Czy tusz do rzęs to naprawdę must have? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 09:30   #31
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Rzęsy pomalowane tuszem wydają sie po prostu wieksze i bardziej wyraziste, dlatego wiele kobiet uznaje to za podstawę makijażu. Tobie też lepiej z tuszem, oczy aż przyciągają uwagę. Oczywiscie na co dzien trzeba usunąć patyczkiem te czarne punkciki powstałe w wyniku dotknięcia szczoteczką powieki. Ja bym nie rezygnowała z tuszu, w końcu pomalowanie rzęs to jakieś 30 sekund
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 11:16   #32
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez Revenge96 Pokaż wiadomość
Macie rację po co się przejmować



Próbowałaś jakoś to "wyleczyć" ? Ja raz o mój problem z tym brzydkim kolorem cery spytałam panią dermatolog, u której byłam przy okazji innych problemów. Niestety od niej się dowiedziałam, że mam brzydki kolor cery, bo mi policzki zaczerwieniały pod wpływem zimna i jak policzki przestaną być mocno czerwone to cera będzie normalna. Aż specjalnie a nagrzanym domu czekałam aż policzki już nie będą czerwone - cera dalej miała brzydki kolor. Już nie wiem co mam robić
Nie chodzilam po lekarzach, tyle co sama w domu...Moja cera jest blada i kazda niedoskonałość widać. A nie mam gładkej cery. Nie ma tez trądziku, ale czasami mi cos wyskoczy, potem zostaja przebarwienia a na jasnej cerze wszytsko widac. Kolor cery jest tez taki szary, bez rumieńca. U mnie codzienność to kryjący podkład i róż. Czesto tusz, ale tak jak pisalam bez niego z domu tez wyjde.
Staram sie uzywac naturalnych kosmetyków, bo im mniej niespodzianek na twarzy tym cera ładniejsza, mniej sladów po nich. Mialam problem z kremami bo mnie zapychały. Podstawa dobry krem + złuszczanie. Tez troche opalanie mi cere pogorszylo. Takze unikam na razie wystawiania twarzy na slonce, chyba ze z filtrem. Probowalam serum migdalowego, tez mam jakis tonik na bazie kwasu kojowego, aktualnie uzywam kremu Effclar K. Poki co to mniej niespodzianek mi wyskakuje, cera robi sie bardziej jednolita. Ponoc ma zluszczac i przebarwienia moga blaknąć. Zobaczymy. Ja bym chciala doprowadzic swoją cere d takiego stanu zebym mogla latem nalozyc delikatny azjatycki krem bb, bez konieczności mocnego krycia.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:14   #33
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Ja bym chciala doprowadzic swoją cere d takiego stanu zebym mogla latem nalozyc delikatny azjatycki krem bb, bez konieczności mocnego krycia.
kup sobie po prostu dobry, mocno kryjący korektor do punktowego krycia przebarwień. U mnie sprawdza się połączenie Skin79 + Collection w odcieniu Fair.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 12:16   #34
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
kup sobie po prostu dobry, mocno kryjący korektor do punktowego krycia przebarwień. U mnie sprawdza się połączenie Skin79 + Collection w odcieniu Fair.
Musialabym cala twarz nim smarować. To nie są trzy kropki , tylko cala twarz nie ma jednolitego koloru. Najgorzej jak sie cieplo mi zrobi, wtedy wszystko wychodzi.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 14:35   #35
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Rzęsy pomalowane tuszem wydają sie po prostu wieksze i bardziej wyraziste, dlatego wiele kobiet uznaje to za podstawę makijażu. Tobie też lepiej z tuszem, oczy aż przyciągają uwagę. Oczywiscie na co dzien trzeba usunąć patyczkiem te czarne punkciki powstałe w wyniku dotknięcia szczoteczką powieki. Ja bym nie rezygnowała z tuszu, w końcu pomalowanie rzęs to jakieś 30 sekund
nie w moim przypadku u mnie zajmuje to więcej czasu, nawet do kilku minut, bo mam obecnie tusz bourjois twist up volume, no to najpierw wydłużanie, potem pogrubianie, a i jeszcze mam problem to w jednym oku rzęsy są krótsze i muszę się zawsze męczyć z tym drugim okiem
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:13   #36
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

tez mam ten tusz, ale bez przesady minute maksymalnie mozna tuszowac rzęsy. Nie lubię tego tuszu. Na początku był swietny ale teraz strasznie skleja
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:15   #37
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
tez mam ten tusz, ale bez przesady minute maksymalnie mozna tuszowac rzęsy. Nie lubię tego tuszu. Na początku był swietny ale teraz strasznie skleja
no i właśnie o to chodzi ze skleja i potem męczę się by je rozdzielić, może jak będę miała inny to będzie szło szybciej
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 20:29   #38
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez Revenge96 Pokaż wiadomość
no i właśnie o to chodzi ze skleja i potem męczę się by je rozdzielić, może jak będę miała inny to będzie szło szybciej
na pewno
Ja teraz jak sie nim maluje robie tylko step 1. Jak skręce szczoteczkę za bardzo skleja rzesy . Z tym, że tak to tylko wydluza, nie pogrubia.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:55   #39
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Zazdroszczę takich rzęs Z tuszem Twoje oko wygląda ślicznie!
__________________
Moje przeróbki: ubrania, biżuteria, pomysły <-- od 19.03 2014 nowa kategoria - przepisy
http://babkaodbiologii.blogspot.com/
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 15:37   #40
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez Revenge96 Pokaż wiadomość
nie w moim przypadku u mnie zajmuje to więcej czasu, nawet do kilku minut, bo mam obecnie tusz bourjois twist up volume, no to najpierw wydłużanie, potem pogrubianie, a i jeszcze mam problem to w jednym oku rzęsy są krótsze i muszę się zawsze męczyć z tym drugim okiem
To może warto kupić inny tusz, który daje od razu dobry efekt 2w1 i do tego nie skleja? Ja za taki uważam Loreal Volume Million Lashes.
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 18:02   #41
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
To może warto kupić inny tusz, który daje od razu dobry efekt 2w1 i do tego nie skleja? Ja za taki uważam Loreal Volume Million Lashes.
chętnie go wypróbuję
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 01:37   #42
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Ja kupiłam tusz w Rossmanie i skleja mi tylko rzęsy na lewej powiece, cały czas w jednym miejscu co jest przyczyną?
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 13:14   #43
teorema
Wtajemniczenie
 
Avatar teorema
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 129
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam tusz w Rossmanie i skleja mi tylko rzęsy na lewej powiece, cały czas w jednym miejscu co jest przyczyną?
Wizażyści mówią, że czasem kobiety mają problem z umalowaniem jednego oka, bo jedną ręką musisz pomalować rzęsy po obu stronach, a one przecież moga rosnąć pod innym kątem itd. Jestem praworęczna i zawsze lepiej u mnie wyglądaą rzęsy na prawym niż na lewym oku Może to ma jakiś związek
__________________

teorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 15:42   #44
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

nie wydaje mi sie, zeby tusz jakos szczegolnie podkreslal opadajaca powieke. wiadomo ze z tuszem spojrzenie jest bardziej wyraziste, ale jesli wolisz nie malowac oczu to nie rob tego
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 12:03   #45
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez Revenge96 Pokaż wiadomość
Przepraszam jeśli zły dział. Czy tusz do rzęs pasuje wszystkim i to totalne must have ? Mam opadające powieki i zdaje mi się, że właśnie rzęsy z tuszem bardziej podkreślają ten mankament urody, a na niektórych zdjęciach, gdzie oczy miałam podkreślone tylko kredką do oczu nie wyglądały tak źle i te opadające powieki nie rzucały się aż tak w oczy. Co o tym sądzicie ?
Nie uważam, że to must have. Właśnie część osób lepiej wygląda raczej z okiem podkreślonym nawet delikatnie kreską. Kreska może robiona różnymi kosmetykami, jednym bardziej pasuje wyraźna np. tuszem, innym delikatniejsza cieniem do powiek.

Szczególnie jak oglądam zdjęcia Azjatek to widzę, że przy pewnej budowie oka podkreślanie rzęs nie tylko jest niepotrzebne, ale wręcz pogarsza efekt, bo psuje ładny kontur oka.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez teorema Pokaż wiadomość
Wizażyści mówią, że czasem kobiety mają problem z umalowaniem jednego oka, bo jedną ręką musisz pomalować rzęsy po obu stronach, a one przecież moga rosnąć pod innym kątem itd. Jestem praworęczna i zawsze lepiej u mnie wyglądaą rzęsy na prawym niż na lewym oku Może to ma jakiś związek
Faktycznie, to najczęściej jest przyczyną.

Ja nakładam tusz na prawe oko prawą ręką, a na lewe - lewą. Jakoś tak się nauczyłam właśnie dlatego, że prawą lewe mi niezbyt wychodziło.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:01   #46
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Autorko, lepiej Ci w wytuszowanych rzęsach. Mam tylko wrażenie, że czarny kolor na oczach troszkę je przytłacza. Może spróbowałabyś tuszu ciemnobrązowego? Ja od lat używam brązowych do dziennego makijażu. W czarnym wyglądam dobrze tylko w pełnym, raczej wyjściowym, makijażu. Kreskę na dolnej powiece też nie rób czernią, tylko innym kolorem. I zakręć rzęsy przed tuszowaniem. Powinno być dobrze.
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:12   #47
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Ok, dzięki za rady, wypróbuję
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 20:06   #48
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

ogólnie przyjęło się, że to 'must have', bo mając tylko ten kosmetyk można łatwo, szybko i efektownie podkreślić oko. na pewno wykonując pełen makijaż oka(baza, cieńie, kredka'liner) ładnie zwieńczy dzieło i 'oczyści' rzęsy z osypanych cieni pogrubiając je przy tym trochę.
ale nie, to nie 'must have'. a przynajmniej nie dla każdego podstawa makijażu oka jeżeli natura obdarzyła cię rzęsami-super. co nie zmienia faktu, że z tuszem oko nabiera wyrazistości.
sama na co dzień nie stosuję tuszu. obecnie wolę triki zagęszczające z użyciem kredki, eyelinera lub czarnego cienia. i wygląda to dobrze. na koniec aby 'oczyścić' rzęsy używam czystej szczoteczki a potem przejeżdżam bezbarwną odżywką. i tyle.
co do tuszu i opadającej powieki. zwykle odpowiednia korekta cieniem i tuszem działa. ale nie widziałam twoich oczu i przyznaję, że zaciekawiłaś mnie stwierdzeniem, że taki makijaż podkreśla mankament..?
edit. właśnie zobaczyłam zdjęcia. to co od razu widać, to to, że masz b. ładny kształt oka. na zdjęciu w którym masz tusz widać różne niedociągnięcia, które psują efekt(np. rozmazanie przy nasadzie, tuszowanie lekko w zewnętrzną stronę). fajnie wyglądałoby, gdybyś na całej długości rzęs użyła zalotki, a po (jeśli kiedyś się zdecydujesz)użyciu tuszu rozczesała rzęsy. do tego np.cieniutka roztarta kreska kredki. masz jasną oprawę, może zamiast czerni brąz?
aha. dziewczyny dobrze piszą. makijaż nie jest żadnym przymusem twoja twarz- ty decydujesz na co masz ochotę
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”

Edytowane przez petroniuszowna
Czas edycji: 2014-03-20 o 21:25 Powód: przeoczenie.błędy.itp.
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 11:31   #49
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

kompletnie nie.Ja mam przedłużane rzęskiO!
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 18:09   #50
Funit
Rozeznanie
 
Avatar Funit
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 523
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Cytat:
Napisane przez Roxanaa Pokaż wiadomość
kompletnie nie.Ja mam przedłużane rzęskiO!
Ooo, też kiedyś miałam przedłużane rzęsy - coś wspaniałego, tylko jak się przeprowadziłam do innego miasta nie mogłam znaleźć kobitki, która robiłaby to tak jak moja poprzednia i to za podobną cenę, więc zrezygnowałam...
__________________
Moje przeróbki: ubrania, biżuteria, pomysły <-- od 19.03 2014 nowa kategoria - przepisy
http://babkaodbiologii.blogspot.com/
Funit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 08:57   #51
Strongmenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: austria
Wiadomości: 87
Dot.: Czy tusz do rzęs to naprawdę must have?

Dla mnie tusz to absolutny must have, mam krotkie rzeczy i bez tuszu poprostu ich nie widac
Strongmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-28 09:57:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.