Białe plamki na zębach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-07, 11:05   #1
aleksandrine93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

Białe plamki na zębach


Witam. Mam na przednich zębach ( konkretnie na obydwu dwójkach) po białej plamce. Pierwszą mam odkąd pamiętam, druga pojawiła się około dwóch tygodni temu. Nie wiedziałam co to jest, ale niespecjalnie mi przeszkadzało. Wczoraj byłam u dentystki i ona powiedziała, że plamki będzie trzeba naprawić poprzez plombę. Czy ona ma rację? Czytałam trochę na ten temat i może to jest tylko fluoroza, którą da się wyleczyć? Nie chcę żeby dentystka niepotrzebnie wstawiała mi plombę. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam
aleksandrine93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 11:29   #2
luniaska
Raczkowanie
 
Avatar luniaska
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Europa
Wiadomości: 341
Dot.: Białe plamki na zębach

Cytat:
Napisane przez aleksandrine93 Pokaż wiadomość
Witam. Mam na przednich zębach ( konkretnie na obydwu dwójkach) po białej plamce. Pierwszą mam odkąd pamiętam, druga pojawiła się około dwóch tygodni temu. Nie wiedziałam co to jest, ale niespecjalnie mi przeszkadzało. Wczoraj byłam u dentystki i ona powiedziała, że plamki będzie trzeba naprawić poprzez plombę. Czy ona ma rację? Czytałam trochę na ten temat i może to jest tylko fluoroza, którą da się wyleczyć? Nie chcę żeby dentystka niepotrzebnie wstawiała mi plombę. Proszę o podpowiedzi. Pozdrawiam
Już parę wątków było podobnych Być może to odwapnienie - osłabienie szkliwa. Radzę skonsultować się z innym stomatologiem, a prewencyjnie używać żelu z fluorem (z elmexu)
__________________
"Pamiętaj, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces"
H. Jackson Brown, Jr.

TenBrook T-Clear - 11.04.2013
luniaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 20:55   #3
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Białe plamki na zębach

Albo fluoroza albo odwapnienie.
Jak odwapnienie to faktycznie plombę by się przydało zrobić, a jak fluoroza to nie wiem co.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 22:47   #4
marzenia_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 34
GG do marzenia_87
Dot.: Białe plamki na zębach

jeśli jest to plamka próchnicowa to nie wstawia się wypełnienia. Na etapie plamki próchnicowej można zatrzymać pogłębianie się próchnicy przez intensywniejszą fluoryzację. Wskazane jest regularne stosowanie preparatów z fluorem np. Elmex żel, a także płynu Elmex . Piszę to z własnego doświadczenia - mam takie plamki próchnicowe, które odpukać... od kilku lat nie przechodzą w głębszą próchnicę.

Natomiast w przypadku fluorozy na pewno nie wolno odstawiać preparatów z fluorem, gdyż szkliwo potrzebuje dostarczania fluoru. choć być może dostarczasz go za dużo organizmowi (fluor może pochodzić z różnych źródeł pasta do zębów ale też: ryby, woda z jonami fluorkowymi )
marzenia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.