Parkowanie auta na podwórku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-29, 15:42   #31
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Małe to po prostu pojęcie względne - dla mnie np. małe będzie takie na 10 aut, bo u mnie w kamienicy na placu i 100 by się zmieściło, ale znowu nie jest takie małe do parkowania 4 aut.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 17:25   #32
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
No straszne, tym bardziej że większość parkingów jest pod blokiem = pod oknami/balkonami. Dla mnie to już czepianie się
to nie czepianie się - minimalna odległość miejsc postojowych od okien wynosi od 7 (dla pojedynczych pojazdów) do 20m dla dużego parkingu.
więc jeśli ktoś parkuje bezpośrednio pod oknami (a tak jest często w starych budynkach) to owszem narusza prawo
(abstrahując od sytuacji autorki)
U mnie na osiedlumusieli wmurowac słupki wokół bloków, bo jakby niektórzy mogli to by ludziom na balkony na parterze samochodami powjezdzali
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 18:38   #33
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
lexie - chyba że spółdzielnia wymyśliła sobie że jedno mieszkanie = jedno auto, a za pozostałe miejsca parkingowe trzeba płacić
lepiej się upewnić u źródła a potem wojować, bo nie daj boże facet ma racje z bulwersem...
To, że sąsiad ma mieszkanie wykupione od gminy (odrębną własność lokalu mieszkalnego) nie oznacza tego, że ma prawo do wyznaczania kto może i ile aut parkować na podwórku. Wprawdzie z odrębną własnością lokalu związany jest udział w gruncie, ale jest to współwłasność niepodzielna, nie dająca mu żadnych uprawnień do rozporządzania gruntem. W dodatku wcale nie jest powiedziane, że udział w gruncie dotyczy równieżpodwórka, bo może być ograniczony tylko do gruntu pod budynkiem, a podwórko może nadal być nieruchomością we własności miasta, z odrębną księgą wieczystą.W żadnym wypadku nie potrzebuje się zgody szanownego pana na parkowanie drugiego auta. Jest to tylko kwestia wzajemnych uprzejmości - jeśli ktoś parkuje dwa auta, a przez to inny sąsiad nie może zaparkować żadnego, należy iść na jakiś kompromis i ograniczyć się do jednego samochodu. Ale skoro miejsca jest dosyć i nikt nie jest pokrzywdzony, to powiedz panu, żeby w wolnej chwili poczytał ustawę o własności lokali i douczył się co to udział w gruncie i w częściach wspólnych nie służących do użytku właścicieli poszczególnych lokali.

Korepetycje notarialne zaliczone - mogę się z czystym sumieniem napić piwa
Tylko niech nikt mi nie mówi, że notariusze to niepomocni krwiopijcy

Edytowane przez 2016050952
Czas edycji: 2014-09-29 o 18:40
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 19:20   #34
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

cała klasa bije brawo pani prawnik, a teraz powiedz mi jak to się ma do zasad prywatnego budynku czy spółdzielni która ustala ile mieszkań ile aut ma prawo parkować
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 21:29   #35
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

A co za różnica? W tym konkretnym przypadku właścicielem kamienicy nie jest osoba prywatna ani spółdzielnia. Mieszkanie jest komunalne. GoyaLi jako jedyna podała konkretne informacje a nie wymyślała jakieś teorie i rozprawiała bez sensu o tym jak jest w innych przypadkach...

Edytowane przez new woman in town
Czas edycji: 2014-09-29 o 21:33
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 21:36   #36
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

w prywatnych kamienicach nie ma mieszkań komunalnych?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 21:53   #37
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

tak tylko się spytam abstrahując od prawa... Skoro przez 5 dni w tygodniu jeździ się jednym samochodem, to po cholerę drugi też musi cały czas stać pod oknami? Skoro jest rzadko używany, można zaparkować go dalej na większym parkingu, gdzie już całkiem nie będzie zawadzał i ten raz na tydzień się do niego przejść/w weekend przeparkować go pod dom.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 21:57   #38
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Nawet jeśli ten kolo przyjeżdża co kilka miesięcy, to ma prawo mieć wolne miejsce parkingowe dla siebie lub gości matki, cokolwiek. Zakładając oczywiście, że po zaparkowaniu drugiego samochodu chłopaka nie ma już miejsca na inne i że na jedno mieszkanie przypada jedno miejsce.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 21:57   #39
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
cała klasa bije brawo pani prawnik, a teraz powiedz mi jak to się ma do zasad prywatnego budynku czy spółdzielni która ustala ile mieszkań ile aut ma prawo parkować
A co to ma ndo rzeczy, skoro nie w tym konkretnym wypadku nie jest to prywatny budynek, ani nie jest tez w zasobach spółdzielni? Najpierw na uczcie się odróżniać najem od gminy, spółdzielcze własnościowe i odrębną własność lokalu, to pogadamy.

Człowiek chce dobrze, przybliżyć niezorientowanym coś co nie jest w sumie wiedzą tajemną, ale większość tak jak i Ty myli pojęcia, a tu taka wdzięczność go spotyka... A trwajcie sobie w swojej niewiedzy, w sumie to czytanie tych głupotek jest jakąś rozrwyką. Przykrą, bo żal, że taka jest świadomość prawna, ale jednak rozrywką
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 22:03   #40
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

(?) nie wiem jakim cudem ty masz dar rozpatrywania jaka jest dana kamienica?
skoro mieszkania są komunalne to niby czemu nie może tam być żadnej spółdzielni, wtf
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 22:11   #41
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Żal. Nie, w prywatnych kamienicach nie ma mieszkań komunalnych, pani przemądrzała.
Mieszkania komunalne są w kamienicach, w których gmina jest albo wyłącznym właścicielem nieruchomości, albo chociaż współwłaścicielem. W kamienicy całkowicie w rękach osoby fizycznej gmina nie ma nic do gadania, bo własność w tym kraju to prawo niestety święte, więc nie może zajmować lokali na komunalne. W dalsze szczegóły dotyczące zarządu nieruchomością, w której część lokali została już wyodrębniona (jest własnością osób fizycznych) a część nadal własnością gminy nie mam już siły dzisiaj wchodzić, szczególnie że nie to jest przedmiotem dyskusji.

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

A co mieszkania komunalne mają do spółdzielni? Wiesz co to w ogóle jest spółdzielnia mieszkaniowa? Chcesz mi dowalić, a niestety się kompromitujesz. Odpuść sobie, bo to nierówna walka i nie zagniesz mnie na moim podwórku.
Pozdrawiam.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-29, 22:13   #42
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

weź się opanuj


edit: nie moja droga, ty się kompromitujesz, bijesz piane,

w sumie dalszą część posta skasowałam bo jesteś tak agresywna, nie przypomina to rozmowy na babskim forum tylko odganianie pitbulla w parku.

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2014-09-29 o 22:15
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 22:28   #43
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Heheszki trochę z tym biciem piany.
To nie jest wstyd czegoś nie wiedzieć, nie przejmuj się ;-)
A kto jest agresywny, a kto po prostu chciał przybliżyć autorce zagadnienie, każdy sam sobie oceni, na wizażu jest dużo mądrych dziewczyn i to jest budujące.

Edytowane przez 2016050952
Czas edycji: 2014-09-29 o 22:30
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 22:43   #44
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

trzeba iść studiować prawo i dopiero potem wrócić na ten wątek, bo w innym wypadku jest się niegodnym rozmowy z panią prawnik

heheszki.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 22:54   #45
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Ty tak na serio?

Ręce opadają.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 23:00   #46
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez GoyaLi Pokaż wiadomość
Ręce opadają.
Zgadzam się, po twoich postach chyba większości opadły
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 01:55   #47
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

mi opadły po postach drabineczki, która nie ma zielonego pojęcia o temacie, a bije pianę
no ale 'nie wiem, ale się wypowiem' to norma
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 09:43   #48
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

kwintesencja polskiej mysli sasiedzkiej: mamy 3 miejsca parkingowe dla budynku. wsadze sie z dwoma samochodami , a co wolno MI!

Oprocz obowiazkow i praw trzeba uzywac empatii i zrozumienia. Nie jestesmy sami na swiecie czy sie to komus podoba czy nie.

W moim budynku mamy tylko 2 miejsca parkingowe. zwykle nie ma zadnego problemu- stawiamy na zmiane z innymi mieszkancami.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 14:35   #49
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
kwintesencja polskiej mysli sasiedzkiej: mamy 3 miejsca parkingowe dla budynku. wsadze sie z dwoma samochodami , a co wolno MI!

Oprocz obowiazkow i praw trzeba uzywac empatii i zrozumienia. Nie jestesmy sami na swiecie czy sie to komus podoba czy nie.

W moim budynku mamy tylko 2 miejsca parkingowe. zwykle nie ma zadnego problemu- stawiamy na zmiane z innymi mieszkancami.
lol, a gdzie jest napisane, że są tylko 3 miejsca parkingowe?
polska mentalność to robienie gównoburzy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 15:45   #50
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
lol, a gdzie jest napisane, że są tylko 3 miejsca parkingowe?
polska mentalność to robienie gównoburzy.
sorry trzy rodziny.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 16:02   #51
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

To że są trzy rodziny, a raczej trzy lokale, nie znaczy jeszcze, że muszą być 3 miejsca... Tam w ogóle może nie być żadnych miejsc parkingowych tylko po prostu kawałek miejsca gdzie się staje.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 18:24   #52
sowaaaaa
Zadomowienie
 
Avatar sowaaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 1 911
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4833896 7]mi opadły po postach drabineczki, która nie ma zielonego pojęcia o temacie, a bije pianę
no ale 'nie wiem, ale się wypowiem' to norma[/QUOTE]
zgadzam się, mi również
sowaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 19:42   #53
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez sowaaaaa Pokaż wiadomość
zgadzam się, mi również
Jak już popieramy to ja również popieram. Dla mnie post GoyaLi to jeden z nielicznych, sensownych w tym wątku.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 20:04   #54
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez NeedYourLove Pokaż wiadomość
Moim problemem, a właściwie problemem mojego chłopaka bo w jego imieniu tutaj piszę jest parkowanie samochodu na podwórku. Sprawa wygląda następująco: w kamienicy mieszkają trzy rodziny, jedna mieszkanie ma wykupione na własność, pozostałe dwie (w tym mój chłopak) posiadają mieszkanie komunalne. Kamienica posiada swoje podwórko które nie jest za duże. Mój chłopak posiada samochód, który parkuje na podwórku. Od jakiegoś czasu posiada również samochód służbowy, którym dojeżdża codziennie do pracy. Jego też parkuje na podwórku. Dodam, że ten drugi samochód zaparkowany na podwórku jest tylko w weekendy oraz kiedy mój chłopak jest w domu, czyli między godziną 20.00- 4.00. W weekend mieliśmy nieprzyjemną sytuację, gdyż sąsiad który posiada mieszkanie na własność (w mieszkaniu mieszka jego matka, on sam jako właściciel przyjeżdża tutaj raz na kilka miesięcy) naskoczył na mojego chłopaka, że on sobie nie życzy, żeby parkował samochód na jego podwórku. Stwierdził, że na jeden się zgodził ale na drugi się nie zgadza, że mój chłopak ma natychmiast zabrać drugi samochód z podwórka, bo podwórko jest jego i, że jeśli tego nie zrobi to zadzwoni po lawetę (?) i mu samochód wywiozą. Chłopak oczywiście zignorował upierdliwego sąsiada, nie wystawiając samochodu, bo nawet nie ma gdzie go wystawić. Poszliśmy oboje po całej akcji na policję, żeby się dowiedzieć czy sąsiad faktycznie może coś zrobić, ale pan policjant tylko zaczął się śmiać i powiedział, żebyśmy się nie przejmowali bo sąsiad nic nie może zrobić, ewentualnie złożyć pozew z powództwa cywilnego. Tak sprawę zostawiliśmy. W niedzielę zauważyliśmy, że sąsiad robił zdjęcia zaparkowanym na podwórku autom mojego chłopaka.
I teraz moje pytanie, czy faktycznie chłopak nie ma się czego obawiać? Podwórko przecież w całości sąsiada nie jest. Ma wykupione mieszkanie ale przecież są jeszcze dwie inne rodziny mające mieszkania komunalne. Dodam, że sąsiad z mieszkania komunalnego również ma swój samochód na podwórku i jakoś do niego ten sąsiad się nie przyczepił.

Byłabym wdzięczna za każdą informację.
Nie ma się czego obawiać. To, że ma wykupione mieszkanie nic nie znaczy. Jeśli 2 rodziny by wykupiły, to z mocy prawa powstaje wspólnota i wtedy pojawiają się prawa i obowiązki, więc w takiej sytuacji można by było coś działać.

Moja wspólnota liczy 8 rodzin. Mój brat i tata mieli po 1 aucie. Sąsiadka, która auta nie posiada, wszczęła awanturę , że mój brat parkuje auto pod jej komórką- kobita dostęp do niej miała, ale nie, ma się wynosić, bo to jej własność. Ona i jej wspólniczka doszły do tego, że każdy miał parkować tylko przy swojej komórce - czyli co za tym idzie, inni sąsiedzi mieli po 2 komórki, 2 garaże lub po 1 aucie. My jako jedyni mieliśmy 2 auta i 1 komórkę 2 sąsiadki ze śmiechem 'pozwoliły' parkować pod swoimi komórkami Porażka z ludźmi


Podwórko nie jest sąsiada , nie ma takiej możliwości, gada bzdury. Dopóki nie jest utrudniany dostęp do np. pomieszczeń gospodarczych, klatki schodowej itp. nie może nic zrobić. Nie dajcie się zastraszyć, bo później będzie gorzej, wiem z doświadczenia.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 20:10   #55
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Jak już popieramy to ja również popieram. Dla mnie post GoyaLi to jeden z nielicznych, sensownych w tym wątku.
Ooooh, dziewczyny, you shouldn't have

Dzięki, bo już wczoraj poważnie zaczęłam się nad sobą zastanawiać.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 20:40   #56
nesska10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 473
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Moge.sie podłączyć z moim pytaniem? U mnie sprawa tyczy się budynku gospodarczego.Kupiłam mieszkanie w kamienicy. Są 4 mieszkania, plus jedno biuro. Poprzedni właściciele twierdzili że jedno pomieszczenie z 5 stojących w jednym ciągu będzie należeć do nas.ale oni nie korzystali więc oddali klucze i dali do użytku sąsiadce. I tu zaczyna się problem. Ta sąsiadka byłaaa kiedyś właścicielką całej kamienicy. Potem posprzedawała reszte mieszkań, sama zostawiła sobie jedno i tam mieszka. Po rozmowie z nią ona twierdzi, że wszystkie 5 pomieszczeń (szopki takie na rowery itp.) są jej. Pytałam czy w takim razie mogę sobie postawić garaż skoro wg aktu notarialnego mam udział w gruncie. Oburzyła się na taki pomysł. Jakie mam prawa według was? Chodzi mi tylko o miejsce, gdzie moglabym trzymac rowery.

Wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie
nesska10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 21:01   #57
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez nesska10 Pokaż wiadomość
Moge.sie podłączyć z moim pytaniem? U mnie sprawa tyczy się budynku gospodarczego.Kupiłam mieszkanie w kamienicy. Są 4 mieszkania, plus jedno biuro. Poprzedni właściciele twierdzili że jedno pomieszczenie z 5 stojących w jednym ciągu będzie należeć do nas.ale oni nie korzystali więc oddali klucze i dali do użytku sąsiadce. I tu zaczyna się problem. Ta sąsiadka byłaaa kiedyś właścicielką całej kamienicy. Potem posprzedawała reszte mieszkań, sama zostawiła sobie jedno i tam mieszka. Po rozmowie z nią ona twierdzi, że wszystkie 5 pomieszczeń (szopki takie na rowery itp.) są jej. Pytałam czy w takim razie mogę sobie postawić garaż skoro wg aktu notarialnego mam udział w gruncie. Oburzyła się na taki pomysł. Jakie mam prawa według was? Chodzi mi tylko o miejsce, gdzie moglabym trzymac rowery.

Wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie
A co masz w akcie notarialnym? Mieszkanie o powierzchni XY czy mieszkanie + pomieszczenie gospodarcze?

Nie masz w akcie = nie jest Twoje.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 21:11   #58
nesska10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 473
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

W akcie mam tylko mieszkanie plus piwnica. Pozostali właściciele też mają tylko mieszania plus piwnice według kw. Podwórko jest wspólne.tylko w czasach kiedy kamienica miałaa jednego właściciela pobudował on sobie te pomieszczenia i ta pani twierdzi. Że skoro tak było kiedyś to i teraz całość jest jej. Więc nie chodzi mi już o podział tych budynków, ale o możliwość postawienia.swojego garażu, na co sąsiadka wielce się oburzyła. Czy nie mam żadnych praw do postawienia czegokolwiek na wspólnym.podwórku?

Wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie
nesska10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 21:21   #59
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Cytat:
Napisane przez nesska10 Pokaż wiadomość
W akcie mam tylko mieszkanie plus piwnica. Pozostali właściciele też mają tylko mieszania plus piwnice według kw. Podwórko jest wspólne.tylko w czasach kiedy kamienica miałaa jednego właściciela pobudował on sobie te pomieszczenia i ta pani twierdzi. Że skoro tak było kiedyś to i teraz całość jest jej. Więc nie chodzi mi już o podział tych budynków, ale o możliwość postawienia.swojego garażu, na co sąsiadka wielce się oburzyła. Czy nie mam żadnych praw do postawienia czegokolwiek na wspólnym.podwórku?

Wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie
Być może się mylę, ale w małych wspolnotach (wnioskuję, że takowa jesteście) musi być jednomyślność głosów aby coś zrobić. Czyli musisz dostać zgodę wszystkich współwłaścicieli gruntu.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 21:29   #60
nesska10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 473
Dot.: Parkowanie auta na podwórku

Nie mamy wspólnoty ale pewnie masz rację z tą zgodą lokatorów. Ok. Dzięki za pomoc.

Wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie
nesska10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 22:29:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.