Krewetki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-13, 07:16   #31
Vendi
Raczkowanie
 
Avatar Vendi
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Herault
Wiadomości: 76
Dot.: Krewetki

Cytat:
Napisane przez mala77
czyli że najpierw je usmazyć upiec itp. a dopiero na talerzu obierać?
dokladnie
__________________
Najwiekszym sekretem szczescia jest byc w zgodzie z samym soba. Fontenelle
Vendi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 08:56   #32
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Krewetki

dzięki. ciekawe jak mój TŻ zareaguje jak mu na obiad podam coś co ma nóżki
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 18:16   #33
sniezynkaa
Raczkowanie
 
Avatar sniezynkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bielsko Biała
Wiadomości: 279
GG do sniezynkaa
Cool Krewetki--- pomocy

Krewetki
Hej dziewczyny macie moze jakies przepisy na krewetki??... szukałam i nic nie moge znalesc... Najbardziej interesowalyby mnie przepisy na krewetki koktajlowe
Z gory dzieki
sniezynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 18:33   #34
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Krewetki--- pomocy

Cytat:
Napisane przez sniezynkaa
Krewetki
Hej dziewczyny macie moze jakies przepisy na krewetki??... szukałam i nic nie moge znalesc... Najbardziej interesowalyby mnie przepisy na krewetki koktajlowe
Z gory dzieki
Najprostszy przepis z uzyciem krewetek koktajlowych kupowanych w zalewie .

Krewetki przerzucasz na sitko zeby odciekly z zalewy. Przygotowujesz sos /3 czesci oleju, jedna wodym sol, pieprz, ewentualnie cukier, zabek lub dwa drobno posiekanego czosnku. Kroisz awokado na pol, wyciagasz pestke, jesli zaglebienia po pestce sa za male to je powiekszasz lyzeczka, nakladasz do srodka krewetki , polewasz sosem.
Szybko, latwo i przyjemnie.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 11:08   #36
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Krewetki--- pomocy

ja zwykle kupuje male mrozone krewetki koktailowe, daje na sitko plucze, skrapiam cytryna i duuuuuuuzo czosnku, zostawic na 2-3 godzinki,mozna usmazyc na maśle i dodac puszczke pomodorow bez skorki, doprawic delikatnie sola i serwowac z makaronem, do sosu wlewam tez odrobine bialego wyrawnego wina.
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:10   #37
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: Krewetki--- pomocy

Najlepsze i najprostsze krewetki są ze świeżą bagietką posmarowaną masłem czosnkowym...
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 17:38   #38
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Krewetki--- pomocy

Ja krewetki podsmazam na masle, pozniej dolewam do nich wytrawne lub polwytrawne biale wino i w takiej 'zalewie' dusze ja na malym ogniu.
Takie smakuja mi najlepiej
Sos, ktory powstaje w ten sposob, przelewam do malutkich miseczek, sluzy jako "dip" do krewetek.

Podaje z salata i bagietka [posmarowana maslem czosnkowym i zarumieniona w piekarniku] do tego lampka wina i udany wieczor gotowy
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 17:21   #39
LifeIsSoSad
Zadomowienie
 
Avatar LifeIsSoSad
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: za siedmioma górami :P
Wiadomości: 1 726
Dot.: Krewetki

poooomocy błagam


http://poprostugotuj.home.pl/home/ku...eoprzepisy/187

robie TO

i kurde kupiłam takie duze krewetki, z nózkami itp ;P

czyli bede musiala je obrac, ok, przeczytałam jak to się robi, ale problem polega na tym, ze one takie małe są, a ja mało zwinna, i wgl nie moge tej żyłki, o ktorej piszecie, znalezc. po prostu jest skorupka i tyle...
czyli teraz mam obrac te krewetki, zrobic tak jak w przepisie, ale co z ta zyłką ? ja jej nie widze, wiec albo ja zdjełam ze skorupką albo nie i co teraz
__________________
moje życie to kupa ;p
LifeIsSoSad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 15:19   #40
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 375
Dot.: Aiuto - krewetki!!

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Moniquee, wklejam Ci dwa wypróbowane i łatwe przepisy wzięte kiedyś z netu.


KREWETKI W CZERWONYM SOSIE
0,5 kg mrożonych krewetek cocktailowych, 1 duża cebula, 3 ząbki czosnku, 3 łyżeczki słodkiej mielonej papryki, 1 papryczka chili lub 1 łyżeczka sosu Tabasco, 3 łyżki oliwy, 3 łyżeczki soku z cytryny, 1 łyżeczka koncentratu pomidorowego, pół szklanki wytrawnego białego wina, 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 1 łyżeczka oregano, 1 łyżeczka cukru lub lepiej miodu, sól (można też dodać Vegetę).

Krewetki rozmrozić. Na rozgrzanej oliwie przesmażyć (bez rumienienia) drobno posiekane cebulę i czosnek. Zdjąć z ognia, poczekać aż przestanie skwierczeć. Dodać mieloną paprykę i drobno posiekaną papryczkę chili (lub sos Tabasco). Rozprowadzić dokładnie w tłuszczu bez podgrzewania. Zalać winem i sokiem cytrynowym (jeżeli uzyty został sos Tabasco, to tylko 2 łyżeczki soku), dodać oregano i 1,5 łyżeczki Vegety lub 1 łyżeczkę soli. Postawić na małym ogniu, dusić pod przykryciem ok. 5 min. Włożyć krewetki osączone z rozmrożonego lodu (ja rozmrażam krewetki koktajlowe... płucząc je po prostu w ciepłej, a następnie zimnej wodzie, później osączam na sitku - od razu są mięciutkie ), dodać koncentrat pomidorowy, cukier (miód), gotować 2 min na większym ogniu. Dodać mąkę ziemniaczaną rozprowadzoną w łyżce wody, dokładnie wymieszać, zagotować, doprawić solą. Podawać z ryżem ugotowanym na sypko.
pozwole sobie odgrzac watek. wlasnie wykorzystalam powyzszy przepis i jestem zachwycona!
e49053b4781f408f3584008be78503b2c10ffec8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 21:17   #41
gianbuffon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7
Dot.: Krewetki

witam! mam kilka pytan:
1. jakie sa lepsze krewetki- koktajlowe, czy krolewskie, czy jest jakas roznica w smaku, jaka roznica w cenie??
2. planuje je kupic w hipermarkecie. z tego co widzialem, to te na wierzchu nie wygladaja zbyt apetycznie. mam wrazenie, jakby lezaly juz tam jakis dluzszy czas, no i laza po nich muchy... wiec lepiej kupic takie, czy mrozone?
3. jesli mrozone, to czy jest obojetnie jakie czy unikac tych najtanszych?
4. kiedys kupilem mrozone owoce morza i strasznie to smierdzialo... nawet po przyrzadzeniu. nie wiem, co bylo zrodlem tego smrodu i czy krewetki tez smierdza. ale jesli tak, to jak pozbyc sie tego zapachu?
5. jaki polecacie prosty sposob na ich przyrzadzenie? lepiej smakuja w sosie, czy w panierce?
bardzo prosze o pomoc pozdro
gianbuffon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 18:39   #42
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Krewetki

mmmmmm...............krew etki poezja jestem wielką fanką, ale przyznaje sie bez bicia nigdy nie robiłam ich sama, zawsze kupowałam albo gotowe w lidlu i wrzucałam na grilla, ( pyszne są takie z sosem ostrym, takie chrupiące jak wychodzą, no super), albo kupowałam w restauracji, według mnie dobrze zrobione krewetki są chrupiące, bo jak ktoś spaści i za krótko na patelni będzie trzymał to wychodzi taka guma, blee.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 14:24   #43
_Lina
Rozeznanie
 
Avatar _Lina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 701
Arrow Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Szukałam jakiegoś wątku typowo "krewetkowego", ale nie znalazłam
znacie może jakieś sprawdzone przepisy na dania z krewetkami?
Jeśli tak to podzielcie się przepisami
_Lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 12:00   #44
_Lina
Rozeznanie
 
Avatar _Lina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 701
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

naprawde nikt nic nie zna godnego polecenia?
_Lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 17:05   #45
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Ja najczęściej podsmażam krewetki na maśle, doprawiam solą i suszoną pietruszką i jem z chrupiącą bagietką ziołową. Czasami do tych krewetek dodaję szpinak.
Można je też opanierować, albo usmażyć w cieniutkim cieście i podawać z jakimś sosem, np: majonezowym, koperkowym. Czasami robię paellę z krewetkami, albo makaron z krewetkami, szpinakiem i serem.
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 17:57   #46
_Lina
Rozeznanie
 
Avatar _Lina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 701
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

dziękuje MacyRose ja właśnie myślałam nad krewetkami w panierce

może ktoś jeszcze cos poleci?
_Lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 18:25   #47
MacyRose
Rozeznanie
 
Avatar MacyRose
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 544
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

tutaj też znajdziesz sporo przepisów na krewetki:

http://www.gotowanie.wkl.pl/grp_przep.php?grp_prz=85
MacyRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:22   #48
d00mi
Raczkowanie
 
Avatar d00mi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 402
GG do d00mi
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

ja polecam krewetki w cieście piwnym

masz, może CI się przyda : http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_o.../przepisy.html
d00mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:41   #49
_Lina
Rozeznanie
 
Avatar _Lina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 701
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Cytat:
Napisane przez MacyRose Pokaż wiadomość
tutaj też znajdziesz sporo przepisów na krewetki:

http://www.gotowanie.wkl.pl/grp_przep.php?grp_prz=85
Cytat:
Napisane przez d00mi Pokaż wiadomość
ja polecam krewetki w cieście piwnym

masz, może CI się przyda : http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_o.../przepisy.html

dziękuję
_Lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 01:43   #50
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

jajecznica krewetkowo szpinakowa - krewetki potem szpinak na koncu jajca. Ja nie sole.

Frytowane krewetki - mąka nieco soli i pieprzu, obtaczac smarzyc na głębokim tłuszczu. Podaje z cytryna i sosem majonezowo czsnkowym

Ja tez lubie zwykłe gotowane krewetki. Najważnejsze zeby ich nie przegotowac lubprzesmazyc bo wtedy są gumowe
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 09:55   #51
lulucelo
Raczkowanie
 
Avatar lulucelo
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: colmar Francja
Wiadomości: 498
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Awokado z krewetkami

Dojrzale awokado przekroic wzdluz na pol ( jak nie dojrzale to niestety trzeba poczekac, zawinac wgazete kilka dni i czekac az zmiekna)

Krewetki obrac ( juz gotowane sa rozwe), abo jak juz sa obrane to wymieszac
:
- z mala iloscia majonezu
+ wycisnieta cytryna
- dodac smietane / jogurt naturalny, bialy ser homogenizowany- do wyboru
- sol, pieprz, imbir ( malutko) i koriandre

wymieszac calosc z krewetkami ( jesli duze to trzeba je pokroic)
mozna dodac malutko cienko poszatkowanego pora.


W zaleznosci od sposobu podania :
w przezroczystych salaterkach ( tudziez szklankach) : wydrazyc Awokado i pokropic z sokiem z cytryny zeby nie sciemnialy, wsadzic w glab szklanek , na to
odpowiednio doprawione krewetki
Podawac z lodowki

jezeli nie ma odpowiednich naczynek, a skorki Awokado sa ladne , to po przekrojeniu i wyciagnieciu serca , naciac go nozem nie wyjmujac, na wierzch w wglebienie po pestce dac krewetki

Smacznego

Edytowane przez lulucelo
Czas edycji: 2009-02-18 o 16:47 Powód: adwokatami was karmic chcialam , o ja paskuda :)
lulucelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:46   #52
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

adwokaty zwane potocznie awokado

sa pyszne zarowno z krewetkami jak i z sosem vinegret

dobra jest takze salatka z krewetek podawana na salacie (ja lubie na lodowej)...

wystarczy wymieszac:
-krewetki skropione cytryna
-swiezy ogorek pokrojony w drobna kosteczke
-swieza papryka (czerwona, zeby ladnie wygladalo...i kolorowo pokrojona w drobna kosteczke
-sos czosnkowy (majonez+kremowa smietana+czosnek+sol wg uznania)

do wysokich salaterek ukladamy kolejno...salate lodowa...krewetki z ww. skladnikami...dekorujemy swiezym koperkiem...podajemy z chrupiaca bagietka...

smacznego
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 16:45   #53
lulucelo
Raczkowanie
 
Avatar lulucelo
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: colmar Francja
Wiadomości: 498
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

oups rzeczywiscie taki blad, zle to sobie przetlumaczylam z francuskiego - avocat ! juz poprawiam
lulucelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 21:59   #54
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Krewetki sa super jak usmazymy je w oliwie z bardzo duza iloscia czosnku, na pol kilo chyba pol glowki. Podajemy w naczyniach zeliwnych ze swieza bagietka i maslem.

Inny prezpis, oliwe rozgrzac, dodac cebule drobno pokrojone w krazki i czosnek wg uznania, za chwilke krewetki, posolic, dodac niewiele sosu sojowego i przykryc. za 3-4 min bedziemy miec krewetki we wlasnym sosie. super sosik do maczania chleba...
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 12:36   #55
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Krewetki sa super jak usmazymy je w oliwie z bardzo duza iloscia czosnku, na pol kilo chyba pol glowki. Podajemy w naczyniach zeliwnych ze swieza bagietka i maslem.

Inny prezpis, oliwe rozgrzac, dodac cebule drobno pokrojone w krazki i czosnek wg uznania, za chwilke krewetki, posolic, dodac niewiele sosu sojowego i przykryc. za 3-4 min bedziemy miec krewetki we wlasnym sosie. super sosik do maczania chleba...
Taaaak krewetki smazone z czosnkiem Ja robie czesto z nimi salatke

Krewetki z czosnkiem smaze na oleju, wrzucam do miski z kolorowa salata, do tego plasterki mango, papryka, kielki ... a na to sos z octu balsamicznego w kremie z cukrem trzcinowym
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 13:23   #56
Zadumana
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 500
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

To ja podaje przepis na krewetki w tempurze wg przepisu Ewy Wachowicz-Pycha

  • mrożone krewetki (duże)
ciasto:

  • 150 ml wytrawnego wina musującego
  • 100 g mąki
  • 1 jajko
  • olej do smażenia
sosy:

  • 100 ml sosu sojowego
  • 1 łyżeczka pasty wasabi
salsa rosa:

  • 5 łyżek majonezu
  • 2 łyżki keczupu
  • 1 łyżka whisky
  • kilka kropel sosu tabasco
  • natka pietruszki
Z lodowatego wina, mąki i jajka zrobić w misce jednolite ciasto - dużo rzadsze niż na naleśniki. Mieszać drucianą miotełką, niezbyt intensywnie, aby bąbelki nie uciekły. Wino powinno być bardzo zimne, bo tylko wtedy mąka nie będzie się kleić, a mąka dobrej jakości. By podczas smażenia krewetek ciasto było chłodne, naczynie można umieścić w większej misce z wodą i lodem lub wrzucić do niego kilka kostek lodu.
Na głębokiej patelni rozgrzać olej (do ok. 170 st. C).

Oczyszczone krewetki spiąć wykałaczkami. Moczyć w cieście (jego warstwa nie może być zbyt gruba, bo po usmażeniu ciasto powinno być cieniutkie i kruche) i smażyć na złoty kolor. Usmażone krewetki odsączyć z nadmiaru tłuszczu na papierowym ręczniku. Podawać z sosem sojowym i pastą wasabi lub z salsą rosa.
Do sosu sojowego można drobno posiekać natkę pietruszki albo, jeszcze lepiej (bo nie zostanie na zębach - co mało romantyczne) kilka gałązek natki pietruszki zanurzyć w cieście i usmażyć na złoty kolor.
Zadumana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 13:31   #57
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Taaaak krewetki smazone z czosnkiem Ja robie czesto z nimi salatke

Krewetki z czosnkiem smaze na oleju, wrzucam do miski z kolorowa salata, do tego plasterki mango, papryka, kielki ... a na to sos z octu balsamicznego w kremie z cukrem trzcinowym
Psycha, krewetki z mango, ja uwielbiam mango ale na taka mieszanke jeszcze nie wpadlam, najczesciej do salaki dodaje czerwony grejpfrut, orzechy wloskie i polewam vinagre na bialym winie wymieszanym pol na pol z miodem. Pychota. A w oleju z czosnkiem lubie zamoczyc chleb no ale w piatek bedzie Twoja wersja.

Ja swego czasu robilam krewetki w sosie curry z mleczkiem kokosowym, do tego zel mietowy z naturalnym jogurtem jako dip. Boskie ale tuczace strasznie.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:23   #58
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Psycha, krewetki z mango, ja uwielbiam mango ale na taka mieszanke jeszcze nie wpadlam, najczesciej do salaki dodaje czerwony grejpfrut, orzechy wloskie i polewam vinagre na bialym winie wymieszanym pol na pol z miodem. Pychota. A w oleju z czosnkiem lubie zamoczyc chleb no ale w piatek bedzie Twoja wersja.

Ja swego czasu robilam krewetki w sosie curry z mleczkiem kokosowym, do tego zel mietowy z naturalnym jogurtem jako dip. Boskie ale tuczace strasznie.
Tak, z mango Podpatrzyłam w pewnej restauracji chińskiej Ocet balsamiczny powien być w kremie, to zwykły ocet balsamiczny zagęszczany gumą ksantanową, sprzedawany w plastikowych butelkach, opisany jako balsamico cremoso
Krewetki z curry też są swietne! Ja dodaje jeszcze kurkumy, rodzynki czasami... mleczko kososowe też by tutaj pasowalo... curry to można podporządkować kuchni tajskiej

No i nie zapominajmy o slynnej paelii z krewetkami

Zelu miętowego nie znam Gdzie kupie takie cudo? Widzialam cos podobnego, ale byl to aloes...
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:01   #59
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

Psycha, wstyd przyznacale paelli jeszcze sama nie robilam, zawsze w restauracjach jadam jako danie z owocami morza.
Kuchnie tajska, indyjska, hindu uwielbiam za bogactwo smakow. I wlasnie jak robie jakiekolwiek dania slodko/kwasne/pikantne to jako dip serwuje sos mietowy. Ja kupuje tutaj zel mietowy w sklepach angielskich okolo 2 euro ale tam zawsze sa wyzsze ceny. wyglada jak ciemnozielona galaretka. Na opakowaniu napisane MINT JELLY firmy Szkockeij BAXTER. Na zasadzie kontrastu swietnie komponuje sie ze slodkimii pikantnymi daniami a dzieci uwielbiaja nawe zwykle chipsy maczac w nim. sos robi sie szybko 2 lyzeczki zelu i kubeczek naturalnego jogurtu.
Moze ktos kto jezdzi do Uk moglby ci przywiezc?

Poza tym kupuje pasty curry, curry zielone, czerwone itd. ok 2.50 euro za opakowanie 300gram a wystarcza 2 lyzki na 2 puszki mleka, wiec sa wydajne i wychodza tanio. Te cuda kupuje w indyjskich sklepach. Krewetki wygladaja super w sosie z curry zielonym.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:53   #60
Anna Warszawska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 29
Dot.: Krewetki - sprawdzone przepisy :)

A próbowałyście kiedyś krewetek w zielonym curry?? Pyszne, co prawda z torebki, ale bez konserwantów znalazłam. Gotuje się ten sos i potem od razyu krewetki na kilka minut. Błyskawiczne i ostre danko.
Anna Warszawska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.