Retin-a latem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-20, 21:41   #1
paula219
Raczkowanie
 
Avatar paula219
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 77
GG do paula219

retin a....działa?


słyszłam od kogoś ze podobno super efekty na wszelkie problemy ze skórą jest krem retin a.w swojej zawartosci ma czysta witaminę a, jego inne składniki powodują złuszczanie się naskórka i podobno cera robi się ładniejsza.troche szczypie przy stosowaniu ale daje efekty-tak przynajmniej słyszałam.czy ktoś ma jakies doswiadczenie w stosowaniu tego leku??bo to chyba na recepte.
paula219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 08:46   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: retin a....działa?

Cytat:
Napisane przez paula219
ma czysta witaminę a, jego inne składniki powodują złuszczanie się naskórka (...) bo to chyba na recepte.
to nie inne składniki tylko ta "czyta wit. a" złuszczają skórę. wiecej o retinoidach znajdziesz w wizazowym dziale biochenmia urody.
działa.
jest na receptę. w Polsce na razie nie dostępny na rynku.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 08:13   #3
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Retin-a latem

Mam pytanie czy warto teraz startować z retin-a. Mam na twarzy sporo przebarwień ogólnie jak na dzień dzisiejszy skórę mam na tyle przygojona że mam tylko 3 syfki ale za to dużo przebarwień. Boję się że to znowu wróci i dlatego chciała bym jakoś złuścić ta skórę i zapobiec ewentualnemu nawrotowi. Wczoraj babeczka w aptece powiedziała ze spokojnie mogę to stosować ale tylko na noc . Czy można to na zmiane uzywać np. z acne-derm ? Dodam jeszcze że uzywam bardzo wysokiego filtra i nie opalam się.
Pozdrawiam i proszę o radę
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 09:51   #4
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retin-a latem

ja bym z retinoidami już więcej nic nie stosowała. albo kwas azelainowy albo retinoid (choć specjalistką nie jestem). jeśli martwisz się o pogorszenie cery, to nie wydaje mi się, żeby wakacje i słonce były przeszkodą do stosowania tych środków. moja koleżanka na aknenorminie przeżyła całe lato: podstawa to wysokie filtry, unikanie słońca, czapka z daszkiem lub kapelusz na głowę. jeżeli na dodatek generalnie się nie opalasz, to już w ogóle mały ból
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 10:42   #5
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Retin-a latem

Dzięki za odpowiedz
zastanawia mnie jeszcz jedna rzecz , byłam wczoraj u dermatologa i naopowiadał mi różnych rewelacji jak np. to że retin-a to przestarzały lek i po nim mi nie znikna przebarwienia no ale przeciez jak naskórek się złuszczy to chyba razem z tymi przebarwieniami przeciez zabiegi w gabinetach kosmetycznych tez polegaja na tym żeby złuszczyć naskórek, pozatym ja już jestem w takim wieku że pomału to powinnam zaczać stosować kremy przeciwzmarszczkowe a nie specyfiki na pryszcze ;-)
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 11:13   #6
Blue panda
Raczkowanie
 
Avatar Blue panda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 64
problem pomocy

Mam problem pomocy!!! Mój problem zaczął się od kąd odstawiłam hormony(tabletki antykoncepcyjne) które brałam przez około 2 lata wcześniej nie miałam dużych problemów z cerą jeszcze przed zażywaniem czasem mi coś wyskoczylo ale to sporadycznie podczas zażywania nie miałam już wogóle nic na buzce az do momentu kiedy odłożyłam tabletki mam teraz zaskórniki zamknięte w okolicach policzków i w okolicach żuchwy nie wiem co mam robić byłam już na dermabrazji troche pomogło ale problem dalej jest w dodatku mam sporo przebarwień. Chciałam się wybrać na jakiś zabieg i tu moje pytanie jaka byłaby najlepsza metoda na mój problem jaki zabieg??? prosze o pomoc
Blue panda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 10:55   #7
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Retin-a latem

Blue panda lepiej idz do dermatologa, mnie 2 mc temu strasznie wysypało nie wiem dlaczego, lekarz dał mi antybiotyk na 5 dni Bactrim Forte i maść Clindacne buzia się pięknie wygoiła, teraz jadę na Acne-derm ale bardzo zalezy mi na pozbyciu się przebarwień. Ciągle sie waham czy kupić ten Retin-a bo najbardziej boję się ponownego wysypu a co niektóre dziewczyny pisały że jakieś dziwne gule im powychodziły. No chyba że zrobię próbe przez np. 2 tygodnie tylko w jednym siejscu na twarzy
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 18:50   #8
amy7
Zadomowienie
 
Avatar amy7
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 025
Dot.: Retin-a latem

Casjopea - albo AD albo Reti A. Nie stosuj tego łącznie. Nie odstawiaj na razie AD , trzeba go chwile stosować, żeby były efekty Cierpliwość przede wszystkim .

To bactrim ma takie szerokie spectrum działania ?
Napiszę na priv.
Pozdrawiam
amy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.