AKWARIUM - część II - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-15, 17:22   #1501
ashiva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 186
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
ja mam 240 l akwarium roślinne i filtr kubełkowy w zupełności wystarcza jeżeli chodzi o ilość tlenu w wodzie. Jego wylot ustawiony jest tak żeby powodował falowanie powierzchni wody. Ja jestem za leniwa na filtry wewnętrzne Jak już to wolałabym zewnętrzny plus pompka napowietrzająca.
dzięki , to pewnie stanie na kubełkowym choć zanim dojdzie do zakupu to pewnie najwcześniej za dwa miesiące bo remont mnie najpierw czeka ale chcę mieć już jakiś pogląd na sprzęt , a jeszcze mam takie pytanie, byćmoże głupie ale nie mam pojęcia jak z tym jest, a mianowicie czy nie ma ryzyka, że ten filtr wciągnie mi rybki, bo chcę mieć raczej małe rybki typu neonki, gupiki i się trochę boję żeby mi ich filtr nie "zeżarł"
ashiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:30   #1502
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ashiva ja na wlot założyłam gąbkę i w ten sposób do filtra nie wpada dużo brudów więc rzadko trzeba go oczyszczać. Po gąbce łażą sobie krewetki i wydają się być bardzo zadowolone
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:36   #1503
ashiva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 186
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
ashiva ja na wlot założyłam gąbkę i w ten sposób do filtra nie wpada dużo brudów więc rzadko trzeba go oczyszczać. Po gąbce łażą sobie krewetki i wydają się być bardzo zadowolone
taką gąbkę jak do filtra?
ashiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:38   #1504
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

coś w tym stylu:
http://allegro.pl/item571593965_gabk...najtaniej.html
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:40   #1505
ashiva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 186
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
mhm dzięki , bo ja myślałam właśnie co ewentualnie na to założyć coby mi rybek nie wciągnęło i jedyne co mi przyszło do głowy to kawałek rajstop
ashiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:43   #1506
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

taka gąbka jest bardzo wygodna, o wiele łatwiej ją wydłubać z akwarium niż filtr wewnętrzny i wcale tak często jej nie czyszczę... dopiero jak się zassa
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 17:45   #1507
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ashiva - jest to jakiś pomysł
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 17:51   #1508
ashiva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 186
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

dziękuję za pomoc, trochę wątpliwości się rozwiało, jak już zakupię sprzęt to pewnie wypróbuję patenty ale narazie chcę się we wszystkim dokładnie zorientować żeby potem nie mieć problemów po fakcie
ashiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:04   #1509
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ashiva tylko pamiętaj, żeby kupić filtr o większej wydajności niż wynikałoby z litrażu Twojego akwarium, bo jak założysz gąbkę na wlocie to jego wydajność trochę spadnie. Zresztą z biegiem czasu wydajność każdego filtra się zmniejsza więc może się po czasie okazać, że filtr nagle robi się za słaby.
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 18:17   #1510
ashiva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 186
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
ashiva tylko pamiętaj, żeby kupić filtr o większej wydajności niż wynikałoby z litrażu Twojego akwarium, bo jak założysz gąbkę na wlocie to jego wydajność trochę spadnie. Zresztą z biegiem czasu wydajność każdego filtra się zmniejsza więc może się po czasie okazać, że filtr nagle robi się za słaby.
tak wiem wiem, myślałam o takim http://www.allegro.pl/item575961547_...staw_raty.html, wydaje mi się że na 112l wystarczy
ashiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:31   #1511
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

ashiva myślę, że wystarczy
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 15:53   #1512
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
ja mam 240 l akwarium roślinne i filtr kubełkowy w zupełności wystarcza jeżeli chodzi o ilość tlenu w wodzie. Jego wylot ustawiony jest tak żeby powodował falowanie powierzchni wody. Ja jestem za leniwa na filtry wewnętrzne Jak już to wolałabym zewnętrzny plus pompka napowietrzająca.
240l
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 09:20   #1513
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Przyłączam się do początkujących akwarystek...
Co prawda kiedyś miałam już do czynienia z akwarium ale nie było w pełni pod moją opieką
W poniedziałek/wtorek przywozimy z Tż z mojego starego mieszkania akwarium które teraz jest w strasznym zaniedbaniu..woda w środku jest i całe wyposażenie,rybek brak-bo nikt tam się nim nie zajmował odkąd moja mama rozstała się z facetem-którego własnie te akwarium było oczkiem w głowie..
Akwarium spore ale nie powiem ile ma litrów bo nie wiem
Narazie nie wiemy co konkternie kupimy za rybki ale napewno Skalary-coś jest w tych rybkach co mnie do nich przyciąga
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 10:25   #1514
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Narazie nie wiemy co konkternie kupimy za rybki ale napewno Skalary-coś jest w tych rybkach co mnie do nich przyciąga
Witamy!
Skalary pięknie prezentują się... na patelni
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 14:29   #1515
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Witamy!
Skalary pięknie prezentują się... na patelni
Nie lubie ryb
Byłam dzisiaj się dokładnie przyjrzeć akwarium i jednak tam są rybkipyszczaki. Było dużo więcej rybek ale odkąd moja mama przejęła kontrole nad akwarium wpuszczała tam mase rybek no i jak się dowiedziałam pyszczaki nie tolerują małych rybek. W ogóle one moga być z jakimiś innymi rybkami? Bo nie chciałabym się ich pozbywać, tylko teraz już coś dokupić nowego.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 18:11   #1516
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj się dokładnie przyjrzeć akwarium i jednak tam są rybkipyszczaki. Było dużo więcej rybek ale odkąd moja mama przejęła kontrole nad akwarium wpuszczała tam mase rybek no i jak się dowiedziałam pyszczaki nie tolerują małych rybek. W ogóle one moga być z jakimiś innymi rybkami? Bo nie chciałabym się ich pozbywać, tylko teraz już coś dokupić nowego.
moim zdaniem nie powinno się trzymać żadnych innych ryb z pyszczakami. W moim akwarium pływa zbrojnik ale niestety nie wygląda na najszczęśliwszego z tego towarzystwa a akwarium jest na prawdę spore. Natomiast pyszczaki są tak pięknymi rybami, że już żadne towarzystwo nie jest im potrzebne. Ja bym na Twoim miejscu po prostu dowiedziała się jakie to są gatunki (możesz zrobić fotki i wkleić tutaj to popatrzymy) i zwiększyła obsadę. No i oczywiście trzeba zacząć od zorientowania się ile litrów ma akwarium bo w przypadku pyszczaków to jest bardzo istotne. Podaj po prostu wymiary zbiornika (długość, szerokość, wysokość).
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 18:31   #1517
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Akwarium to chyba 80l ma...bo prosilam mame zeby podala mi wymiary i ma 80cm x 30x45
Pływaja w nim 4 pyszczaki, jeden żółciutki reszta szaro niebieska w paski o ile dobrze pamiętam,jak tylko przejme te akwarium i zrobie generalne porządki bo naprawde jest w strasznym stanie i szkoda mi tych rybek a dopiero w poniedzialek wygospodarujemy z Tztem na nie miejsce u nas w mieszkanku wiec zabieramy akwarium
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 19:16   #1518
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

a te paski są pionowe czy poziome? Czy żółty jest cały żółty czy może ma czarny pasek na szczycie płetwy grzbietowej?
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 19:32   #1519
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
moim zdaniem nie powinno się trzymać żadnych innych ryb z pyszczakami. W moim akwarium pływa zbrojnik ale niestety nie wygląda na najszczęśliwszego z tego towarzystwa a akwarium jest na prawdę spore.
ja mam 6 ! zbrojnikow razem z pyszczakami i pelna symbioza

Paati masz 108 litrow, jezeli 45 to nie wysokosc a szerokosc dna to nie jest az tak zle, na upartego mozna trzymac jeden spokojny gatunek pyszczaka
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-20, 19:44   #1520
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
ja mam 6 ! zbrojnikow razem z pyszczakami i pelna symbioza
nie chcę się kłócić ale ja mam pyszczaki od prawie 10 lat i napatrzyłam się na to co potrafią zrobić ze zbrojnikami. Ancistrusy były noszone w pyskach, bawiono się nimi jak piłeczkami, miały rozrywane płetwy itd. Teraz jest gibbiceps, który przywędrował z akwarium mojego TŻ i też ma ciągle porozrywane i poobgryzane płetwy, że już nie wspomnę o tym, że nie ma mowy o spokojnym posiłku. No i parametry pyszczakowej wody są też dla zbrojników nienajlepsze.
Oczywiście one mogą sobie żyć razem, bo w końcu nawet u mnie tak jest, ale nie jest to dobre połączenie dlatego wolę przestrzec osobę, która nie popełniła jeszcze tego błędu.
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 19:53   #1521
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Dziewczyny, jeżeli pokażę wam zdjęcia roślinek akwariowych to będziecie w stanie powiedzieć co to za gatunki? bo jak narazie 3/8 mi obumiera i nie wiem co się dzieje dodam, że akwarium jest nowe, jeszcze bezrybne, stoi już 1,5tygodnia z wlaną wodą, wlewane były preparaty od poprawienia jakości wody dla rybek(tata się tym zajmował, więc nie wiem dokładnie) i wyciąg z torfu. Może to podłoże, temperatura, ilość światła...? i do tego potrzebne mi gatunki. Sama starałam się to zrobić, ale mi nie wyszło bo wszystko wygląda dla mnie podobnie
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 20:04   #1522
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeżeli pokażę wam zdjęcia roślinek akwariowych to będziecie w stanie powiedzieć co to za gatunki? bo jak narazie 3/8 mi obumiera i nie wiem co się dzieje dodam, że akwarium jest nowe, jeszcze bezrybne, stoi już 1,5tygodnia z wlaną wodą, wlewane były preparaty od poprawienia jakości wody dla rybek(tata się tym zajmował, więc nie wiem dokładnie) i wyciąg z torfu. Może to podłoże, temperatura, ilość światła...? i do tego potrzebne mi gatunki. Sama starałam się to zrobić, ale mi nie wyszło bo wszystko wygląda dla mnie podobnie
Daj fotki popatrzymy
Po pierwsze skąd są te rośliny? Ze sklepu czy innego akwarium?
Jakie masz oświetlenie akwarium? Na pewno jedną z przyczyn obumierania roślin jest to, że one po prostu głodują - brak im substancji odżywczych, które dostarczyłyby im po trosze choćby ryby.
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 20:10   #1523
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
Daj fotki popatrzymy
Po pierwsze skąd są te rośliny? Ze sklepu czy innego akwarium?
Jakie masz oświetlenie akwarium? Na pewno jedną z przyczyn obumierania roślin jest to, że one po prostu głodują - brak im substancji odżywczych, które dostarczyłyby im po trosze choćby ryby.
6/8 roślin jest ze sklepu- siedzą w tych koszyczkach na gąbce, tata się nie zgadza żeby je stamtąd wyjąć reszta- czyli dwie- są ze starego akwarium, tym żyje się dobrze przez parę już lat chociaż trochę marnie Oświetlenie to świetlówki które były już w przykrywie, planowana jest zmiana na specjalne do roślin. Zdjęcie zaraz zrobię i dodam
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 20:28   #1524
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
a te paski są pionowe czy poziome? Czy żółty jest cały żółty czy może ma czarny pasek na szczycie płetwy grzbietowej?
Te szaro niebieskie mają paski pionowe... co do żółtego to musze się mu przyjrzeć bo nie wiem dokładnie... w poniedziałek już umieszcze tu fotki wyczyszczonego akwarium i rybek i nie będzie żadnych wątpliwości

Cytat:
Napisane przez ka_ma Pokaż wiadomość
j

Paati masz 108 litrow, jezeli 45 to nie wysokosc a szerokosc dna to nie jest az tak zle, na upartego mozna trzymac jeden spokojny gatunek pyszczaka
45 to wysokość30 to szerokość dna...to źle?
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 21:09   #1525
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Roślinki, po kolei, obumierające to piersze trzy: czerwona, zielona z białym paskiem i z małymi listkami- wydaje mi się że te dwie pierwsze to roślinki doniczkowe tak samo jak następna- długie cienkie liście, wydaje mi się, że to to: http://www.tropicalfish.istore.pl/sk...,643821,0.html w googlach istnieje jako ogrodowa cała reszta to wbrew pozorom 4 różne rośliny z nimi mam największy problem jeżeli chodzi o rozpoznanie. na końcu jeszcze nudne, niezarybione i niezbyt urządzone akwa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100239.jpg (35,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100237.jpg (40,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100232.jpg (24,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100233.jpg (35,2 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100241.jpg (31,8 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100230.jpg (53,8 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100231.jpg (46,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100234.jpg (26,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100236.jpg (26,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100243.jpg (34,2 KB, 30 załadowań)
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 21:20   #1526
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
nie chcę się kłócić ale ja mam pyszczaki od prawie 10 lat i napatrzyłam się na to co potrafią zrobić ze zbrojnikami. Ancistrusy były noszone w pyskach, bawiono się nimi jak piłeczkami, miały rozrywane płetwy itd. Teraz jest gibbiceps, który przywędrował z akwarium mojego TŻ i też ma ciągle porozrywane i poobgryzane płetwy, że już nie wspomnę o tym, że nie ma mowy o spokojnym posiłku. No i parametry pyszczakowej wody są też dla zbrojników nienajlepsze.
Oczywiście one mogą sobie żyć razem, bo w końcu nawet u mnie tak jest, ale nie jest to dobre połączenie dlatego wolę przestrzec osobę, która nie popełniła jeszcze tego błędu.
nie nazwalabym tego bledem, jasne ze jest to jednak mieszanie biotopow jednak kupe ludzi trzyma zbrojniki z pielegnicami, ja paradoksalnie mam najagresywniejsze z mozliwych gatunkow pyszczakow (m.in demasoni o ktorych niemalze kraza legendy, gdybym miala bazowac wlasnie na nich to pewnie nigdy w zyciu nie zdecydowalabym sie na taka obsade), wracajac - mam najagresywniesze gatunki pielegnic i zbrojniki, i co? i wlasnie nic, ryby nauczyly sie zyc ze soba, nigdy nie mialam zadnych problemow z taka obsada, zadnych poobgryzanych pletw, zadnego noszenia w pyskach, jasne ze zdarzaja sie sytuacje kiedy komus przeszkadza czyjas obecnosc i po prostu chce miec chwile spokoju ale nie jest to zadna agresja, dla moich ryb zbrojniki sa neutralne


Paati nie mowie ze zle, ale pomyslalam ze moze zbiornik byl przygotowany typowo pod pielegnice czyli niski z duza powierzchnia dna
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 21:33   #1527
motley
Zadomowienie
 
Avatar motley
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Wiadomości: 1 200
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez tinkussia Pokaż wiadomość
Roślinki, po kolei, obumierające to piersze trzy: czerwona, zielona z białym paskiem i z małymi listkami- wydaje mi się że te dwie pierwsze to roślinki doniczkowe tak samo jak następna- długie cienkie liście, wydaje mi się, że to to: http://www.tropicalfish.istore.pl/sk...,643821,0.html w googlach istnieje jako ogrodowa cała reszta to wbrew pozorom 4 różne rośliny z nimi mam największy problem jeżeli chodzi o rozpoznanie. na końcu jeszcze nudne, niezarybione i niezbyt urządzone akwa.
Rośliny na 1,2 i 5 zdjęciu nie są akwarystyczne Tzn. Acorus niby jest ale w pełnym zanurzeniu nie da rady rosnąć i prędzej czy później po prostu się rozpuści. To raczej roślina bagienna. Niestety nie mam pojęcia czemu te rośliny sprzedawane są do akwarium... moim zdaniem to zwykłe oszustwo. Niestety ja w swoich początkach akwarystycznych też się na to nacięłam i próbowałam pod wodą hodować dracenę
Wydaje mi się, że roślina na 3 i 4 fotce to ludwigia. 6 to kryptokoryna (niestety gatunku nie odgadnę),
Czy 7 ma sztywne liście i kłącze podobne do 8? Jeżeli ma kłącze a nie rozetowate korzenie to jest to jakiś gatunek anubiasa.
8 i 9 to anubias prawdopodobnie Anubias barteri var. nana. Wszystkie anubiasy najlepiej będą się czuły przymocowane do czegoś w co będą się mogły wczepić korzeniami (kawałek drewna lub chropowaty kamień) a nie zakopane w żwirze.

Pytając o oświetlenie chodziło mi o to ile watów mają świetlówki i ile litrów akwarium czyli o wat na litr wody.

Rośliny na pewno trzeba wyjąć z koszyczków. Włóknina nie jest odpowidnim podłożem dla roślin na dłuższą metę, rośliny powinny ukorzenić się bezpośrednio w żwirze. No i na pewno trzeba im dać coś do jedzenia Przy świeżym akwarium polecam jakieś tabletki pod korzenie żeby od płynnego nawozu nie dorobić się od razu plagi glonów.

edit: po namyśle skłaniam się raczej do tego, że na 9 fotce jest Anubias barteri var. barteri co by oznaczało, że masz prawdopodobnie 3 różne gatunki anubiasów.
__________________
B+M

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"

Edytowane przez motley
Czas edycji: 2009-03-20 o 21:38
motley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 22:20   #1528
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

Cytat:
Napisane przez motley Pokaż wiadomość
Rośliny na 1,2 i 5 zdjęciu nie są akwarystyczne Tzn. Acorus niby jest ale w pełnym zanurzeniu nie da rady rosnąć i prędzej czy później po prostu się rozpuści. To raczej roślina bagienna. Niestety nie mam pojęcia czemu te rośliny sprzedawane są do akwarium... moim zdaniem to zwykłe oszustwo. Niestety ja w swoich początkach akwarystycznych też się na to nacięłam i próbowałam pod wodą hodować dracenę
Wydaje mi się, że roślina na 3 i 4 fotce to ludwigia. 6 to kryptokoryna (niestety gatunku nie odgadnę),
Czy 7 ma sztywne liście i kłącze podobne do 8? Jeżeli ma kłącze a nie rozetowate korzenie to jest to jakiś gatunek anubiasa.
8 i 9 to anubias prawdopodobnie Anubias barteri var. nana. Wszystkie anubiasy najlepiej będą się czuły przymocowane do czegoś w co będą się mogły wczepić korzeniami (kawałek drewna lub chropowaty kamień) a nie zakopane w żwirze.

Pytając o oświetlenie chodziło mi o to ile watów mają świetlówki i ile litrów akwarium czyli o wat na litr wody.

Rośliny na pewno trzeba wyjąć z koszyczków. Włóknina nie jest odpowidnim podłożem dla roślin na dłuższą metę, rośliny powinny ukorzenić się bezpośrednio w żwirze. No i na pewno trzeba im dać coś do jedzenia Przy świeżym akwarium polecam jakieś tabletki pod korzenie żeby od płynnego nawozu nie dorobić się od razu plagi glonów.

edit: po namyśle skłaniam się raczej do tego, że na 9 fotce jest Anubias barteri var. barteri co by oznaczało, że masz prawdopodobnie 3 różne gatunki anubiasów.
wielkie dzięki za opisy
ja dopiero dzisiaj przeczytałam że niektóre rośliny są tylko sprzedawane akwariowe a nimi nie są powędrują jutro do doniczki ludwigia z tego co widzę to bardzo ładna roślina, ciekawe tylko czy u mnie tak wyrośnie 7 to anubias
czyli- nic tylko wpuszczać rybki bo te już mamy-15 brzanek sumatrzańskich i glonojad
akwarium ma 200l, jutro sprawdzę żarówki i zobaczę co muszę zrobić
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 20:44   #1529
Ivon.a
Wtajemniczenie
 
Avatar Ivon.a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 689
GG do Ivon.a
Dot.: AKWARIUM - początki !! II


Dzięki za pozytywne przywitanie po latach Jest mi ciężko napawdę pisać, tymbardziej że czas rozliczeń rocznych + dziecko postaram się raz na tydzień na pewno napisać.
Malla
Kama nawet nie pytaj o akwaria, bo zostanę zliczowana... aż się boję napisać
Muszę przeczytać trochę postów, widzę że jedna wizażanka jest w ciąży

Co do filtra kubełkowego - nie ma napowietrzania ale ja, jako technik mechanik z wielką wybraźnią postanowiłam w wylocie zrobić dziukę i wsadzić rurkę - takie proste wydawały mi się zasady fizyki itd., tak też podpatrzyłam w innych filtrach - niestety u mnie nie zadziałało
Pozostała tylko dziura w wylocie filtra haha
__________________
Mój podwodny świat
Ivon.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 11:13   #1530
ashiva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 186
Dot.: AKWARIUM - początki !! II

czy to normalne, że gupik zżera mi moczarkę??!!
ashiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-20 23:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.