TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-01, 14:53   #1
Poirotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4

TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...


Witam serdecznie!
Cóż tu dużo opowiadać...jestem załamana!
Nigdy nie musiałam borykać się z problemami skórnymi. NIGDY! Mało tego, każdy zazdrościł mi cery. Myślałam, że tak będzie zawsze...
Czasem wyskakiwał jakiś pryszcz tuż przed okresem,ale szybko i niezauważalnie znikał...
Tymczasem...mam 22 lata i...jakiś koszmar wylądował na mojej twarzy. Wygląda to tak, że nagle mnie wysypało - załączam zdjęcie.
Postaram się to jakoś opisać. Być może zabrzmi to niekiedy komicznie, ale nie mam doświadczenia w tym temacie...
Zatem
PO PIERSZE: gdy patrzę pod światło na czole mam szereg drobnych krosteczek. Co z tym zrobić?
PO DRUGIE: jak widać na załączonej fotce, gdzieniegdzie pojawiają się grubsze i czerwieńsze osobniki, które często bolą, jak ich dotykam...Co z nimi zrobić? Często występują na skroniach i brodzie...
PO TRZECIE: czasem występują podskórne grudki - znaczy takie, których nie da się wycisnąć (wiem, że nie wolno wyciskać )....Co z nimi zrobić?
PO CZWARTE: RATUNKU!!!!
Powiedzcie mi...jaki żel,tonik itp. stosować. Krem? Specyfik domowy? Może nagle robię coś źle i cholerstwo wyrosło? A może któraś z was też doświadczyła trądziku w czasie, gdy wydaje się, że powinno się mieć młodzieńcze problemy za sobą?
Dziękuję za pomoc i czeeeeeeeekam......

Edytowane przez Poirotka
Czas edycji: 2009-08-06 o 09:44
Poirotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 15:02   #2
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

A moze to uczulenie na jakis nowy preparat?Stosowalas cos nowego ostatnio?Najlepiej idz do apteki i kup sobie jakas masc typu brevoxyl i delikatny srodek do mycia.Bedzie dobrze
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 15:41   #3
Poirotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Hmn....miałam jakiś nowy tonik - NIVEA, balsam do ciała NEUTROGENY. Odstawiłam je potem i po miesiącu bez zmian, więc...sama nie wiem. Nigdy nie byłam na nic uczulona, alergie to pojęcie abstrakcyjne...
Brevoxyl zatem czas kupić i czekać na nowe, wspaniałomyślne rady

DZIĘKI WIELKIE za pierwszą pomoc
Poirotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 15:55   #4
rabcza20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Miałam podobny problem,davercin w płynie mi pomógł.Wcześniej stosowałam brevoxyl, differin i wiele innych preparatów,które niestety mi nie pomogły ale każdy musi znaleźć coś dla siebie,więc jest jakieś prawdopodobieństwo,że brevoxyl Ci pomoże=D
Mam 19lat i od 7lat się borykam z problemem jakim jest trądzik.
Raz jest lepiej,raz gorzej,czasem wręcz fatalnie.Teraz jestem zadowolona,po 2tyg brania tetracyclinum[3razy po 2tabl.]pryszcze zniknęły.Niestety zostały blizny po poprzednich więc po raz kolejny muszę wybrać się na peeling kwasami.Przejżyj forum,jest tam wiele wątków o tym świństwie;]
Wytrwałości życzę,pozdrawiam.
rabcza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 01:28   #5
majomagn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

mam dla ciebie wiadomosc dobrą i złą. zła jest taka, że w wieku 30 lat miałam objawy trądziku - to się zdarza i nie jest dziwne. dobra jest taka, że sobie z nimi poradziłam i ty też możesz. musisz tylko pamiętać, że skóra po dwudziestce to nie skóra nastolatki i wiele kosmetyków na trądzik może jej zaszkodzić, bo będą za bardzo wysuszać, podrażniać i doprowadzać do szybkiego nawrotu objawów (jeśli w ogóle je usuną). polecam bardzo delikatne żele myjące o właściwościach złuszczających, można np. Lysanel SVR z apteki albo Active Cleanser DCL z www.dclpielegnacja.pl oraz coś o działaniu przeciwzapalnym, przeciwzaczerwienieniowym , regulującym rogowacenie, np. DermTeen Isis Pharma (apteka) albo Nighttime Treatment DCL (j.w.). I punktowo - świetna sprawa - Spot Therapy DCL - tu podaję bez alternatywy, bo uważam, że nie ma sobie równych. Pamiętaj o kremie ochronnym na dzień (SPF15) o lekkiej konsystencji. Staraj się nie dotykać za często twarzy w ciągu dnia, nie sprawdzaj bez przerwy co się tam dzieje, nie poprawiaj w miarę możliowści makijażu. Osobiście zauważam też poprawę, kiedy uważam na to co jem: unikam nabiału, produktów pszennych, z konserwantami i bardzo słonych (wszelkie zupki błyskawiczne itp). Powodzenia!
majomagn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 14:41   #6
NarzeczonaLordaVoldemorta
Przyczajenie
 
Avatar NarzeczonaLordaVoldemorta
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

W 100% zgadzam się co do tych zupek błyskawicznych i innnego niezdrowego jedzenia. U niektórych strasznie pogarszają stan skóry. Nie wiem jaką masz cerę... suchą czy tłustą? Jak tłustą to według mnie powinnaś ją troche wysuszyć. Świetny do tego jest acnederm. Ja mu zawdzięczam pozbycie się trądziku, przebarwień itd. Spróbuj a nóż się uda
NarzeczonaLordaVoldemorta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 15:26   #7
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez NarzeczonaLordaVoldemorta Pokaż wiadomość
jaką masz cerę... suchą czy tłustą? Jak tłustą to według mnie powinnaś ją troche wysuszyć.
Nawilżyć.
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 16:41   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Zmiany na skroniach i na linii żuchwy oznaczają często trądzik o podłożu hormonalnym i być może zawirowania hormonalne spowodowały wysyp.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 15:12   #9
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Powinnas to czyms zasuszyc jak np. brevoxyl, benzacne, masc cynkowa, ale jednoczesnie tez nawilzac! Humekran, krem z aloesem, sok z aloesu, Ziaja Calma HLC, czy inne kremy. Albo najlepiej smaruj te miejsca sokiem z aloesu i nic wiecej nie rob, jesli zejdzie to ok, jesli nie, proboj innych metod, mniej inwazyjnych, bo tymi wszystkimi masciami i wysuszaczami mozesz sobie niezle zaszkodzic. Np. oklady z rumianku, przecieranie twarzy mlekiem, cebula, maseczka z aspiryny, z miodu, jogurtu, ogorek, aloes i te sprawy
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:34   #10
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Maść cynkowa jest bardzo dobra, ja ją stosuje, kiedy wyskoczy mi jakieś nagłe "kuku" I sprawdź co tam u Ciebie z hormonami, bo Elfia4 ma rację, co do tych pryszczy na skroniach.
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 09:21   #11
Poirotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Odłożyłam tonik Nivea i znacznie lepiej to wygląda. Potem posmarowałam brevoxylem. Jest poprawa...
Co do tych hormonów...pewnie racja. Trzeba się wybrać na badania.
Nie zaszkodzi.
Poirotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 19:14   #12
Ada82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Oczywiście można szukać porad na stronach internetowych, ale mimo wszystko z trądzikiem warto się udać do dermatologa.
Ada82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 20:57   #13
muumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Poirotka - mam takie same objawy. Identyczne! (mam 23 lata).Nie miałam wcześniej większych problemów skórnych, a teraz mam masakrę na twarzy. W dodatku już robią mi się blizny na policzkach
Domyślam się, że to z powodu zabiegania i zaniedbania się, bo te syfy zaczeły się u mnie pojawiać od kiedy dostałam pracę (od połowy marca), a praca+studia+życie osobiste = stres i brak czasu na pożądne odżywianie.

Także koniec z tym!!! Od wczoraj skończyłam z niezdrowym jedzeniem, piję tylko wodę. I od wczoraj zaczełam używać maść na trądzik - Iwostin Purritin. Zobaczymy jakie to da efekty w ciągu miesiąca.

Poirotka - jeśli jeszcze jesteś na forum, napisz czy dałaś sobie radę
__________________
31.08.2010 - żegnam czekoladę ( i chipsy też)

Edytowane przez muumi
Czas edycji: 2010-08-31 o 20:59
muumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:32   #14
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Zmiany na skroniach i na linii żuchwy oznaczają często trądzik o podłożu hormonalnym i być może zawirowania hormonalne spowodowały wysyp.

Zgadzam się, choc są przypadki, ze z hormonami jest ok (nadwrazliwosc na androgeny).


Ja z kolei nie czekalabym, nie wydawala pieniedzy na drogeryjne 'specyfiki' i od razu poszla do DERMATOLOGA. U mnie też zaczelo się niewinnie, w ciągu 2 lat wydalam na bezskuteczne masci i toniki z apteki/ drogerii kupę szmalu. Teraz się dopiero leczę, juz widac pierwsze efekty.
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 12:10   #15
sara137
Raczkowanie
 
Avatar sara137
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 136
Dot.: TRĄDZIK PO 20stce? ZDJĘCIE! Pomóżcie...

Trądzik trzeba leczyć z pomocą specjalistów! więc idź do dermatologa !
sara137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.