prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-15, 21:44   #1
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362

prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii


Artykuył na kafeterii drażnią mnie, wiec nie czytam ich często, ale od czasu do czasu zdarza mi się.
Ostatni mnie przeraził. Skopiuje całość.

Cytat:
Należę do osób, które w każdym widzą więcej dobra niż zła. Wstrząsająca historia opowiedziana przez młodą, chorą dziewczynę utwierdza mnie w tym przekonaniu. Tak samo jak bohaterka tekstu, mam nadzieję, że opowieść poruszy serca i uświadomi rodzicom i opiekunom, że problem prostytucji wśród dzieci i dorastających kobiet jest ogromny.

Kaśka (25 lat, Sopot):

- Postanowiłam opisać moją historię z nadzieją, że może matki, ojcowie przeczytają to i zaczną uważniej przyglądać się swoim córkom, bo to co działo się w moim życiu, dzieje się w życiu wielu dziewczyn w Polsce - tylko o tym tak głośno się nie mówi.

Początki pamiętam bardzo dobrze. Miałam 14 lat. Moi rodzice wyjeżdżali na wakacje, ja uparłam się, że chcę zostać w Sopocie. Zgodzili się, żebym została na tydzień u mojej koleżanki, która gorąco mnie do tego przekonywała. Pamiętam jak dziś, lipiec, gorące powietrze, pieniądze zostawione przez rodziców rozeszły się drugiego dnia na lody, napoje i basen. Wtedy moja koleżanka, powiedziała, że jej nigdy nie brakuje pieniędzy. Zdziwiłam się. Przecież widziałam ich mieszkanie, nie było po nim widać, żeby rodzice zbijali kokosy, raczej właśnie ciężko im było. Alka powiedziała, że pieniądze dostaje od pana, który mieszka w klatce obok, wystarczy że ściągnie majteczki i pozwoli się dotykać. Mówiła, że on nie robi nic więcej, tylko dotyka i że jest to nawet przyjemne.

Śmiałam się na początku z tego... ale potem zaciekawiło mnie co i jak. Alka dostawała 25 zł za każdym razem, gdy się rozebrała, a przychodziła do niego, gdy miała ochotę lub potrzebowała pieniędzy. I tak jakoś wyszło..., od słowa do słowa, że doszłam do wniosku, że nie ma w tym nic złego i że to nie są brudne pieniądze. Nawet podziwiałam Alkę, że w tym wieku już zarabia i że ma kasę na swoje potrzeby, gdy ja musiałam prosić o pieniądze na podpaski.

To ja namówiłam Alkę, żebym mogła pójść razem z nią. Poszłyśmy do niego. Ona weszła pierwsza. Po chwili drzwi się otworzyły po raz drugi i Alka powiedziała, że mogę wejść. Pamiętam do dziś to mieszkanie. Zapach smażonego jajka, wersalka w pokoju, fotel. Pan okazał się mężczyzną koło 35 lat. Nie był ani gruby, ani łysy, ani brzydki. Powiedział, że płaci nam nie tylko za rozbieranie, ale i za to, że nikomu o tym nie mówimy. Potem tak jak mówiła Ala, kazał jej zdjąć majtki, a mi dotknąć ją między nogami. Dostałyśmy po 25 zł i poszłyśmy na lody.

Później przychodziłyśmy na zmianę. Pewnego dnia pan spytał, czy nie będzie nam przeszkadzać, jeśli przyprowadzi jeszcze dwóch innych mężczyzn i że każdy z nich da nam te cholerna 25 zł? Zgodziłyśmy się, bo i czemu nie, jednorazowo mogłyśmy zarobić dużo więcej.

Nie zgwałcili nas, nie zabili, a jednak straciłam niewinność. Czym innym było dotykanie... Ale jeden z mężczyzn w trakcie dotykania wsunął mi palec do pochwy. Gdy próbowałam się cofnąć, powiedział, że za chwilę będzie przyjemnie. I faktycznie było. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że czułam się wykorzystywana. Nie jestem hipokrytką - zarówno ja, jak i ci panowie czerpali z tego korzyści. Ale powiem szczerze - brakuje mi niewinności, rozumie pani o co mi chodzi? Brakuje mi takiej świadomości, że jestem dobrym człowiekiem i myślę, że to właśnie przez to, co robiłam.

Potem takich spotkań było coraz więcej. Rodzice nawet nie zapytali, skąd mam nowe buty, sweterek, skąd kosmetyki. A nawet gdy czasem coś rzuciło im się w oczy, mówiłam, że pożyczyłam od Ali. Myślę, że nie interesowali się mną, ponieważ byłam wygodnym dzieckiem, nie sprawiałam problemów, uczyłam się, a im to było na rękę. Zawsze bardziej interesowali się sobą, niż mną.

Pół roku później straciłam dziewictwo. To było tuż przed 15 urodzinami. Dostałam za to 200 zł. To było w mieszkaniu jednego z tych trzech panów. Znowu wersalka, fotel, pościel. Kazał mi się położyć i ściągnąć tylko dół. Miałam leżeć na brzuchu. Leżałam tak przez chwilę, nie wiedząc co się dzieje za moimi plecami. W pewnym momencie poczułam uścisk dłoni na biodrach. Złapał mnie za pupę, podniósł i wszedł we mnie. Nawet nie powoli, po prostu wszedł. Pisnęłam, ale on nawet nie zareagował. Ten mężczyzna miał 45-50 lat – ciężko mi to teraz ocenić. Nie mogę powiedzieć, żebym żałowała, nigdy nie miałam specjalnych planów co do utraty dziewictwa.

Alka dziewictwo straciła w ten sam sposób. Też za pieniądze. A co się dzieje z nią teraz? Nie wiem. Gdy miała 17 lat zaszła w ciążę z jednym z tych mężczyzn. On nakłonił ją, żeby usunęła, wszystko opłacił i zorganizował i... tak się stało. Potem nasz kontakt się urwał, ale z tego co słyszałam, jest zagranicą. Podejrzewam, że pracuje w jakimś burdelu, bo gdy ostatni raz ją widziałam, wyglądała jak zapijaczona dziwka, a ja nie chciałam z nią rozmawiać bo i o czym?

Moja przygoda z tego typu zarobkiem trwała jeszcze 4 lata. Potem znalazłam stałego sponsora, który utrzymywał mnie przez następne 4 lata. Sponsoring to była najlepsza forma zarobku jaką mogłam sobie znaleźć i mówię to szczerze. Mój sponsor był dojrzałym mężczyzną. Miał 46 lat. Nie był przystojny, ale za to bardzo konkretny. Uprawialiśmy seks 3 razy w tygodniu. Czasem przyprowadzał kolegę. Utrzymywał mi za to mieszkanie i dawał kieszonkowe, które ze spokojem niejedna wielodzietna rodzina mogłaby poświęcić na miesięczny budżet. Dostawałam też prezenty - zazwyczaj od tych przyprowadzonych mężczyzn.

Trzy lata temu okazało się, że jestem zarażona wirusem HIV. Moi rodzice wciąż nie wiedzą, w jakich okolicznościach mogłam się zarazić, a ja im nie powiem. Dość cierpienia daje im moja choroba, po co dokładać do tego historię córki - prostytutki. Pewnie panią zaskoczę, ale pochodzę z dobrej rodziny. Moi rodzice są pracownikami naukowymi na jednej z uczelni, szczycą się swoim inteligenckim pochodzeniem, jakby byli przez to kimś lepszym. Myślę, że postarali się o dziecko, żeby miał się kto nimi opiekować na starość. Gdy zachorowałam, dużo się zmieniło między nami, chyba moja choroba nas zbliżyła.

Pyta pani, dlaczego nie zabezpieczałam się prezerwatywą? Na początku nawet o tym nie myślałam. Zabezpieczeniem zajmowali się mężczyźni. Seks analny zawsze uprawiałam bez, bo nie wiem czemu, myślałam, że jedyne co mi grozi w seksie, to ciąża. Byłam głupia. Nie wiem, kto mnie zaraził. Próbowałam się skontaktować z tymi mężczyznami, żeby ich poinformować o mojej chorobie, ale żaden z nich już się nie odezwał.
Oskarżyć ich? Przecież wtedy moi rodzice dowiedzieliby się, co robiłam. Nawet mi to do głowy nie przyszło.

Pracuję od roku, wcześniej, nie musiałam pracować, choć oficjalnie byłam recepcjonistką w prywatnej klinice. Jakoś musiałam przecież wytłumaczyć rodzicom, że nie potrzebuję ich pieniędzy. Żyję i cieszę się, że nigdy nie urodzę dziecka - a nuż poszłoby w ślady matki... Na własnym przykładzie wiem, jak łatwo jest nieletniej dziewczynce znaleźć takie źródło utrzymania i jak niewiele trzeba, żeby rodziców oszukać. Chyba wszyscy patrzą na swoje młodziutkie córeczki jak na aniołki, które w życiu by czegoś podobnego nie zrobiły - przecież świetnie się uczą, a my znamy krąg ich znajomych. Rodzice myślą – nie, to nie dotyczy mojej córki. A prawda jest taka, że dotyczy to wielu dziewczynek, a później nastolatek i dorastających kobiet.

Sama poznałam w swoim życiu wiele takich dziewczyn. Pewnie by pani nie uwierzyła, ile. Niektóre z nich już na studiach. Wmawiały swoim rodzicom, że są kelnerkami, że pracują w hotelach, że są na stażu w świetnej firmie, wiele nawet nie mówiło, że pracuje, tylko dalej brało pieniądze od rodziców. Takich młodziutkich 13 - 16 latek poznałam również wiele. To zupełnie powszechne zjawisko i wcale nie tylko wśród rodzin patologicznych. O tym, że nie tylko ja z Alką, ale jeszcze jedna dziewczynka z naszej klasy też tak zarabiała, dowiedziałam się przez przypadek, gdy raz jeden z panów przyprowadził ją na spotkanie. To jest naprawdę poważny problem.

Często myślę... jak niewiele trzeba było, żebym dziś była zdrowa. Często śnią mi się ci mężczyźni... ale nie cofnę czasu. Teraz spotykam się z pewnym chłopakiem, też jest zarażony. Nie wie, co robiłam i nigdy się nie dowie. Nie potrafię się w nim zakochać. Mężczyzn traktuję bardzo instrumentalnie, na zasadzie korzyści jakie mogę dzięki nim uzyskać. A może gdybym miała normalne dzieciństwo, byłabym teraz szczęśliwie zakochaną kobietą, która chce mieć dzieci? Staram się nie gdybać, ale czasem gdy jest mi smutno... chciałabym myśleć o sobie jak o dobrym człowieku.
STraszne.
Artykuły na kafeterii są mocno przesadzone, lecz ciekawa jestem, cz W się spotkałyście z czymś takim w Waszym otoczeniu? Brednie wyssane z palca, czy po prostu współczesne realia?
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:00   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Prostytucja takze wsrod dzieci istniala bedzie istniec.nie tylko wsrod ubogich ale tych bogatszych takze ktore sa znudzone zyciem a kase maja to dla nich adrenalina,zainteresowani e starszych ktorego brakuje w domu.

Okropna,brudna wstretna sprawa ktora moze sie zdarzyc w kazdej rodzinie ,dzieciaki widza ze kasa daje lepsze zycie a apetyt na latwa kase rosnie szybko ,wyrzuty sumienia,obrzydzenie do siebie latwo "zmyc" nowym ciuchem czy kosmetykiem.

Smutne...:-(
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:16   #3
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

Smutne...:-(
i to bardzo smutne
__________________
"Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić."

Albert Einstein


rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:43   #4
Zmijka
Zakorzenienie
 
Avatar Zmijka
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 8 686
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

straszna historai, ale pewnie prawdziwa
Pewnie sporo jest takich historii Szkoda tej dziewczyny, jak i innych
Zmijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:56   #5
wykrasana
Szara Eminencja
 
Avatar wykrasana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Paradise
Wiadomości: 6 126
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Prostytucja wśrod mlodych to b. powazny problem. Ale co możemy zrobic?

Czlowiek uczy się na własnych błędach.
wykrasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 22:56   #6
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

smutne..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 23:12   #7
Carmela
Rozeznanie
 
Avatar Carmela
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 591
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

strasznie smutna historia Az ciezko uwierzyc ze "tacy" ludzie zyja obok nas , ze to moze byc sasiadka , kolexzanka z klasy a moze nawet i siostra
Carmela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-15, 23:19   #8
Sweetheart86
Zakorzenienie
 
Avatar Sweetheart86
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 106 679
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Ciarki mi przeszły
__________________

Sweetheart86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 23:36   #9
Lena_20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Mielec :D
Wiadomości: 20 712
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Tragiczne...
__________________


Lena_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 00:11   #10
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

raczej prawda.. szara prawda no i smutna..

a z tymi rodzicami - także prawda, moja mama ostatnio walnęła tekst, że ona nie wyobraza sobie, jak jej dziecko kupuje piwo w sklepie.. no to by się zdziwiła
to samo z sexem, matka nie wyobraża sobie tego, że mogłabym stracić dziewictwo.. mogłabym już, ale odmówiłam, bo nie czuje jeszcze takiej potrzeby,

problem sexu w tak młodym wieku jest mi znany, mam wiele koleżanek nie-dziewic w klasie, jak zarówno z klasy z która się rozstałam [gimnazjum]. Paranoja. I żadnym argumentem jest "takie czasy, taka moda" kurna jakie czasy?! Pytam jakie niby czasy dają prawo dzieciom mieć dzieci? Teraz wazniejsza jest liczba chłopaków z którymi sypiałaś, czy robiłas już loda [ wybaczcie za tak dosadny sposób mojej wypowiedzi, ale tak własnie jest.. znam to z autopsji] i jaką pozycję preferujesz, niż to, na jakie studia sie wybierasz, co będziesz robić w życiu i czy czasami nie spędzisz reszty swojego życia na ulicy.

Ehh rozpisałam się nieco, ale to dlatego, że mnie ten temat dotyczy ze wzgledu przedziału wiekowego.

Pozdrawiam!
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 07:46   #11
sangiva
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 238
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

nie wiem jak to ując.... tragiczne. przecież nawet nasi sąsiedzi mogą tak wykorzystywać naiwność dzieci, nawet dzieci znajomych mogą tak "zarabiać"....
sangiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 10:15   #12
niunkaaaaaaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 31
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Przeczytałam ten artykuł, i jestem w szoku....
niunkaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 11:00   #13
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Szczerze? wierzę w prawdziwość tego artykułu, ale słyszy się nie takie historie... aż tak nie zszokował mnie ten artykuł, ale pamiętam gdy zaczęłam o takich rzeczach czytać na internecie i byłam w szoku. Ehh chyba się znieczuliłam to nie dobrze.
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 11:24   #14
kala507
Rozeznanie
 
Avatar kala507
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 659
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Wstrząsające....ale jakże prawdziwe...niestety...
__________________
A każdy krok zaprowadzi nas, szybciej, wolniej lecz ku sobie...
kala507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 12:06   #15
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

sądzę, że artykuł jest prawdziwy
i tym bardziej mnie to przeraża...
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 12:13   #16
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Dziewczyny, ona miała 14 lat. Czy z Wami rodzice rozmawiali kiedykolwiek o niebezpieczeństwie (możliwości w ogóle zaistnienia) takich sytuacji? Że powiedzieli nie tylko o tym, ze to jest niemoralne (lub niezgodne z wiarą), ale i czym może grozić, że później zamiast się wycofywać robi się krok dalej?

Bo tak się zastanawiam - co sama bym zrobiła na jej miejscu, nikt, absolutnie nikt ze mną nie poruszał takich tematów, sprawy związane z seksem wcześnie mnie ciekawiły, jakbym w wieku tych 14 lat znalazła się w podobnej sytuacji co bohaterka artykułu - naprawdę nie jestem w stanie w 100% powiedzieć, że postąpiłabym inaczej. I tak sobie myślę - że gromy spadną na tę dziewczynę, bo łatwy zarobek, bo prostytucja, itd. itp.. A była przecież dzieckiem, nieuświadomionym z tego co widać, dokonała wyboru nie wiedząc co może być dalej, bo skąd miała wiedzieć. Lekcja dla nas na przyszłość - nie bawić się w nieśmiałość mając dzieci, niech podejmują świadome decyzje _wiedząc_ jakie mogą być ich konsekwencje.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 12:19   #17
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Cytat:
Napisane przez ineczka7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ona miała 14 lat. Czy z Wami rodzice rozmawiali kiedykolwiek o niebezpieczeństwie (możliwości w ogóle zaistnienia) takich sytuacji? Że powiedzieli nie tylko o tym, ze to jest niemoralne (lub niezgodne z wiarą), ale i czym może grozić, że później zamiast się wycofywać robi się krok dalej?

Bo tak się zastanawiam - co sama bym zrobiła na jej miejscu, nikt, absolutnie nikt ze mną nie poruszał takich tematów, sprawy związane z seksem wcześnie mnie ciekawiły, jakbym w wieku tych 14 lat znalazła się w podobnej sytuacji co bohaterka artykułu - naprawdę nie jestem w stanie w 100% powiedzieć, że postąpiłabym inaczej. I tak sobie myślę - że gromy spadną na tę dziewczynę, bo łatwy zarobek, bo prostytucja, itd. itp.. A była przecież dzieckiem, nieuświadomionym z tego co widać, dokonała wyboru nie wiedząc co może być dalej, bo skąd miała wiedzieć. Lekcja dla nas na przyszłość - nie bawić się w nieśmiałość mając dzieci, niech podejmują świadome decyzje _wiedząc_ jakie mogą być ich konsekwencje.
masz całkowitą rację - taka jest rzeczywistość
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 12:58   #18
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Artykuł wstrząsający ale niestety prawdziwy. ukazujący realia. studiuję resocjalizację i wiem trochę o takich rzeczach...
to jest patologia, która rozprzestrzeniać będzie się coraz bardziej! Trzeba coś z tym zrobić. Trzeba!
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 13:47   #19
antoinettee
Zadomowienie
 
Avatar antoinettee
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 407
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Okropna historia, myślę, że prawdziwa...
__________________
Nasze szczęście Julia
antoinettee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-16, 13:57   #20
nice6irl
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 191
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Dlatego rodzice powinni uczyć dzieci od najmłodszych lat szacunku do własnego ciała i do siebie samych. A często zdarza się niestety tak, że dopiero, gdy coś się wydarzy to rodzina zaczyna tłumaczyć dzieciakowi, że tak być nie powinno, albo wcale nigdy tego nie robi.
Ja nigdy nie usłyszałam od mamy jak powinna się zachowywać kobieta, co mężczyźni potrafią wykorzystać, co jest złe, a co już nie...
Tak, to jest smutne.
__________________
znikam, ale...
wiecie, gdzie mnie szukać
nice6irl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:10   #21
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Cytat:
Napisane przez nice6irl Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie usłyszałam od mamy jak powinna się zachowywać kobieta, co mężczyźni potrafią wykorzystać, co jest złe, a co już nie...
Tak, to jest smutne.
dokładnie. dla rodziców rozmowa z dziećmi na temat seksu to temat tabu...
mam nadzieję, że przynajmniej nasze pokolenia będzie "mądrzejsze" i będzie uświadamiało swoje pociechy.
w tym świecie zagrożenie czeka na każdym kroku!
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:22   #22
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Przerazajace.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:28   #23
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Cytat:
Napisane przez tass822 Pokaż wiadomość
dokładnie. dla rodziców rozmowa z dziećmi na temat seksu to temat tabu...
mam nadzieję, że przynajmniej nasze pokolenia będzie "mądrzejsze" i będzie uświadamiało swoje pociechy.
w tym świecie zagrożenie czeka na każdym kroku!
moja mama ma idiotyczne podejście do tego - "jeszcze masz czas. Nie ma o czym rozmawiac"
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:41   #24
xDkarusiaxD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
GG do xDkarusiaxD Send a message via Skype™ to xDkarusiaxD
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Ja też znam taka osobę...to moja ciocia... ma 20 lat ale zaczynała w wieku 15(??). Nadal ma starszego faceta jak twierdzi to dlatego, że nie ma ojca... A ja sądze, że...poprost7u "bo zarabia"
__________________
-9
cel?
w sumie -24
zostało: 15
xDkarusiaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 14:51   #25
tass822
Zadomowienie
 
Avatar tass822
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 280
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
moja mama ma idiotyczne podejście do tego - "jeszcze masz czas. Nie ma o czym rozmawiac"
no właśnie...
a jak by przyszło co do czego (tfu tfu) i by się zdarzyło, że wpadłaś, to wielka tragedia by była i gadanie.
Gadanie powinno być przed wszystkim, dla uświadomienia, a nie po fakcie
tass822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 15:03   #26
SerenaVDW
Raczkowanie
 
Avatar SerenaVDW
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do SerenaVDW
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Cytat:
Napisane przez xDkarusiaxD Pokaż wiadomość
Ja też znam taka osobę...to moja ciocia... ma 20 lat ale zaczynała w wieku 15(??). Nadal ma starszego faceta jak twierdzi to dlatego, że nie ma ojca... A ja sądze, że...poprost7u "bo zarabia"
Wszystko mozna "usprawiedliwić". Ja tez wychowaywalam sie w sumie bez ojca a jakos sie nie puszczam, ani za pieniadze ani za darmo. A historia z Kafeterii jest tragiczna. Bohaterka artykulu nawet jak miala 14 lat to powinna posiadac cos takiego jak rozum i umiec odroznic dobre od zlego zwlaszcza ze nie pochodzila z jakiejs menelskiej, patologicznej rodziny. No coz widocznie umiejetnosc myslenia jest tylko dla wybranych.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
SerenaVDW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 15:04   #27
bajeczka_snk
Zakorzenienie
 
Avatar bajeczka_snk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 115
GG do bajeczka_snk
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Ehh przeczytałam ten artykuł i zgadzam się z wami dziewczyny, przerażające, osobiście jest to dla mnie obrzydliwe... ze mną nigdy rodzice nie rozmawiają na temat seksu, i nie słyszałam, żeby rozmawiali o tym z moim rodzeństwem. Może to nie dotyczy bezpośrednio tego artykułu, ale idąc ulicą widzę coraz to młodsze matki. Znam osobiście dziewczynę, która jest w moim wieku (18lat) i ma już dwoje dzieci :O
a co najlepsze dwóch innych ojców. Gdzie poszanowanie dla samej siebie i własnego ciała ?
bajeczka_snk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 15:09   #28
Queen Doll
Rozeznanie
 
Avatar Queen Doll
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The city of Angels
Wiadomości: 944
GG do Queen Doll
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Cytat:
Napisane przez mesarka Pokaż wiadomość
moja mama ma idiotyczne podejście do tego - "jeszcze masz czas. Nie ma o czym rozmawiac"
Moja jest dokładnie taka sama... Moja nawet nie wyobraża sobie 'jak by to mogło być gdybym miała chłopaka' i że 'chłopak to od razu ciąża albo 'lansowanie się' co odwróci uwagę od nauki'... To są zwykłe brednie. Mam chłopaka od roku niemal, i jakos do tej pory nie zaszłam w ciąże... i świadectwo będę miała z paskiem. Rodzice po prostu mają dziwne pojęcie na temat tych spraw. Zawsze mówią 'jeszcze masz czas' albo zmieniają temat... Ja akurat jak byłam trochę młodsza to dowiedziałam się ze szkoły co czym grozi, na podstawie moich znajomych.
__________________
you are never too skinny or rich.
1.06.2009 -> odchudzam się [!]
61 . 60 . 59 . 58 . 57 . 56 . 55
Queen Doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 15:12   #29
moonrosa
Raczkowanie
 
Avatar moonrosa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 478
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Smutne...
__________________
Ola





pisendlof!




moonrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 15:14   #30
Nezka07
Rozeznanie
 
Avatar Nezka07
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 879
Dot.: prostytuujace się dzieci -artykuł z kafeterii

Rodzice nie rozmawiają z dziećmi, bo myślą, że ich dzieci ten problem nie dotyczy (często się niestety mylą) albo że ich dzieci są za młode i jeszcze przyjdzie czas żeby na temat seksu pogadać. Jakie są efekty takiego podejścia, widać w zamieszczonym tekście
Nezka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.