Alergia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 10:09   #1
Ewcia11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 146

Alergia?


Witam. Od dziecka jestem alergiczką, obecnie mam 18 lat. Kiedyś brałam różne leki wziewne, byłam uczulona na masę rzeczy, co objawiało się katarem i kichaniem. Teraz wszystko się uspokoiło, nie biorę żadnych leków, choć czasami np. przy kurzu mam katar. Od 2-3 tygodni męczy mnie kaszel. Nie kaszlę czesto. Gdy jestem zmęczona to trochę ciężko jest mi złapać oddech, świszczy mi podczas oddechu i gdy na maksa wydychnę powietrze to słychać taki dziwny odgłos, podobny do oddechu Lord Vaidera z Gwiezdnych Wojen... Potem to się uspokaja. Gdy nie jestem zmęczona kaszel również występuje, czasami bez powodu mam ten świszczący oddech. Nie wiem czy jest to powiazane ale od kilku tygodni bardzo często w ciągu dnia muszę odchrząkać, bo cały czas czuję jakbym miała coś w gardle. Czy może ktoś miał podobnie i przyczyna leży w alergii? Do jakiego lekarza powinnam się udać- laryngologa?
Ewcia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 10:32   #2
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: Alergia?

Cytat:
Napisane przez Ewcia11 Pokaż wiadomość
Witam. Od dziecka jestem alergiczką, obecnie mam 18 lat. Kiedyś brałam różne leki wziewne, byłam uczulona na masę rzeczy, co objawiało się katarem i kichaniem. Teraz wszystko się uspokoiło, nie biorę żadnych leków, choć czasami np. przy kurzu mam katar. Od 2-3 tygodni męczy mnie kaszel. Nie kaszlę czesto. Gdy jestem zmęczona to trochę ciężko jest mi złapać oddech, świszczy mi podczas oddechu i gdy na maksa wydychnę powietrze to słychać taki dziwny odgłos, podobny do oddechu Lord Vaidera z Gwiezdnych Wojen... Potem to się uspokaja. Gdy nie jestem zmęczona kaszel również występuje, czasami bez powodu mam ten świszczący oddech. Nie wiem czy jest to powiazane ale od kilku tygodni bardzo często w ciągu dnia muszę odchrząkać, bo cały czas czuję jakbym miała coś w gardle. Czy może ktoś miał podobnie i przyczyna leży w alergii? Do jakiego lekarza powinnam się udać- laryngologa?
Typowe objawy alergii jeśli alergia jest nie leczona może dojść do astmy czyli taki świszczący oddech wtedy występuje
Powinnaś iść do lekarza ogólnego i on zdecyduje czy dać skierowanie do alergologa bądź pulmunologa.
Jednak pierwszy wywiad i badanie musi zrobić lekarz ogólny.
A rodziców nie zastanawiają Twoje dolegliwości ?
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 11:52   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Alergia?

Cytat:
Napisane przez Ewcia11 Pokaż wiadomość
Witam. Od dziecka jestem alergiczką, obecnie mam 18 lat. Kiedyś brałam różne leki wziewne, byłam uczulona na masę rzeczy, co objawiało się katarem i kichaniem. Teraz wszystko się uspokoiło, nie biorę żadnych leków, choć czasami np. przy kurzu mam katar. Od 2-3 tygodni męczy mnie kaszel. Nie kaszlę czesto. Gdy jestem zmęczona to trochę ciężko jest mi złapać oddech, świszczy mi podczas oddechu i gdy na maksa wydychnę powietrze to słychać taki dziwny odgłos, podobny do oddechu Lord Vaidera z Gwiezdnych Wojen... Potem to się uspokaja. Gdy nie jestem zmęczona kaszel również występuje, czasami bez powodu mam ten świszczący oddech. Nie wiem czy jest to powiazane ale od kilku tygodni bardzo często w ciągu dnia muszę odchrząkać, bo cały czas czuję jakbym miała coś w gardle. Czy może ktoś miał podobnie i przyczyna leży w alergii? Do jakiego lekarza powinnam się udać- laryngologa?
idz do alergologa, a nie do laryngologa
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 11:59   #4
Ayrine
Zakorzenienie
 
Avatar Ayrine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: WrocLOVE
Wiadomości: 3 547
Dot.: Alergia?

ja właśnie męczę się z identycznym objawami, co Ty, z tym, że w tym roku alergia przebiega u mnie wyjątkowo ostro i nie ma dnia, żebym nie brała leku (kiedyś opakowanie, czyli 30 tabletek, starczyło mi na dwa lata, a więc dwa sezony alergiczne - mam alergię na pyłki). no i jeszcze budzę się w nocy, bo nie mogę oddychać i kaszlę przez godzinę. jutro idę do lekarza, żeby się dowiedzieć, co mi dolega, bo ogólnie kaszel i duszności mam od 5 tygodni, ale że jestem na wygnaniu na studiach i nie miałam zaświadczenia ubezpieczeniowego, dopiero teraz się wybieram na jakąś kontrolę.

jak już wcześniej napisała ewaw71, alergia może prowadzić do astmy (podobno ponad 50% alergików choruje na astmę, ile w tym prawdy to nie wiem ), więc lekarz tutaj jest wskazany. nie wiem, czy alergolog od razu, czy może lepiej zacząć od lekarza pierwszego kontaktu - ja wolałam tę drugą opcję, choć może dlatego, że mnie dodatkowo jeszcze boli albo piecze mostek.

trzymam kciuki, żeby to była jednak tylko alergia! daj znać, jak już się dowiesz, co i jak
Ayrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 12:02   #5
marmutita
Rozeznanie
 
Avatar marmutita
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 568
Dot.: Alergia?

Kierunek alegrolog.
Jeśli nie jesteście podopieką alergologa to trzeba postarać się o skierowanie od ogólnego.
Tabletki tabletkami, ale warto zastanowić się nad odczulaniem jak już minie sezon pylenia.
marmutita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 20:57   #6
Ayrine
Zakorzenienie
 
Avatar Ayrine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: WrocLOVE
Wiadomości: 3 547
Dot.: Alergia?

właśnie dlatego najpierw idę do ogólnego, żeby dostać skierowane do specjalisty u alergologa ostatni raz byłam 4 lata temu, po receptę na maść na uczulenie na nikiel
Ayrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 14:59   #7
jagodzianka123
Przyczajenie
 
Avatar jagodzianka123
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: Alergia?

ja raz całą wiosnę i lato chodziłam sobie z katarem, myśląc, że to porządne przeziębieni, które minąć nie chce. A tu masz ci alergia na pyłki topoli, traw i niektórych zbóż + pokrzywa - supper. Ujawniła sie po 20 latach! Dopiero kolega alergik mi zasugerował, że ten mój nieustający katar, łzawiące oczy, zatkany nos i kichanie to objawy alergii. Allergolog potwierdził. Dziś na szczęście jadę już na clatrze. Po tych tabletkach wreszcie ulga i to na długo, bo działają całą dobę i całe szczęście nie powodują senności, bo mój kolega po swoich chodził jak naćpany. Ale też myśle o odczulaniu.
jagodzianka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 12:44   #8
oliwkaa09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 17
Dot.: Alergia?

Najpierw leć do lekarza ogólnego, później da ci skierowanie do alergologa. Tego nie można lekceważyć, jak wcześnie wspomniałyście nieleczona alergia prowadzi do astmy. Ja miałam ogromny problem z alergią, pyłki i roztocza. Odczulanie mi nie pomogło, kasa w błoto. Ja też w okresie pyleń jadę na clatrze i objawy ustępują
oliwkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 13:29   #9
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Alergia?

Cytat:
Napisane przez oliwkaa09 Pokaż wiadomość
Najpierw leć do lekarza ogólnego, później da ci skierowanie do alergologa. Tego nie można lekceważyć, jak wcześnie wspomniałyście nieleczona alergia prowadzi do astmy. Ja miałam ogromny problem z alergią, pyłki i roztocza. Odczulanie mi nie pomogło, kasa w błoto. Ja też w okresie pyleń jadę na clatrze i objawy ustępują
Ja od zeszłego roku w okresie pyleń jadę na kwasie gamma-linolenowym, lepsze to moim zdaniem niż leki sterydowe przeciwzapalne. Sterydy biorę tylko doraźnie, w ostatnie wakacje prawie wcale, tak dobrze poradził sobie ów kwas tłuszczowy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-21 14:29:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.