Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-01, 15:58   #1
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15

Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?


Witajcie, od dawna czytam wizaż i widzę, że sporo osób się tu wypowiada , dlatego sama również postanowilam założyć wątek.
Mój problem polega na tym , że mam 20 lat i jestem za szczupła. Na anoreksję nie choruję i tak również nie wyglądam, kości i żebra mi nie wystają, ale mam bardzo chude nogi i ręce, dosłownie jak patyczki.
Najgorsze jest to, że zdaję sobie z tego sprawę, ale do tej pory żadna dieta czy ćwiczenia mi nie pomogła, to po prostu rodzinne. Mam 163 cm wzrostu i ważę 43 kg - waga od pewnego czasu się nie zmienia a w czasie jakiejś choroby potrafi tylko spaść.
Mój problem dotyczy relacji z płcią przeciwną, mianowicie bardzo obawiam się, że odstraszam facetów. Nie byłam jeszcze w żadnym związku, kiedyś spotykałam się z kimś, ale skończyło się to równie szybko jak zaczęło. Każdy mówi mi jakie mam ładne oczy czy włosy, po to by za chwilę dodać że "jeszcze muszę coś zjeść i będzie fajnie". Dołuje mnie już takie gadanie, mam dość powtarzania każdemu że próbowałam wielu rzeczy żeby nabrać trochę ciała, większość pewnie i tak myśli, że się głodzę
Podoba mi się pewien chłopak, znajomy koleżanki, chcialam jakoś nawiązać z nim kontakt przez komunikator, ale tu znów włączają się moje obawy - nie spodobam mu się, odstraszę go swoim wyglądem
Moje znajome mają już kilka związków za sobą lub obecnie są w związku a ja dalej nic, boję się że wszystko jest powodem tego że nikt nie chciałby się wiązać z chudzielcem .
Musiałam się wygadać, może ktoś to przeczyta i wyrazi swoje zdanie na ten temat, bo z dnia na dzień dołuję się coraz bardziej .
Pozdrawiam
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:11   #2
bezcukrowa27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 129
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość
Witajcie, od dawna czytam wizaż i widzę, że sporo osób się tu wypowiada , dlatego sama również postanowilam założyć wątek.
Mój problem polega na tym , że mam 20 lat i jestem za szczupła. Na anoreksję nie choruję i tak również nie wyglądam, kości i żebra mi nie wystają, ale mam bardzo chude nogi i ręce, dosłownie jak patyczki.
Najgorsze jest to, że zdaję sobie z tego sprawę, ale do tej pory żadna dieta czy ćwiczenia mi nie pomogła, to po prostu rodzinne. Mam 163 cm wzrostu i ważę 43 kg - waga od pewnego czasu się nie zmienia a w czasie jakiejś choroby potrafi tylko spaść.
Mój problem dotyczy relacji z płcią przeciwną, mianowicie bardzo obawiam się, że odstraszam facetów. Nie byłam jeszcze w żadnym związku, kiedyś spotykałam się z kimś, ale skończyło się to równie szybko jak zaczęło. Każdy mówi mi jakie mam ładne oczy czy włosy, po to by za chwilę dodać że "jeszcze muszę coś zjeść i będzie fajnie". Dołuje mnie już takie gadanie, mam dość powtarzania każdemu że próbowałam wielu rzeczy żeby nabrać trochę ciała, większość pewnie i tak myśli, że się głodzę
Podoba mi się pewien chłopak, znajomy koleżanki, chcialam jakoś nawiązać z nim kontakt przez komunikator, ale tu znów włączają się moje obawy - nie spodobam mu się, odstraszę go swoim wyglądem
Moje znajome mają już kilka związków za sobą lub obecnie są w związku a ja dalej nic, boję się że wszystko jest powodem tego że nikt nie chciałby się wiązać z chudzielcem .
Musiałam się wygadać, może ktoś to przeczyta i wyrazi swoje zdanie na ten temat, bo z dnia na dzień dołuję się coraz bardziej .
Pozdrawiam


Ja jestem za gruba i całe życie myślałam ,że z tego powodu nikt mnie nie będzie chciał Przed 30 znalazłam miłość życia i on mnie akceptuje
To oczywiste ,że wygląd zawsze ma jakieś znaczenie. Ale bez przesady. Jesteś za bardzo skupiona na tym ,że to Twoja chudość jest odpowiedzialna za brak powodzenia, a ja myślę że to Twoje podejście. Masz z tego powodu takie kompleksy ,że zanim cokolwiek się wydarzy ,Ty już to przekreślasz!
Więc! Zamiast myśleć ,że to straszne ,że masz S w wieku 20 lat , zacznij myśleć ,że to super że masz S , potraktuj to jako atut! Idz do sklepu, zobacz jakie fajne , dopasowane ciuchy , możesz na siebie wcisnąć, zadbaj o włosy, skórę .. na pewno masz wiele atutów ,które da się wydobyć ! Głowa do góry
__________________


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.”




10 maj 2011

bezcukrowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:17   #3
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

S? Zdarza się. Jednak najczęściej jest to xs Teraz jest fala upałów a ja boję się wyjść na zewnątrz w legginsach i krótkiej bluzce, tylko parzę się w długich dzinsach, któte i tak eksponują moje wady. Co z tego że zadbam o ładny makijać, fryzurę czy ubiór, skoro i tak największa wada pozostaje najbardziej widoczna
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:21   #4
sloniatko007
Wtajemniczenie
 
Avatar sloniatko007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 734
GG do sloniatko007
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Każdy ma swój gust-to oczywiste nie bedziesz się podobać każdemu,ale na świecie sa miliony zwolenników szczupłuch kobiet
Z pewnością z czasem spotkasz mężczyzne który oszaleje na punkcie Twojego ciała i całej ciebie,kwestia czasu.I nie dołuj sie tak,pomyśl o tym ile dziewczyn Ci zazdrosci( w tym ja ).

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość
S? Zdarza się. Jednak najczęściej jest to xs Teraz jest fala upałów a ja boję się wyjść na zewnątrz w legginsach i krótkiej bluzce, tylko parzę się w długich dzinsach, któte i tak eksponują moje wady. Co z tego że zadbam o ładny makijać, fryzurę czy ubiór, skoro i tak największa wada pozostaje najbardziej widoczna
Na Twoim miejscu biegałabym na okrągło w mini spódniczkach i obcisłych topach
Po co zakrywasz ciało,skoro tak naprawde tego nie potrzebujesz?
Zakryc można niepotrzebne fałdki,ale nie jedrne,szczuplutkie ciało młodej dziewczyny
__________________
Życie jest jak sen...
Czasami piękne,a czasami koszmarne...

Nowy,jesienny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=667473
sloniatko007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:29   #5
Martuska215
Raczkowanie
 
Avatar Martuska215
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 230
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Jesteśmy w tym samym wieku i ważymy tyle samo , ja mam 1.6 m wzrostu

I na brak powodzenia nie narzekam

Ubieram się kobieco, spódnice , marynarki, sweterki, dekolty , obcasy ewentualnie obcisłe dżinsy , top , baletki. Mam krótkie włosy, ścięte na boba, codziennie się z nimi męczę , prostowanie , układanie. Z buzi jestem....hmmm przeciętna , ale maskuje to właśnie włosami i makijażem.
Byłam w dwóch dwuletnich związkach, pojedynczych wyjść na kawę nie liczę

Też kiedyś źle czułam się w swoim ciele , ale pokombinowałam z pielęgnacją , fryzurą, makijażem i ciuchami - od razu zmieniło się podejście facetów do mnie.

A i najważniejsze, z rozmów z przyjaciółmi wiem , ze faceci nie lubią zahukanych , zakompleksionych dziewczyn. Większą furorę zrobi przeciętna dziewczyna, ale uśmiechnięta i sympatyczna niż piękność strojąca fochy

Pooglądaj zestawy ubrań na lookboku czy blogach modowych - niektóre dziewczyny tam są naprawdę szczuplutkie a wyglądają bajecznie
Martuska215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:39   #6
blanka01994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 24
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Ja ważę 44 kg, tez jestem szczupła i nie mogę przytyć, ale przyzwyczaiłam się już do tego Kiedyś nie lubiłam ubierać obcisłych ciuchów, ale przyzwyczaiłam się do tego, choć czasem źle się czuje jak ubieram bardzo krótką spódniczkę.
Do tego mam jeszcze bardzo dużą skoliozę i bardzo to widać, ale teraz już się tym nie przejmuje tak bardzo
Też się kiedyś bałam, że nikogo nie znajdę, że nikt nie będzie chciał takiego "chudzielca", ale pół roku temu poznałam najwspanialszego chłopaka na świecie i pokochał mnie taką jaka jestem On też jest szczupły.
Niczym się nie przejmuj, chłopak powinien pokochać Cię taką jaka jesteś

Edytowane przez blanka01994
Czas edycji: 2012-07-01 o 16:41
blanka01994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:42   #7
bezcukrowa27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 129
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość
S? Zdarza się. Jednak najczęściej jest to xs Teraz jest fala upałów a ja boję się wyjść na zewnątrz w legginsach i krótkiej bluzce, tylko parzę się w długich dzinsach, któte i tak eksponują moje wady. Co z tego że zadbam o ładny makijać, fryzurę czy ubiór, skoro i tak największa wada pozostaje najbardziej widoczna


Po tym poście stwierdzam ,że Ty nie chcesz nawet spróbować uwierzyć w siebie
__________________


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.”




10 maj 2011

bezcukrowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 16:48   #8
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Autorko, nieważne jak wyglądasz, jeśli z daleka widać że jesteś jednym wielkim kompleksem, to się nie dziw, że nie wzbudzasz zainteresowania.

Mnie tam całe życie od szkieletorów, kostuch, anemików wyzywają, ale to ich problem, nie mój. Ja się sobie podobam, a oni niech zamkną oczy.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:50   #9
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Ja mam 168 cm, a zdarzało mi się ważyć nawet i 45 kg - i nigdy nie narzekałam na jakiś specjalny brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Owszem, masa ludzi zwraca uwagę na to, że jestem chuda i często słyszę głosy współczucia (co bardzo mnie denerwuje, bo nie mogę przytyć ), ale nigdy nie było to przeszkodą do zacieśnienia relacji z facetami.

Myślę, że większym problemem jest Twoje nastawienie
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 16:55   #10
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja mam 168 cm, a zdarzało mi się ważyć nawet i 45 kg - i nigdy nie narzekałam na jakiś specjalny brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Owszem, masa ludzi zwraca uwagę na to, że jestem chuda i często słyszę głosy współczucia (co bardzo mnie denerwuje, bo nie mogę przytyć ), ale nigdy nie było to przeszkodą do zacieśnienia relacji z facetami.

Myślę, że większym problemem jest Twoje nastawienie
popieram, sama jestem bardzo szczupła, ale takich osob jak my jest masę, tak samo jak osób z nadwagą, którzy też czesto miewają kompleksy. Każdy ma jakies wady, gdyby tylko "idealni" ludzie mieli mieć powodzenie i odnajdywać szczęscie w miłosci...to byłaby to mała część populacji
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse


tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:19   #11
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Hmm... A mnie to wygląda na prowokację
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 17:20   #12
DevilsTears
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 21
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Ja to bym chciała być taka szczupła i jeść co chcę) facetem nie jestem, ale mi się baardzo podobają taki chudziny. Może np uczyń atut ze swojego kompleksu i spróbuj sił w modelingu?:P napewno nabierzesz pewności siebie.
DevilsTears jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:21   #13
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Autorko, nieważne jak wyglądasz, jeśli z daleka widać że jesteś jednym wielkim kompleksem, to się nie dziw, że nie wzbudzasz zainteresowania.

Mnie tam całe życie od szkieletorów, kostuch, anemików wyzywają, ale to ich problem, nie mój. Ja się sobie podobam, a oni niech zamkną oczy.
Dokładnie grunt to zdrowy dystans do siebie i akceptacja swojej osoby ,ja tam mam z 10 kilo za dużo a i tak uważam się za najpiękniejszego na świecie ................i najskromniejszego oczywiścieAutorko wszystkim nie dogodzisz ,a cała masa facetów wprost uwielbia szczupłe dziewczyny .....to prawda.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:27   #14
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Hmm... A mnie to wygląda na prowokację
Mam zwyczajny problem o którym postanowiłam napisać, a niektórzy już myślą że to prowokacja

Co do innych postów, że nie umiem w siebie uwierzyć to są dni , kiedy mówię sobie "nieważne że mam chude nogi-ważne że są 2 i do tego zdrowie", zakładam legginsy, patrzę w lustro i nagle cała pewność siebie odchodzi w zapomnienie.
Najgorsze jest to,że przez to jestem cholernie nieśmiała, nie umiem nawet spróbować nawiązać kontaktu z osobą, którą jestem zainteresowana - jednego dnia mówię sobie "raz się zyję, spróbuję napisać, może mnie polubi" a następnego "nie łudź się i tak nie spodobasz mu się ". Zaczyna mnie to przerastać, szczupłym dziewczynom łatwo mówić żebym się nie dołowała, bo ich ciało jest szczupłe ale w normalny sposób. Moje jest po prostu za szczupłe
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:27   #15
Snaffy
Raczkowanie
 
Avatar Snaffy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 163
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

mam podobnie jak ty - w wieku 19 lat mierzę 160cm i ważę 42kg. Do tego mam naprawdę nieładne plecy (skolioza, fuj), jednak nigdy nie patrzyłam na to jak na wadę. Dla mnie dużo gorsze jest to, że z twarzy wyglądam na maksymalnie 14 lat i makijaż nic tu nie pomaga. Nie mogę powiedzieć, że narzekam na nadmiar męskiego zainteresowania (stawiam na to, że to przez twarz dziecka lub felerne miejsce zamieszkania - choćbym chciała nie mam szansy nikogo poznać). Jednak swoją chudość nauczyłam się akceptować. Serio, wystarczy ciekawie się ubrać i ludzie zaczną na ciebie inacze patrzeć. Kiedyś wstydziłam się swoich patykowatych (i totalnie krzywych i krótkich) nóg, nie wspominając o krzywych plecach. Ostatnimi czasy ednak przemogłam się uświadomilam sobie, że świetnie się czuję w krótkich sukenkach, odsłaniających nogi. Zaczynam powoli uznawać te rzeczy, które kiedyś uznawałam za mankamenty, za atuty i tobie też tego życzę.
Do niedawna miałam też kompleks stóp - przy rozmiarze 34 mogłam pomykać parktycznie tylko w butach z działu dziecięcego, ale niedawno ktoś mi powiedział, że mam fajne czerwone buty i że wygladam jak słodki skrzat. Nie wiem czy słusznie, ale uznałam to za komplemet. Chyba wszystko należy od nastawienia, grunt to zaakceptować siebie, a wydaje mi się, że tego tobie brakuje.
Snaffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:39   #16
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Samym marudzeniem nic nie zdziałasz. Idz do dietetyka, który ustali Ci dietę. Podejrzewam, ze probowalas wciskac w siebie jaieś fast foody, jesc duzo slodyczy, czy wiele posilkow, ale nie tędy droga.
Tak jak osoby grube potrzebują odpowiedniego treningu i diety, tak samo osoby chude powinny powaznie podejsc do tycia.


Ja sama mam niedowagę(184, 58 kg) ale lubię siebie taką. Czasami niektórzy wspomną, ze powinnam przytyć, mieć pełniejsze kształty itd. ale zawsze odpowiadam, ze jestem jaka jestem i tak pozostanie. Nie mam zamiaru sie katować czymkolwiek, jem kiedy mam ochotę i to co chce. A i tak na koniec marudzenia zwolennicy odrobiny ciała chcą się ze mną umowić.. także grunt to siebie lubic i pamietac, ze wygląd to nie wszystko.
Jeśli ty sama siebie nie polubisz, żaden facet tez tego nie zrobi.. bedzie widział twoje zadręczanie się kompleksami.. wiadomo, każdy je ma, tylko trzeba robic tak, aby nie zawładnęły one calym naszym zyciem.

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2012-07-01 o 17:40
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:41   #17
TimBurtonfan
Raczkowanie
 
Avatar TimBurtonfan
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 215
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Ja ważę 42 przy 164 i mam 19 lat. Byłam w 2 związkach jak do tej pory. Też mam masę kompleksów z tego powodu. Ale jak już weszłam w bliższe relacje z tymi facetami to jakoś ucichły one na tamten czas. Myślę, że to nie jest do końca zależne od Twojej wagi. Ja też na nadmiar adoratorów nie narzekam... bo prawda jest taka, że chude to raczej specyficznym facetom się podobają . Ale myślę, że ten zupełny brak powodzenia wynika raczej z tego, że żyjesz w przeświadczeniu, że z powodu swojej wagi nie należy Ci się szczęście. Siedzi Ci to głęboko w psychice i ludzie też w pewien sposób odczuwają, że nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Jeśli nie możesz przytyć to jedyne co możesz zrobić to to zaakceptować i postarać się nie wzbudzać wrażenia osoby bardzo zakompleksionej bo taka malkontencka postawa odstrasza. Głowa do góry !
__________________
"Come on, baby, c'mon c'mon darling,
Let me steal this moment from you now.
Come on, angel, c'mon, c'mon, darling,
Let's exchange the experience"

40-41-42-43-44-45 !
TimBurtonfan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:48   #18
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Mam całkiem podobnie, ale ważę troszeczkę więcej, bo już 48 kg (udało mi się trochę przybrać i bardzo mnie to cieszy). Jeszcze rok temu też miałam takie podejście do swojego wyglądu jak ty. W końcu powiedziałam sobie, dość, co ty wyprawiasz, weź się w garść. Zaczęłam odnajdywać swoje zalety i to na nich się skupiłam, eksponowałam to, co we mnie najlepsze. Zrób cokolwiek: nie wiem, zmień fryzurę, przefarbuj włosy. Przede wszystkim Ty sama musisz siebie zaakceptować. Jeśli czujesz się dla mężczyzn nieatrakcyjna i z góry zakładasz, że odrzuci ich Twój wygląd, to wierz mi, że nic z tego nie będzie. Kiedy ja poczułam się pewniej, okazało się, że podobam się facetom. Nikt nie lubi zakompleksionych ludzi, którzy ciągle się przejmują, co inni o nich pomyślą. I w żadnym wypadku nie sugeruj się koleżankami, bo Ty to Ty, a one to one.
Wiesz, też ciągle słyszę głupie komentarze na temat mojej wagi. Nie rozumiem, dlaczego ludzie tak bardzo się o mnie martwią... Kiedyś po jakiejś "żartobliwej" (wyłącznie w mniemaniu innych osób) wypowiedzi tylko bym się załamała, ale teraz mam to gdzieś i albo sama się z tego śmieję, albo dziękuję za troskę i z podniesioną głową odchodzę od życzliwego rozmówcy.
Tak więc, przestań się zadręczać i po prostu zacznij się cieszyć życiem. Są wakacje, ładna pogoda. Chyba nie będziesz chodzić opatulona od stóp do głów?

Pozdrawiam.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 17:48   #19
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość


Najgorsze jest to,że przez to jestem cholernie nieśmiała, nie umiem nawet spróbować nawiązać kontaktu z osobą, którą jestem zainteresowana - jednego dnia mówię sobie "raz się zyję, spróbuję napisać, może mnie polubi" a następnego "nie łudź się i tak nie spodobasz mu się ". Zaczyna mnie to przerastać, szczupłym dziewczynom łatwo mówić żebym się nie dołowała, bo ich ciało jest szczupłe ale w normalny sposób. Moje jest po prostu za szczupłe
No przez gg raczej nikt cię nie zobaczyatrakcyjność fizyczna jest ważna na początku ,potem schodzi na plan dalszy,podejście do życia masz jak pewien osobnik z tego forum
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 17:55   #20
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

W sprawach damsko-męskich to bywa różnie i ni.e jest tak, że płci przeciwnej podoba się tylko jeden typ urody. Ja znam chudziutkie dziewczyny czy z nadwagą, które podobają się innym (ja akurat należałam do tej 2 grupy i od 3 lat mam faceta, z którym jestem szczęśliwa). A to dzieje się przede wszystkim wtedy, gdy akceptują siebie (oczywiście jest to też kwestia gustu, kto komu się podoba). Oczywiście, możesz spróbować też porady dietetyka, co poradzi Ci w sprawie ,ale niektórzy taką budowę już mają i nie przytyją za nic. Dlatego, grunt to uwierzyć w siebie, popatrzeć nawet na inne dziewczyny o podobnej budowie ciała, które mają kochanych facetów. Ubraniem też możesz dodać sobie parę kg wizualnie (to oczywiście działanie doraźne,bo i bez tych ciuchów na pewno możesz wyglądać seksownie, to jest w Twojej głowie!). No, ale pamiętaj, że najważniejsze, żebyś sama doceniła to w Tobie najpiękniejsze i nie wmawiała sobie, że wyglądasz źle. A chamskimi komentarzami się nie przejmuj, bo wygłaszają je osoby zakompleksione, które same nie wierzą w siebie i komuś czegoś tak naprawdę zazdroszczą.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-07-01 o 17:59
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:05   #21
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

just_a a probowalas przytyc? chcialabys? Ja od zawsze mialam ten problem, zadne super mega diety nie pomagaly. Jem i jadlam WSZYSTKO.
Pomogla mi dopiero siłownia i cwiczenia na tzw.masę, suplementy (wysokokaloryczne koktajle bialkowo-weglowodanowe) i dieta, ale specjalna dieta Czyli nie jedzenie tłusto, niezdrowo i słodko... ale jedzenie duzo zdrowego białka (ryby, serki białe light, jogutry naturalne, kefiry, kurczak, indyk, tunczyk...) i weglowodanow zlozonych (pieczywo ciemne wieloziarniste, ryz ciemny, ciemny makaron, owoce tuczące czyli winogrona, banany, awokado, suszone owoce). Przede wszystkim trzeba jesc regularnie co 2-3h, ja jadlam 8 posilkow dziennie Po 3 miesiacach cwiczen 3 razy w tyg., picia koktajli i diety udalo mi sie przytyc 5kg
Teraz mniej wiecej utrzymuje ta wage, czasem z powodu stresu czy choroby sie waha, troche spadnie, ale juz wiem co robic by wrocic do takiej wagi jaka chce. Z checia jeszcze z 5kg bym przytyla (waze 53kg przy 171cm), ale teraz juz z tym ciezko...
Natomiast jesli chodzi o plec przeciwna, to jeszcze w LO mialam 'problemy', chowalam sie pod barchanowymi ubraniami Jednak jak juz konczylam szkole widzialam zainteresowanie swoja osoba, co mnie strasznie dziwilo, bo niecierpialam swoich patykowatych nog i rak
Teraz nie wstydze sie zalozyc krotkich spodenek, spodnic czy stroju kapielowego... moje otoczenie pomoglo mi zbudowac moja pewnosc siebie, pokochac sie taka jaka jestem i nie przejmowac sie tym co mowia inni
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:11   #22
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez just_a Pokaż wiadomość
Mam zwyczajny problem o którym postanowiłam napisać, a niektórzy już myślą że to prowokacja
No sorry, ale jak dla mnie to jest jakiś z d... problem, tym bardziej, że Twoja chudość nie wynika z choroby, jesteś zdrowa, sprawna, więc w czym rzecz? A XS to nie jest jakieś skrajne wychudzenie, ciuchów w tym rozmiarze jest co niemiara w sklepach, i oczywiście na obniżkach głównie właśnie xs-ki zostają
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:15   #23
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
just_a a probowalas przytyc? chcialabys? Ja od zawsze mialam ten problem, zadne super mega diety nie pomagaly. Jem i jadlam WSZYSTKO.
Pomogla mi dopiero siłownia i cwiczenia na tzw.masę, suplementy (wysokokaloryczne koktajle bialkowo-weglowodanowe) i dieta, ale specjalna dieta Czyli nie jedzenie tłusto, niezdrowo i słodko... ale jedzenie duzo zdrowego białka (ryby, serki białe light, jogutry naturalne, kefiry, kurczak, indyk, tunczyk...) i weglowodanow zlozonych (pieczywo ciemne wieloziarniste, ryz ciemny, ciemny makaron, owoce tuczące czyli winogrona, banany, awokado, suszone owoce). Przede wszystkim trzeba jesc regularnie co 2-3h, ja jadlam 8 posilkow dziennie Po 3 miesiacach cwiczen 3 razy w tyg., picia koktajli i diety udalo mi sie przytyc 5kg
Teraz mniej wiecej utrzymuje ta wage, czasem z powodu stresu czy choroby sie waha, troche spadnie, ale juz wiem co robic by wrocic do takiej wagi jaka chce. Z checia jeszcze z 5kg bym przytyla (waze 53kg przy 171cm), ale teraz juz z tym ciezko...
Natomiast jesli chodzi o plec przeciwna, to jeszcze w LO mialam 'problemy', chowalam sie pod barchanowymi ubraniami Jednak jak juz konczylam szkole widzialam zainteresowanie swoja osoba, co mnie strasznie dziwilo, bo niecierpialam swoich patykowatych nog i rak
Teraz nie wstydze sie zalozyc krotkich spodenek, spodnic czy stroju kapielowego... moje otoczenie pomoglo mi zbudowac moja pewnosc siebie, pokochac sie taka jaka jestem i nie przejmowac sie tym co mowia inni
Próbowałam, byłam u dietetyka, ćwiczyłam siłowo, jednak waga drgęła o ok. 1 kg po czym spadła o 2 Chyba po prostu muszę się już do tego przyzywczaić z nadzieją , że ktoś zauwazy we mnie cos wiecej niz to .
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:26   #24
the cherry blossom girl
Rozeznanie
 
Avatar the cherry blossom girl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 617
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Odstraszasz facetów nie swoją figurą, a podejściem i osobowością Wiem o czym piszesz, bo całe życie byłam chuda i jak byłam młodsza to nie miałam za duzego powodzenia, a teraz? Wciąż jestem chuda a powodzenie mam. Jestem w podobnym wieku co Ty i pewność siebie oraz poczucie własnej wartości jest zdecydowanie lepsze niż rozmiar biustu. Musisz zrobić atut z swojej figury i być kobieca przede wszystkim dla siebie. Jeśli tak zrobisz , inni to zauważą i faceci
the cherry blossom girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:29   #25
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Byłam u dietetyka, cwiczyłam na silowni i nic, chyba taki mój "urok". Naprawdę bardzo ciężko jest zmienic podejscie do samego siebie
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:35   #26
the cherry blossom girl
Rozeznanie
 
Avatar the cherry blossom girl
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 617
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

To kupuj i zakładaj ubrania, które cie optycznie pogrubią.
Rozkloszowane spódnice, sukienki, bluzki z bufkami , kolorowe rzeczy, zeby odwrócić uwagę od chudych części ciała. Chociaż jak dla mnie to ty na serio przesadzasz, jest wiele chudych lasek i nie jesteś jedyna. Sama robisz z siebie jakaś "inną", a przecież jesteś normalna. Idź do fryzjera, zrób sobie fajne włosy, zapuść, obetnij (co ci tam pasuje) i nie zamartwiaj sie. Ciesz się, że możesz jeść co chcesz.
the cherry blossom girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:39   #27
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Autorko, jesli ludzie są złośliwi to zawsze znajdą powód do komentarzy, nieważne czy jesteś za chuda, za gruba, masz za ciemne czy za jasne włosy itp. Nie warto się nimi przejmować. Dałaś sobie wmówić że coś z Tobą nie tak, to źle. Jest wiele ludzi "zbyt szczupłych", moja przyjaciółka też ma ten problem ale radzi sobie. To kwestia tylko Twojego nastawienia, uwierz w siebie, szukaj towarzystwa ludzi którzy są Ci życzliwi, resztą się nie przejmuj. Zawsze możesz ubierać ciuchy np. w jasnych kolorach albo w poprzeczne paski, które optycznie poszerzają, możesz skorzystać z usług dietetyka, ale właściwie... nie musisz. Rozumiem że jesteś zdrowa, nic Ci z powodu wagi nie dolega? Więc nie ma problemu. Wiem że łatwiej uwierzyć w swoją atrakcyjność kiedy się widzi że ktoś Cię kocha i akceptuje całą, ale też i jemu musisz dać szansę. Jest parę wątków na których się toczą dyskusje nt. tak zwanego obiektywnego piękna, i szans znalezienia partnera i większość jest zdania że nie ma czegoś takiego, że trzeba być takim i takim żeby znaleźć drugą połowę. Ludzie mają gusta bardzo różne, bo i każdy człowiek ma coś co się komuś spodoba. Nie możesz się izolować, z góry przekreślać jakieś znajomości, bo nie dajesz facetom szansy.
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:46   #28
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

W Polsce problem otyłości jest.... DUŻO większy niż problem niedowagi. Wiele osób w tym ja dałoby się pokroić za taką sytuacje gdy je się co chce a się nie tyje. Problem nie siedzi w twoim wyglądzie bo to prawda, jesteś drobna, ale w twojej psychice i twoim nastawieniu...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

A jak tak bardzo ci to przeszkadza to może zacznij uprawiać jakiś sport i np uzupełniać dietę o coś takiego jak nutridrinki ?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:49   #29
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
W Polsce problem otyłości jest.... DUŻO większy niż problem niedowagi. Wiele osób w tym ja dałoby się pokroić za taką sytuacje gdy je się co chce a się nie tyje. Problem nie siedzi w twoim wyglądzie bo to prawda, jesteś drobna, ale w twojej psychice i twoim nastawieniu...

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

A jak tak bardzo ci to przeszkadza to może zacznij uprawiać jakiś sport i np uzupełniać dietę o coś takiego jak nutridrinki ?
Trenuję taniec , często biegam. Nutridrinki próbowałam, nic nie dały, a na dłuższą metę to kosztowne rozwiązanie. Pozostaje mi pogodzenie się z sytuacją
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:52   #30
just_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jestem za chuda - czy dlatego jest mi pisana samotność?

Trenuję taniec , rowniez biegam często. Nutridrinki próbowałam i nic, na dłuższą metę to dosyć ksoztowne rozwiązanie. Pozostaje mi tylko pogodzić się z sytuacją
just_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.