Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie czeka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-12, 16:01   #1
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228

Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie czeka...


Cytat:
Przedsiębiorcy nie mają wątpliwości: pracownicy kradną, oszukują, wynoszą dane, udają, że pracują. Wymyślili, że najlepszą metodą na nieuczciwych będą badania na wykrywaczu kłamstw - informuje "Dziennik".

Chcą, by możliwość badania wariografem została wpisana do kodeksu pracy. Oburzenie pracowników sięga zenitu. Czułbym się poniżony, gdyby pracodawca zażądał ode mnie poddania się takiemu testowi - mówi Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.


Tymczasem - pisze gazeta - już teraz specjaliści od badań wykrywaczem kłamstw przeżywają oblężenie. Kradzież w firmie? Wandalizm? Biorą wszystko. Kto odmówi takiego badania, jest na liście podejrzanych. Nie wiadomo jednak, czy niekorzystny wynik testu może być podstawą do zwolnienia z pracy.

Wiarygodność wariografów od dawna budzi kontrowersje. Tymczasem wciąż rośnie liczba naciągaczy, którzy nie mając odpowiednich kompetencji, robią testy na starych, mało skutecznych urządzeniach - ostrzega "Dziennik". (PAP)
źródło:
http://media.wp.pl/kat,50454,wid,8589276,wiadomosc.html

Jeśli Wasza przyszłośc w danej firmie miałaby zależeć od tego,czy poddacie się takiemu badaniu,co byście zrobiły?
  • Poddałybyście się takiemu badaniu,żeby zachować pracę?
  • A może uznałybyście,że to uwłacza Waszemu honorowi i pięknie byście podziękowały pracodawcy za zaufanie i posadę?
__________________




Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2006-11-12 o 16:22
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 16:20   #2
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie cze

ale głupota,ale ja nie mam wyrzutów sumienia i pracuję sumiennie wiec dla mnie takie badanie byłoby interesującym przezyciem chociaż gdyby zrobili mi takie w poprzedniej pracy... to uciekałabym gdzie pieprz rosnie
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 16:23   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie cze

Poddałabym się badaniu, co zrobić, takie czasy. Rozmowy kwalifikacyjne wyglądają dziś bardziej jak castingi, niż jak poważne rozmowy w sprawie pracy. Drażni mnie tylko to, że za czasów naszych rodziców po prostu po szkole/studiach szło się do pracy i się pracowało, a dziś robią z ludzi takie marionetki do testowania, po którym można taką marionetkę wyrzucić. Akceptuję to, że trzeba sprawdzać pracowników, najpierw sprawdzać czy się nadaje do konkretnej pracy, później sprawdzać czy dobrze i uczciwie pracuje. Ale niektóre pomysły są przesadą.
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 17:44   #4
Ines1985
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11 837
Dot.: Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie cze

Zależy w jakiej pracy. W obecnej mam tak luźną atmosferę że jeśli w ogóle doszłoby do takiego "badania" to tylko w ramach eksperymentu, z odpowiednim "żartobliwym podejściem" do całej sprawy.
Jednak w moich poprzednich pracach... Chyba też poczułabym się urażona takim brakiem zaufania.

Ogólnie cały ten pomysł to już chyba lekka przesada
__________________


Ines1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 18:23   #5
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie cze

zdecydowanie NIE- niech szukaja zlodzieji tam gdzie kradna kliencji
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 18:38   #6
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie cze

sylwio-zuzo, ale nie może być też tak, że pracownik okrada firmę...
Jeśli byłabym bez winy, to jeszcze chętniej poddałabym się testowi, bym później mogła z satysfakcją spojrzeć na szefów
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 18:49   #7
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Szukasz pracy,a może już pracujesz?Wykrywacz kłamstw być może już na Ciebie cze

Zastanawiam się co by było gdyby taki wykrywacz kłamstw stwierdził fałszywie, że ktoś jest winny

Poddałabym się badaniu.
Czemu nie - nie mam w zwyczaju okradania kogokolwiek i czegokolwiek więc jak najbardziej mogę to udowodnić za pomocą wykrywacza.
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.