Kerastase - która linia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-12, 12:18   #31
diorek*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 164
Re: Kerastase - która linia dla mnie ??? Maguś, Diorek :-)

>Niestety myję włoski codziennie rano i nie miałabym czasu na trzymanie odżywki przez godzinę
>A czy codzienne jej stosowanie nie zaszkodzi ?
wiesz - powiem tak . Jeżeli nie bierzemy pod uwagę względów ekonomicznych możesz stosować ją przez pierwszy tydzień/dwa codziennie po umyciu i spłukać . Ale dość szybko popędzisz po nową .

>Chyba dziś na noc zaaplikuję sobie cemencik pod folię i ręcznik. A co tam! Niech się regenerują
Na noc ja nie polecam - ja tak zrobiłam za namową tej fryzjerki tylko raz ( moja fryzjerka rozjaśnia włosy chyba raz na miesiąc i jeszcze co chwila pasemka dlatego ona jest usprawiedliwiona ) . Ja tylko raz przespałam się z tą odżywką i miałam własnie przedobrzone tzn. miałam tak jakoś nienaturalnie miękkie włosy - jakoś tak aż za miękko jak kaczy puch

Ja nigdy nie stosuję odżywek zgodnie z zaleceniem bo z reguły widzę że odżywka potrzebuje więcej niż kilku lub kilkunastu ustawowych minut by przynieść pożytek . Dlatego na Twoim miejscu np. w weekend zostawiałabym ją dłużej albo w jakiś dzień tygodnia wieczorem ( ja nakladam własnie wieczorkiem ) na początek zostaw na pół godziny i sama się przekonasz czy dla włosów lepiej jest pozostawiać ją na kilka minut po umyciu czy własnie zawijając dodatkowo głowę w folię . Każdy ma inne gusta i inne włosy .

>Jeszcze pytanko do ampułki z cementem w salonie. 45 pln za całą usługę, czy jeszcze coś się dopłaca, np za modelowanie włosów?
to zależy od salonu , w jednym tylko suszą ale już w drugim liczą sobie drugie tyle za modelowanie Z reguły cement się podgrzewa ( aqua oleum nie ) i w Katowicach już w dwóch salonach podgrzanie obowiązkowe ale w jednym np. nie podgrzewają . Żądać podgrzania

>Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie
ja się tak trochę kokoszę w tym temacie i dobrze o tym wiem ale fryzjerzy czasami lubią przesadzać a czasami to robią z cementu świętość - ha alfaparf jest jeszcze bardziej regenerujący ( to tak jak z maseczką nawilżającą do twarzy którą trzeba by trzymać przepisowe 5 minut i uzywać raz w tygodniu - też tego nie przestrzegam )
diorek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-12, 12:49   #32
EDAK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 409
Re: Kerastase - która linia dla mnie ??? Maguś, Diorek :-)

jutro sobota potrzymam pół godzinki

Życzę miłego weekendu
Pozdrawiam

PS Jak dużo (mniej - więcej nakładać tej odżywki na włosy? Mam do ramion, cienkie, delikatne, rozjaśniane.

Ale męczę Was tym cementem
EDAK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-20, 14:12   #33
Halszka
Rozeznanie
 
Avatar Halszka
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 493
GG do Halszka
Re: Kerastase - która linia?

diorek* napisał(a):
> >>warto raz w tygodniu przez np. pierwszy miesiąc chodzić do fryzjera na ampułkę tzw. rytuał wzmacniający - 45 zł , który trwa około 20 minut ale tego cementu jest tam więcej i taka kuracja naprawdę jest skuteczna .


Właśnie dzisiaj byłam u fryzjera na rytuale Kerastase z cementem. A znaleźć salon sprzedający Kerastase w Łodzi to nie lada problem Ale warto było, warto. Jestem pod wrażeniem - włosy mięciutkie, lśniące, świetnie się układają.
Za Twoją radą Diorku stosuję również w domu kosmetyki z zielonej linii Kerastase i muszę Ci jeszcze raz bardzo podziękować za sugestie, bo te kosmetyki to dla mnie odkrycie!
Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki nabłyszczacz do długich włosów Kerastase polecasz? Chodzi mi o taki, który miałby ponadto właściwości wygładzające.

Halszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 20:28   #34
Anirrak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 17
Re: Kerastase - która linia?

Halszka napisał(a):

> Właśnie dzisiaj byłam u fryzjera na rytuale Kerastase z cementem. A znaleźć salon sprzedający Kerastase w Łodzi to nie lada problem Ale warto było, warto. Jestem pod wrażeniem - włosy mięciutkie, lśniące, świetnie się układają.

O - to się "podłączę" z pytaniem : gdzie Ci się udało ten salon znaleźć?
I jak cenowo wygląda ten "rytuał" - z modelowaniem.
Anirrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-21, 21:45   #35
Halszka
Rozeznanie
 
Avatar Halszka
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 493
GG do Halszka
Re: Kerastase - która linia?

Anirrak napisał(a):
> > >
> O - to się "podłączę" z pytaniem : gdzie Ci się udało ten salon znaleźć?
> I jak cenowo wygląda ten "rytuał" - z modelowaniem.

Kerastase sprzedaje podobno tylko jeden salon w Łodzi -HairCoif w Geancie-Tulipanie przy Piłusdskiego. I tylko tam można poddać się tzw. rytuałowi, który bardzo mi się spodobał Za rytuał (wspaniały masaż głowy, a po nałożeniu ampułki fryzjerka oczywiście podgrzewa włosy) + modelowanie zapłaciłam 77 zł. Przyznaję, że byłam bardzo zadowolona - wszystko przeprowadzone bardzo szybko i profesjonalnie. Fryzjerki potrafią fachowo doradzić i ocenić stan włosów. Salon oferuje chyba wszystkie kosmetyki z oferty Kerastase.
Na następny rytuał wybieram się za dwa tygodnie wbrew zaleceniom fryzjerki, która stwierdziła, że zabiegu nie można wykonywać częściej niż raz na dwa miesiące



H.
Halszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.