wyrwanie zęba-co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 16:37   #1
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200

wyrwanie zęba-co robić?


Witam
proszę o pomoc wczoraj rano wyrwałam górną 5,była dutowana,ale nie szyta u chirurga,wcześniej zab był leczony kanałowo.Ale nie było mnie już stać na to,żeby wstawiać sobie koronki itd.jestem na antybiotyku Delacin C,oraz pod ręką ,a, ketalon,wczoraj bolało strasznie i cały dzień sączyła się krew,dzisiaj już lepiej,tylko po antybiotyku boli troche brzuch,pewnie przez to,że wczoraj nie jadłam nic a brałam antybiotyk,na głodny żołądek.Moje pytanie kiedy mogę myć normalnie zęby?z tej rany wydobywa się brzydki zapach czy to normalne?to mój pierwszy wyrwany ząb wiec nie wiem,czy to normalne i czy nie powinnam czasami iść jutro do dentysty.Podczas zabiegu dentysta włożył mi coś do zęba,taka gąbeczke mała wtedy tylko to usłyszłam ale byłam tak przerażona,że nie wiem teraz czy ta gąbka się wchłonie,czy iść ją wyciągnać.I w ile miesięcy ta dziura będzie się goić,i jeżeli wejdzie mi w nią jedzenie mam tam sobie wykałaczką je wydłubać?Proszę o pomoc jeżeli któraś miała wyrwany i się orientuje co robić.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:40   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

o kurde nie myj zębów, kup sobie eludril i staraj się omijać to miejsce. o by to nie było zapalenie zębodołu, miałam to przy kazdym wyrywanym zębie... nic z tym nie rób nie dotykaj nie patrz na to nie wsadzaj tam języka palca nie myj zębów szczoteczką nie płucz....! i nie pal papierosów! jeżeli dalej będzie brzydko pachnieć zgłoś się jutro do dentysty to on zmieni ci opatrunek...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 17:12   #3
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
o kurde nie myj zębów, kup sobie eludril i staraj się omijać to miejsce. o by to nie było zapalenie zębodołu, miałam to przy kazdym wyrywanym zębie... nic z tym nie rób nie dotykaj nie patrz na to nie wsadzaj tam języka palca nie myj zębów szczoteczką nie płucz....! i nie pal papierosów! jeżeli dalej będzie brzydko pachnieć zgłoś się jutro do dentysty to on zmieni ci opatrunek...
o kurcze teraz to si e wystraszyłam słyszałam o tym zębodole trochę.oby to nie było to,a pić normalnie mogę?bo piję,ale czuję jak by normalnie woda przez tą ranę mi przelatywała straszne uczucie,nigdy więcej już zęba nie wyrwę
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 17:16   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

wiesz no postaraj się pić przez słomkę albo drugą stroną... lepiej dmuchać na zimne, naprawdę. wiesz ja ci nie powiem jak powinno być normalnie, bo za każdym razem /dwa razy po dwa zęby/ miałam zapalenie zębodołu. ale moja mama następnego dnia już mogła jeść normalnie więc... no nie wiem. ale czujesz że brzydko pachnie? oglądałaś to tam?
jeżeli bardzo cie denerwuje i boli możesz sobie kupić ten elużel to jest żel pozabiegowy /nie płyn do płukania!/ może ci trochę ulżyć...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 17:27   #5
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

jak miałam wyrwanego zęba to plułam krwią jeszcze przez 3 dni, a zęby umyłam tego samego dnia tyle, że nie szczotkowałam tej dziury, nie wiem jak to jest ale wydaje mi się, że jeżeli zbierają się bakterie i resztki jedzenia itp to najgorsze co może być to nie wyczyścić zębów, może bolec ale zęby bym wyszczotkowała. dentysta radził mi tylko, żebym przez pół godz. po wyrwaniu nie piła i tyle. hmm.. jak masz wątpliwości co robić to dzwoń do swojego dentysty, on na pewno Ci doradzi.
__________________
KLIKNIJ W MISKĘ NAKARM PIESKI ZE SCHRONISKA www.pustamiska.pl
Powstrzymaj zabijanie psów! podpisz petycję:
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 17:28   #6
Blanusia89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 662
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

hejka, ostatnio mialam wyciągany korzeń. To było piekło przez 3 dni. Nie jadłam nic, ne myłam zębów, nie grzebałam dopóki samo mi się nie zagoiło. Na miejscu zęba pojawi Ci się skrzep krwi który sam po jakimś czasie odpadnie. Gdy będziesz tam grzebac zrobi Ci sie zębodół przez ktory będzie dostawało się powietrze, które oddziaływuje na zakończenia nerwowe. Więc sobie wyobraź ten ból... Lepiej się wstrzymac od grzebania i mycia zębów. 2-3 dni i będziesz miała spokój.
Blanusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 17:33   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

renaa no niekoniecznie. te bakterie to nie są specjalnie śmiercionośne, gorsze jest wypłukać skrzep :|
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 17:37   #8
aldenea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 876
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

miałam wyrywane 4 zęby (urok wąskiej szczęki). góra dwie godziny po zabiegu mi się jeszcze sączyła krew. rana zagoiła mi się dość szybko. ja już po tygodniu się przyzwyczaiłam, że nie mam zęba, a po 2 tygodniach mi się wszystko wygoiło. idź do dentysty. jak zaczyna brzydko pachnieć to znaczy, że coś jest nie tak.
__________________
mam niską tolerancję na łańcuszki szczęścia i na linki do konkursów, proszę nie wysyłaj mi ich.

!szukam podręczników do nauki esperanto.
aldenea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 17:50   #9
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Ja bym narazie do dentysty nie szla. Dostalas antybiotyk, poczekaj az zacznie dzialac. Ja po wyrywaniu zeba tez czulam dziwny zapach i tez mialam antybiotyk. Gdzies w polowie opakowania przeszlo. Zeby mylam normalnie tylko nie wsadzalam szczotki w ta dziure po zebie.
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 18:01   #10
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

dzięki dziewczyny za rady,jak bedzie nadal brzydko pachniec z tej rany to zadzwonie do dentysty,narazie wezmę ten antybiotyk do końca jeszcze 3 dni,a zęby zacznę myć jutro 3 dni po wyrwaniu
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 22:47   #11
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Ta gąbeczka to jest spongostan, który ma za zadanie wchłaniać krew.
Tutaj mozesz sobie poczytac
http://www.medysklep.pl/index.php?p1...l-5x7x0-1-1szt
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-07, 09:55   #12
przeplatanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 76
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

To moze zamiast stwarzac nowy watek zapytam was w tym.
Powiedzcie mi prosze jak to jest z reklamacja uslug dentysty?mialam leczony zab ok 5 mies temu,kanalowe leczenie ok 400 zl wydalam a dzis ten zab mnie strasznie boli.jestem teraz chora wiec jak wyzdrowieje to pojde do tego dentysty ale nie chce zeby leczyl mi go znowu bo najwyrazniej sie nie nadaje!
Po ok tyg po leczeniu bylam u niego juz z bolem tego zeba-cos tam mi przykladal porobil i mialo byc dobrze...czy moge zarzdac zwrotu pieniedzy?
przeplatanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 14:08   #13
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Cytat:
Napisane przez przeplatanka Pokaż wiadomość
To moze zamiast stwarzac nowy watek zapytam was w tym.
Powiedzcie mi prosze jak to jest z reklamacja uslug dentysty?mialam leczony zab ok 5 mies temu,kanalowe leczenie ok 400 zl wydalam a dzis ten zab mnie strasznie boli.jestem teraz chora wiec jak wyzdrowieje to pojde do tego dentysty ale nie chce zeby leczyl mi go znowu bo najwyrazniej sie nie nadaje!
Po ok tyg po leczeniu bylam u niego juz z bolem tego zeba-cos tam mi przykladal porobil i mialo byc dobrze...czy moge zarzdac zwrotu pieniedzy?
Wydaje mi,się że już troche dużo czasu minęło od tego leczenia,i wątpie żeby Ci pieniądze zwrocił.Mnie nauczyło już to,że nigdy zęba kanałowo nie wylecze bo i tak po pewnym czasi się rozleci,kupa kasy wydana,a żeby go wzmacniać potrzebna też niezłej sumki.Więc lepiej wyrwać i mieć spokój

Dziewczyny,a czy to prawda,że zeby leczone kanałowo,łamią się strasznie przy wyrwaniu?bo z moim tak było,i przez to musiało być dłutowanie dentysta powiedział mi o tym dopiero po wyrwaniu,bo nie chciał mnie strasznyć przed wyrwaniem,trochę nie w porządku to z jego strony było,bo umawiałam się z nim na kwote 150 z,l za wyrwanie przyszyłam wcześniej z zdjęciem RTG i Panoramicznym,a po wyrwaniu okazało się,że muszę zapłacić 300 zł bo dłutowanie,poszłam do chirurga,który ma dobre opinie w moim mieście,a tu takie rozczarowanie i moje pytanie czy jeżeli teraz bym do niego poszła jak by coś się działo z zębem,ma prawo wziąść odemnie jakieś pieniądze?Już trochę się poprawiło nie czuje tego brzydkiego zapachu,minęło 2 i pół dnia od wyrwania,umyłam trochę żeby po jednej stronie nawet ale wypłukałam bardzo powoli,śliniąć się przy tym okropnie heh dziąsło teraz tylko boli na górze,pewnie po zastrzyku i trochę od wyrwania oby nie było gorzej ale osłabienie męczące bo dużo nie jem,a antybiotyk biorę.
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:59   #14
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Jeżeli zab był leczony kanałowo a boli może to oznaczać między innymi, że leczenie było zrobione niedokładnie np. nie znaleziono jakiegoś kanału albo wypełniono go nie do końca. Jest to ewidentny błąd lekarza, więc nie pozostaje nic innego jak iść do niego, powiedzieć o tym, że kanałowe było robione u niego i że teraz ząb boli... Powinien albo uznać reklamację albo chociaż policzyć trochę mniej za poprawkę.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 21:16   #15
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

przeplatanka powiem ci tak u mojego dentysty właściwie to w tym całym centrum, przed leczeniem zęba z głęboką próchnicą podpisywałam orzeczenie że jestem świadoma dalszych konsekwencji i w razie czego zgłoszę się do nich na dalsze leczenie które będzie wykonywane bez liczenia za samą plombę znieczulenie itp. Więc sporo taniej.
Miałam jeden ząb leczony kanałowo... robiła to wielka pani specjalistka, podobno najlepsiejsza. No i po prawdziwe to mnie nic nie boli. Ale idź koniecznie mów o co chodzi i żądaj wyjaśnień
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 10:52   #16
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Zajzalam dzisiaj lusterkiem w rane,i sie przerazilam teraz to napewno jakas ropa sie tam mam takie dziwne cos z bialym jakby osadem,a skrzep powinnien byc
chyba caly czerwony w poniedzialek musze przejsc sie do dentysty niestety i niestety to cos nie pokrywa calej rany,wiec jak bylby to skrzep to powinnien pokryc cala rane,a tak nie jest

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2011-01-08 o 14:09
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 15:50   #17
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
przeplatanka powiem ci tak u mojego dentysty właściwie to w tym całym centrum, przed leczeniem zęba z głęboką próchnicą podpisywałam orzeczenie że jestem świadoma dalszych konsekwencji i w razie czego zgłoszę się do nich na dalsze leczenie które będzie wykonywane bez liczenia za samą plombę znieczulenie itp. Więc sporo taniej.
Miałam jeden ząb leczony kanałowo... robiła to wielka pani specjalistka, podobno najlepsiejsza. No i po prawdziwe to mnie nic nie boli. Ale idź koniecznie mów o co chodzi i żądaj wyjaśnień
miałam dokładnie tak samo, dentysta przed leczeniem powinien Cię poinformować dokładnie o stanie zęba, jakie mogą być trudności i konsekwencje leczenia także nie czekaj tylko domagaj się wyjaśnień.

Onnaa88, nie martw się na zapas, bierzesz antybiotyk to teoretycznie nic złego nie powinno się dziać. ja tam żadnego skrzepu nie miałam, ale może to dlatego, że miałam szyte dziąsło (i też przybierało dziwne kolory :P)masz nr tel do tego dentysty? jeżeli bardzo się niepokoisz to ja bym na Twoim miejscu dzisiaj do niego zadzwoniła.
__________________
KLIKNIJ W MISKĘ NAKARM PIESKI ZE SCHRONISKA www.pustamiska.pl
Powstrzymaj zabijanie psów! podpisz petycję:

Edytowane przez renaa3
Czas edycji: 2011-01-08 o 15:56
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:23   #18
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Cytat:
Napisane przez renaa3 Pokaż wiadomość
miałam dokładnie tak samo, dentysta przed leczeniem powinien Cię poinformować dokładnie o stanie zęba, jakie mogą być trudności i konsekwencje leczenia także nie czekaj tylko domagaj się wyjaśnień.

Onnaa88, nie martw się na zapas, bierzesz antybiotyk to teoretycznie nic złego nie powinno się dziać. ja tam żadnego skrzepu nie miałam, ale może to dlatego, że miałam szyte dziąsło (i też przybierało dziwne kolory :P)masz nr tel do tego dentysty? jeżeli bardzo się niepokoisz to ja bym na Twoim miejscu dzisiaj do niego zadzwoniła.

Tak mam,ale on dopiero w poniedziałek przyjmuje,i telefon tylko do gabinetu mam,żadnego emaila i nic z tych rzeczy do niego nie mam niestety.Więć wtedy zadzwonie zobacze co mi powie
dziękuję trochę mnie uspokoiłaś,ja panikuje strasznie bo to jednak pierwszy wyrwany ząb i nie wiem jak powinno to wyglądać wszystko.
Jeszcze małe pytanko,czy moje dziąsło może być takie tkliwe jak dotykam pulika?bo trochę boli ale opuchlizna widzę,że schodzi,tylko jak pochylę mocno głowę na dół to też takie jak by ciśnienie w tym zębie czuje,tak samo jak podnosze coś ciężkiego,staram się nie dzwigać,ale mieszkam na pierwszym piętrze,a muszę wychodzić w moim,psem na spacer to jamnik i trochę jednak waży prawie 15 kg heh

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2011-01-08 o 16:26
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 16:51   #19
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Pewnie, że może tak być, dentysta z góry mi powiedział, że mogę spuchnąć i mogą pojawić się nawet siniaki na szczęce, przy schylaniu głowy też nieraz czułam takie "pulsowanie", ogólnie cała strona szczęki gdzie miałam wyrywany ząb, była lekko napuchnięta i obolała przez dwa dni około. Myślę, że wyrwanie zęba to jednak lekki szok dla organizmu i trochę trwa powracanie do normy
__________________
KLIKNIJ W MISKĘ NAKARM PIESKI ZE SCHRONISKA www.pustamiska.pl
Powstrzymaj zabijanie psów! podpisz petycję:
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 19:44   #20
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Cytat:
Napisane przez renaa3 Pokaż wiadomość
Pewnie, że może tak być, dentysta z góry mi powiedział, że mogę spuchnąć i mogą pojawić się nawet siniaki na szczęce, przy schylaniu głowy też nieraz czułam takie "pulsowanie", ogólnie cała strona szczęki gdzie miałam wyrywany ząb, była lekko napuchnięta i obolała przez dwa dni około. Myślę, że wyrwanie zęba to jednak lekki szok dla organizmu i trochę trwa powracanie do normy

dziękuję serdecznie za odpowiedz,u mnie to nawet jak dotykam językiem zęba 4,miałam wyrwaną 5 to czuje jak by ta 4 byla wrażliwa na dotyk straszne uczucie
Miałam dłutowaną 5,czy dlatego dostałam antybiotyk?i dłużej dochodzić mogę do siebie?Dentysta wiele rzeczy mi mówił,ale ja byłm przerażona,i tylko pojedyncze słowa wyłapywałam z jego ust heh
ząbki też mogę myć z jednej strony chociaż?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 19:47   #21
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Po prostu idź w poniedziałek do dentysty skoro aż tak boli, normalnie aż tak nie powinno boleć.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 21:46   #22
renaa3
Zadomowienie
 
Avatar renaa3
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 407
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

też dostałam antybiotyk, chociaż dłutowania nie miałam, myślę, że to w celu zapobiegawczym raczej, ale dentystą nie jestem więc Ci nic nie powiem jak jest na pewno.
Po prostu idź do dentysty w poniedziałek. A co do bólu, to wydaje mi się, że może promieniować na zęby obok po prostu.
__________________
KLIKNIJ W MISKĘ NAKARM PIESKI ZE SCHRONISKA www.pustamiska.pl
Powstrzymaj zabijanie psów! podpisz petycję:
renaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 11:11   #23
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Antybiotyk podaje sie profilaktycznie, gdyz po wyrwaniu zęba powstaje rana. A przeciez trzeba jesc, pic, bakterie w jamie ustnej też są i wszystko to moze powodowac zakazenie.
polecam lekture
http://www.dentysta.eu/dla-pacjenta/...-suchy-zebodol
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 10:40   #24
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Dziewczyny ratunku,dzisiaj spojrzalam na miejsce po wyrwanym zebie,a tam pusta dziura,nic mnie w sumie nie boli,ale skoro wypadl skrzep z niej i mam tam pusto to pewnie zrobi mi sie suchy zebodol dzisiaj po 15 dzwonie do stomatologa,ale moze ktoras z was mi pomoze wczesniej
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 18:54   #25
Kaaaaamilkaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 47
GG do Kaaaaamilkaaaaa
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Witam powiedzcie mi co mam zrobić? We wtorek byłam wyrwać dwie górne czwórki, W srode mialam gorączke i mnie bolały, pojechałam do dentystki dala mi antybiotyk Clindamycin-MIP, biore go ale niewiem czy to jest normalne że na tych rankach jest taki nalot niewiem czy to resztki jedzenia probowałam płukać, ale nawet nie jedłam nic takiego co mogłoby to spowodować, Jak myślić czy to mogą być jakieś bakterie czy coś?

Aha jeszcze jedna do tych co wyrywane mieli zęby, po jakim czasie można mniej więcej jeść normalnie bo narazie same zupki i serki.
__________________
MaJoRkA FoReVeR

Edytowane przez Kaaaaamilkaaaaa
Czas edycji: 2011-01-13 o 18:55 Powód: ..
Kaaaaamilkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 19:34   #26
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Ten nalot to nic innego jak tkanka, która ma zasklepić ranę po wyrwanym zębie. Nie wyplukuje tego, nie usuwaj! To miejsce nie zasklepi sie w ciagu jednego dnia, to musi troche potrwać.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 11:06   #27
Sisteragent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

To napisałam w innym wątku wczoraj wieczorem. Ale nikt nie odpowiada "Co mam zrobić? Dzisiajbyłam operacyjnie usunąć zęba,górną, lewą piątkę. Założono mi szwy, przestrzegałam wszystkich zaleceń, jednak patrzę co chwila do lusterka czy wszystko pasuje i zauważyłam, że jeden ze szwów, który wychodził na kilka milimetrów z dziąsła teraz jest tylko małą kropeczką. Boję się, że wejdzie mi w dziąsło i będzie za późno, żeby cokolwiek z tym zrobić. Na telefon do pani doktor za późno, bo przychodnia już zamknięta, a ja boję się, że rano wstanę z otwartą raną.
Jeszcze jedno. Po dwóch godzinach zgodnie z zaleceniami zjadłam pierwszy posiłek i mam wrażenie, że połknęłam ten skrzep co tam był. A potem się naczytałam o suchodole i panika pełna. Pomożecie mi? Proooszę." Dzisiaj rano nie widać szwu nawet tylko białą kropkę. Dzwoniłam do mojej chirurg i mówi, że nic się nie stanie nawet jeśli nić wejdzie w dziąsło, ale jakoś słabo w to wierzę...

Edytowane przez Sisteragent
Czas edycji: 2013-05-08 o 11:09 Powód: kopiowany wątek
Sisteragent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 17:53   #28
Sisteragent
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 8
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Zero odpowiedzi. Tak jak myślałam. A szwy ostatecznie rozwiązały się na tyle, że po trzech dniach od zabiegu czyli dzisiaj mi je zdjęto. Nie wiem czy mi to zaszkodzi czy nie, bo chirurg, która mnie dzisiaj przyjęła nie była zbyt rozmowna. Bardziej warczała na mnie niż mówiła, jakbym jej krzywdę zrobiła tym, że przyszłam po pomoc. W prawdziwą furię wpadła jak zobaczyła, że mam kolczyk w języku, co uznałam za mało profesjonalne. Kazała mi kupić Eludril i płukać.Ale nie zaznaczyła czy mocno czy lekko czy jak, właściwie oprócz kilku warków nie dowiedziałam się od niej niczego pożytecznego. Nikomu nie życzę trafienia do tej kobiety. Mam nadzieję, że rana mi się nie rozleci przez przedwczesne zdjęcie szwów.
Sisteragent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 21:13   #29
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

dzisiaj mialam wyrywana a raczej dlutowana dolna 6. Samo wyrywanie nie bolalo nic. Teraz na nurofenie siedze i da sie wytrzymac.
Po 5 godzinach od wyrywania na dziurze po zebie zrobila sie jakby czerowna(ciemna blonka) i czuje ze pod nia zbiera sie krew. Jak sie wybelni, gdzies peka i krew sie wylewa (blee) i tak co kilka/kilkanascie minut.
czy to normalne?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 15:16   #30
ewelinea4
Przyczajenie
 
Avatar ewelinea4
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 7
Dot.: wyrwanie zęba-co robić?

Czesc dziewczyny,mialam wyrywany zab dolna 6,Zaznacze ze zeby mam do siodemek. Nie mialam szyte,lecz po 3 dniach rana sie paprala tzn ropa wychodzila,gdyz zab byl tak wyniszczony i nawet nie lapal sie do kanalowego. Mialam 2 razy lyzeczkowane . Chodzilam prywatnie. Od czasu lyzeczkowania minal miesiac a rana mimo to nadal sie goi,wiec spokojnie ,nie sluchajcie glupot ze goi sie po tygodniu czy 14 dniach. Calkowicie sie zasklepia od miesiaca do nawet 3 miesiecy niestety. Niczym nie przemywac,lekarz zaleci ew.antybiotyk. Ja z mojej dentysTki jestem mega zadowolona. Co do lyzeczkowania,jest to bardzo nieprzyjemne ,bez znieczulenia i jest to takie skrobanie w srodku az do kosci :/ bardzo nie mile ,lecz trzeba to zniesc ,wkoncu to dla naszego dobra ! Pozdrawiam
ewelinea4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-12 12:58:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.