cukrzyca a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 13:08   #1
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30

cukrzyca a antykoncepcja


Witam wszyskich.Jestem tutaj nowa i mam pytanko do pana doktora.Mam 19lat od 4 lat choruje na cukrzyce,biore tabletki ale na tym nie koncza sie moje problemy... mam problem z miesiaczka,jest u mnie strasznie nie regularna, nie mam jej nawet 3 miesiace, bylam u lekarza i jak narazie nie wie co ze mna zrobic.Czy w moim stanie mozna zastosowac jakas terapie hormonalna? Czy moge brac tabletki antykoncepcyjne? prosze o rade ...
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 13:19   #2
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Biorę tabletki, ale jakie??? Przeciwcukrzycowe, antykoncepcyjne??
Poza tym czasami odnoszę wrażenie, że niektóre pacjentki wogóle nie
pytają o nic swoich lekarzy. Albo lekarze są mrukami, względnie niemowami.

Przy cukrzycy najchętniej stosujemy wkładkę antykoncepcyjną (wystarczy chyba niekorzystnego działania samej cukrzycy na naczynia i tkanki), po co do tego dokładać tabletki??

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 13:25   #3
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Cukrzyca i antykoncepcja
Generalnie dla kobiet, które jeszcze nie rodziły polecane są pigułki zawierające niskie dawki hormonów lub mini–pigułki. Spirala wewnątrzmaciczna, pigułki zawierające niskie dawki hormonów lub mini–pigułki mogą być stosowane między kolejnymi ciążami. Wielu chorych rozważa sterylizację, jeśli nie zamierzają już powiększać rodziny lub w przypadku ciężkich powikłań cukrzycy. Pamiętaj jednak, że tylko prezerwatywa chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. pobrane z :
http://www.diabetyk.org.pl/?a&m_s%5B...&m_s%5Ba%5D=96

pigułki złożone i jednoskładnikowe.
Zastosowanie danego preparatu zawsze może zalecić tylko lekarz specjalista. Przy stosowaniu tego typu antykoncepcji istnieją przeciwwskazania. Pigułek hormonalnych nie powinny przyjmować kobiety otyłe, po żółtaczce, po zawale i przy chorobie wieńcowej, miażdżycy, po zatorach i wylewach, przy raku piersi. Dużą ostrożność zaleca się też kobietom z cukrzycą, nadciśnieniem oraz palącym papierosy po ukończeniu 35. roku życia.
pobrane z http://www.przychodnia.pl/poradnik/index117.php3?t=117

- Gospodarka węglowodanowa: preparaty DTA wpływają na podwyższenie poziomu insuliny jak i glukozy. Dlatego uważa się, że u kobiet z grupy ryzyka cukrzycy (wywiad rodzinny cukrzyca w ciąży, urodzenie dziecka z masą ciała powyżej 4,5 kg), jak również tych już chorych decyzja co do DTA powinna być bardziej ostrożna, lub wręcz przeciwwskazana.
pobrane z http://www.lmm.pl/porady/cykle/antyk-horm.html


to jest najfajniejsza (moim zdaniem) i najbardziej rzeczowa odpowiedź. odwiedz sobie tę stronkę, tam znajdziesz więcej informacji na ten temat (tabelka). patrz podpunkt 5 (na samym dole stronki)
Doustna antykoncepcja w cukrzycy
Kobieta z cukrzycą pragnąca świadomie zaplanować macierzyństwo stoi przed trudnym dylematem. Ryzyko wiąże się bowiem nie tylko z nieplanowaną ciążą ale również ze stosowaniem doustnej antykoncepcji.
Hormonalna antykoncepcja doustna może zwiększać ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych poprzez wpływ na układ krzepnięcia, nadciśnienie, gospodarkę lipidową oraz węglowodanową (zwiększa zapotrzebowanie na insulinę, pogarsza nietolerancje glukozy). Ryzyko powikłań zakrzepowych zwiększa dodatkowo palenie papierosów, otyłość, trombofilia lub wywiad rodzinny w kierunku choroby zakrzepowej.
Jeśli występują 2 czynniki ryzyka z grupy drugiej zmienia to kwalifikację pacjentki do grupy trzeciej, a jeżeli natomiast występuje 1 czynnik ryzyka z grupy trzeciej i dodatkowo 1 z grupy drugiej lub trzeciej dyskwalifikuje to kobietę ze stosowania doustnej antykoncepcji (grupa czwarta).
Warunkami włączenia doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych u kobiet z cukrzycą są:
- wiek < 35 lat
- nie paląca
- bez nadciśnienia
- bez nefropatii, retinopatii lub innych chorób naczyń
- BMI < 30
pobrane z http://www.gpsk.am.poznan.pl/ptg/rek...jacukrzyca.htm

zalecam też konsultacje z lekarzem pozdrawiam
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 13:33   #4
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Biorę leki od cukrzycy (metformax ).Miszkam w małej miejscowości gdzie jest tylko dwoch lekarzy ginekologów, który mi powiedział ze pierwszy raz ma doczynienie z taki przypadkiem i nie wie co ze mna zrobic.Nawet nie wie co mi przepisac na unormowanie miesiaczki nie mowiac juz o antykoncepcji.myslalam ze ktos tutaj mi cos doradzi
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 13:37   #5
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

dziękuje za linki do stronek
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 12:05   #6
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

CZy ktos mi cos tutaj doradzi??? prosze o jakas dobra rade
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 12:29   #7
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Ja trochę nie bardzo rozumiem. Ale może jestem tępy ?

Zostały udzielone dość obszerne odpowiedzi.
Ja napisałem o spirali antykoncepcyjnej jako o najlepszym rozwiązaniu w tym wypadku. Dodam, że dobra byłaby też prezerwatywa.
Były też odpowiedzi na temat stosowania antykoncepcji doustnej.
Czy te posty nie doszły na forum??
Co do regulacji cyklu to jest to problem bardziej złożony i nie da się tego naprawdę załatwić korespondencyjnie. (Trzeba wogóle rozważyć, czy podejmować w tej sytuacji leczenie mające tylko na celu regulację cyklu).
Leczenie nie może być gorsze niż choroba
Inni zaś mówią, że po pierwsze - nie szkodzić!!

Pozdrawiam

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-24, 12:40   #8
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Mam zostawic ta sprawe swojemu organizmowi az sam unormuje okres? w tym wszystkim bardziej chodzi mi o unormowanie okresu niz o tabletki antykoncepcyjne!
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 13:09   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

moze warto pojechac do wiekszego miasta do lekarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 13:22   #10
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez aanneettkkaa
Mam zostawic ta sprawe swojemu organizmowi az sam unormuje okres? w tym wszystkim bardziej chodzi mi o unormowanie okresu niz o tabletki antykoncepcyjne!
Trzeba na wstępie wiedzieć w jakim celu ma być okres unormowany.
Jeżeli po to aby miesiączki występowały w równych odstępach czasu
to raczej nie da się uniknąć przyjmowania hormonów, niekoniecznie w formie tabletek antykoncepcyjnych, co, jak pisaliśmy byłoby niezby wskazane.
Jeżeli miałoby na celu wywołanie owulacji (celem zajścia w ciążę)
to sposób leczenia zależałby od przyczyny braku owulacji.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 13:39   #11
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Moj diabetolog twierdzi ze moja cukrzyca, ktorej nie moge ustabilizowac ma wlasnie podloze hormonalne, wiec wyslala mnie do ginekologa.Moj okres wystepuje od 40 do 100 dni :O! Wiec pragne aby miesiaczka wystepowala w rownych odstepach !
dziekuje za dotychczasowe informacje i zobaczymy co mi powie ginekolog
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-28, 22:59   #12
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Jestem po kolejnej wizycie o lekarka przypisala mi Diane35 ale jakos nie jestem przekonana do tych tabletek po tym czego naczytalam sie na forum.CZy to oznacza tabletki hormonalne = tabletki antykoncepcyjne zeby unormowac okres zeby byl w takich samych odstepach? Jakie tabletki (nie antykoncepcyjne) pan mi podradzilby na unormowanie okresu, to moze podsune to dla lekarki bo jej chyba latwiej przepisac tabletki anty nizeli poszukac czegos innego.
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 17:31   #13
agusia_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 121
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

ja biore diane 35 i miesiaczka mi sie unormowala,zmniejszyl sie bol, chociaz nabroilam z diana (nie zabralam ostatniego dygodnia tabletek na wyjazd rodzinny) i musialam wziasc od nowa ale juz sie pomalu unormowuje. i nie musisz sie przejmowac negatywnymi tekstami na temat diane 35 bo kazda dziewczyna inaczej reaguje.dziewczyny powiedzialy ze tyja po nich, ze wymiotuja, zle sie czuja itp.(co do tycia to moze jest u wiekszosci stosujacych diane 35)ale ja jestem z natury nieco grubsza i sie nie przejmuje wzrostem wagi(waze okolo 65 kg/ 170 cm, a w pasie mam 85 cm,)a jem kaloryczne jedzonka i slodycze.
agusia_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 23:15   #14
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez aanneettkkaa
Jestem po kolejnej wizycie o lekarka przypisala mi Diane35 ale jakos nie jestem przekonana do tych tabletek po tym czego naczytalam sie na forum.CZy to oznacza tabletki hormonalne = tabletki antykoncepcyjne zeby unormowac okres zeby byl w takich samych odstepach? Jakie tabletki (nie antykoncepcyjne) pan mi podradzilby na unormowanie okresu, to moze podsune to dla lekarki bo jej chyba latwiej przepisac tabletki anty nizeli poszukac czegos innego.
Tabletki na unormowanie okresu nie muszą być antykoncepcyjne, ale muszą
zawierać hormony. Mogą to być leki stosowane w hormonalnej terapii zastępczej, ktore znacznie mniej obciążają organizm. (np. Klimonorm, Cyclo-menorette, Cyclo-Progynowa.
Tylko jeszcze się trzeba zastanowić po co na dobrą sprawę ten okres regulować??
Wiele kobiet żyje z nieregularnymi cyklami.
Nie jest moją intencją zniechęcać, ale to pytanie po co jest chyba ważne.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 21:10   #15
aanneettkkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 30
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Hmmm ... dla mnie jest tak dobrze zyc z tym ze moj okres jest nieregularny, ale moj lekarz diabetolog stwierdzil ze moze to byc w pewnym stopniu przyczyna tego ze nie mozna dobrac mi tabletek od cukrzycy i zebym zrobila z tym "porzadek" wtedy bedzie latwiejsze leczenie.Stosuje diete,biore tabletki,ktore sa zmieniane mi co 3 miesiace i nic nie pomaga.Wiec wybralam sie do lekarza ginekologa... , w przyszlym tygodniu mam wizyte u diabetologa to popytam czy mam "naprawic " swoj okres czy tak zostawic.
aanneettkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 21:33   #16
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Drogie Panie! Mam na imię Asia, jestem studentką III roku dietetyki. Prowadzę badania na temat stosunku do pracy dietetyka kobiet z obecną lub przebytą cukrzycą w czasie ciąży. Badanie jest anonimowe. Poniżej zamieściłam link do strony internetowej, na której znajduje się ankieta. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie, pomoże mi to napisać pracę licencjacką. Obiecuję podzielić się wynikami badania z osobami chętnymi. Dziękuję

http://www.ankietka.pl/ankieta/36604...a-w-ciazy.html
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 14:21   #17
Humanistka
Przyczajenie
 
Avatar Humanistka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 16
Dot.: cukrzyca a antykoncepcja

Mam 23 l. Choruję na cukrzycę insulinozal. od 7 lat. Moje HbA1c wynosi 8. Nie jest to zadowalający wynik. Dno oka prawidłowe, Ekg - super i tam inne badania ok. Długo wahałam sie czy mogę stosować antykoncepcje hormonalną. Jednak 3-ech ginekologów i 2-óch diabetologów zapewniło mnie, że nie widzą przeszkód. A wręcz zachecali mnie bo miesiączke mam tak rozwaloną, że szok od 32 do nawet 49 dni. Od tygodnia stosuję plastry Evra. Póki co nie zauważyłam wzrostu poziomów cukru ani ciśnienia. Zobaczymy jak bedzie dalej...
__________________
Nasz ślub
http://s5.suwaczek.com/20130907580213.png
Humanistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:52.