Chropowata skóra :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-04, 20:14   #1
monalibeliste
Przyczajenie
 
Avatar monalibeliste
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25

Chropowata skóra :(


Hej wszystkim!
Wiem, że może mój problem z cerą wydaję się błahy w porównaniu z kłopotami innych dziewczyn, ale dla mnie jest to dosyć spory dyskomfort, dlatego postanowiłam jednak się was poradzić, licząc na zrozumienie
Mam 22 lata, cerę mieszaną i płytko unaczynioną, w okresie dojrzewania nie miałam większych problemów z trądzikiem - max 2 wypryski na krzyż, obecnie nic mi nie wyskakuje, skóra na nosie i czole baaardzo tłusta, policzki i broda normalne, ale nie to jest problemem - chodzi o wstrętne maleńkie krostki :/ Mam je odkąd pamiętam, nie są to wągry - tych mam miliard na nosie i kilka zamkniętych przy brodzie, ale takie drobne, niegrudkowate, nieropne krostki. Wyczuwalne pod palcami, widoczne przy jaśniejszym świetle i z bliska. Jako dziecko miałam być leczona w kierunku alergii pokarmowej, ale testy nic nie wykazały, stosowałam różne maści(niestety ani ja ani mama nie pamiętamy jakie), ale nic nie dały, więc pani dermatolog stwierdziła, że "taka uroda". Skoro tak, to ja też przyzwyczaiłam się do tej skóry, ciesząc się, że nie jest gorzej. Jednak jakiś czas temu postanowiłam, hm, "wygładzić" buźkę, ale ani nawilżanie, ani lekkie złuszczanie nie pomaga Denerwuje mnie to, ponieważ skóra szyi, dekoltu itd jest gładka, a twarz dosłownie odcina się tą chropowatością. Dlatego chciałam zapytać was o radę - próbować pozbyć się ich samodzielnie, jeśli tak, to w jakim kierunku, co stosować? Czy może jednak dermatolog? Może ktoś z was ma podobny problem i jest w stanie mi powiedzieć co to jest?
monalibeliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 20:19   #2
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Chropowata skóra :(

Może wypróbuj jakiś peeling odpowiedni dla Twojej cery? Mi na nawilżenie i wygładzenie twarzy pomaga olejek arganowy do twarzy, ma szerokie zastosowanie... A dermatolog to dobry pomysł, jeżeli inne rzeczy nie poskutkują to może on Ci poradzi coś sensowengo

Edytowane przez Patrycjaa99
Czas edycji: 2014-08-04 o 20:22
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 20:34   #3
monalibeliste
Przyczajenie
 
Avatar monalibeliste
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25
Dot.: Chropowata skóra :(

Stosowałam peelingi enzymatyczne, grubo- i drobnoziarniste, z różnym natężeniem (1-3 razy w tygodniu), metodę OCM, oczyszczanie olejkiem myjącym, olejek migdałowy, słonecznikowy, lniany solo zamiast kremu. Niestety brak rezultatów
monalibeliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 20:59   #4
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Chropowata skóra :(

A próbowałaś z Perfecty peeling gruboziarnisty? Mam podobną cerę do Twojej i też miewam chropowate miejsca (ale nie w takim natężeniu jak Ty) i ta Perfecta pomaga. Nie wiem czy efekt jest długotrwały, bo ten problem z reguły wyskakuje tylko podczas okresu, ale w każdym razie natychmiastowy.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 23:14   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Chropowata skóra :(

Coś z mocznikiem (urea). To może być problem z nadmiernym rogowaceniem skóry.

---------- Dopisano o 00:13 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

[1=397c2675f3cdfd9a8d96949 5a6edd4aafb32f2d2_655aa1f 83943f;47571550]A próbowałaś z Perfecty peeling gruboziarnisty? Mam podobną cerę do Twojej i też miewam chropowate miejsca (ale nie w takim natężeniu jak Ty) i ta Perfecta pomaga. Nie wiem czy efekt jest długotrwały, bo ten problem z reguły wyskakuje tylko podczas okresu, ale w każdym razie natychmiastowy. [/QUOTE]

Autorka wątku napisała, że ma cerę naczynkową, więc jeśli peeling to tylko enzymatyczny. Żaden mechaniczny, a tym bardziej gruboziarnisty.
Jeśli już coś to ewentualnie cukrowy, ale i to może podrażnić.

---------- Dopisano o 00:14 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Mogą to też być prosaki. W tym powinna pomóc kosmetyczka.
Jeśli złuszczanie to niskie stężenia kwasu migdałowego u kosmetyczki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2014-08-04 o 23:11
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 12:23   #6
monalibeliste
Przyczajenie
 
Avatar monalibeliste
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25
Dot.: Chropowata skóra :(

A o jakim stężeniu kwasu mówisz? Próbowałam kremów z mocznikiem 5 i 10 %, toników z kwasem salicylowym 2 i 5 % - brak reakcji, obecnie mam krem z kwasem migdałowym 3 %, ale po 3 tyg stosowania nic się nie poprawiło, a nawet krostki stały się bardziej wypukłe Prosaki to nie są, nie mają białawego koloru, nie są twarde. Nie wiem właściwie jak to nazwać i w związku z tym zupełnie nie wiem już czego spróbować...

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Wygląda to jak takie miękkie krostki występujące przy alergii pokarmowej, z tym, że u mnie to nie alergia i mam je od zawsze (więc podłoże raczej nie trądzikowe) A nie chce mieć na zawsze... A co do peelingu z Perfecty, to mimo płytkich naczynek używałam, ale poza starciem suchych skórek nie robił nic z tą "kaszką":/
monalibeliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:44   #7
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Chropowata skóra :(

a próbowałyście kwasu migdałowego może?
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 19:01   #8
monalibeliste
Przyczajenie
 
Avatar monalibeliste
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25
Dot.: Chropowata skóra :(

Wrzucam zdjęcia. Jakość nie jest powalająca, niestety nie dysponuję lepszym aparatem, ale po powiększeniu coś widać. Skóra jak widać jest cienka - widać dokładnie żyły, zarumieniona i piegata Krostki czasem zmieniają kolor na różowy, co akurat widać na dzisiejszych zdjęciach, zwłaszcza na tym przedstawiającym kawałek żuchwy. Proszę, czy ktoś wie co to jest i jak się ich pozbyć? Wiem, że nie jest to jakiś ogromny problem z cerą, ale wiadomo zazdrość mnie dopada, gdy widzę kogoś z gładziutką buźką
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zd1 (1).jpg (88,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zd1 (2).jpg (119,5 KB, 14 załadowań)
monalibeliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:07   #9
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Chropowata skóra :(

Mi się wydaje, że maść tranowa mogła by tutaj pomóc. Kosztuje raptem 2 złote więc nie zaszkodzi spróbować. Smaruj nią punktowo na noc. Ostrzegam, że zapach ma nieprzyjemny, rybi. Ale jest świetna i odżywia też skórę. Jest zarejestrowana jako LEK - co ważne. Tutaj trochę o niej pisałam: http://plaszczoobrosla.blogspot.com/...c-tranowa.html
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:50   #10
monalibeliste
Przyczajenie
 
Avatar monalibeliste
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 25
Dot.: Chropowata skóra :(

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że maść tranowa mogła by tutaj pomóc. Kosztuje raptem 2 złote więc nie zaszkodzi spróbować. Smaruj nią punktowo na noc. Ostrzegam, że zapach ma nieprzyjemny, rybi. Ale jest świetna i odżywia też skórę. Jest zarejestrowana jako LEK - co ważne. Tutaj trochę o niej pisałam: http://plaszczoobrosla.blogspot.com/...c-tranowa.html
Ooo, tego nie znam, spróbuję Dzięki!
Punktowo...one są WSZĘDZIE.
monalibeliste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:08   #11
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Chropowata skóra :(

Doraźnie robiłabym złuszczanie kwasami, oxybrazja, mikrodermabrazja i np olejek pichtowy kropla do każdej porcji kremu- działa antyseptycznie ściągająco i bakteriobójczo. No i może pomoże dietetyk- na pewno słodkie napoje gazowane odpadają
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-06 16:08:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.