uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-25, 22:12   #1
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487

uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.


Witam.
Mój problem jest taki ze mam bardzo bliska kolezanke. Bedziemy miały nie długo 18 lat. Ale nie o tym. Dziewczyna kocha sie ze swoim chłopakiem. Tylko kiedy usłyszałam jak sie zabezpieczaja to nie wydało mi sie to bezpieczne. Uprawiaj seks bez prezerwtyw ani innych środkow antykoncepcyjnych. Jest to stosunek przerywany i oblicza sobie dni płodne. Co do metody przerywanej wiadomo ze penis wydziela płyn w ktorym sa plemniki. A kalendarzyk wiadomo jak działa. Wystarczy stres choroba i wszystko sie przesuwa. Kolezana twierdzi ze pani ginekolog powiedziała jej ze to całkowicie bezpieczne. poradzcie cos. Starałam sie jej wytłumaczyc cokolwiek ale twierdzi ze to bezbieczniejsze niz prezerwatywa. Prosze o nie negowanie jej decyzji o podjeciu inicjajci seksualnej w młodym wieku. bo nie o to chodzi. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:15   #2
kasandra82
Wtajemniczenie
 
Avatar kasandra82
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 374
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Witam.
Mój problem jest taki ze mam bardzo bliska kolezanke. Bedziemy miały nie długo 18 lat. Ale nie o tym. Dziewczyna kocha sie ze swoim chłopakiem. Tylko kiedy usłyszałam jak sie zabezpieczaja to nie wydało mi sie to bezpieczne. Uprawiaj seks bez prezerwtyw ani innych środkow antykoncepcyjnych. Jest to stosunek przerywany i oblicza sobie dni płodne. Co do metody przerywanej wiadomo ze penis wydziela płyn w ktorym sa plemniki. A kalendarzyk wiadomo jak działa. Wystarczy stres choroba i wszystko sie przesuwa. Kolezana twierdzi ze pani ginekolog powiedziała jej ze to całkowicie bezpieczne. poradzcie cos. Starałam sie jej wytłumaczyc cokolwiek ale twierdzi ze to bezbieczniejsze niz prezerwatywa. Prosze o nie negowanie jej decyzji o podjeciu inicjajci seksualnej w młodym wieku. bo nie o to chodzi. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Nie pomożesz jej jeżeli ona tego nie chce, przecież nie będziesz stała nad nimi w sypialni i patrzyła jak sie kochają Jej wybor, jej życie.
__________________



kasandra82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:19   #3
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Moja koleżanka podobnie i te jej argumenty "bo tabletki są za drogie"
Polecam jakąś terapie szokową ;p Nie wiem, zaprowadź do ginekologa żeby z nim uzgodniła antykoncepcje, pewnie się facet schwyci za głowę jak usłyszy "stosunek przerywany" _-_
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:22   #4
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Nie o to chodzi. Ja widze ze ona nie bardzo chyba jest zorientowana w tym. możeja tez sie myle. chodzi mio wasze zdanie na ten temat. Może jak to przeczyta to przemysli to.

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

repifen właśnie o to chodzi ze pani ginekolog jej rzekomo powiedziała ze to bezpieczne. Mysle ze o metoda dla osób ktore wyznaja zasade "Jak zajde w ciąze to dobrze jak nie to tez dobrze" a nie dla młodej dziewczyny ktora ma szkołe i plany.
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:40   #5
oluskaaa922
Zakorzenienie
 
Avatar oluskaaa922
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 594
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

hmm powiem tak. Jeżeli koleżanka naprawde uwaza sie za taka dorosla, bo niedlugo dostanie dowod w raczke oraz zaczela wspolzyc z chlopakiem, to naprawde swiadczy w tym momencie o jej niedojrzalosci. No ale skoro jest juz taka dorosla, to moze ponosic konsekwencje za swoje czyny. Dziwi mnie jedno: skoro tak dorosla osoba, ktora doskonale wie, co dla niej jest najlepsze, nie poczyta troche o metodach antykoncepcji i nie dowie sie przez to, czy ta metoda wybrana przez nia jest rzeczywiscie taka bezpieczna...
Heh, zeby antykoncepcja w ogole byla bezpieczna...;]
Dobrze, ze ma taka dojrzala przyjaciolke jak Ty.
Skoro u gina byla, to jej tam zaciagnac nie mozesz. Pokaz jej ten watek i znajdz cos o metodach antykoncepcji.
__________________
Bo marzenia się nie spełniają, sny zawsze kończą,
wspomnienia wracają, kawa uzależnia,
papierosy zabijają, czekolada tuczy,
a naiwność bierze górę nad podświadomością.
oluskaaa922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 01:28   #6
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

To jakis dziwny ten ginekolog,skoro uważa że seks przerywany jest bezpieczny i albo on jest jakis nie teges,albo ona zmysla że tak jej powiedział.
Napewno seks przerywany nie jest bezpieczny tym bardziej,że nie używają żadnej antykoncepcji.W każdej chwili może wpaść ze swoim chłopakiem i niech się potem czasem niedziwi.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:18   #7
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Witam.
Mój problem jest taki ze mam bardzo bliska kolezanke. Bedziemy miały nie długo 18 lat. Ale nie o tym. Dziewczyna kocha sie ze swoim chłopakiem. Tylko kiedy usłyszałam jak sie zabezpieczaja to nie wydało mi sie to bezpieczne. Uprawiaj seks bez prezerwtyw ani innych środkow antykoncepcyjnych. Jest to stosunek przerywany i oblicza sobie dni płodne. Co do metody przerywanej wiadomo ze penis wydziela płyn w ktorym sa plemniki. A kalendarzyk wiadomo jak działa. Wystarczy stres choroba i wszystko sie przesuwa. Kolezana twierdzi ze pani ginekolog powiedziała jej ze to całkowicie bezpieczne. poradzcie cos. Starałam sie jej wytłumaczyc cokolwiek ale twierdzi ze to bezbieczniejsze niz prezerwatywa. Prosze o nie negowanie jej decyzji o podjeciu inicjajci seksualnej w młodym wieku. bo nie o to chodzi. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Negowanie decyzji ? Przecież prawie pełnoletnia jest.
A po drugie, jeżeli ona sama nie uzna za słuszne zmiany metody to nic jej nie przekona...Możesz z nią ewentualnie pogrzebać w internecie i poczytać na temat antykoncepcji. To w gruncie rzeczy jej sprawa. Jak wpadnie to też ona poniesie konsekwencje, nie Ty.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 08:19   #8
suzyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 248
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

ja znam dziewczyne która ma niecałe 16 lat i kocha sie z chłopakiem kompletnie bez zadnego zabezpieczenia. Nieraz z nia gadałam o tym(to dość dobra kumpela) co bedzie jesli wpadna, a ona na to z usmiechem ze trudno sie mowi, a jej chłopak nie lubi prezerwatywy... załamałam sie jak to usłyszałam... Moze to jakas specyficzna mentalnosc, jej siostra zaszla w wieku 15 lat w ciąże. Wydaje mi sie ze twoja kolezanka zmysla z tym ginekologiem... watpie ze jakis by jej tak powiedzial. I watpie ze mozesz jakos na nia wpłynac ale mozesz spróbować zaprowadzic ja do gina a najlepiej zaproponowac zeby poszła tam z chłopakiem
suzyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:28   #9
Daga626
Raczkowanie
 
Avatar Daga626
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z nikąd
Wiadomości: 210
GG do Daga626 Wyślij wiadomość przez MSN do Daga626
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

eeee. powiedz jej, że seks bez zabezpieczenia to nie tylko możliowśc ciąży, ale i zarażenia się ogromem przeróżnych chorób. A jak jej partner jest chory a ona o tym nie wie? To co wtedy?
Ale skoro jest taka dorosła i gotowa na seks to i na ewentualne konsekwencje też powinna być gotowa, szczególnie że nie używa zabezpieczeń. Jej życie, jej sprawa. A jak wpadną, to wtedy bedzie płacz. Tylko że już będzie za późno.
__________________
13.02.2010.

53-52-51-50-49-48
od 26.02.2010
Daga626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:30   #10
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Szczerze watpię,żeby jakikolwiek ginekolog mógł powiedzieć coś tak głupiego
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:58   #11
Alessandra666
Raczkowanie
 
Avatar Alessandra666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 105
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Witam.
Mój problem jest taki ze mam bardzo bliska kolezanke. Bedziemy miały nie długo 18 lat. Ale nie o tym. Dziewczyna kocha sie ze swoim chłopakiem. Tylko kiedy usłyszałam jak sie zabezpieczaja to nie wydało mi sie to bezpieczne. Uprawiaj seks bez prezerwtyw ani innych środkow antykoncepcyjnych. Jest to stosunek przerywany i oblicza sobie dni płodne. Co do metody przerywanej wiadomo ze penis wydziela płyn w ktorym sa plemniki. A kalendarzyk wiadomo jak działa. Wystarczy stres choroba i wszystko sie przesuwa. Kolezana twierdzi ze pani ginekolog powiedziała jej ze to całkowicie bezpieczne. poradzcie cos. Starałam sie jej wytłumaczyc cokolwiek ale twierdzi ze to bezbieczniejsze niz prezerwatywa. Prosze o nie negowanie jej decyzji o podjeciu inicjajci seksualnej w młodym wieku. bo nie o to chodzi. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Albo ginekolog jest jakaś niedouczona ignorantka albo kolezanka wciska Ci kit. Ja w wieku 17 lat tez "stosowalam" sotosunek przerywany i 9 miesiecy pozniej urodzilam synka , pokaż jej artykuly w prasie czy internecie o "bezpieczenstwie" stosunku przerywanego,a moze ona sie poporstu wstydzi poprosic chlopaka zeby uzywalprezerwatyw, znam tez takie przypadki.
Alessandra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 09:13   #12
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Sa z chłopakiem od ponad 3 lat. Chłopak ma prawie 22 lata. Wiec raczej wstyd przed powiedzeniem chłopakowi o zabezpieczaniu sie jest raczej nie mozliwy. Może i pani ginekolog jej tak powiedziała. Zawsze wiecej zarobi jak przyjdzie usunać. Ale jak mozna młodej dziewczynie kit wciskac. Jak to wogole prawda jest. Wiem ze nie zmienie jej zdania jeżeli ona tego nie bedzie chciała ale bede miała swiadomosc ze sie starałam. Chce jej pokazać ten wątek.
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 09:14   #13
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

No tak, wiele to Ty w tej kwestii rzeczywiście nie zdziałasz. To bardzo prywatna dziedzina jej życia,może sobie nie życzyć jakiegokolwiek wtrącania się, nawet ze strony przyjaciółki. Dobrze, że jednak tak się o nią troszczysz, to zrozumiałe.
Zastanawiam się nad jedną metodą - rozmowa z jej mamą. Ale, czy to dobry pomysł, zależy od kilku czynników:
a) czy ona ma dobry kontakt z mamą i czy mama jest dla niej autorytetem
b) czy jej mama jest w miarę nowoczesna i wyrozumiała, i czy będzie potrafiła przeprowadzić rozmowę z nią w odpowiedni sposób
c) czy jej mama wie, że ona uprawia seks i czy lubi jej chłopaka
d) czy jej mama przypadkiem nie pochwala 'naturalnych' metod antykoncepcji? ; bo jeśli tak, to nici, może dziewczyna wyniosła to z domu. Jeśli jej rodzice są zagorzałymi katolikami, to całkiem prawdopodobne.
Tak więc mogłabyś delikatnie powiedzieć jej mamie, co jest grane i czy ona mogłaby jakoś wpłynąć na córkę, bo się zwyczajnie martwisz. Nie wydaje mi się, by była to jakaś nielojalność wobec przyjaciółki. No, ale jeśli mama nie wie, że ona uprawia seks i wiesz, że nie spodobałoby się jej to, lepiej tego uniknąć i nic jej nie mówić.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 09:23   #14
diva_4_ever
Przyczajenie
 
Avatar diva_4_ever
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Wydaje mi się, że duży wpływ na twoja koleżanke może miec jej facet. To może on jej wmówił, że taka forma "zabezpieczenia" będzie najlepsza, a ona jest może w niego wpatrzona i wierzy. Myślę,że możesz spróbować znaleźć w internecie artykuły na temat stosunku przerywanego i jej pokazać. Jeśli to nie zadziała, to poprostu odpuść. Nie możesz zatruwać sobie życia zamartwiając sie o nią.
diva_4_ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 09:32   #15
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Mamę to jednak pomine. Zrobi jak bedzie chciała. Mam nadzieje że nie przyjdzie mi kiedys powiedzieć "a nie mówiłam". Chciałabym jej poradzic cos i pogadać z nia o tym bo jest jedynaczka i mieszkamy na wsi a wiadomo jak tam ludzie reaguja na sprawy seksu i antykoncepci wiec z rodzicami raczej nie może pogadac. Martwie sie bo juz dwie koleżanki z naszej klasy zaszły w ciąze i urodziły.Dużo czytałam na temat antykoncepcji bo zamierzałam rozpocząc współzycie (jestesmy ze soba 3 lata) i dlatego bardzo mnie to zdziwiło. Koleżanka powiedziała mi ze taka metoda antykoncepcji jest bezpieczniejsza niz prezerwatywa.
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 09:52   #16
kruczydło
Raczkowanie
 
Avatar kruczydło
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 417
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

A ja wierzę, że mogła spotkać takiego gina. Sama chodzę do normalnej osoby, ale na studiach widzę, jacy ludzie będą lekarzami, i jakich czasem można spotkać... Ale wracając do tematu, wg jednego z moich wykładowców, metody naturalne i prezerwatywy można wrzucić do jednego worka z napisem "MAŁA SKUTECZNOŚĆ". Radziłabym raczej dobrać odpowiednie tabletki. Wiadomo, 100% daje tylko przysłowiowa szklanka wody, ale na razie tabletki są najlepsze (i moim zdaniem najzdrowsze dla psychiki).

Dziwi mnie, że są ponad 20-letni chłopcy, którzy wierzą w skuteczność przerywania stosunku. A koleżance pokazałabym jakieś strony w internecie, także to forum.

I zazdroszczę Twojej koleżance, że ktoś tak się o nią martwi, naprawdę godna podziwu jest Twoja przyjaźń dla niej
kruczydło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 10:04   #17
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Co do prezerwatyw to myśle ze jak jest dobrej jakosci, odpowiednio załozona i użytkowana to daje dobre zabezpieczenie. Co do tabletek to wiecie w tym wieku.... Zawsze jak juz zdarzy sie że peknie prezerwatywa to są tabletki po. Ale cóz... Musze z nia pogadac ale chyba sie na mnie obraziła po wczorajszej rozmowie na gg....

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Wyśle wam wiadomość z gg o tym. Wiem moze sie za bardzo przejmuje ale..... a tam sama nie wiem dlaczego.
milena (25-08-2009 22:40)
wiesz my to już od roku bez gumek jedziemy
milena (25-08-2009 22:40)
gumki były na początku
Ja1 (25-08-2009 22:40)
wiesz ze to nie jest bezpieczne?
milena (25-08-2009 22:41)
używamy gumek ale tylko w dni te płodne według kalendarzyka
Ja1 (25-08-2009 22:41)
ten kalendarzyk to se w d.... wsadz
milena (25-08-2009 22:41)
a tak to kalendaryk i metoda przerywana
milena (25-08-2009 22:42)
nio jakoś nie się nei myli
Ja1 (25-08-2009 22:42)
wystarczy ze bedziesz chora lub cos sie bedzie innego działo i wszystko sie przesua
Ja1 (25-08-2009 22:42)
przesuwa
Ja1 (25-08-2009 22:42)
a co do metody przerywanej
Ja1 (25-08-2009 22:43)
w czasie poniecenia z penisa mezczyzny wydziela sie ciecz w niewielkich ilosciach. nie jest to sperma jednak zawiera plemniki
milena (25-08-2009 22:44)
dwie metody na raz nigdy nie zawiodo tak powiedziała pani ginekolog do której chodze
Ja1 (25-08-2009 22:45)
ale nie taki
Ja1 (25-08-2009 22:45)
takie
Ja1 (25-08-2009 22:45)
zdurniałas
Ja1 (25-08-2009 22:45)
no...
Ja1 (25-08-2009 22:45)
sorry za słowo
milena (25-08-2009 22:45)
właśnie ze trakie też
Ja1 (25-08-2009 22:45)
kto ci pwiedział ze metoda przerywana jest bezpieczna
Ja1 (25-08-2009 22:46)
i kalendarzyk
milena (25-08-2009 22:46)
one nie są bezpieczne oddzielnie
Ja1 (25-08-2009 22:47)
one sa dla osob ktore w razie czego sa gotowe na dziecko
Ja1 (25-08-2009 22:47)
a nie dla 17 latki
milena (25-08-2009 22:48)
tak samo jest to skuteczne jak i gumki dureksy nam 4 razy pękły
milena (25-08-2009 22:48)
i to jeszcze w 19 dzień
Ja1 (25-08-2009 22:48)
milena..
Ja1 (25-08-2009 22:48)
ja cie prosze
milena (25-08-2009 22:50)
wiesz ile ja się wtedy strachu najadłam? jescze się stresowałam to mi się 2 tygodnie okres opuźnił
Ja1 (25-08-2009 22:50)
i widzisz
Ja1 (25-08-2009 22:50)
okres sie opoznia od stresuwiec wszystko sie przesuwa
milena (25-08-2009 22:51)
przez głupią gumke bo pękła a my nie czuliśmy
Ja1 (25-08-2009 22:51)
jak gumnka jest dobrze załozona jest nawilzenie i jest doobrej jakosci i nie stara nie ma mozliwosci pekniecia
Ja1 (25-08-2009 22:52)
moze przypadek jeden na 1000
milena (25-08-2009 22:52)
a teraz to już jak ja mam te płodne dni to wogóle tego nie robimy bo ja się boje!
milena (25-08-2009 22:53)
gumka kupowana w aptece i tylko dureksy kupował i ten żel ostatno dureks play
Ja1 (25-08-2009 22:54)
twoje zycie
Ja1 (25-08-2009 22:54)
a pani ginekolog moze sobie na skobance zarobi

Edytowane przez neska1412
Czas edycji: 2009-08-26 o 11:36
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 10:33   #18
Licealistka18
Raczkowanie
 
Avatar Licealistka18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 242
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Myśle że Twoja koleżanka jest beznadziejnie głupia!!! Moja koleżanka jest bardzo uczulona na to żeby w tym wieku nie zajść w ciąże (18 lat) że używa podwójnego zabezpieczenia plasty+prezerwatywa!!!! A ta na kalendarzyku jedzie!!!! Głupota ludzka nie zna granic!!! Szczerze to ten chłopak jest jeszcze gorszy!!! 22 lata i żeby z 17-nasto latką na przerywanym stosunku jechac??? Boże!!!! Ha prezerwatyw nie lubi!!!! Ciekawa jestem czy jak zajdzie w ciąże to też taki mądry będzie? Wydaje mi się że człowiek który ma 22 lata jest odpowiedzialny ale widocznie są odchyły w ludziach :/:/:/:/
__________________
Powiedz TAK transplatologi!!!
Powiedz TAK.. tak jak ja!
W niebie Twoje narządy nie będą Ci już potrzebne....
Dzięki mojemu TAK ktoś przeżyje....
~~~~~~~~~~~~
1 październik studentka UŁ
3 września chyba ściągamy aparacik
Licealistka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 11:01   #19
Isia83
Zadomowienie
 
Avatar Isia83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 471
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Kalendarzyk nie jest metodą ZAPOBIEGANIA ciąży, bo jak słusznie zauważyłaś wiele czynników może wpłynąć na zaburzenie gospodarki hormonalnej i kalendarzyk może skutecznie zmylić. Jest to metoda PLANOWANIA rodziny - czyli bardziej dla par, które chcą mieć dzidziusia, żeby wyliczyć kiedy mniej więcej "bardziej się starać"

Stosunek przerywany też nie jest metodą ZAPOBIEGANIA ciąży - chyba bardziej metodą na nabawienie się frustracji i obniżenie zadowolenia ze wspólnego cieszenia się soba nawzajem.

Ergo - bzdurą jest mówienie, że jest bezpieczna, bo stosuje DWIE METODY ZAPOBIEGANIA CIĄŻY, kiedy de facto nie stosuje ani jednej...

ps. abstrahując trochę (choć w zasadzie to wcale nie) od tematu, troszkę na wesoło, znacie to?

jak inaczej nazywa się metoda kalendarzykowa?

... watykańska ruletka
__________________



Nasz dzien - 02.07.2011


Było cudownie...
kilka zdjęć...


Isia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 12:19   #20
slacha
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: hollylodz
Wiadomości: 1 429
GG do slacha Send a message via Skype™ to slacha
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

polec jej innego ginekologa...
__________________
szafa
slacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:23   #21
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Nie zadawaj się z tą koleżanką, bo głupota na ciebie przeskoczy.
A tak na powaznie współczuje, że z kimś tak mało rozumnym musisz się uzerać. Co do gina to albo zmyśla albo to jakiś wysłannik Watykanu tam siedział.
Rany, a potem tacy ludzie się rozmnażają. Zabierz ją może do jakiegoś normalnego lekarza.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:33   #22
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Arisa nie przesadzaj. Gdyby człowiek w taki sposób klasyfikował ludzi to by nie było przyjazni. Twoj post akurat mi sie do niczego nie przydał. Lepiej wogole nie pisac swoich "porad" jak masz oceniac i obrazac innych. Ja oczekuje na tym forum wiadomosci na ten temat a nie jakies bezsensownej gadki.
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:34   #23
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

wątpię, żeby facet ją przekonał do przerywanego. w końcu to też dla niego stres i nie jest to takie zdrowe ani przyjemne.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 14:57   #24
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Cytat:
Napisane przez suzyyy Pokaż wiadomość
ja znam dziewczyne która ma niecałe 16 lat i kocha sie z chłopakiem kompletnie bez zadnego zabezpieczenia. Nieraz z nia gadałam o tym(to dość dobra kumpela) co bedzie jesli wpadna, a ona na to z usmiechem ze trudno sie mowi, a jej chłopak nie lubi prezerwatywy... załamałam sie jak to usłyszałam... Moze to jakas specyficzna mentalnosc, jej siostra zaszla w wieku 15 lat w ciąże. Wydaje mi sie ze twoja kolezanka zmysla z tym ginekologiem... watpie ze jakis by jej tak powiedzial. I watpie ze mozesz jakos na nia wpłynac ale mozesz spróbować zaprowadzic ja do gina a najlepiej zaproponowac zeby poszła tam z chłopakiem
OMG
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 15:12   #25
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

hmm może na początek rozmawiaj z koleżanka trochę inaczej. Chociażby unikaj wyrazów typu "zdurniałaś". To stawia was w sytuacji "mistrz i uczeń, a więc nie dziwię się, że koleżanka puszcza mimo uszu twoje gadanie. Ja tez bym rówieśnicy-mistrza nie słuchała

Może lepiej poszukaj jakiegoś ciekawego artykułu, napisanego przez osobę , której twoja koleżanka byłaby w stanie uwierzyć bardziej niż tobie.(ginekolog, seksuolog - może udałoby ci się znaleźć coś napisanego przez p. Lwa Starowicza- nie uwierzę, że twoja koleżanka o nim nie słyszała )
A potem podeślij jej na gg "Słuchaj, natrafiłam przed chwilą na bardzo ciekawy artykuł! Niewiarygodne, że nie miałam pojęcia o połowie z tych rzeczy?! " i link do artykułu Jak przeczyta to może ruszą jakieś trybiki w główce
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 23:13   #26
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

powiedz jej, ze musisz do ginekologa i popros zeby cie zabrala do swojego na rozmowe o antykoncpecji i wejdzcie razem moze sie przekona

jak mam byc szczera to watpie zeby ona kiedykolwiek widziala ginekologa - sciema to jest i tyle bo juz nie wie co powiedziec, ubzdurala sobie cos i mysli, ze jak powie ze ginekolog jej kazal to bedzie swiete i wazniejsze niz to co ty mowisz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 23:35   #27
Aśkun19
Raczkowanie
 
Avatar Aśkun19
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 207
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

chyba bym ze strachu u marła jakbym miała się w ten sposób "zabezpieczać"! A co do faceta który w wieku 22 lat raczej nie namawiałby dziewczyny do stosunku przerywanego, to ja mam lepszy numer. Mojej przyjaciółki facet jak zaczęli współżycie to też na początku przerywany byl, bo jak twierdził "ja już od 4 lat tak się kochałem ze swoją byłą i ja wiem kiedy skończyć i to jest zupeeeeełnie bezpieczne" a face miał wtedy 27 lat (!!!!!!) Całe szczęście przemówiłam jej do rozumu i teraz stosuje tabletki...
Mam nadzieję że Twoja przyjaciółka też zmądrzeje, i jej też tego życzę co by sobie życia nie zmarnowała...
Aśkun19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:00   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Głupota i ciemnota nie boli, więc nic nie poradzisz. Zajdzie w nieplanowaną ciążę, to wtedy zaboli, a może nie zajdzie - czasami głupi ma szczęście...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:18   #29
perseusz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 536
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Ja się nie znam ale coś wam powiem. Kiedyś dawno temu miałem rozmowę o pszczółkach i kwiatkach z mamą. Moi rodzice mają 30 letni staż w małżeństwie, moja mama przez całe życie stosowała tylko te kalendarzyki czy coś tam, mam 2 rodzeństwa i tylko ja byłem planowany. Więc mnie tam ta średnia tak nie przeraża średnio wychodzi 1 nieplanowany dzieciak na 15 lat
Ja w życiu się nie zgodzę na taką metodę antykoncepcji ale nie przekreślajcie jej tak bardzo.
Ja wychodzę z założenia że jak nie znam panienki to gumka albo i dwie a jak znam to za łapkę do ginekologa i tictac'i.
__________________
samotność to jest wtedy, jak każdy tramwaj jest dobry, bo gdzie nie pojedziesz to samo Cię czeka
perseusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 09:43   #30
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: uswiadmienie koleżanki. prosze o wpisy.

Cytat:
Napisane przez perseusz Pokaż wiadomość
Ja się nie znam ale coś wam powiem. Kiedyś dawno temu miałem rozmowę o pszczółkach i kwiatkach z mamą. Moi rodzice mają 30 letni staż w małżeństwie, moja mama przez całe życie stosowała tylko te kalendarzyki czy coś tam, mam 2 rodzeństwa i tylko ja byłem planowany. Więc mnie tam ta średnia tak nie przeraża średnio wychodzi 1 nieplanowany dzieciak na 15 lat
Ja w życiu się nie zgodzę na taką metodę antykoncepcji ale nie przekreślajcie jej tak bardzo.
Ja wychodzę z założenia że jak nie znam panienki to gumka albo i dwie a jak znam to za łapkę do ginekologa i tictac'i.
dwie na raz?
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.