Angielski - jestem w za wysokiej grupie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-10, 22:44   #31
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Angielski - jestem w za wysokiej grupie

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8206673 6]Szczerze mówiąc według mnie nie-filolog w ogóle nie powinien uczyć języka (na zasadzie - umiem mówić, to pouczę), o ile nie dokształcał się we własnym zakresie z językoznawstwa, gramy opisowej, fonetyki i fonologii właśnie.[/QUOTE]
No ciężko jest ukryć, że do nauczania wiedza jest jednak niezbędna. Jeśli o języki obce chodzi, to na szczęście jest wiele alternatyw dla uczelni i wcale nie potrzeba wykształcenia filologicznego, żeby bardzo sprawnie ogarniać temat.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-11, 08:49   #32
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Angielski - jestem w za wysokiej grupie

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
No ciężko jest ukryć, że do nauczania wiedza jest jednak niezbędna. Jeśli o języki obce chodzi, to na szczęście jest wiele alternatyw dla uczelni i wcale nie potrzeba wykształcenia filologicznego, żeby bardzo sprawnie ogarniać temat.
Komunikacyjnie i na poziomie jaki większości ludzi jest potrzebny - jak najbardziej. Natomiast moim zdaniem do gruntownego poznania języka nie ma lepszej alternatywy od studiów (chyba, że prywatne lekcje + podręczniki/materiały akademickie). Gdybym miała dzisiaj uczyć się na serio innego języka, poszłabym na licencjat filo skandynawskiej. Z tym, że dla mnie kwestie stricte komunikacyjne są... może nie tyle wtórne, co absolutnie niewystarczające. Żaden kurs ani szkoła językowa nie spełnią tu moich wymogów (chyba, że trafiłabym na takiego nauczyciela jakim jestem ja )
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 16:26   #33
Beachy
Przyczajenie
 
Avatar Beachy
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 28
Dot.: Angielski - jestem w za wysokiej grupie

uważam na podstawie mojego doświadczenia z angielskim w USA i Szwecji, że dopiero studia i praca w tych krajach podbiły mój język do C1, test to zresztą potwierdził :P
Beachy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-06 17:26:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.