Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-04, 20:41   #1471
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

gaagatka, chyba chcialas powiedziec ze salicylowy to nie jest AHA (albo ze salicylowy to BHA)

oj oj, otworzylam strone, odpisalam po jakims czasie a w miedzyczasie dyskusja poszla na przod...i juz nieaktualne to co napisalam
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 10:33   #1472
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Limario, znów wielkie podziękowania Powoli dochodzę do wniosku, że zaraz koło receptur wydrukuję Twoje spostrzeżenia z Wizażu

Cytat:
Planuję w okolicach 13-14 listopada wysłanie kolejnego nr newslettera i w zwiazku z tym w przyszłym tygodniu systematycznie będą w sklepie pojawiały się nowe produkty i przepisy, czyli: keratyna, lipodermina, henna, indygo i amla.


Cytat:
Raz, dwa razy w tygodniu stosuję serum z wit. c na całe ciało. Nie robię tego zbyt często, bo po pierwsze jestem w ciąży, a po drugie mam później żółte plamy na piżamie i pościeli. Stosuję zwykle stężenie takie jak na twarz, czyli 15%
Amika, receptura na serum pochodzi z mazideł, czy masz coś swojego wyjątkowego?
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 10:58   #1473
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Utrapienie, w tej chwili robię różne sera z wit. c wg. przepisów z Mazideł. Kiedyś stosowałam przepis Basi Kwiatkowskiej, ale tam jest alkohol, więc jak tylko pojawiły się w Mazidłowym receptariuszu przepisy na sera bezalkoholowe, to chętnie z nich korzystam.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 11:29   #1474
perla1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Exclamation Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez perla1122 Pokaż wiadomość
witam!

moja skóra żle znosi alkohol w tonikach. stosuje tonik BHA z biochemii urody. czy moge kwas salicylowy rozpuscic w 10 ml alkoholu zamiast w 20ml?
czy ktos moze mi udzielic odpowiedzi??
perla1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 12:27   #1475
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez perla1122 Pokaż wiadomość
czy ktos moze mi udzielic odpowiedzi??
Fruity zadała podobne pytanie, więc wklejam ci całą odpowiedź. alternatywnie w przepisach pisze, że można stosoawać glikol propylenowy.

Cytat:
Czy moge czyms zastapic alkohol w przepisie toniku BHA? Kwas salicylowy jest rozpuszczalny tylko w tluszczach i alkoholu.

Z jednej strony nie ma problemu. Dopuszczalne stężenie glikolu, to max. 20%, a w toniku z BHA masz 15%, tyle, że nie wiem, czy taka ilość nie będzie ciebie podrażniać.
Ja sama zawsze używam glikolu i nie mam z nim, póki co, żadnego problemu.

Tu też schaetzchen podała link http://laboratoriumurody.pl/forum/viewtopic.php?t=698
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 12:40   #1476
perla1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziekuje za odpowiedz ale ja nie chce zastepowac alkoholu tylko zmniejszyc jego ilosc i nie wiem czy to wplynie w negatywny sposob na caly tonik czy moze moge uzyc go tylko 10 ml mniej
perla1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 14:08   #1477
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez perla1122 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz ale ja nie chce zastepowac alkoholu tylko zmniejszyc jego ilosc i nie wiem czy to wplynie w negatywny sposob na caly tonik czy moze moge uzyc go tylko 10 ml mniej
To najlepiej napisz do zrodla i zapytaj, ja tak zawsze robie, do Limarii tez pisze jak mam pytanie co do przepisu, a jak chce sie tak ogolnie pytac bo mi zalezy na odpowiedziach innych osob to pisze na forum. Jak napiszesz do firmy to Ci raczej zawsze odpowiedza, a na forum to wiadomo, ktos moze nie znac odpowiedzi, nie miec czasu pisac i takie podobne.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 14:55   #1478
perla1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
To najlepiej napisz do zrodla i zapytaj, ja tak zawsze robie, do Limarii tez pisze jak mam pytanie co do przepisu, a jak chce sie tak ogolnie pytac bo mi zalezy na odpowiedziach innych osob to pisze na forum. Jak napiszesz do firmy to Ci raczej zawsze odpowiedza, a na forum to wiadomo, ktos moze nie znac odpowiedzi, nie miec czasu pisac i takie podobne.
dokladnie tak zrobie dziekuje
perla1122 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 15:01   #1479
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość

- mam juz u siebie hennę jamilę i indygo (mocne jak sztan, dzieki czemu wychodzą piekne kolory), opóźnia mi sie jedynie dostawa amli. Ale mam nadzieje, ze dotrze w przyszłym tygodniu.
Planuję w okolicach 13-14 listopada wysłanie kolejnego nr newslettera i w zwiazku z tym w przyszłym tygodniu systematycznie będą w sklepie pojawiały się nowe produkty i przepisy, czyli: keratyna, lipodermina, henna, indygo i amla.



Jak tylko się pojawią zamierzam złożyć moje pierwsze zamównienie.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 15:03   #1480
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Niestety hydrolat różany jest chyba dobry dla moich włosów bo cera zareagowała pieczeniem i jest dziś trochę podrażniona. Maziam się olejem z bawełny z jojobą, jedwabiem i ekstensyną i jest dobrze, ale hydrolat rózany chyba nie dla mnie. Za to jedwab daje cudowny efekt na mojej twarzy ---> stała się taka jedwabna i z połyskiem, jak lalki porcelanowe. Jestem zachwycona
Mario jakie Ty zawsze wynajdziesz ciekawe mazidła Tradycyjnie już chciałabym Cię prosić o dokładne proporcje Myślisz, że mogłabym sobie z tego ulepić jakiś kremik? Np. coś z lanoliną albo dodać do innego kremiku, żeby był taki fajny na noc?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 15:32   #1481
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Och dziękuję ci Justin Timberlake , nie sądziłam że ktoś śledzi moje przepisy

No dobra, teraz przepis na nawilzacz z jedwabiem i ekstensyną:
Ja miałam takie opakowanie od próbek z Mazideł, chodziło mi o takie jednodniowe serum nawilzające. Więc tak na ok. 3 ml (ok, czyli moze być trochę więcej albno mniej, zalezy ile potzrebujesz) z pojemniczka Mazideł dajesz tak po 1ml oleju jojoba, bawełnianego i hydrolatu (ja miałam różany, ale moze być jakikolwiek inny, który słuzy twojej cerze), do tego po 3 krople jedwabiu oraz ekstensyny. Trzeba to wszystko wymieszać i można nakładać na buźkę. Oczywiście jeżeli tobie służą inne oleje to mozesz uzyć innch, tylko sprawdź jakie moze byc ich stęzenie, bo jojobę i bawełnę mozna kłaść na buzię w stężeniu 100%, ale nie każdy olej tak można. Jeżeli zrobisz więcej tego, to mozesz też nałożyć to na włosy, mozesz też dodać masełko karite albo olej kokosowy i wtedy zastosować jako odżywkę na włosy (szczególnie końcówki) tylko potem trzeba dokładnie to zmyć, możesz też dodać to do balsamu do ciała, tylko wtedy proponuję zwiększyć ilość wyprodukowanego nawilżacza tak, aby starczyło na całe ciało, dodajesz to potem do balsamu i się maziasz. Myślę ze warto dodać też trochę NMF, niezależnie od tego czy maziasz bużkę czy włosy, czy ciałko ( ja nie dodałam bo już nie miałam)


Co do kremu, to mozesz dodać lanolinę, moczik, jakieś mleczko np. bawełniane albo inne, niacynamide i inne, tylko pamiętaj krem, do którego dorzucasz te składniki musi mieć b. prosty skład
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-05, 15:41   #1482
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Och dziękuję ci Justin Timberlake , nie sądziłam że ktoś śledzi moje przepisy
Ja śledzę, zwłaszcza te włosowe

Dziękuję za nakierowanie mnie na odżywkę Jantar , w życiu bym się nie domyśliła, że może zawierać tyle dobroci.

Niedługo spróbuję ukręcić Talikę z Twojego przepisu. Masz już może pomysł na jakieś udoskonalenie ? Może właśnie ta lipodermina
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 15:58   #1483
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

No włąsnie myślę nad lipoderminą, ale dobrym pomysłem jest tez colostrum, bo nie tylko zagęszcza, żeluje, ale także odżywia, no i ma hormony wzrostu, więc moze rzęsy, brwi będą grubsze i dłuższe. Na pewno trzebaby tez dodać ekstraktu ze skórek jabłka, nicynamide, ale zaczekam z przepisem na lipodrminę. Jak już coś będę miała to zamieszczę tutaj
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 18:29   #1484
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziękuję za dokładny przepis

ps. Tylko czekaj aż znowu wytropię jakiś fajny, to znowu będziesz musiała mi pisać całą formulację
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 21:45   #1485
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja sobie bardzo chwalę tonik z kwasem migdałowym i kwasem hialuronowym.Używam go razem z Effeclar K i skóra bardzo się uspokoiła w tym sensie, że brak nowych wyprysków od jakiegoś czasu a i zaskórniki znacznie się zmniejszyły.Próbowałam też ekspresowe sera z kwasem hialuronowym i algami bioferment ale chyba tych substancji powinno być w tych serach zdecydowanie najmniej bo kiedy ich nie oszczędzałam budziłam się rano z odchodzącymi płatami zaschniętego kwasu albo alg.
A znacie coś prostego do umerdania na sińce pod oczami?I jakie półprodukty z mazideł wykazują właściwości niwelujące cienie pod oczami?
Po drugie- macie może coś wypróbowanego na skórę podrażnioną kwasami?chodzi mi o coś silnie nawilżającego i własnie łagodzącego.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 11:40   #1486
Ryjek
Zakorzenienie
 
Avatar Ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 548
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Planuję moje pierwsze zamówienie w Mazidłach
Mam pytanie do wtajemniczonych
czy oprócz produktów, które zamówię (będzie ich kilka) mogę liczyć na próbki innych produktów
a jeśli tak to w jakiej ilości i czy samemu można je wybrać ?
Ryjek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 12:21   #1487
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Tak, Limaria zawsze dodaje kilka próbek - możesz poprosić o coś konkretnego, jeśli nie to dostaniesz coś pasującego do zamówienia + instrukcję obsługi
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 12:44   #1488
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A ja sobie bardzo chwalę tonik z kwasem migdałowym i kwasem hialuronowym.Używam go razem z Effeclar K i skóra bardzo się uspokoiła w tym sensie, że brak nowych wyprysków od jakiegoś czasu a i zaskórniki znacznie się zmniejszyły.
o to ciesze sie bardzo, bo mam pólprodukty do tego toniku wlasnie,

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A znacie coś prostego do umerdania na sińce pod oczami?I jakie półprodukty z mazideł wykazują właściwości niwelujące cienie pod oczami?
specjalnie na since i obuchniete oczy chce sobie zrobic serum z pine bark i kasztanowcem:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=118&Itemid=2
ale trzeba do niego sporo skladnikow, wiec pewnie nie o taki "prosty" przepis ci chodzilo?
wczoraj bylo juz za pozno wiec dzisiaj zabieram sie za mieszanie jupi!

EDIT: oczywiscie pomylilam, i chodzilo mi o tonik z kwasem L-mlekowym, ale na pewni tez bedzie dobrze dzialal
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 13:00   #1489
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Talking Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Właśnie chodzi mi po głowie nowy przepisik na porost włosów. Byłaby to wcierka z N-acetyl cysteiną, ale niewiele wiem na jej temat.

Limario mozesz powiedzieć jakie powinno być stęzenie cysteiny i jak ona się rozpuszcza?

Z góry dzięki
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 15:46   #1490
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
nie sądziłam że ktoś śledzi moje przepisy
Ja też
Nawet Cię męczę na gg

Już się nie mogę doczekać na nowe przepisy na mazidłach, na włosy...
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 20:37   #1491
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

aklat, dziękuję za przepis.Zastanawiam się czy nie nie dodać tam czasami ekstraktu z kasztanowca...Właściwie chodziło mi o coś co rzeczywiście działa ( w przeciwieństwie do drogeryjnych kremów)niezaleznie od ilości składników.
Info dla niecierpliwych- widziałam już hennę, indygo i amlę w Mazidłach.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:21   #1492
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
aklat, dziękuję za przepis.Zastanawiam się czy nie nie dodać tam czasami ekstraktu z kasztanowca...Właściwie chodziło mi o coś co rzeczywiście działa ( w przeciwieństwie do drogeryjnych kremów)niezaleznie od ilości składników.
Info dla niecierpliwych- widziałam już hennę, indygo i amlę w Mazidłach.
przed chwila sie pierwszy raz posmarowalam sie tonikiem i serum, bardzo jestem ciekawa jak sobie poradzi z moimi sincami
ale mialam zagwostke przez pol dnia, zrobilam tonik dokladnie według przepisu 30ml, zamowilam do tego buteleczke 30 ml, a butelka tylko w polowie zapelniona, juz sama nie wiedzialam czy czegos za malo dalam, czy co, w koncu porownalam buteleczki i okazalo sie, ze dotarly do mnie butelki 50ml, dlatego mi sie nie zgadzalo
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 20:12   #1493
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mam takie pytanie-czy można dodać mocznik bezpośrednio do jakiegoś gotowego kremu?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 13:42   #1494
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Mozesz, ale ten krem powinien mieć raczej ubogi skład. Takie kremy się najlepiej wzbogaca
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 14:10   #1495
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie-czy można dodać mocznik bezpośrednio do jakiegoś gotowego kremu?
W sumie można ALE tylko do takiej ilości jaką zdołasz zużyć w ciągu 2 tygodni inaczej się zepsuje.

Dostałam paczkę!! Ale super juz się biore do maziania i robienia toniku z BHA 2% bo nie mogę patrzeć na moje pory na nosie -zgroza
Mam tez Q10 i próbkę kolostum, mam nadzieje ze okaze się strzałem w 10 dla mojej sahary
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 16:34   #1496
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A ja mam pytanie odnośnie olejku do mycia twarzy. Swoja przygode z mazidłami zaczęłam od zamówienie na Biochemii Urody i min. zakupiłam olejek do mycia twarzy na bazie oleju słonecznikowego. Miał byc alternatywa dla uzywanego przeze mnie olejku do mycia twarzy Kanebo i okazał się strzałem w dziesiątkę. Ładnie oczyszcza z makijazu jednoczesnie pozostawia twarz gładziutka nie wysuszoną, ale bez jakiegokolwiek uczucia lepkości czy tłustości. Po prostu dobrze oczyszczona skóra, mięciutka, ale bez jakiegokolwiek filmu na powierzchni. jako, ze jednak olejek ten polecany jest do kazdego rodzaju cery, a mnie zachciało się czegos do cery tłustej ( że niby będzie le[piej na mnie działało) zakupiłam sobie w Mazidłach min. półprodukty do olejku myjącego na bazie orzecha włoskiego i wiesiołka. Jestem bardzo zaskoczona bo o ile to mazidełko tez ładnie oczyszcza, to pozostawia na skórze dziwny , może nie super tłusty, ale jednak film, którego nie da się spłukac nawet duża ilością wody. Przetarcie toniekiem pomaga tylko troche. O ile wieczorem nie jest to problem to stosowanie go rano ipołozenie na to kremu, podkładu etc. nie za bardzo mi się usmiecha. Troche czuję się "lepka " na twarzy. Czy mogłam coś zrobić źle przygotowując ten olejek czy moze takie jego własciwości wynikają ze skąłdników użytych (olej z orzecha???). Ktoraś z miłych wizazanek ma moze doswiadczenie z tym olejkiem?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-08, 18:59   #1497
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

wrobelku

hmm ja nie mam doswiadczenia z tym konkretnie olejkiem, moze olej slonecznikowy jest po prostu lzejszy od oleju z orzecha i wiesiolka? jesli dobrze odmierzylas ilosci skladnikow (nie chodzi mi oczywiscie o jakas super precyzje) to powinno teoretycznie byc ok. jesli chcesz mozesz dodac wiecej emulgatorow - powinno byc lepiej. tylko nie przekraczaj zalecanego stezenia (jest podane na karcie produktu, i np. w przypadku polysorbate 80 wynosi max. 20%)

jesli chcesz zawsze mozesz tez wykonac sobie olejek podobny do tego z biochemii urody, czyli z glyceryl cocoate i z jakims maceratem na bazie oleju slonecznikowego.

a co do czegos bardziej do skory tlustej, to mysle, ze od preparatu do mycia nie nalezy za duzo oczekiwac tzn. po prostu powinien dobrze oczyszczac i nie wysuszac i jesli to robi to super, a nalezy sie skupic na tym co nakladamy na twarz i na niej zostaje (bo to glownie na nia oddzialuje )
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-09, 12:56   #1498
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Hej widziałam już lipoderminę, tylko, ze jeszcze nie ma żadnych przepisów, ale to pewnie wkrótce się smieni
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-09, 17:51   #1499
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Rzeczywiście! Już składam zamówienie
3 przepisy z lipoderminą (serum z wit. C i 2 nawilżające) były w newsletterze.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-09, 18:53   #1500
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Hej widziałam już lipoderminę, tylko, ze jeszcze nie ma żadnych przepisów, ale to pewnie wkrótce się smieni
Hura
Teraz jeszcze tylko czekam na przepisy na włoski jak na zbawienie I zamawiam Ale się cieszę
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.