Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-02, 21:41   #1
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172

Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...


Witam,

Drogie doswiadczone i mniej doswiadczone mamusie.

Chcialabym sie Was poradzic w pewnej sprawie. Otoz:

Zamierzam w koncu przestac dawac do picia mojemu 5 - letniemu synowi mleko modyfikowane.
Tak tak wiem,pewnie wiekszosc z Was zlapie sie za glowe, ze tak dlugo dziecko pije to mleko, no ale chcialam dla niego dobrze.
Jako malo doswiadczona mama duzo osob mi radzilo, niech pije jak najdluzej, to melko ma witaminy. No i tak pije i pije juz 5 rok, obecnie 2 razy dziennie po 150 ml i uwielbia to.

Jednak mysle, ze juz dosc. I tu moje pytanie:

Od wrzesnia syn pojdzie do przedszkola. Doradzcie mi czym zastapic mu to ukochane mleczko?

Pil zawsze z rana, zaraz potem normalne sniadanie, pozniej wieczorem przed spaniem.

Co podawac zamiast tego? Kupowac mleko prawdziwe w sklepie(takie bez konserwantow)?

Jakies propozycje dan mlecznych?

Moze jogurty ( w zasadzie dostaje caly czas)hmm sama nie wiem, jakies rady?

Dziękuję z góry
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 10:56   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

Cytat:
Napisane przez pysia07 Pokaż wiadomość
Witam,

Drogie doswiadczone i mniej doswiadczone mamusie.

Chcialabym sie Was poradzic w pewnej sprawie. Otoz:

Zamierzam w koncu przestac dawac do picia mojemu 5 - letniemu synowi mleko modyfikowane.
Tak tak wiem,pewnie wiekszosc z Was zlapie sie za glowe, ze tak dlugo dziecko pije to mleko, no ale chcialam dla niego dobrze.
Jako malo doswiadczona mama duzo osob mi radzilo, niech pije jak najdluzej, to melko ma witaminy. No i tak pije i pije juz 5 rok, obecnie 2 razy dziennie po 150 ml i uwielbia to.

Jednak mysle, ze juz dosc. I tu moje pytanie:

Od wrzesnia syn pojdzie do przedszkola. Doradzcie mi czym zastapic mu to ukochane mleczko?

Pil zawsze z rana, zaraz potem normalne sniadanie, pozniej wieczorem przed spaniem.

Co podawac zamiast tego? Kupowac mleko prawdziwe w sklepie(takie bez konserwantow)?

Jakies propozycje dan mlecznych?

Moze jogurty ( w zasadzie dostaje caly czas)hmm sama nie wiem, jakies rady?

Dziękuję z góry


Eeeeeeeee
Normalnymi posiłkami?
Nie je w ogóle normalnych śniadań ani kolacji tylko mleko modyfikowane?
Tak serio - nie szkoda Ci kasy na mm dla 5-latka, który powinien już dawno jeść normalnie?

Jak lubi mleko, to dawaj mleko. Mój syn pije rano kakao, a potem je jakąś bułeczkę czy co tam chce. Czasami płatki na mleku.

Po tytule myślałam, że to będzie post matki 2-latka maksymalnie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 18:16   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

Po pierwsze - mam nadzieję, że śniadanie to nie tylko 150ml mleka dla 5latka
A serio - zastąpić zwykłym mlekiem ze zwykłego sklepu i tyle, nie kombinuj, jak lubi - to dawaj mu do śniadania.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 19:48   #4
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;76008391]Po pierwsze - mam nadzieję, że śniadanie to nie tylko 150ml mleka dla 5latka
A serio - zastąpić zwykłym mlekiem ze zwykłego sklepu i tyle, nie kombinuj, jak lubi - to dawaj mu do śniadania.[/QUOTE]
Zgadzam się z Tobą w pełni. Zastąp mm zwykłym. Kupuj w sklepie, z lodówki, 3,2%. Byle nie UHT.
Tez myślałam że to będzie tekst o maksymalnie 2-latku.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 08:09   #5
pysia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 172
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

No bo stereotyp taki chyba jest, ze mleko mm tylko do gora 3 roku zycia, dlatego tak pomyslalyscie moze...

Nie no oczywiscie, ze moj syn dostaje normalne sniadania. Najpierw mleczko a po 10 minutach normalne sniadanie. Je wszystko.
Tylko chodzilo mi o to, co dawac zamiast mleka zeby uzupelniac te witaminy i wapn.
Jogurtow codziennie nie zje bo mu sie przeje ze tak powiem, chyba faktycznie zaczne kupowac normalne mleko w sklepie.

Polecacie jakies konkretne z jak najmniejsza liczba konserwantow?

Czy mi nie szkoda kasy? hmm...z moich obliczen wyszlo ze cenowo wyjdzie podobnie, takze wolalam podawac mm.

Dziekuje za rady
pysia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 08:18   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

Jak dziecko ma normalną, zróżnicowaną dietę, to nie trzeba uzupełniać witamin mm.
Mleko kupuję normalnie, w markecie. Jogurty syn je codziennie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 12:02   #7
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

Cytat:
Napisane przez pysia07 Pokaż wiadomość
No bo stereotyp taki chyba jest, ze mleko mm tylko do gora 3 roku zycia, dlatego tak pomyslalyscie moze...

Nie no oczywiscie, ze moj syn dostaje normalne sniadania. Najpierw mleczko a po 10 minutach normalne sniadanie. Je wszystko.
Tylko chodzilo mi o to, co dawac zamiast mleka zeby uzupelniac te witaminy i wapn.
Jogurtow codziennie nie zje bo mu sie przeje ze tak powiem, chyba faktycznie zaczne kupowac normalne mleko w sklepie.

Polecacie jakies konkretne z jak najmniejsza liczba konserwantow?

Czy mi nie szkoda kasy? hmm...z moich obliczen wyszlo ze cenowo wyjdzie podobnie, takze wolalam podawac mm.

Dziekuje za rady
a Ty pijesz mm żeby uzupełniać witaminy i wapń przecież te mleka mm są dostosowane do potrzeb maleńkich dzieci, 5 letniemu dziecku one kompletnie nic nie uzupełniają - jak przez to mleko dziecko zjada mniej normalnych posiłków to prędzej zaszkodzi niż pomoże (bo zjada mniej tego co powinno a w zamian je coś dostosowane dla roczniaka)....

i co niby wychodzi cenowo podobnie do mm

zdrowa dieta przede wszystkim, zróżnicowana a mleko jak lubi to kupuj zwykłe, nie UHT, 3,2% najlepiej
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2017-08-04 o 12:04
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-04, 12:50   #8
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

A z czego on pije to mm? 😄
Dawaj zwykłe mleko 3.2%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 17:18   #9
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

Cytat:
Napisane przez pysia07 Pokaż wiadomość
No bo stereotyp taki chyba jest, ze mleko mm tylko do gora 3 roku zycia, dlatego tak pomyslalyscie moze...
No, stereotyp. Do tego stopnia, że zapomina się, że już dziecko po ukończeniu roku nie musi jeść mm, tylko moze pić zwykłe mleko - i przy zróżnicowanej diecie to wystarczy.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-05, 18:24   #10
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

A po co mu to mleko? Niech je normalnie, pić mleka nie musi.
Jak bardzo lubi to daj mu zwykle mleko albo roślinne. Możesz zrobić kakao lub karob.

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Ja dawałam mm do 4rż, bo po samym krowim były problemy. Teraz mając 6lat pije tyło roślinne, krowiego wcale.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 16:05   #11
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Usa
Wiadomości: 14 694
Wyślij wiadomość przez ICQ do xXBlankaXx GG do xXBlankaXx Wyślij wiadomość przez Yahoo do xXBlankaXx Send a message via Skype™ to xXBlankaXx
Dot.: Odstawienie mleka modyfikowanego i co dalej...

Chociaż tyle,że tego 5latla piersią nie karmisz. Bo to już też się tutaj zdarzało

Mleko mm u 5latka nie zdaje egzaminu nie wnosi to żadnych wartości odżywczych. Nic. Normalna zdrowa dieta ma wystarczająco dużo witamin,że nawet codziennie tego krowiego czy roślinnego mleka pić nie musi. Ale ja lubi to czemu nie ?
Może wprowadzić kakao ? Albo płatki z mlekiem ? Tylko odstaw w końcu to mm.

I tez Jestem ciekawa co wychodzi podobnie cenowo do mm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Verified Maidens
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-06 17:05:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.