Childminder - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-07, 11:08   #1
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68

Childminder


Czesc Wam.
Czy sa tu w UK childminderki? Jak Wam sie podoba i jakie macie porady, jakie uwazacie sa minusy i plusy ? Interesuje mnie to poniewaz sama jestem w trakcie otwierania domowego przedszkola.
Dziekuje
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 15:52   #2
violusia77
Przyczajenie
 
Avatar violusia77
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Leicester UK
Wiadomości: 24
GG do violusia77
Dot.: Childminder

Hej, myślę że jest tu dość dużo childminderek ja właśnie jestem na kursie childcare health and social care, co prawda jest to mój pierwszy rok ale w przyszłości też chciałabym otworzyć 'domowe przedszkole' mogłabyś mi troszkę przybliżyć jak to mniej więcej wygląda? Wiem, że chyba trzeba mieć swoje mieszkanie, czy to prawda? i że jest dużo załatwiania, jak chce się mieć w swojej grupie dzieciaczków dziewczynki to trzeba mieć lalki 'różnych ras' żeby żadne z dzieci nie czuło się dyskryminowane. Oczywiście wyjścia ewakuacyjne, itp Mogłabyś przybliżyć mi troszkę temat? Będę bardzo wdzięczna pozdrawiam.
violusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 18:50   #3
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
Dot.: Childminder

witaj violusiu
co do mieszkania to tak trzeba miec mieszkanie albo dom dlatego nazywa sie to "domowe przedszkole" ale mozesz rowniez otworzyc dzialalnosc np z kolezanka u niej w domu. trzeba przejsc kurs dla childminderek, kurs pierwszej pomocy, Food Hygiene i Health and Safety. Pozniej wypelnic aplikacje z OFSTED, zrobic CRB i Health Check i czekac na inspekcje na ktorej sprawdzaja Twoja wiedze i praktyke pracy z dziecmi i ich rozwojem i czy Twoj jest odpowiednio przygotowany ja wlasnie dzisiaj przeszlam inspekcje i babeczka byla zadowolona z mojej wiedzy i przygotowania pozniej czekasz na Certyfikat i juz nie ma az tylu papierow do wypelniania ale juz pracujac jest tego wieeele typu obserwacje itd.
co do zabawek to nie musza byc np lalki roznych "kolorow" wazne aby byla wariacja w zabawkach dla kazdego wieku. wszystkie dzieci traktujemy tak samo a skad pochodza to nie robi zadnej roznicy. musisz miec polisy i procedury i nimi sie poslugiwac i oczywiscie dbac o rozwoj we wszystkich dziedzinach.
Generalnie sama przyjemnosc
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 00:00   #4
violusia77
Przyczajenie
 
Avatar violusia77
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Leicester UK
Wiadomości: 24
GG do violusia77
Dot.: Childminder

Na początku chciałam pogratulować i fajnie wiedzieć, że Polacy też osiągają tutaj sukces w takiej dziedzinie, normalnie dostałam kopa na zachętę do działania hehe CRB mam już zrobiony a kurs w trakcie więc to już jakiś początek. Oczywiście daleka droga jeszcze przede mną, ale jest to coś czym chciałam się zajmować od zawsze i będę do tego dążyć chociażby nie wiem co. Dokładnie tak jak mówisz-sama przyjemność. Na razie muszę szukać praktyk w jakimś przedszkolu/żłobku, zbierać doświadczenie i małymi kroczkami do celu Mam jeszcze jedno pytanie, ile można mieć dzieci? słyszałam, że jeżeli będzie jedna opiekunka to około 11 ale tego nie jestem pewna i żeby mieć więcej dzieciaków trzeba mieć pomoc. Dziękuję za odpowiedź i życzę powodzenia.
violusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 09:56   #5
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
Dot.: Childminder

Violus jedna childminderka moze miec 6 dzieci w jednym czasie. z asystentem ta liczba rosnie ja bede pracowalam z druga zarejestrowana opiekunka i bedziemy mialy 8 ale moglybysmy 12 razem wiele zalezy od miejsca w domku.
no to zycze ci powodzenia ja bylam na kursie ale ze mam swoje dziecko to dwoswiadczenie mam na miejscu no i opiekowalam sie dzieciakami mojej siostry jak jeszcze bylam w Polsce.
no wlasnie ja wiem tylko o dwoch placowkach prowadzonych przez rodakow u nas w Manie i jest to zarzad tej samej osoby kobiety ktora jest da inspiracja wiecej osob childminder nie znam ale pewnie gdzies tam ukryci siedza
pozdrawiam
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 14:40   #6
violusia77
Przyczajenie
 
Avatar violusia77
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Leicester UK
Wiadomości: 24
GG do violusia77
Dot.: Childminder

Dziękuję, tak właśnie myślałam, że coś poplątałam No ja właśnie nie znam żadnych Polaków prowadzących takie domowe przedszkole u nas w Leicester.. Być może się gdzieś ukrywają hehe Jak mieszkałam w Polsce także opiekowałam się dzieciakami, miałam 2 bi-lingwistycznych chłopców w wieku 3 i 5 lat. Ich mama jest Angielka z Leicester, straszny zbieg okoliczności więc mam referencje w języku angielskim i mam nadzieje, że na coś się przydadzą.. poza tym w swojej 'karierze' miałam też kilka dziewczynek w różnym wieku, więc coś tam już wiem, ale to wciąż za mało. W każdym bądź razie jestem dobrej myśli.
Dziękuję za odp, bardzo mi pomogłaś, teraz już wiem o wiele więcej pozdrawiam
violusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 16:38   #7
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
Dot.: Childminder

kazde doswiadczenie jest wazne jesli chodzi o opieke nad dziecmi nawet nieprofesjonalne sie liczy. wiem ze Ci sie uda i bedziesz dobra opiekunka! nawet teraz mozesz sie starac juz o takie przedszkole no to faktycznie zbieg okolicznosci ze ta pani byla Angielka i bedzie Ci mogla referencje wystawic bo sa one potrzebne i to wlasnie najlepiej od rodowitych Anglikow je miec.
Jakbys potrzebowala pomocy w czymkolwiek daj znac chetnie pomoge
Powodzenia!
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 14:55   #8
violusia77
Przyczajenie
 
Avatar violusia77
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Leicester UK
Wiadomości: 24
GG do violusia77
Dot.: Childminder

Dziękuję, jesteś naprawdę kochana +dodaję do znajomych o ile nie masz nic przeciwko
Hmm myślę, że raczej ciężko mi będzie starać się o takie przedszkole już teraz, ponieważ niestety nie mam jeszcze własnego domu i na razie napewno nie będę miała a co do tego, że tutaj oczekują głownie referencji od rodowitych Anglików to zgodzę się w 100 % pozdrawiam!
violusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 16:20   #9
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
Dot.: Childminder

pewnie ze nie mam nic przeciwko a co do domu to nie musisz miec "swojego" domu jako ze miec na wlasnosc. moze byc wynajmowane. nie robie to zadnej roznicy oczywiscie tylko landlord musi wiedziec ze bedziesz miala przedszkole w jego domu
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 21:22   #10
violusia77
Przyczajenie
 
Avatar violusia77
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Leicester UK
Wiadomości: 24
GG do violusia77
Dot.: Childminder

aaaaa!! a ja cały czas myślałam, że musi być moje własne... a to teraz jestem o wiele wiele szczęśliwsza! ale myślę, że jak landlord miał by się zgodzić to napewno chciałby mieć też jakiś większy zysk z wynajmu, jak myślisz?
violusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 08:35   #11
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
Dot.: Childminder

niekoniecznie mojej kolezanki landlorka nic nie zrobila nawet jej nie odpisala na maila. nie wydaje mi sie ze landlord moze sobie od tak podniesc na wysokosci wynajmu musi to wszystko udokumentowac dlaczego itd. ale w 100% nie jestem pewna. wiem ze musisz wtedy ubezpieczyc odpowiednio dom i dac znac councilowi znac. i wtedy prowadzac taki biznes z domu mozesz sobie zwracac koszty utrzymania domu np woda, prad itd. i nie musi to byc nawet dom tylko np mieszkanie
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 23:47   #12
violusia77
Przyczajenie
 
Avatar violusia77
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Leicester UK
Wiadomości: 24
GG do violusia77
Dot.: Childminder

Pewnie też zależy na jakiego landlorda się trafi.. niedawno mieliśmy bardzo fajnych landlordów i jestem pewna, że z nimi nie było by problemu. Bardzo żałowałam, że się wyprowadzamy ale siła wyższa, mieszkanko było za małe itp.. A to o tym, że można sobie koszta takiego interesu odpisywać od podatku to słyszałam. Bardzo przydatne są Twoje informacje, dzięki i sorki, że dłużej się nie odzywałam, ale wróciłam do collegu po długiej przerwie świątecznej i powiem, że odrobinkę zawalili nas robotą. pozdrawiam
violusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 14:40   #13
kamilan
Raczkowanie
 
Avatar kamilan
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 270
Dot.: Childminder

dziewczyny skontaktujcie się z organizację "business link":
www.businesslink.gov.uk

oferują darmową pomoc w zakładaniu wszelkiego rodzju przedsiębiorstw, otrzymania certifikatów, itp.
powiedzą Wam co, gdzie i jak załatwić.
dodatkowo w trakcie działania firmy możecie się kontaktować a "Waszym" doradcą i on pomoże w razie problemów (za darmo-to jest organizacja, która finansowana jest z budżetu państwa)

w razie, gdybyście miały kłopoty językowe - piszcie na priv
kamilan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 21:13   #14
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
Dot.: Childminder

kamilan dzieki wielkie za porade ja juz w sumie dzialam tzn ja czekam tylko na papiery z OFSTED ale wszystko mam w swoim miejscu i juz mialam pare spotkan z chetnymi rodzicami i dzieciaczkami nie jest ciezko prowadzic taki biznes zreszta wydaje mi sie ze jesli jestes self employed to bez roznicy w jakiej dziedzinie jestes i tak jest to proste ja nie mam zadnych problemow jezykowych ale dziekuje za oferte pomocy. naprawde to mile jest
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 22:05   #15
kamilan
Raczkowanie
 
Avatar kamilan
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 270
Dot.: Childminder

nie ma problemu...
w jakim hrabstwie pracujesz? (jeśli mogę spytać)
może i moje cudo do Ciebie zapiszę
kamilan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 22:56   #16
muaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 68
Dot.: Childminder

pracuje kochana w Greater Manchester a dokladnie w samym Manchester a jeszcze dokladniej w Salford a ty gdzie mieszkasz? i w jakim wieku masz swoje cudo ?
muaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 10:04   #17
kamilan
Raczkowanie
 
Avatar kamilan
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 270
Dot.: Childminder

mieszkam w Lincolnshire, a moje cudo za miesiąc kończy 3 latka
kamilan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 13:36   #18
violusia77
Przyczajenie
 
Avatar violusia77
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Leicester UK
Wiadomości: 24
GG do violusia77
Dot.: Childminder

Mam nadzieję w niedalekiej przyszłości założyć takie domowe przedszkole to pewnie skorzystam z tej strony, także wielkie dzięki
violusia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 14:35   #19
Katie1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 129
GG do Katie1983
Dot.: Childminder

Cytat:
Napisane przez violusia77 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję w niedalekiej przyszłości założyć takie domowe przedszkole to pewnie skorzystam z tej strony, także wielkie dzięki
hej violusia77 - chyba sie poznalysmy na watku "wizazanki z leicester " tak sobie przegladalam wizaz i wpadlam na ten watek i na Ciebie - w sumie to spadlas mi jak z nieba Bo ja tez myslalam kiedys o takim domowym przedszkolu ale stasznie mnie to zaczelo przerazac te wszystkie kursyi i te zadania . W sumie glupia nie jestem ale nie mialam nikogo zeby sie zapytac jak to wszystko wyglada. Sama teraz pracuje jako opiekunka 2 angielskich szkrabow od 2 lat. Nie mam zadnego wyksztalcenia w tym kierunku ale chcialabym zaczac cos robic z tym. Jak dlugo trwa taki kurs i czy jest bardzo trudny ??
Katie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 12:43   #20
DelfiYork
Przyczajenie
 
Avatar DelfiYork
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 21
Dot.: Childminder

Witaj Violusia
Znalazlam Twoj watek na forum szukajac informacji na temat jak zalozyc przedszkole w UK. Razem z kolezanka mamy taki zamiar i szukamy wszelkiej mozliwej pomocy. Widze, ze Ty juz rok temu zglebialas ten temat i w zwiazku z tym mamy do Ciebie ogromna prosbe, zebys sie podzielila jesli mozesz zdobyta wiedza. A moze juz nawet otworzylas swoje przedszkole? Odezwij sie prosze na forum lub prywatnie na maila (izabela.stachnik@gmail.co m)
pozdrawiam Cie serdecznie
Izabela
DelfiYork jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 15:14   #21
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Childminder

Ile za godzine mniej wiecej bierze osoba typu childminder?

Planujemy z mezem wrocic do UK (mieszkalismy tam w 2007-2009), w 2010 urodzila nam sie córa i teraz mam dylemat co robic.. bo ja bym chciala isc do pracy (jakos nie moge w domu ciage spedzac czasu bo mnie to doluje ), ale jak sobie pomysle ze na poczatek znow bede zarabiac z 6 funtow a np przedszkole kosztuje 7+2 za jedzenie.. to nie oplaca mi sie pracowac :/
Ale z drugiej strony nie wierze w to, ze kazda matka siedzi w domu na tylku i opiekuje sie maluchem..

Pomyslalam o childminder, poniewaz czytalam o przedszkolach i chyba nie specjalnie chcialabym aby moje dziecko, ktoro jest nieprzystosowane do wiekszej liczby osob, tam uczeszczalo.

Musimy przekalkulowac koszty, niestety tutaj w PL problemem jest dziecko tzn inaczej - problemem jest nieprzystosowana funkcjonalnosc Panstwa dla osob majacych dzieci a nie majacych zadnej babci czy dziadka.. nie chcialabym aby w UK posiadanie dziecka bylo problemem narazie w pl jestem bezrobota, pracy znalezc nie moge bo raz ze zlobki sa do 16-17 a zmiany w pracy nawet do 22.. to nie bede zarabiac na zlobek i nianke :/
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 16:38   #22
Asiulkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 112
Dot.: Childminder

Dziewczeta moze Wy mi pomozecie .Mam synka ,3 latka .Chcialabym go oddac do przedszkola.U nas w miescie sa wlasnie 2 takie PolskieDomowe Przedszkola.Wolalabym wlasnie zeby moje dziecko chodzilo do takiego Polskiego, Tylko sie zastanawiam jak bedzie pozniej .Od kiedy jest obowiazkowa szkola? Nie bedzie potem jakis problemow ze chodzil to takiego domowego ,a nie np.do normalnego przy szkole. ? Bylabym wdzieczna za rady
Asiulkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.