nad ranem. Godziny powinny być zbliżone, a spanie nie powinno się wydłużać. Polecam raczej wstawać w godzinach 6-9 szczególnie, że nie musisz wcześniej. Jak już się zwleczesz to prysznic, kawa, może jakaś muzyka na dobry początek dnia. I nie jedz późno wieczorem, bo to osłabia zdolność "smacznego" snu. Może przed pójściem spać znajdziesz 15 min na jogging, czy chociażby spacer? Dotleniaj się, ile możesz. To też ważne.
co do pogrubionego - mój dziadek, jak byłam mała, zawsze mi kit wciskał, że muszę zjeść porządną kolację, bo będą mi się brzydkie rzeczy śnić :P oczywiście zaraz po kolacji do wyra taki mały offtopik, na wspomnienia mi się zebrało

co do tematu wątku, też miałam tak jakiś czas, za wszystkie skarby świata nie mogłam się zwlec z łóżka, ale teraz robię tak - telefon daleko od łóżka co by mi się moją szanowną pupcie chciało podnieść z łóżka jak budzik zadzwoni, zaraz po tym otwieram okno - przewieje mnie trochę to od razu nie chce mi się spać (szczególnie, jak jest ładna pogoda ), później standardowo prysznic i kawa. od jakiegoś czasu działa (pytanie - jak długo?)
a i chętnie poczytam rady innych, może coś mi się przyda jak moje obecne metody przestaną działać
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:00   #17
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Ooo, a wg jakiej tabeli?
Kiedyś przy ciśnieniomierzu, który kupiliśmy była załączona taka tabela z prawidłowym ciśnieniem do wieku (no i płci)
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:01   #18
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Jak byłąm na studiach i musiałam rano wstawac, znalazłam taki duży budzik:
Uwierzcie mi- to "morderca", jak zaczął dzwonic to chyba pól bloku słyszało.
Stawiałam go na szafce daleko od łóżka imusiałam go wyłączyć, bo hałas rozwalał mi uszy.
No, ale budził.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:02   #19
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
...i wtedy pomalutku pomalutku się wybudzam. Jak już otworzę oczy to po kolei wystawiam ramiona i w ogóle całe ręce do miziania, a jak jest więcej czasu to i buzię, i szyjkę, i kark i jak już jestem "wymiziana" jak on to nazywa to wtedy wstaję ale takie wymizianie to tylko jeśli czas na to pozwala

Mnie i tak najbardziej rozwala pytanie: "co Ty Kotku widzisz w tym mizianiu?! Przecież w tym nie ma niczego takiego!"

A moja odpowiedź: "jestem tylko kotem, co ja Ci mogę na ten temat powiedzieć a teraz nie marudź tylko keep calm and drap po pleckach"

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Jak byłąm na studiach i musiałam rano wstawac, znalazłam taki duży budzik:
Fajny chciałabym taki. Ale bez baterii
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 22:04   #20
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Mój był nakręcany.
Tylko, że ja studiach byłam kilkanaście lat temu.
Sądzę, że jak sie zakręcisz na jakis starociach jeszcze taki dorwiesz. Te budziki były nie-do-zdarcia Mógł zlecieć z pólki i dalej dwonił.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:06   #21
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Mnie i tak najbardziej rozwala pytanie: "co Ty Kotku widzisz w tym mizianiu?! Przecież w tym nie ma niczego takiego!"

A moja odpowiedź: "jestem tylko kotem, co ja Ci mogę na ten temat powiedzieć a teraz nie marudź tylko keep calm and drap po pleckach"

Mój też nie rozumie a już nie znosi być sam tak miziany, bo uważa że to łaskocze i że robi "ciarki"

co do budzików - u mnie żaden nie pomógł. Wstanę, wyłączę i "jeszcze na minutkę" wracam pod kołdrę czasami...

Aleee kiedyś widziałam budzik, który uciekał po całym pokoju :P
tyle że stwierdziłam, że ja bym pewnie TŻta wyganiała, by się za nim uganiał
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:08   #22
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Mój był nakręcany.
Tylko, że ja studiach byłam kilkanaście lat temu.
Sądzę, że jak sie zakręcisz na jakis starociach jeszcze taki dorwiesz. Te budziki były nie-do-zdarcia Mógł zlecieć z pólki i dalej dwonił.
Powiem Ci, że ostatnio widzę takie coraz częściej. Wiadomo, już nie takie nakręcane, ale ten sam design tylko bardziej "nowoczesny". Generalnie to ze wstawaniem nie mam problemów, po prostu lubię takie pierdółki, a tego typu budzik to fajny gadżet.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
Mój też nie rozumie a już nie znosi być sam tak miziany, bo uważa że to łaskocze i że robi "ciarki"
Faceci nie wiedzą, co dobre
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:09   #23
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że ostatnio widzę takie coraz częściej. Wiadomo, już nie takie nakręcane, ale ten sam design tylko bardziej "nowoczesny". Generalnie to ze wstawaniem nie mam problemów, po prostu lubię takie pierdółki, a tego typu budzik to fajny gadżet.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------



Faceci nie wiedzą, co dobre
nawet w empiku takie można było kupić i to takie wielkie nawet

Nie wiedzą, nie wiedzą ale dobrze, że się nie buntują chociaż
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:10   #24
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Powiem Ci, że ostatnio widzę takie coraz częściej. Wiadomo, już nie takie nakręcane, ale ten sam design tylko bardziej "nowoczesny". Generalnie to ze wstawaniem nie mam problemów, po prostu lubię takie pierdółki, a tego typu budzik to fajny gadżet.
Też lubię old-schoolowe rzeczy, ale dla mnie muszą być orginały.
Przepraszam za off-top.
A budzik- polecam
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:13   #25
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Rzeczywiście. Kończymy OT Dziewczyny
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:13   #26
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Witajcie Sowy

Dziewczyny, a jak u Was z ciśnieniem krwi? Sama mam je bardzo niskie, a to rano bardzo przeszkadza w wybudzaniu - od budzika do mojego wstania mija średnio 40-60 minut i pierwsze co robię to wydaję z siebie jęk, a potem muszę się napić kawy, bo inaczej nie wiem, jak się nazywam
Niskie oczywiście Ja także latami pierwsze co to kawa, ogromna i mocna, od niedawna przyzwyczaiłam organizm do śniadania i wreszcie jestem głodna po obudzeniu, a kawa potem.

Właśnie autorko, o której chodzisz spać, to podstawowe pytanie.
Mi ostatnio wystarcza 6godzin snu, pełen komfort to 6 i pół i z wiekiem maleje jak zauważyłam, książkowo chyba
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:14   #27
littlemary
Rozeznanie
 
Avatar littlemary
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 504
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez Synkopa Pokaż wiadomość
nawet w empiku takie można było kupić i to takie wielkie nawet
Kupiłam tam budzik dla taty bo ma ten sam problem co ja. Oboje mamy niskie ciśnienie. Ja praktycznie cały czas mam 90/60, puls 54 w porywach. Stąd tez moje poranne problemy ze wstawaniem. Poza tym wszystko jest ok, nie przysypiam w dzień, badam się regularnie więc np. cukrzyca odpada. Chodźcie spać w miarę regularnie i postarajcie się przesypiać te 7-8 godzin.
__________________
pani magister



Just awesome!
littlemary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:20   #28
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Niskie oczywiście Ja także latami pierwsze co to kawa, ogromna i mocna, od niedawna przyzwyczaiłam organizm do śniadania i wreszcie jestem głodna po obudzeniu, a kawa potem.

Właśnie autorko, o której chodzisz spać, to podstawowe pytanie.
Mi ostatnio wystarcza 6godzin snu, pełen komfort to 6 i pół i z wiekiem maleje jak zauważyłam, książkowo chyba
Kurcze, u mnie z wiekiem chyba wzrasta zapotrzebowanie na sen

Ja myślę, że to wszystko to jest kwestia jakiejś regulacji trybu życia. Tak jak już było wspomniane.
Spróbować zmusić się do chodzenia spać o w miarę stałej porze i wstawania też o stałej porze.

Łatwo powiedzieć, ale trudniej wykonać - sama o tym wiem. Nie mam możliwości uregulowania tego.

(szczególnie w sesji nie pozwalają mi marnować czasu na sen )

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

Cytat:
Napisane przez littlemary Pokaż wiadomość
Ja praktycznie cały czas mam 90/60, puls 54 w porywach. Stąd tez moje poranne problemy ze wstawaniem. Poza tym wszystko jest ok, nie przysypiam w dzień, badam się regularnie więc np. cukrzyca odpada. Chodźcie spać w miarę regularnie i postarajcie się przesypiać te 7-8 godzin.
O właśnie. Moje ciśnienie jest podobne. Puls bywa powyżej 60.
Trochę ponad rok temu miałam lekką anemię i ogólne niedobory bo dość dużo mi się schudło.
Przyszły matury, egzaminy zawodowe, egzaminy na studia - i wtedy ze snem było jeszcze gorzej.
Teraz na studiach zaczęło mi się zdarzać zasypiać w ciągu dnia. Czego nigdy nie robiłam. Nawet jeśli chciałam, to nie byłam w stanie zasnąć. Teraz potrafię usiąść w fotelu i zasnąć skulona.

Raz zdarzyło mi się nawet, że usnęłam oparta o klawiaturę fortepianu i obudziłam się jak mi się łokieć obsunął i pyszczkiem niemalże rąbnęłam w instrument
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:23   #29
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Właściwie to się dyskusja toczy, o tym jak nam się ciężko wstaje, a tu prawie północ, a wszystkie odpisują w wątku

Znikam pierwsza - może jutro dam radę wstać
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 22:26   #30
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Problem z porannym wstawaniem

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Właściwie to się dyskusja toczy, o tym jak nam się ciężko wstaje, a tu prawie północ, a wszystkie odpisują w wątku

Znikam pierwsza - może jutro dam radę wstać
A bo i większości z nas chyba ciężko zasnąć o takiej porze
Ja nie próbuję nawet kłaść się prędzej niż po 12. Zwykle nie jestem w stanie się wyrobić, ale nawet jeśli mam taką możliwość to to nie ma sensu, bo tym trudniej mi zasnąć.

Poza tym jutro w końcu trochę wolnego mam tylko godzinkę zajęć i to dopiero na 14
Zaszaleję i wstanę o 9

Dobrej nocki
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 14:03:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.