poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-20, 11:34   #1
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568

poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych


Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą "ściśle tajne"
tak brzmi pełna nazwa wymogu dodatkowego stawianego przez komendę policji (oferta pracy w służbie cywilnej na stanowisku referent).
Wrzucilam temat w neta i wyskoczylo mi parę opisówek na ile to lat wydawane certyfikaty, itp.
Natomiast ciekawi mnie - być może któraś wizażanka miała z tym styczność: jaki jest sposób/czas i koszt jego uzyskania.
Jak wspomniałam jest to wymóg dodatkowy - więc myślę, że może po spełnieniu wymogów pierwszorzędnych, kandydat jest samoistnie poddawany jakiemuś tam wywiadowi i na tej podstawie wydawane jest mu przez komendę poświadczenie.
Podsumowując - czy któras z Was orientuje się, czy spełniając inne wymogi a nie mając takiego certyfikatu można aplikować o pracę, natomiast sprawa "poświadczenia" będzie miała miejsce po przejściu np. pierwszego etapu?
W ogłoszeniu zaznaczono, że "dokumenty, które nie spełniają wymogów formalnych zawartych w ogłoszeniu nie będą rozpatrywane".
Ten wymóg jest wpisany oddzielnie w "wymogi dodatkowe", więc nie wiem czy traktować to na równi z wyżej wymienionymi wymogami czy też dać sobie spokoj z aplikowaniem, bo jak nie będzie w załączeniu poświadczenia to nawet nie przeczytają cv.
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 23:28   #2
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Witam, nie wiem, czy Ci pomogę tą odpowiedzią, ale zawsze coś
Miałam staż w wojsku i tam dopiero, jak się dostałam, to miałam poświadczenie bezpieczeństwa robione.
Wydaje mi się, że podobnie by było z pracą w policji. Pierw trzeba się dostać, a potem przechodzisz odpowiednie szkolenia.

Powodzenia!!
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 17:34   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Moj TŻ zdobyl takie cos bedac w wojsku.

aplikowac mozesz zawsze.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 20:42   #4
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Wymagania dodatkowe, to takie wymagania, które "plusują" przy rozmowie kwalifikacyjnej, która w korpusie służby cywilnej jest zwykle drugim etapem. Weź pod uwagę fakt, ze jeśli w ogłoszeniu masz w wymaganiach niezbednych, np. znajomość ustawy takiej a takiej, to w 99% będzie test jako pierwszy etap rekrutacji z tych ustaw- zatem rzetelnie się przygotuj.

A klauzula o której piszesz "oferty nie spełniające wymogów formalnych..." to standoardowy tekst, który pojawia się we wszystkich ofertachh z zakresu administracji publicznej i dotyczy dokumentów, które wraz z aplikacją przedstawiasz (zwykle są wypisane szczegółowo: list motywacyjny z oznaczeniem stanowiska i numeru oferty, cv, poswiadczenie że nie było się skazanym prawomocnym wyrokiem za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe popełnione umyslnie, zgoda na przetwarzanie danych osobowych, itd.).

Jesli zatem spełniasz wszystkie wymogi formalne - spokojnie aplikuj. Jesli nie -szanuj też czas rekrutatorów I tak wtedy nawet nie zostaniesz zaproszona na test.
W administracji publicznej wszystko jest uściślone ustawami.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 08:52   #5
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

marmutita ja już pare lat temu wyrabiałam. Wydrukowane podanie ze strony ABW składałam w odpowiedniej jednostce [akurat miałam Kraków]. Tam dostałam potwierdzenie przyjęcia tego i ono juz sprawdzali dane które tam umieściłam. Wiem, że np dzownili do komendanta regionu w którym mieszkałam bo mi mówił [akurat go znałam] . Dokument dostałam chyba po 1,5 miesiąca . Chyba się nic w tej procedurze nie zmieniło.

Z innych źródeł wiem też, że w niektórych ofeartach jest to jako wymóg, ale poświadczenie bezpieczeństwa jest już wyrabiane po otrzymaniu pracy.
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 11:59   #6
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Hehheh, widać, że policja rekrutuje, bo sama szukałam dla koleżanki informacji na ten temat parę dni temu. Sprawa wygląda tak: jak już ktoś pracował w policji czy w wojsku i ma takie zaświadczenie, to dołącza. Jak nie pracował, to oni sobie sami sprawdzają kandydata. A najlepiej zadzwonić na komendę i się dopytać, albo jechać i iść do działu kadr i powiedzą. Lilitka ma rację. Ze strony ABW się ściąga ankietę i wypełnia. Czasami chcą mieć już wypełnioną, a czasami po przyjęciu do pracy wypełnia się tę ankietę z kimś z komendy.
Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 16:27   #7
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi przydadzą się w przyszłości.
Nie do końca jestem przekonana czy aplikować, gdyż znajomy policjant uświadomił mnie, że ogłoszenie ogłoszeniem, a i tak rekrutację często wygrywa osoba z otoczenia, najczęściej rodziny starszych stopniem policjantów, czyli z ich środowiska.
Podobny przykład mam z Urzędem Wojewódzkim, gdzie po czasie dowiedziałam się, że ogłoszenia pojawiają się bo muszą, a i tak kandydat jest już dawno wytypowany.
Generalnie pierszeństwo mają osoby wcześniej polecone przez aktualnych pracowników.
Nie oznacza to, że do administracji publicznej, służby cywilnej nie ma szans się dostać, ale trzeba brać poprawkę na realne szanse.
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 16:34   #8
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Cytat:
Napisane przez marmutita Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi przydadzą się w przyszłości.
Nie do końca jestem przekonana czy aplikować, gdyż znajomy policjant uświadomił mnie, że ogłoszenie ogłoszeniem, a i tak rekrutację często wygrywa osoba z otoczenia, najczęściej rodziny starszych stopniem policjantów, czyli z ich środowiska.
Podobny przykład mam z Urzędem Wojewódzkim, gdzie po czasie dowiedziałam się, że ogłoszenia pojawiają się bo muszą, a i tak kandydat jest już dawno wytypowany.
Generalnie pierszeństwo mają osoby wcześniej polecone przez aktualnych pracowników.
Nie oznacza to, że do administracji publicznej, służby cywilnej nie ma szans się dostać, ale trzeba brać poprawkę na realne szanse.
Samo życie, niestety...
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 07:38   #9
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Cytat:
Napisane przez marmutita Pokaż wiadomość
Generalnie pierszeństwo mają osoby wcześniej polecone przez aktualnych pracowników.
Dokładnie
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 08:25   #10
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Z tego co mi wiadomo, to chyba nie można samemu wystąpić o takie poświadczenie. Trzeba właśnie najpierw dostać skierowanie od pracodwacy w celu wykoniania pośiwadczenia.

Dlatego jak pojawiają się ogłoszenia o konkursach w BIPach, a wymogiem koniecznym jest posiadanie takiego posiwdaczenie, na 99 % jest już wyznaczona osoba na to stanowisko, z dotychczas pracujacych w danej instytucji...
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 09:19   #11
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo, to chyba nie można samemu wystąpić o takie poświadczenie. Trzeba właśnie najpierw dostać skierowanie od pracodwacy w celu wykoniania pośiwadczenia.
No właśnie się deczko mylisz, napisałam przecież wyżej że ja sama występowałam o ten dokument i go dostałam.
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-24, 09:42   #12
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Właśnie zauważyłam, ale wydawało mi sie to mało prawdopodobne, że istnieje możliwość samodzielnego wystąpienia z takim wnioskiem. Ja natomista zasugerowałam się tym, co mówiły mi osoby ubiegające sie o stanowiska z takim wymogiem.
Czyli można puścić ten formularz ze strony ABW bez pieczątki pracodawcy? Czy może miałaś jakiś inny formularz?

Cytat:
Podstawą wszczęcia przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego postępowania sprawdzającego wobec osoby ubiegającej się o stanowisko lub zlecenie prac związanych z dostępem do informacji niejawnych jest pisemny wniosek osoby upoważnionej do obsady stanowiska związanego z dostępem do informacji niejawnych.
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...

Edytowane przez anetka_m
Czas edycji: 2009-06-24 o 09:52
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 10:06   #13
Lilitka
Raczkowanie
 
Avatar Lilitka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 80
Dot.: poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Czyli można puścić ten formularz ze strony ABW bez pieczątki pracodawcy? Czy może miałaś jakiś inny formularz?
Ja normalnie ściągłam ten formularz co miał chyba 19 stron ze strony Abw, wypełniłam i poszłam z nim do odpowiendiej jednostki która znalazłam na stronie i tyle Nie miałam żadnego "skierowania" od nikogo. Potrzebowąłam papierek do pracy i go dostałam.
__________________
Pójdziemy ze sobą powoli obok
Do końca wszystkiego żeby zacząć na nowo
W deszczu maleńkich żółtych kwiatów
W spokoju przy sobie nie czując czasu

Twoje łzy miażdżą mi serce
I usycham i kwitnę
I ciągle chce więcej


Lilitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.