Wydłużenie przerwy, bardzo pilne!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-08, 13:39   #1
N47aLQS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 270

Wydłużenie przerwy, bardzo pilne!!!


Witam. Opisałam swój problem na jednym z wątków, który jest poświęcony tym tabletkom, lecz nie uzyskałam odpowiedzi. W internecie też szukałam.
A ja mam taki problem. Od pół roku biorę Yasminelle(po raz drugi). W środę miałam zacząć nowy blister 8 dnia przerwy, niestety zaczęłam dopiero w piątek. Czy jestem normalnie zabezpieczona i tylko po prostu przesunie mi się @ o pare dni? Dodam, że nie współżyłam ani w najbliższym czasie się nie zapowiada, więc nie wiem czy mam przyjąć na raz te 2 opóźnione tabletki(wczoraj wzięłam jedną) czy kontynuować normalnie?
__________________

You'll Never Find Nobody Better Than Me !
Of Course !



N47aLQS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 14:09   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Wydłużenie przerwy, bardzo pilne!!!

Cytat:
Napisane przez N47aLQS Pokaż wiadomość
Witam. Opisałam swój problem na jednym z wątków, który jest poświęcony tym tabletkom, lecz nie uzyskałam odpowiedzi. W internecie też szukałam.
A ja mam taki problem. Od pół roku biorę Yasminelle(po raz drugi). W środę miałam zacząć nowy blister 8 dnia przerwy, niestety zaczęłam dopiero w piątek. Czy jestem normalnie zabezpieczona i tylko po prostu przesunie mi się @ o pare dni? Dodam, że nie współżyłam ani w najbliższym czasie się nie zapowiada, więc nie wiem czy mam przyjąć na raz te 2 opóźnione tabletki(wczoraj wzięłam jedną) czy kontynuować normalnie?
skoro nie współżyłaś i nie zamierzasz to po co pytanie czy jesteś zabezpieczona?

ulotka mówi jasno: pominęłaś dwie tabletki - skonsultuj się z lekarzem
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 17:44   #3
VanilQ
Rozeznanie
 
Avatar VanilQ
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 983
Dot.: Wydłużenie przerwy, bardzo pilne!!!

Przez 7 dni oprócz tabletek powinnaś stosować inną metodę antykoncepcji, o ile będziesz współżyć. Poza tym nic się nie stanie.

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

I z tego co pamiętam bierzesz tabletki normalnie, ale to powinno pisać w ulotce.
__________________
KLIKNIJ I POMÓŻ
http://www.poomoc.pl/
VanilQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 22:23   #4
linka656
Raczkowanie
 
Avatar linka656
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 181
Dot.: Wydłużenie przerwy, bardzo pilne!!!

Cytat:
Napisane przez VanilQ Pokaż wiadomość
Przez 7 dni oprócz tabletek powinnaś stosować inną metodę antykoncepcji, o ile będziesz współżyć.
skąd wy bierzecie te informacje??

Jeśli wydłuży się przerwę o jeden dzień wtedy 7 dni dodatkowego zabezpieczenia wystarczy, jeśli wydłuży się przerwę o więcej niż 1 dzień pełne zabezpieczenie uzyskuje się dopiero przy następnym opakowaniu tabletek!! więc całe bieżące opakowanie trzeba się zabezpieczać dodatkowo!
Do tego jeśli przerwę się wydłużyło, a w jej trakcie doszło do stosunku to istnieje ryzyko ciąży.
linka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.